Strona główna Bramy garażowe

Bramy garażowe

Bramy garażowe segmentowe stalowe – niemiecka jakość

Kapica z niemiecką precyzją podchodzi do wykończenia stolarki okienno-drzwiowej, a w kwestii bram garażowych segmentowych współpracuje z najbardziej cenioną na rynku europejskim marką Hörmann, której produkty wyróżniają się niemiecką jakością i sprzedają się w milionach egzemplarzy. Spełniają one wysokie oczekiwania pod względem izolacji cieplnej, bezpieczeństwa, trwałości, estetyki i wygody użytkowania. Ponadto to jedne z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w branży.

Dlaczego warto wybrać bramy garażowe segmentowe stalowe?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bram, jednak to stalowe bramy garażowe segmentowe cieszą się współcześnie największą popularnością. Są bardzo praktyczne, funkcjonalne, charakteryzują się niską awaryjnością. W odróżnieniu od np. bram uchylnych czy rozwieranych nie zajmują zbyt dużo miejsca na podjeździe. Dodatkowo okazują są bardziej szczelne.

Brama segmentowa stalowa górna składa się zwykle z 4-5 połączonych segmentów. W momencie otwierania, poruszając się na rolkach, po zamontowanych do ścian i sufitu prowadnicach, chowają się one przy sklepieniu. Dzięki zachowaniu sporej ilości miejsca bramy segmentowe znakomicie sprawdzają się w obiektach, w których wyjazd usytuowany jest wzdłuż linii ogrodzenia bądź ulicy czy chodnika. Więcej na temat zalet bram segmentowych piszemy w artykule Jaką bramę garażową wybrać: rolowaną czy segmentową?

Rozwiń

Brama garażowa segmentowa stalowa antywłamaniowa – bezpieczeństwo

W przypadku oferowanych przez nas bram niezwykle ważne są kwestie bezpieczeństwa. Zastosowanie funkcji antywłamaniowej zmniejsza ryzyko wtargnięcia do wnętrza przez nieproszonych gości. Brama garażowa z napędem automatycznie rygluje się w prowadnicy podczas zamykania. Dzięki temu skutecznie zostaje zabezpieczona przed podważeniem. Opatentowane ryglowanie działa mechanicznie i jest skuteczne także w razie awarii zasilania.

Izolacja termiczna w bramach garażowych segmentowych ze stali

Jedną z ważniejszych funkcji, jakie powinny pełnić bramy garażowe, jest zapewnienie właściwej izolacji termicznej. W oferowanych przez nas bramach garażowych segmentowych Hörmann zastosowano technologię ThermoFrame. Dzięki temu konstrukcje mają lepsze parametry, a izolacyjność cieplna może być większa o nawet 15%. Odpowiada za to specjalny czarny profil z tworzywa sztucznego, montowany razem z ościeżnicą bramy, gwarantujący termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku.

bramy-2-min

Wymiary bram garażowych segmentowych

O wymiarach bramy garażowej segmentowej należy myśleć już na etapie tworzenia projektu domu. To kwestia, którą trzeba rozważyć z różnych perspektyw. Bardzo często stosuje się standardową bramę garażową, o wysokości 2,25 m. W przypadku powiększenia rodziny oraz kupna auta typu SUV i zamontowania na nim bagażnika wysokość ta może okazać się jednak niewystarczająca. Dlatego na wstępie warto pomyśleć o wymiarowym zapasie – również w kwestii szerokości bramy garażowej segmentowej. W ramach naszej oferty każda konstrukcja wykonywana jest na wymiar.

Warto rozważyć zastosowanie większych parametrów – oprócz aut w garażu przechowywane są bowiem często rowery czy kosiarki, których wyprowadzenie, w przypadku zbyt wąskiej bramy, może okazać się dość trudne. Według polskich norm brama powinna mieć minimalną wysokość 2 m i minimalną szerokość 2,3 m. Przy wersji dwustanowiskowej szerokość minimalna to 4,8 m.

bramy-3-min

Bramy garażowe segmentowe z napędem

Zastosowany w bramach garażowych stalowych segmentowych napęd odpowiada za płynne oraz ciche otwieranie, a także zamykanie bramy. W zależności od potrzeb inwestora, architekta lub właściciela nieruchomości oferujemy kilka rodzajów napędów.

SupraMatic – szybki napęd do bram segmentowych garażowych

Napęd SupraMatic od firmy Hörmann to urządzenie ze standardowym 5-kanałowym nadajnikiem HS 5 BS. Może być stosowany w bramach garażowych stalowych segmentowych o maksymalnej szerokości 5,5 m i całkowitej powierzchni 13,75 m². SupraMatic charakteryzuje się prędkością otwierania 22 cm/s, niskim zużyciem energii elektrycznej czy łatwym programowaniem i możliwością wentylacji.

