Strona główna Systemy przesuwne PVC

Systemy przesuwne PVC

Kapica – systemy przesuwne PVC nagrodzone przez konsumentów

Systemy przesuwne PVC to sektor, w którym zostaliśmy szczególnie wyróżnieni. Produkowane przez nas drzwi przesuwne Schüco LivIngSlide zostały uhonorowane nagrodą Top Marka w plebiscycie „Laur Konsumenta”. To sami Klienci biorą udział w głosowaniu, decydując o tym, która firma zachwyciła ich najlepszą jakością, zaufaniem i innowacyjnym podejściem do swojej branży. Kapica nie spoczywa na laurach, dlatego wciąż będziemy dokładać wszelkich starań, by oferowane systemy przesuwne PVC spełniały najwyższe standardy i oczekiwania Klientów. W naszym katalogu można odnaleźć tworzone w tej technologii różnego rodzaju drzwi tarasowe, ogrodowe czy balkonowe PVC.

Rodzaje drzwi podnoszono-przesuwnych PVC

Nasze systemy przesuwne Schüco dostosowane są do wysokich wymagań dotyczących funkcjonalności stolarki, komfortu jej użytkowania oraz estetyki. Dostępne są w sześciu wariantach otwierania, które można realizować w dwóch systemach konstrukcyjnych.

Rozwiń

Schüco LivIngSlide

Nagrodzone i wspomniane już drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide PVC-U odpowiadają restrykcyjnym kryteriom stawianym domom energooszczędnym. Charakteryzują się znakomitym współczynnikiem przenikania ciepła wynoszącym nawet do Uw = 0,8 W/(m2K), który jest wręcz lepszy od norm ustalonych na 2021 rok.

Dodatkową korzyść w systemie Schüco LivIngSlide zapewniają termozgrzewalne uszczelki z EPDM. Po zgrzaniu pozostają one elastyczne w narożach wewnętrznych i tym samym zapewniają optymalną szczelność w tym obszarze. Ponadto obwodowe uszczelnienie na kilku poziomach pomiędzy skrzydłem a ramą ościeżnicy zapobiega kondensacji wody i powstawaniu przeciągów. Co więcej, znakomite właściwości cieplne, a także akustyczne, idą w parze z nowoczesnym i smukłym designem.

System podnoszono-przesuwny oferuje także szereg korzyści konstrukcyjnych, takich jak wzmocnienie skrzydła zamkniętym kształtownikiem stalowym o przekroju prostokątnym. Znacznie zwiększa to stabilność konstrukcji i pozwala na wykonywanie dużych elementów o masie skrzydła do 400 kg.

przesuwne_pvc_2-min

Schüco EasySlide

Schüco EasySlide to system drzwi podnoszono-przesuwnych. Charakteryzują się wciąż wysoką izolacyjnością cieplną i akustyczną, a także odpornością na wiatr i przenikanie wody – podobnie jak dwa poprzednie systemy. To ciekawe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w budynkach nowych i modernizowanych. Drzwi posiadają termoizolowaną ramę o głębokości 167 mm i skrzydło o głębokości 70 mm z ciepłymi jedno- lub dwukomorowymi szybami. Dzięki temu mają również właściwości energooszczędne. Dodatkowo tego typu drzwi przesuwne PVC posiadają ergonomiczny i niski próg z przekładką termiczną i spienionym izolatorem, co zmniejsza ryzyko wystąpienia tzw. zimnego obszaru.

przesuwne_pvc_3-min

Drzwi tarasowe PVC
– dużo światła w połączeniu z nowoczesnością

Drzwi tarasowe PVC tworzone w systemach przesuwnych to rozwiązanie na miarę XXI wieku, które pozwala architektom i budowniczym stawić czoła dużym wyzwaniom, ale też spełnić spore oczekiwania Klientów. Przez drzwi tarasowe do wnętrz dostarczana jest duża ilość naturalnego światła, dzięki czemu pomieszczenia stają się optycznie większe. Korzystnie wpływa to na samopoczucie mieszkańców, gdyż jasne i duże wnętrza mają pozytywne oddziaływanie.

Nastrój jeszcze bardziej poprawia się, gdy istnieje świadomość, że w łatwy sposób można usunąć granicę między otoczeniem zewnętrznym i wewnętrznym, jedynie lekko przesuwając drzwi. Wówczas taras staje się przedłużeniem domu, co zapewnia poczucie jeszcze większej przestrzeni i wolności. Systemy przesuwne produkowane przez Kapica są ergonomiczne i zapewniają mieszkańcom niezakłócone funkcjonowanie – mogą oni korzystać z tarasu bez obaw o wysokie progi czy niezgrabne standardowe skrzydła.

przesuwne_pvc_4-min

Zamek w drzwiach tarasowych PCV – wersja antywłamaniowa

Designerski styl, smukłość i dobre parametry to nie wszystko. W przypadku drzwi przesuwnych PCV, szczególnie tych montowanych na parterze, warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. W naszej ofercie znajdują się drzwi tarasowe z zamkiem na klucz oraz wersja otwierana i przesuwana od strony pomieszczenia lub z obu stron.

