Strona główna Systemy przesuwne aluminiowe

Systemy przesuwne aluminiowe

Kapica od pokoleń tworzy okna i drzwi z największą dbałością o szczegóły. Dużym uznaniem wśród naszych Klientów cieszą się aluminiowe systemy przesuwne. Jest to rodzaj stolarki, którego zastosowanie zapewnia we wnętrzu dużo światła i umożliwia wdrożenie atrakcyjnego i zarazem skutecznego systemu wyjściowo-wejściowego na ogród, balkon czy taras. Nasze rozwiązania dostępne w ofercie drzwi aluminiowych przesuwnych wyróżniają się mnogością funkcjonalności, stanowiąc doskonałe połączenie z formą, kolorem i technologią.

Rodzaje drzwi przesuwnych aluminiowych Schüco

Kapica ma bogate doświadczenie w branży, a początki jej działalności sięgają jeszcze pierwszej połowy XX wieku. Na podstawie tradycji i wieloletniej praktyki wiemy, jak ważne dla współczesnych Klientów są różnorodność i solidność oferowanych produktów. Wszystkie nasze systemy dostosowane są do wysokich standardów, jakie stawia przed nami rynek, ale też do rozmaitych oczekiwań konsumentów. Dlatego drzwi tarasowe oferujemy w czterech najpopularniejszych wariantach otwierania.

przesuwne_alu_2-min

Drzwi przesuwne aluminiowe

Drzwi przesuwne aluminiowe Schüco zapewniają możliwość indywidualnej aranżacji i konfiguracji. Dostępny jest w ich przypadku szeroki zakres kolorów i profili, dzięki czemu można dopasować je do różnego typu budynków i nawet najbardziej nietypowego stylu. Posiadają szyny jezdne z nierdzewnej stali, które łatwo i bezszelestnie można przesuwać, uzyskując przejście wielkości nawet 2/3 szerokości całej konstrukcji. Zamontowanie tego typu stolarki gwarantuje przy okazji zachowanie większej ilości miejsca oraz eliminację niewygodnego otwierania, które występuje w przypadku standardowych drzwi rozwieranych.

przesuwne_alu_3-min

Drzwi podnoszono-przesuwne

Drzwi podnoszono-przesuwne aluminiowe Schüco zapewniają komfort i elastyczność użytkowania dzięki solidnie wykonanej szynie jezdnej. Ponadto gwarantują znakomitą szczelność, chroniąc pomieszczenia przed przenikaniem zimna z zewnątrz i hałasem. Tego typu aluminiowe drzwi tarasowe dają również większe poczucie bezpieczeństwa, gdyż są dostępne w wariancie z wyższą ochroną antywłamaniową, którą zapewnia klasa WK2.

Drzwi uchylno-przesuwne (PSK)

Niezwykłą wszechstronnością wśród systemów przesuwnych wyróżniają się drzwi tarasowe aluminiowe uchylno-przesuwne (PSK). To kompleksowe rozwiązanie będące połączeniem drzwi przesuwnych z oknem rozwierno-uchylnym. Dzięki temu pozwalają one na swobodne wietrzenie pomieszczeń, zachowując wysoki stopień bezpieczeństwa. Ponadto systemy uchylno-przesuwne PSK, dzięki swej solidnej konstrukcji, charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne.

Ponadto firma Kapica produkuje również drzwi PSK w wersji bezprogowej, która jest nowością eliminującą największą wadę użytkową podstawowego modelu, czyli konieczność posiadania w przejściu na podłodze ramy okiennej.

Drzwi składano-przesuwne

Drzwi składano-przesuwne to wyjątkowe rozwiązanie do specyficznych budynków. Umożliwiają niemal całkowite otworzenie powierzchni przeszklonych ścian. Zawdzięcza się to tzw. harmonijkowej strukturze. Drzwi składano-przesuwne Schüco mogą być montowane na dwa sposoby – jako „ciepłe” drzwi zewnętrzne oraz drzwi wewnętrzne. Te pierwsze posiadają pakiety skrzydeł, które są izolowane termicznie. Z kolei drzwi aluminiowe wewnętrzne stosowane są w miejscach, w których nie jest wymagana dodatkowa izolacja cieplna. Oba warianty można z łatwością – niemal bezszelestnie – złożyć.

przesuwne_alu_4-min

Drzwi łączące pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym Aluprof

Wśród innych naszych solidnych konstrukcji drzwi przesuwnych aluminiowych posiadamy rozwiązania stworzone z myślą o inwestorach, którzy poszukują wielkopowierzchniowych przeszkleń o dużych formatach. Takie oczekiwania spełnią przesuwne drzwi aluminiowe Aluprof MB-77 HS. Wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o ciężarze skrzydła wynoszącym do 400 kg. To konstrukcje, w przypadku których można osiągnąć wysokość do 3,2 m i szerokość do 3,3 m.

