Strona główna Parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne – doskonała żywotność i efektowny wygląd

Parapety wewnętrzne to nie tylko dekoracyjny element wykończenia okna czy miejsce eksponowania roślin doniczkowych. Pełnią one istotne funkcje praktyczne, dlatego wybierając je, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały stworzone. W Kapica oferujemy pod tym względem szereg rozwiązań, co pozwala na dopasowanie produktu nie tylko do stylu danego wnętrza, ale też do jego przeznaczenia.

Parapety wewnętrzne wyprodukowane z PVC  są odporne na wilgoć, zarysowania i pęknięcia. Doskonale sprawdzą się więc w kuchni lub łazience, gdzie często występuje wysoka wilgotność powietrza. Ponadto można z łatwością dopasować je do aranżacji otoczenia – wystarczy pomalować ich powierzchnię lub pokryć ją okładziną imitującą drewno czy kamień. Będą więc dobrym wyborem do eleganckiego salonu bądź przytulnej sypialni.

Nowoczesne parapety wewnętrzne MDF wyprodukowane są z płyt wykonanych ze sprasowanych włókien drzewnych. Elementy pokryte są okleinami chroniącymi je przed szkodliwym działaniem wilgoci i wysokiej temperatury. Na spodach parapetów znajduje się laminat, co zabezpiecza je m.in. przed szkodliwym działaniem ciepła – jest to istotne w przypadku przedmiotu montowanego w pobliżu kaloryfera. Tego typu parapety są dostępne w wielu kolorach, dlatego można dopasować je do wnętrz utrzymanych w różnych stylach.

Parapety wewnętrzne z konglomeratu produkowane są z naturalnego kruszywa marmurowego spojonego żywicą poliestrową. Wyglądają bardzo stylowo i są tańsze od parapetów tworzonych z naturalnego kamienia. Doskonale znoszą uderzenia czy zaplamienia, wobec czego sprawdzą się w kuchni lub łazience.

Nakładki na parapety – zwane inaczej renowacyjnymi – to specjalne elementy, które montuje się na starych parapetach bez konieczności ich demontażu. Pozwalają odświeżyć wygląd elewacji i zasłonić stary, zniszczony lub niedopasowany do nowej elewacji parapet.

Dowiedz się więcej o oferowanych przez nas nowoczesnych parapetach wewnętrznych oraz zewnętrznych i zdecyduj, które z nich zastosujesz w swoich pomieszczeniach.

AD_UP_m_Komfort_Barrierefreiheit-min

Parapety wewnętrzne – o czym pamiętać podczas zamawiania i montażu?

Odległość, na jaką powinien wystawać parapet, może być dobrana zależnie od potrzeb. Warto przy tym pamiętać, że jeśli poza ścianę ma wystawać więcej niż 60% powierzchni parapetu, konieczne jest dodanie wsporników. Jeśli parapet musi być umieszczony bliżej niż 10 cm od grzejnika, zaleca się zrezygnowanie z jego wystawania, gdyż mogłoby ono uniemożliwić prawidłowe rozprowadzanie ciepła.

Podczas montażu parapetu wewnętrznego należy zadbać o to, by został wpuszczony w znajdującą się pod dolną ościeżnicą ścianę na głębokość 1–2 cm Pozwoli to na dodatkowe uszczelnienie konstrukcji. Dodatkowo powinno się wprowadzić parapet w ściany boczne, na głębokość ok. 3 cm co zapewni stabilność konstrukcji.

By zamówić odpowiednie parapety, trzeba więc uwzględnić:

  • uszczelnienie pod ościeżnicą (ok. 1–2 cm),
  • elementy stabilizujące wpuszczane w mur po bokach (ok. 3 cm),
  • część wystającą poza lico ściany.

Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych specjalistów, którzy doradzą w kwestii dopasowania wymiarów parapetów do konkretnych okien i wnętrz.

AD_UP_m_Komfort_Barrierefreiheit-min
Dlaczego Kapica?
Parapety wewnętrzne – wysoka wytrzymałość

Parapety wewnętrzne – wysoka wytrzymałość

Parapety wewnętrzne sprzedawane przez firmę Kapica charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Konglomerat, czyli wykorzystywany podczas ich produkcji kamień syntetyczny, jest trwały i odporny na zarysowania. Podobnie jest w przypadku płyt MDF – dzięki odpowiednim technologiom tworzenia, stosowaniu wysokiego ciśnienia i temperatury, elementy są odporne na szkodliwe działanie wilgoci.