Ponadto systemy przesuwne Schüco są dostosowane do rozmaitych potrzeb Klientów, dlatego mogą oni wybrać także opcję antywłamaniową w klasie RC2. Tego typu parametr oznacza zastosowanie odporniejszych komponentów, podnoszących jednocześnie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Certyfikat antywłamaniowy RC2 oznacza, że drzwi przesuwne mają chronić przed wtargnięciem do wnętrza przez włamywaczy wykorzystujących śrubokręt, szczypce czy łom. Ponadto w tej klasie konieczne jest stosowanie bezpiecznej szyby P4 o wysokiej wytrzymałości potwierdzonej testami laboratoryjnymi.

Wymiary drzwi tarasowych PCV – indywidualne podejście

Wymiary drzwi tarasowych PCV od Kapica są adekwatne do specyfiki i rodzaju zabudowy. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, a dokładne wykonanie pomiarów przez naszych specjalistów jest niezbędne do tego, by dostarczyć drzwi idealnie dopasowane do wnętrza. Jest to kluczowe dla możliwości maksymalnego wykorzystania funkcjonalności produktu po zamontowaniu. W przypadku systemów przesuwnych PVC Schüco LivIngSlide maksymalne wymiary są zależne od typu konstrukcji, jednak można korzystać z naprawdę dużych kompozycji, np. Typu 01 (schemat A) o wymiarach: 6500×2800 (dot. białego), 5000×2600 (dot. utrzymanego w innym kolorze).

przesuwne_pvc_5-min

Balkony francuskie

Do systemów przesuwnych doskonale pasują balkony francuskie, tzw. balkony bez podłogi. Nie tylko dodają one charakteru fasadzie, ale też pełnią funkcję zabezpieczenia okna.

Poznaj ofertę naszych balkonów francuskich i wybierz najlepszy z nich!

Dlaczego Kapica?
Dlaczego systemy przesuwne aluminiowe firmy Kapica są lepsze od innych?

Dlaczego systemy przesuwne aluminiowe firmy Kapica są lepsze od innych?

Aluminiowe systemy przesuwne to specyficzne konstrukcje, które wymagają produkcyjnej precyzji, a w przypadku projektów wielkogabarytowych i ciężkich – bazowania na wielu latach doświadczenia. W celu spełnienia oczekiwań inwestorów, właścicieli mieszkań oraz architektów dostarczamy produkty wysokiej klasy, współpracując z renomowaną niemiecką marką Schüco. Nasze podejście do branży to połączenie rzemieślniczej pracy z innowacją. Dzięki temu zyskujemy cenne przewagi konkurencyjne, co sprawiło, że zaufało nam już wielu Klientów.

Skrzydła dostosowane do różnych potrzeb

Skrzydła dostosowane do różnych potrzeb

Nasze drzwi PCV podnoszono-przesuwne spełniają rozmaite oczekiwania dzięki sześciu wariantom otwierania. W zależności od potrzeb Klienta i specyfiki obiektu mogą być montowane z jednym lub dwoma skrzydłami. Dzięki temu dostępne są różne opcje przesuwania podczas otwierania drzwi – z pozostawieniem przestrzeni do wyjścia na taras czy ogród z lewej bądź prawej strony, a w większych konstrukcjach również pośrodku.

Wyjątkowe nakładki aluminiowe Schüco TopAlu

Wyjątkowe nakładki aluminiowe Schüco TopAlu

Nasze drzwi przesuwne PCV wykonywane są z dbałością o design i wyczuciem estetyki, a jeszcze modniejszy wygląd nadają im nakładki aluminiowe Schüco TopAlu. Mogą być one anodowane i lakierowane środkami o różnych kolorach, co zapewnia inwestorom, architektom i właścicielom nieruchomości większe możliwości i elastyczność.

EPDM – uszczelki o większych możliwościach

EPDM – uszczelki o większych możliwościach

Dużym atutem naszych produktów jest również obecność uszczelek EPDM – piankowych z gumy porowatej. W odróżnieniu od zwykłych uszczelek stosowanych w stolarce okiennej i drzwiowej EPDM zachowują swoje parametry szczelności, izolacyjności i elastyczności przez wiele lat. To ważny element okien ze względu na ich lepsze właściwości nie tylko cieplne, ale też akustyczne.