Ponadto w systemie zastosowano szeroki zakres wypełnień, przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria i wkłady izolacyjne. Dzięki temu produkt ma wysokie parametry cieplne i akustyczne – spełnia wszelkie wymagania stawiane w przypadku tej grupy stolarki okienno-drzwiowej. Głębokość skrzydła drzwi aluminiowych przesuwnych Aluprof wynosi 77 mm, co gwarantuje pożądane właściwości cieplne. Tego typu rozwiązanie cechuje się także dobrą, jak na aluminium, izolacyjnością termiczną (Uf) na poziomie od 1,4 W/(m2K).

Listwy i uszczelki w oknach aluminiowych Aluprof

Warto również zwrócić uwagę na mnogość listew przyszybowych. Dostępne są one w trzech wizualnie różnych wersjach, co zapewnia inwestorom, architektom i właścicielom nieruchomości dużą możliwość wyboru. Są to: standard (prostokątne), prestige (zaokrąglone) i style (kształtowe). Ponadto mają one zamknięty kształt i posiadają detale antywyważeniowe, co zwiększa właściwości dotyczące bezpieczeństwa. Z kolei uszczelki przymykowe i przyszybowe o specjalnym kształcie razem z właściwymi okuciami gwarantują zabezpieczenie przed przenikaniem do wnętrza wody i powietrza.

przesuwne_alu_5-min
Dlaczego Kapica?
Dlaczego systemy przesuwne aluminiowe firmy Kapica są lepsze od innych?

Dlaczego systemy przesuwne aluminiowe firmy Kapica są lepsze od innych?

Aluminiowe systemy przesuwne to specyficzne konstrukcje, które wymagają produkcyjnej precyzji, a w przypadku projektów wielkogabarytowych i ciężkich – bazowania na wielu latach doświadczenia. W celu spełnienia oczekiwań inwestorów, właścicieli mieszkań oraz architektów dostarczamy produkty wysokiej klasy, współpracując z renomowaną niemiecką marką Schüco. Nasze podejście do branży to połączenie rzemieślniczej pracy z innowacją. Dzięki temu zyskujemy cenne przewagi konkurencyjne, co sprawiło, że zaufało nam już wielu Klientów.

Wyjątkowo niski współczynnik ciepła

Wyjątkowo niski współczynnik ciepła

Oferowane przez nas drzwi przesuwne aluminiowe Schüco ASE 80.HI to rozwiązanie doskonałe do zarówno drobniejszych, jak i wielkogabarytowych projektów prywatnych czy komercyjnych. Ciężar pojedynczego skrzydła może wynosić 350 kg, a w wersjach specjalnych – nawet 500 kg. Niemniej na szczególną uwagę zasługuje tu wyjątkowo niski, jak dla tego typu konstrukcji, współczynnik przenikania ciepła, wynoszący < 0,95 W/(m2K) – dla przykładowych wymiarów 4 m x 2,2 m. Dzięki temu montaż drzwi zapewnia odpowiednią energooszczędność i komfort użytkowania.

Mechanizm HS Speed Limiter

Mechanizm HS Speed Limiter

Z myślą o Klientach poszukujących nietypowych, dużych rozwiązań przygotowaliśmy ofertę przesuwnych drzwi aluminiowych. Dotyczy ona projektów wielkogabarytowych, w przypadku których można osiągnąć wysokość nawet 3,2 m i wagę nawet 400 kg. Bezpieczeństwo użytkowania tak dużych i ciężkich konstrukcji w systemie przesuwnym Aluprof MB-77 HS zapewnia mechanizm HS Speed Limiter.

