Strona główna Historia firmy

Historia firmy

O firmie

Marka Kapica jest związana ze stolarstwem od 1928 roku. To wtedy Julius Kapitza zdobył tytuł czeladnika stolarskiego i otworzył swój warsztat w Grodzisku na Opolszczyźnie. Jakość, nie „jakoś” – to hasło, które towarzyszy nam już od 90 lat. Z biegiem czasu znacznie rozbudowaliśmy firmę i zmodernizowaliśmy park maszynowy, aby dziś produkować około 10 000 okien miesięcznie!

Przełomowym momentem w historii marki był początek lat 90., gdy uruchomiliśmy produkcję stolarki PVC. Niewielki zakład, otwarty z myślą o uzupełnieniu naszej oferty, w krótkim czasie stał się niezależną jednostką. Hasło Jakość, nie „jakoś” jest mottem, które przyświeca naszej codziennej pracy. Dbałość o detale, szacunek do rzemiosła, spełnianie potrzeb Klientów – to filary, na których opieramy swoją działalność. Wierzymy, że to właśnie dlatego marka Kapica osiąga tak spektakularne sukcesy.

Przez ponad 90 lat działania na rynku europejskim osiągnęliśmy perfekcję w stolarce okiennej i drzwiowej. Nadal jednak jesteśmy tą samą lokalną firmą, według której solidność i trwałość produktu to wartości nadrzędne. Wciąż trzymamy się naszego motta, dbając przede wszystkim o satysfakcję Klienta.

historia-2-min

Nasza historia

Z dumą i niesłabnącym zapałem kontynuujemy rodzinną tradycję.

Doświadczenie i wiedza, przekazywane z pokolenia na pokolenie, bezpośrednio przekładają się na popularność naszych produktów i stale rosnące grono partnerów handlowych. To dla nas wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Idziemy z duchem czasu – stawiamy na nowoczesne rozwiązania, zapewniające wysoką trwałość, funkcjonalność i energooszczędność produktów. Inspirujemy się tym, jak żyjecie, z czym się zmagacie, czego potrzebujecie. Cieszymy się, że możemy dbać o Wasze bezpieczeństwo i codzienny komfort.

Zapraszamy do naszych salonów!

1928
1932
1966
1976
1986
1994
1996
1997
2003
2009
2014
2016
2019
2020
Julius Kapitza zdobywa tytuł czeladnika stolarskiego i otwiera swój warsztat w Grodzisku (powiat Strzelce Opolskie).
Julius Kapitza otrzymuje tytuł mistrza stolarskiego.
Jerzy Kapica przejmuje prowadzenie firmy po swoim ojcu.
Firma Kapica, jako pierwszy zakład w regionie, rozpoczyna produkcję nowoczesnych okien z szybą zespoloną.
Firma Kapica silnie ukierunkowuje profil działalności na produkcję okien i drzwi drewnianych. Jerzy Kapica buduje linię do produkcji okien, suszarnię drewna oraz malarnię.
Kolejna zmiana pokoleniowa – Roman Kapica przejmuje firmę po swoim ojcu.
Firma Kapica rozpoczyna w Opolu produkcję okien PVC.
Produkcja okien PVC zostaje przeniesiona do nowego oddziału firmy w Zawadzkiem.
Macierzysty zakład w Grodzisku rozpoczyna produkcję stolarki otworowej z aluminium.
Firma otwiera nową halę produkcyjną w Zawadzkiem.
Kapica modernizuje cały park maszynowy.
W marcu zostaje ukończona budowa nowej hali z automatycznym magazynem na ponad 650 miejsc paletowych.
Rozbudowa showroom-u i hali produkcyjnej o pow. 5 tys. metrów wraz z nowym parkiem maszynowym
Budowa nowego ekskluzywnego salonu w Opole