Systemy przesuwne PVC klasy premium

Najnowocześniejszy design i rozwiązania technologiczne, które nie zaburzą gospodarki cieplnej w domu – takie właśnie są drzwi przesuwne PVC premium od firmy Kapica. W naszych systemach HST i PSK łączymy wszystko to, co ważne dla inwestorów. Dbamy o wygodę korzystania z nich – otwieranie i zamykanie nawet największych drzwi przesuwnych umożliwiają nowoczesne i łatwe w obsłudze systemy. Montujemy też niższe progi – chociaż w systemach HST prawie ich nie widać, zapewniają najlepsze możliwe parametry termoizolacyjności – całe okna oferują przenikalność cieplną wynoszącą nawet do Uw = 0,8 W/(m²K), czyli lepszą niż obowiązująca norma.

Nie da się nie wspomnieć o niepowtarzalnym wyglądzie, który zapewniają duże przeszklenia. To najmodniejsze rozwiązanie ostatnich lat – domy z dużymi oknami wyglądają niezwykle nowocześnie, są też doświetlone, a energia słoneczna może być dodatkowym źródłem ciepła. Nasze drzwi przesuwne PVC klasy premium dostępne są też w wielu różnych kolorach – od oklein imitujących naturalne drewno aż po powłoki metalizowane.

Chęć stworzenia drzwi i okien przesuwnych jakości premium zaowocowała wytężoną pracą nad technologicznymi rozwiązaniami, które powinny oferować. Udało nam się stworzyć doskonałe produkty dzięki wykorzystaniu energooszczędnej technologii oraz wzornictwu na najwyższym poziomie. Właśnie dlatego osiągnęliśmy z naszymi systemami przesuwnymi PVC klasę premium – z myślą o inwestorach i ich potrzebach połączyliśmy w jeden produkt wszystkie najważniejsze cechy, które powinny mieć duże okna i drzwi przesuwne.

przesuwne_pvc_6-min
Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest głębokość zabudowy w systemie LivIngSlide?

W systemie podnoszono-przesuwnym LivIngSlide głębokość zabudowy wynosi 194 mm. Dzięki temu można wykonać drzwi przesuwne o dużych gabarytach – mające 6,5 m szerokości oraz 2,8 m wysokości, co dotyczy konstrukcji białych (tzn. bez okleiny). Co więcej, innowacyjne okucie gwarantuje lekkość i bezpieczeństwo użytkowania nawet w przypadku dużych i ciężkich skrzydeł o wadze 400 kg.

Jakiej maksymalnej szerokości możemy zrobić HS-a?

Wszystkie nasze konstrukcje dostępne w ofercie systemów przesuwnych PVC tworzymy na wymiar, indywidualnie podchodząc do potrzeb i oczekiwań każdego Klienta. W systemie podnoszono-przesuwnym HS można wykonać drzwi o szerokości wynoszącej nawet 6,5 m (dot. konstrukcji białych). Zastosowanie tej nowoczesnej techniki pozwala na produkcję konstrukcji o dużych gabarytach, co sprawia, że w pomieszczeniach jest jasno. Skoro mowa o sporych stolarkach – te wciąż zachowują wizualną lekkość.

Co to jest Soft Close w systemie HS PVC?

Współczesna stolarka drzwiowa i okienna wyposażona jest w technologie zapewniające większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Drzwi podnoszono-przesuwne HS PVC mogą być wyposażone w innowacyjny i wygodny mechanizm Soft Close dostępny tylko w systemie LivIngSlide. Dzięki temu skrzydło wyhamowuje w końcowej fazie zamykania, co pozwala na łagodne zatrzaśnięcie, zniwelowanie głośnego dźwięku i zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia bądź przygniecenia jakiegoś elementu.

Jakie są zalety systemu HST LivIngSlide?

Stolarka okienno-drzwiowa w systemie HST LivIngSlide to bardzo innowacyjne i atrakcyjne rozwiązanie. Do zalet zalicza się ościeżnicę o głębokości 194 mm. Jej zastosowanie gwarantuje estetyczny wygląd profilu, a także wymiary szerokości wynoszące nawet do 6,5 m z podziałem na 1 skrzydło stałe i 1 przesuwne o wysokości 2,8 m, co dotyczy białych konstrukcji (tzn. bez okleiny).

Jaka jest różnica pomiędzy systemem PSK a HST?

PSK i HST to jedne z popularniejszych systemów, z których korzysta się w celu produkcji drzwi tarasowych, ogrodowych czy balkonowych. Oba warianty stosowane są podczas tworzenia drzwi przesuwnych – dzięki temu zyskuje się skrzydła o większej szerokości niż w przypadku drzwi rozwieranych. PSK to system uchylno-przesuwny, typowy dla stolarki o mniejszych gabarytach. Z kolei system przesuwny HST nie ma możliwości uchyłu skrzydła jak w przypadku PSK. Ponadto jest to rozwiązanie zalecane przy dużych gabarytach i posiada niższy próg od np. ramy w konstrukcji PSK.