Strona główna Moskitiery plisowane MPH Harmony

Moskitiery plisowane MPH Harmony

Moskitiera plisowana – rozwiązanie na drzwi balkonowych HST

Do oferowanych przez Kapicę systemów przesuwnych  proponujemy specjalne moskitiery plisowane. To siatki stworzone z myślą o tego typu stolarce okienno-drzwiowej. W tej kwestii współpracujemy z uznaną na rynku firmą Aluprof, produkującą cenione przez użytkowników moskitiery plisowane MPH HARMONY. To osłony przed owadami i zanieczyszczeniami, które doskonale sprawdzają się przy tak dużych przeszkleniach, jakimi są przesuwne drzwi balkonowe HST.

Moskitiera plisowana a ramkowa i rolowana – opinie

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów moskitier. Do najpopularniejszych należą moskitiery ramkowe  – te najczęściej instalowane są we wnęce okna, a ich montaż jest wyjątkowo łatwy. Moskitiery rolowane znakomicie spełniają swoje zadanie przy oknach i drzwiach, w przypadku których często konieczne jest całkowite odsłonięcie i które działają w systemie zwijania oraz rozwijania siatki do kasety.

Z kolei moskitiery plisowane to rozwiązania do dużych przeszkleń, przez firmę Kapica oferowane do  drzwi podnoszono-przesuwnych HST. Ich montaż jest bardziej skomplikowany, jednak stanowią one doskonały wybór wówczas, gdy kluczowa jest oszczędność miejsca. Moskitiera plisowana zwija się bowiem w harmonijkę i chowa w profilu bocznym, co zapewnia możliwość zachowania sporej powierzchni.

moskitiery_plisowane-2-min

Moskitiery plisowane MPH HARMONY

Moskitiera plisowana MPH HARMONY to jedna z najchętniej wybieranych osłon do systemów przesuwnych. Charakteryzuje się płynnym i cichym przesuwem. W żadnym stopniu nie utrudnia on otwierania i zamykania drzwi balkonowych, tarasowych czy ogrodowych. Ponadto siatka wykonana jest z włókna szklanego odpornego na działanie czynników zewnętrznych, m.in. promieniowanie UV, wysokie temperatury czy wilgoć. Zastosowanie osłony dodatkowo sprawia, że wnętrze pozostaje niemal niezauważalne od zewnętrznej strony budynku.

Moskitiera plisowana do systemów podnoszono-przesuwnych HST – cena

Ceny dostępnych na rynku moskitier są różne – adekwatne do rodzaju, sposobu montażu i mechanizmu działania produktu, a także materiału, z jakiego został wykonany. Moskitiery plisowane posiadają bardziej złożony system niż np. moskitiery ramkowe. Ponadto przeznaczone są do montowania przy dużych przeszkleniach, dlatego ich konstrukcje bardzo często mają większe gabaryty. W związku z tym ceny wynoszą ok. 1200–2100 zł. Jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na to, ile kosztują moskitiery plisowane, jest ich rozmiar – projekty mogą mieć nawet kilka metrów szerokości i wysokości.

moskitiery_plisowane-3-min
Dlaczego Kapica?
Moskitiera plisowana z niskim progiem i płynnym przesuwem

Moskitiera plisowana z niskim progiem i płynnym przesuwem

Płynny przesuw moskitiery plisowanej MPH HARMONY sprawia, iż użytkowanie osłony nie wymaga używania siły. Ponadto jest to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale też komfortowe. System MPH HARMONY wyposażony jest w niski próg, co ułatwia wychodzenie na balkon, taras, ogród czy patio. Dzięki temu swobodnie i bezpiecznie można przemieszczać się z pomieszczeń na zewnątrz.

Wyjątkowa trwałość i stabilność moskitiery plisowanej MPH HARMONY

Wyjątkowa trwałość i stabilność moskitiery plisowanej MPH HARMONY

Zaletą moskitiery MPH HARMONY jest jej wykonanie z ekstrudowanego aluminium. Dzięki temu użytkownik zyskuje gwarancję trwałości i wytrzymałości produktu. Konstrukcja zapewnia możliwość osobnej regulacji napięcia każdego ze sznurków prowadzących siatkę moskitiery, co odpowiada za stabilne ułożenie materiału. Ponadto siatka z włókna szklanego nie tylko chroni przed insektami, ale też pozwala na właściwy dostęp do światła oraz nie zakłóca cyrkulacji powietrza.

Szeroki wybór kolorów moskitiery plisowanej

Szeroki wybór kolorów moskitiery plisowanej

Oferowane przez nas moskitiery plisowane spełniają oczekiwania Klientów. Ich elegancja i estetyczny wygląd dostarczają nieprzeciętnych wrażeń wizualnych. Ponadto osłony mogą być dostosowane do różnych rodzajów elewacji – zarówno domów czy biurowców, jak i nowoczesnych lub klasycznych bloków. Dzięki dowolności aranżacji, którą zapewniają różne warianty kolorystyczne, każdy inwestor, architekt czy właściciel nieruchomości znajdzie coś dla siebie. Ramy moskitier plisowanych są utrzymane w standardowej bieli, a także w kolorach, takich jak: orzech, złoty dąb, ciemny brąz, brąz czy szary antracyt.

Jak przeprowadzić montaż moskitiery plisowanej MPH HARMONY od Aluprof?

Montaż moskitiery plisowanej jest procesem dość skomplikowanym. Wymaga użycia dodatkowych narzędzi, m.in. wkrętarko-wiertarki, wkrętów, poziomicy, miarki czy klucza imbusowego. Na początku sam system osłony i ramki trzeba złożyć według instrukcji producenta. Sposób instalacji różni się w zależności od tego, czy moskitiera zamieszczana jest z roletą we wnęce czy na ścianie. Inny należy też zastosować w przypadku mocowania elementu bez rolety. W związku ze złożonością procesu instalacji moskitierę plisowaną montuje firma Kapica – wykonanie tego zadania wymaga posiadania doświadczenia i profesjonalnej wiedzy.

Jak czyścić moskitierę plisowaną?

Regularne czyszczenie moskitiery plisowanej to konieczność. Warto przeprowadzać je co najmniej dwa razy w roku, od wiosny do jesieni. Najlepiej latem, po pewnym czasie użytkowania, oraz pod koniec okresu występowania owadów – późną jesienią. Czyszczenie moskitier plisowanych odbywa się nieco inaczej niż np. ramkowych. Demontaż systemu MPH HARMONY nie ma sensu. Dlatego moskitierę plisowaną należy maksymalnie wyciągnąć, by siatka była naprężona, a następnie przetrzeć mokrą szmatką, np. z zastosowaniem szarego mydła. Następnie trzeba opłukać całość niedużym strumieniem wody i poczekać, aż osłona wyschnie. Dopiero po osuszeniu można ją zwinąć.

Jakie są wymiary moskitiery plisowanej?

Moskitiery plisowane wykonywane są na wymiar, dzięki czemu są idealnie dostosowane do każdego projektu i systemu przesuwnego. Pozwala to nam na spełnianie indywidualnych oczekiwań naszych Klientów. Oferowane przez nas moskitiery plisowane MPH HARMONY mogą mieć maksymalną szerokość 4 m i wysokość 2,7 m.