Schüco e-slide

Schüco e-slide

Drzwi przesuwne i podnoszono-przesuwne Schüco oferujemy w systemie TipTronic. Jest to duże udogodnienie, dzięki któremu skrzydła o masie nawet do 600 kg oraz maksymalnej wysokości i szerokości do 3 m można przesunąć poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Całość działa automatycznie, cicho i szybko. Do obsługi tego systemu można wykorzystać centralny panel stertowania, przycisk wbudowany w skrzydło bądź czytnik linii papilarnych.

Szerokie wzornictwo klamek i dźwigni

Szerokie wzornictwo klamek i dźwigni

Systemy HS aluminium mogą być otwierane automatycznie w systemie TipTronic, ale też ręcznie, za pomocą klamek i dźwigni. Z uwagi na drugi sposób w naszej ofercie Schüco uwzględniliśmy szeroki wybór wzornictwa klamek i dźwigni. W zależności od projektu i jego parametrów uchwyty będą się różnić – inne proponuje się do drzwi PASK, inne do przesuwnych, a jeszcze inne do podnoszono-przesuwnych.

Systemy przesuwne aluminiowe klasy premium

Jeśli potrzebujesz wytrzymałych i designerskich systemów przesuwnych drzwi i okien – trafiłeś doskonale. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywaliśmy latami, realizując wymagające projekty dla inwestorów prywatnych oraz komercyjnych. Nasze systemy przesuwne aluminiowe klasy premium doskonale realizują wszystkie potrzeby użytkowników i inwestorów.

Połączenie modnych, dużych przeszkleń z odpowiednim poziomem izolacyjności oraz bezpieczeństwem korzystania udało nam się w stu procentach. Systemy przesuwne z aluminium premium od firmy Kapica doskonale izolują ciepło i hałasy, stanowią też element dekoracyjny, podkreślający charakter całego budynku. Duże formaty skrzydeł drzwiowych również nie stanowią dla nas problemu – nasze systemy przesuwne z aluminium klasy premium poradzą sobie z elementami szerokimi i wysokimi na ponad 3 metry. Bariery nie stanowi też waga – nawet 400 kg da się przesunąć lekko i wygodnie, a specjalne mechanizmy zwalniające zapewnią bezpieczeństwo obsługi tak wielkich okien i drzwi. Dzięki kompleksowemu podejściu z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że oferujemy najwyższej jakości systemy przesuwne z aluminium.

Jeśli szukasz systemów przesuwnych aluminiowych jakości premium – wśród naszych propozycji na pewno znajdziesz rozwiązania dla swojego domu.

przesuwne_alu_6-min
Systemy przesuwne – pytania

Jakie drzwi wybrać do małego pomieszczenia?

W małym pomieszczeniu doskonale sprawdzą się drzwi składano-przesuwne. Pełne otwarcie przeszklonej ściany zapewnia efekt optycznego powiększenia wnętrza. Dodatkowo zwinięte, wąskie panele zajmują niewiele miejsca, co pozwala na zachowanie cennej przestrzeni. Dla jeszcze większej oszczędności miejsca konstrukcję można zaprojektować jako otwieraną, co wygeneruje dodatkową wolną przestrzeń wewnątrz pomieszczenia. Rozwiązanie takie może zostać zastosowane na przykład w niewielkim biurze czy w małej sypialni.

W jakich kolorach dostępne są drzwi przesuwne Schüco?

Wybór jest niemal nieograniczony. Naszym Klientom oferujemy anodowane wykończenia powierzchni, powłoki lakiernicze (wg palety RAL; w różnych wariantach, np. mat, satyna, połysk, drobna struktura) oraz lakierowania w powłokach drewnopodobnych. Ponadto możliwe jest zastosowanie innego koloru w przypadku powierzchni wewnętrznej oraz zewnętrznej, dzięki czemu wnętrze domu może być projektowane w innym stylu niż zewnętrzna elewacja.

Jakie są możliwości otwierania systemu HS aluminium?

Systemy HS aluminium mają kilka możliwości otwierania. Mogą być np. obsługiwane ręcznie – otwierane za pomocą różnego rodzaju klamek i dźwigni. Istnieje też możliwość obsługi automatycznej – za pomocą czytnika linii papilarnych, pilota czy zainstalowanej w smartfonie aplikacji.