Kompleksowe wykończenie wnętrz: okna, drzwi, parapety

Kompleksowe wykończenie wnętrz: okna, drzwi, parapety

W ofercie Kapica znajdują się okna, drzwi, parapety, a nawet bramy garażowe, rolety i balkony. Dzięki temu możliwe jest szybkie i wygodne skompletowanie elementów. Produkty dobrać warto pod względem ich funkcji zarówno praktycznych, jak i dekoracyjnych. Zrobić to można na podstawie konsultacji z naszymi specjalistami.

Doświadczona ekipa montażowa

Doświadczona ekipa montażowa

Klienci decydujący się na zakup produktów Kapica mogą skorzystać z usług naszej ekipy montażowej. Doświadczeni fachowcy oferują najwyższą jakość przeprowadzanych prac remontowych. Jest to niezwykle ważne, bo pozwala na zamontowanie wybranych elementów zgodnie z zaleceniami producenta i z zastosowaniem profesjonalnych narzędzi.

Parapety wewnętrzne na wymiar – jak dopasować?

Jeżeli pod oknem zamontowany jest grzejnik, wymiary parapetów trzeba dobrać w taki sposób, by elementy nie wpływały negatywnie na dystrybucję ciepłego powietrza. Najlepiej, jeśli odstęp między grzejnikiem a parapetem wynosi minimum 15 cm. Parapet powinien też nieco wystawać poza lico ściany – pozwala to na skuteczniejszą dystrybucję ciepła w pomieszczeniu.

Parapety wewnętrzne – cena

Cena parapetu wewnętrznego adekwatna jest do wielkości elementu i zastosowanego podczas jego produkcji tworzywa. Najdroższe są parapety z marmuru czy konglomeratu marmurowego, średnie ceny dotyczą parapetów z płyt MDF, a najniższą cenę mają zwykle parapety z PVC. Warto pamiętać o dodatkowym uwzględnieniu kosztu montażu produktu.

AD_UP_m_Komfort_Barrierefreiheit-min

Kiedy montować parapety wewnętrzne?

Wielu inwestorów zastanawia się, w którym momencie budowy czy remontu powinno się umieścić pod oknami parapety wewnętrzne – przed położeniem tynków czy po ich położeniu. Zdania na ten temat są podzielone. Spora część wykonawców i inwestorów poleca zamontowanie parapetów dopiero po tynkowaniu. Zastosowanie takiego rozwiązania niweluje ryzyko zniszczenia elementów podczas pracy. W celu uniknięcia popularnych błędów montażowych warto zapoznać się z artykułem 7 popularnych błędów popełnianych w czasie montażu parapetów.

Jakie parapety wewnętrzne dobrać do białych okien?

Białe okna to klasyka – są zdecydowanie najczęściej wybieranymi modelami na polskim rynku. Pasują do stylu skandynawskiego, rustykalnego, prowansalskiego oraz tradycyjnego. Do białych okien będą pasowały parapety wewnętrzne białe. Mogą być one wykonane z PVC czy płyty MDF imitującej bielone drewno. Parapety wewnętrzne białe to jednak nie jedyny wybór odpowiedni w przypadku białych okien. Godnym uwagi rozwiązaniem jest też sięgnięcie po konglomerat w jasnym odcieniu.

Jakie parapety wewnętrzne dobrać do brązowych okien?

Brązowe okna można skompletować z parapetami o takim samym kolorze. Jeśli okno jest drewniane bądź pokryte okleiną o strukturze drewna, warto dobrać do niego parapet z płyty MDF imitującej ten sam lub podobny gatunek. Przy brązowym oknie można też zamontować jasny parapet. Wówczas warto jednak wziąć pod uwagę kolory innych elementów wyposażenia wnętrza, np. mebli.

Jakie parapety wewnętrzne dobrać do antracytowych okien?

Do okien utrzymanych w modnym kolorze antracytowym pasować będą parapety o takim samym lub zbliżonym odcieniu. Dopasowując parapet do antracytowych okien, warto wykorzystać możliwości kolorystyczne, jakie daje konglomerat. Materiał podkreśli nowoczesny wygląd ram okiennych – łatwo będzie dopasować go do posiadanych lub zamawianych okien.