Parapety PVC

Parapety wykonane z PVC – do domu, biura lub budynku użyteczności publicznej

Parapety produkowane z PVC to modele niezwykle często wybierane przez inwestorów. Popularność ta wynika z doskonałych parametrów technicznych elementów. Kluczowe są też możliwości aranżacyjne – powierzchniom parapetów z PVC nadawać można różne kolory i struktury. Ponadto odpowiednie dobranie i zamontowanie produktu pozwalają na zwiększenie szczelności okien.

Wytrzymałe parapety PVC – w czym tkwi sekret ich popularności?

Parapety PVC są modelami stosowanymi zarówno w domach, jak i biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Ich popularność wynika przede wszystkim z doskonałej żywotności elementów i ich optymalnej ceny. Tworzywo sztuczne charakteryzuje się wysoką odpornością na szkodliwe działanie czynników mechanicznych i chemicznych. Bardzo trudno jest więc je uszkodzić poprzez uderzenia czy aplikowanie środków czystości. Parapety z PVC nie ulegają też szybkiemu niszczeniu na skutek działania wilgoci oraz wysokich temperatur, co jest ważne w przypadku elementów montowanych w pobliżu okna i grzejnika.

Rozwiń

Parapety z PVC – cena

Parapety wykonane z PVC są jednymi z najtańszych na polskim rynku. Co ważne, ich optymalna cena idzie w parze z wieloma zaletami produktu. Kluczowy jest jego doskonały wpływ na izolacyjność termiczną konstrukcji. Dobrze zamontowany parapet odpowiada bowiem za zatrzymywanie w domu ciepła – stanowi dodatkowe uszczelnienie okna.

Parapety z PVC – montaż

Warto pamiętać, że montaż parapetu może wpłynąć na proces ogrzewania wnętrza. By było skuteczne, grzejnik powinien być oddalony od parapetu o maksymalnie 15 cm. Konstrukcja nie wpłynie wówczas na dystrybucję ciepła. Zachowanie odpowiedniej odległości dodatkowo zminimalizuje ryzyko osadzania się na ścianie czy suficie kurzu, który przenoszony jest w wyniku unoszenia się ciepłego powietrza.

parapety_wewnetrzne_pvc-2-min
Dlaczego Kapica?
Bogata oferta kolorystyczna parapetów PCV od Kapica

Bogata oferta kolorystyczna parapetów PCV od Kapica

Parapety z PVC można zabarwić na dowolny kolor. Pozwala to na uzyskanie elementów dopasowanych do stylu wnętrza – w ofercie są bowiem kolory zarówno klasyczne, np. biel, czerń czy modny antracyt, jak i niestandardowe. Naszym Klientom oferujemy również okleiny drewnopodobne, dzięki czemu parapet może mieć strukturę drewna.

Nowoczesna konstrukcja parapetów z PCV – izolacja termiczna

Parapety z PVC charakteryzuje konstrukcja komorowa. Oznacza to, że elementy składają się z wypełnionych powietrzem komór. Dzięki takiej budowie są odporne na wgniecenia. Przede wszystkim jednak umożliwia ona zatrzymywanie ciepła – dobrze zamontowany parapet stanowi dodatkową barierę na styku okna i muru. Dodatkowym wzmocnieniem w kwestii izolacyjności są profile podokienne. Montowane pod ramą okienną elementy stanowią miejsce łączenia parapetów wewnętrznych i zewnętrznych.

Wsparcie ekipy montażowej

Wsparcie ekipy montażowej

W Kapica zapewniamy wsparcie doświadczonych specjalistów przeprowadzających prace montażowe. Dzięki znakomitej znajomości parametrów oferowanych przez nas produktów tworzą oni konstrukcje o idealnych właściwościach izolacyjnych oraz o doskonałej żywotności. Skorzystanie z ich wsparcia warto potraktować jako inwestycję na wiele lat.

Czy parapety z PVC są przyjazne środowisku?

Chociaż tworzywo sztuczne nie cieszy się dobrą opinią wśród ekologów, parapety z PVC są przyjazne środowisku – podlegają bowiem całkowitemu recyklingowi. Firmy zajmujące się przetwórstwem parapetów i profili okiennych z PVC segregują je pod względem kolorów i systemów. Następnie z tworzywa może powstać granulat. Materiał trafia do producentów, którzy tworzą z niego nowe elementy, np. rury PVC.

Czym są profile podokienne i „ciepły parapet”?

Profile podokienne to elementy konstrukcyjne montowane pod oknem i stanowiące podstawę parapetów – zarówno wewnętrznych , jak i zewnętrznych . Stosowane są w celu dodatkowego uszczelnienia konstrukcji i zapewnienia jej stabilności. System ten, ze względu na jego właściwości izolacyjne, nazywany bywa „ciepłym parapetem”.

Czym czyścić parapety PVC?

Mycie parapetów stworzonych z PVC jest łatwiejsze niż pielęgnacja elementów wykonanych z innych tworzyw. Drewniane modele często czyścić należy łagodnymi mleczkami konserwującymi. Do mycia parapetów ceramicznych stworzono z kolei specjalne koncentraty, które rozprowadzać trzeba twardą szczotką. Parapety z polichlorku winylu można natomiast z łatwością utrzymać w czystości. W celu ich umycia wystarczy zastosować ściereczkę nasączoną wodą – do ich gładkiej powierzchni nie przylega brud, a do wnętrza elementów z PVC nie wnika wilgoć ani tłuszcz. Parapety są też odporne na szkodliwe działanie chemicznych środków czystości. Dlatego, aby pozbyć się zabrudzeń, można skorzystać z preparatów stosowanych podczas codziennych porządków.