Parapety aluminiowe

Parapety aluminiowe – doskonała odporność na uszkodzenia mechaniczne

Parapety zewnętrzne pełnią ważną funkcję – wpływają na izolacyjność cieplną konstrukcji okiennej. Należy więc zadbać o to, by jakość tych elementów oraz sposób ich zamontowania gwarantowały najlepsze parametry. Parapety aluminiowe, które oferuje firma Kapica, z pewnością będą idealnie spełniać swoje zadanie przez długi czas.

Parapety aluminiowe – imitacja płytki i nie tylko

Parapety aluminiowe to jeden z popularniejszych wyborów wśród inwestorów. Aluminium jest materiałem bardzo plastycznym, dlatego można formować z niego różne kształty. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie z niego imitacji płytek klinkierowych. Oryginalne płytki są dość drogie, a ich montaż wymaga dużej dokładności, zwłaszcza podczas fugowania. Nieprawidłowe zamocowanie elementów może powodować przesiąkanie wody pod parapet, co niekorzystnie wpływa na żywotność muru. Parapet z aluminium, ukształtowany w formę przypominającą płytki, to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na wysokiej izolacyjności konstrukcji i łatwym montażu produktu.

Równie efektowne mogą być parapety aluminiowe w formie gładkich elementów. Dostępne są one w różnych kolorach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do wyglądu elewacji. Aluminium barwi się poprzez pokrycie go lakierem. Zarówno tworzywo, jak i lakier są odporne na warunki atmosferyczne, jak deszcz i wiatr.

parapety_zewnetrzne_alu-2-min

Parapety aluminiowe – ceny produktów i montażu

Parapety zewnętrzne z aluminium są jednymi z najtańszych. Ich ceny wahają się między 20–60 zł za metr bieżący. Wpływ na nie ma wiele aspektów. Jedne z nich to producent, kolor czy forma. Parapety gładkie, pokryte jedynie lakierem, mogą mieć niższą cenę niż te imitujące płytki klinkierowe.

Istotny jest też montaż, który potraktować należy jako inwestycję. Tylko odpowiednie zamocowanie parapetu umożliwi pełne wykorzystanie jego właściwości. Pozwoli uzyskać stabilność konstrukcji, wzmocnić izolację termiczną okna i zabezpieczyć mur przed niszczeniem wywołanym rozszerzalnością temperaturową czy działaniem wilgoci.

Parapety aluminiowe – kolory

Wielokrotnie na spójny wygląd całej elewacji wpływ ma odpowiednio dobrany kolor produktu. Dzięki opcji pokrycia parapetów zewnętrznych lakierami można dostosować je do potrzeb inwestorów czy do projektów architektonicznych. Z zastosowaniem nowoczesnym metod koloryzowania tych elementów można uzyskać barwy dopasowane do różnych części elewacji: ścian, stolarki okienno-drzwiowej czy dachówek.

parapety_zewnetrzne_alu-3-min
Dlaczego Kapica?
Doskonała wytrzymałość

Doskonała wytrzymałość

Parapety aluminiowe, które dystrybuuje firma Kapica, charakteryzują się doskonałą wytrzymałością, na którą wpływa wiele czynników. Przede wszystkim dobrej jakości tworzywo samo w sobie odporne jest na korozję. Dodatkowo parapety pokrywamy lakierami, co zapewnia nie tylko szerokie możliwości aranżacyjne, ale też znakomite parametry produktu. Istotny jest także odpowiedni montaż – prawidłowo zamocowane parapety aluminiowe sprzedawane przez firmę Kapica pozostają odporne na odkształcenia.

Wygodne czyszczenie gładkiej powierzchni

Wygodne czyszczenie gładkiej powierzchni

Z gładkiej powierzchni oferowanych przez nas parapetów można szybko i wygodnie pozbyć się zabrudzeń. W celu usunięcia kurzu czy zacieków wystarczy zastosować miękką, zwilżoną wodą ściereczkę. Unikając szorowania, można zachować doskonałą żywotność produktu, co jest istotne w przypadku elementów mocowanych na stałe.

Wiele możliwości wykończenia

Wiele możliwości wykończenia

Parapety aluminiowe, które dystrybuujemy, mogą być pokryte efektowną okleiną. Dostępne są np. struktury przypominające drewno. Dzięki temu możliwe jest łatwe skompletowanie parapetów z drewnianymi oknami czy elementami dekoracyjnymi.

Grubość = żywotność

Grubość = żywotność

Grubość parapetów aluminiowych, które proponuje firma Kapica, zapewnia ich doskonałą trwałość. Elementy są odporne na zniekształcenia, wobec czego przez długi czas zachowają idealny stan.

Jak wybrać kolor parapetów zewnętrznych aluminiowych?

Dobierając kolor parapetu aluminiowego warto wziąć pod uwagę inne elementy elewacji. Może on być dopasowany do barwy okien, dzięki czemu całość zyska spójny wygląd. Parapety w kolorze ścian będą z kolei niemal niezauważalne, co znakomicie sprawdzi się w przypadku nowoczesnych, minimalistycznych budynków. Doskonały wybór to też dopasowanie parapetów aluminiowych do dachówek – takie rozwiązanie wybiera i poleca najwięcej inwestorów.

Co to jest kapinos i do czego służy?

Kapinos to element parapetu, który o około 3–4 cm wystaje poza lico ściany. Powinien być zbudowany tak, by ściekająca z parapetu woda nie spływała pod spód parapetu, a skapywała na ziemię, omijając mur. Pozwala to na zabezpieczenie ściany domu przed szkodliwym działaniem wilgoci. W parapetach z aluminium kapinos najczęściej przybiera formę rowka, dzięki któremu krople odrywają się od parapetu i spadają na ziemię – wobec tego nie spływają po murze.

Jak zamontować parapety aluminiowe?

Parapety zewnętrzne z aluminium nie powinny być montowane pod tynkiem, ponieważ ich rozszerzalność temperaturowa może powodować pękanie ściany. Bardzo istotne jest za to zamocowanie parapetu pod kątem – spadek musi wynosić minimum 5%, co pozwala na odprowadzanie z powierzchni elementu wody deszczowej. Gdyby woda zatrzymywała się na parapecie, mogłaby przedostawać się do murów oraz warstw izolacyjnych. Jej zamarzanie i odtajanie często skutkuje niszczeniem muru. O montażu innych rodzajów parapetów piszemy w naszym artykule Parapety – rodzaje, dobór i montaż.