ProMatic – funkcjonalny napęd do bram segmentowych garażowych

Napęd ProMatic dostępny jest w wariancie standardowym z 4-kanałowym nadajnikiem HSE 4 BS, opcją automatycznego ryglowania bramy i funkcją regulowania wysokości otwarcia stalowej bramy garażowej segmentowej. Z kolei wersja ProMatic Akku przeznaczona jest do garaży bez przyłącza energetycznego. Ten typ napędu w wariancie standardowym sprawdzi się w konstrukcji o maksymalnej szerokości 5 m (3 m dla Akku) i całkowitej powierzchni 11,25 m2 (8 m2 dla Akku). W tym przypadku maksymalna prędkość otwierania wynosi 14 cm/s, a przy wersji Akku – 13 cm/s.

bramy-4-min
Dlaczego Kapica?
Energooszczędna brama garażowa segmentowa

Energooszczędna brama garażowa segmentowa

W kwestii energooszczędności na wyróżnienie zasługują bramy Hörmann typ LPU67 Thermo. Dzięki wyposażonym w przegrodę termiczną segmentom zapewniają one doskonałą izolacyjność cieplną. Współczynnik przenikania ciepła wynosi w tym przypadku U=0,33 W/(m²·K). Ponadto można spodziewać się dobrego uszczelnienia przestrzeni międzysegmentowych. Odpowiadają za to podwójne uszczelki wargowe oraz optymalne podwójne uszczelki progowe, które dodatkowo wyrównują nierówności podłoża i ograniczają straty energii. Rozwiązania te doskonale sprawdzą się w domach energooszczędnych.

Wyjątkowa estetyka na zewnątrz i wewnątrz

Wyjątkowa estetyka na zewnątrz i wewnątrz

Oferowane przez nas bramy garażowe stalowe segmentowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i stylistycznych. Dzięki temu łatwiej jest dostosować konstrukcję do indywidualnych potrzeb. Niemniej jej wyjątkowy wygląd zawdzięcza się również precyzyjnemu dopracowaniu szczegółów tak, by harmonijnie współgrały one z zarówno stylem, w jakim utrzymana jest elewacja, jak i aranżacją wnętrza budynku.

W przypadku bram garażowych Hörmann z przetłoczeniami zastosowano równe odstępy między przetłoczeniami i niewidoczne łączenia segmentów, a także równomierne rozłożenie kasetonów. Dzięki temu konstrukcje prezentują się estetycznie.

Sterowanie systemem BiSecur w bramach segmentowych garażowych ze stali

Sterowanie systemem BiSecur w bramach segmentowych garażowych ze stali

Sterowanie bramą garażową stalową segmentową firmy Hörmann odbywa się za pomocą innowacyjnej, a zarazem intuicyjnej, technologii radiowej BiSecur. Nadajniki dostępne są w różnych wariantach – HSE, HSD, HSP – które mogą być przymocowane np. do kluczy. Praktycznym rozwiązaniem jest też wersja HSZ. Model montowany jest w aucie w otworze na zapalniczkę, co pozwala na łatwy dostęp i wygodną obsługę. Istnieje możliwość zastosowania także stacjonarnych kodowanych sterowników radiowych i cyfrowych, sterowników na klucz, transponderów czy czytników linii papilarnych.

Ponadto system BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem i jest odporny na zakłócenia. Dzięki temu gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem go przez niepowołane osoby. Technologię BiSecur testowali eksperci ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum. Przyznali jej oni specjalny certyfikat. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom możliwe jest także sterowanie bramą garażową segmentową za pomocą smartfona czy tabletu (z poziomu odpowiedniej aplikacji na Android lub iOS).

Brama garażowa segmentowa zabezpieczona przed korozją

Brama garażowa segmentowa zabezpieczona przed korozją

Stalowe bramy garażowe segmentowe wyposażone są w stopę ościeży, wykonaną z tworzywa sztucznego. Jej wysokość to 4 cm. Jest ona wyjątkowo odporna na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych. Zastosowanie jej pozwala na zakrycie ościeżnicy w miejscu narażonym na powstawanie rdzy i umożliwia trwałe zabezpieczenie bramy przed ewentualną korozją.

Najczęściej zadawane pytania o bramach garażowych

Jak działa czujnik pogodowy w bramie garażowej segmentowej ze stali?

Wewnętrzny czujnik pogodowy HKSI służy do monitorowania wilgotności powietrza w garażu. Jego zastosowanie pozwala na automatyczne wietrzenie wnętrza. Brama otwierana jest, gdy wilgotność jest zbyt duża. Istnieje możliwość rozszerzenia instalacji o czujnik zewnętrzny HKSA, który mierzy wilgotność na zewnątrz. W jego przypadku możliwe jest zapobieganie otwarciu bramy, gdy zbyt duża jest wilgotność powietrza poza budynkiem.

Czy bramy garażowe segmentowe mają funkcję wietrzenia?

Tak, wentylacja odbywa się z zastosowaniem najwyższego segmentu bramy – jest to rozwiązanie opcjonalne. Dzięki temu można uniknąć przedostania się do wnętrza zanieczyszczeń, liści czy małych zwierząt. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia bramy w czujnik pogodowy zewnętrzny i wewnętrzny, co pozwala na automatyczną i regularną wentylację, adekwatną do warunków pogodowych.

Jakie przetłoczenia segmentów bram garażowych ze stali polecamy?

Przetłoczenia segmentów należy dobrać do wielkości bramy. W naszej ofercie dostępne są przetłoczenia S, M, L, D oraz T, a także kasetony. Dodatkowo można na nich umieścić elementy wzornicze w postaci intarsji imitujących stal nierdzewną czy drewno, a także przeszklenia o różnych kształtach.

Dlaczego współpracujemy z firmą Hörmann w kwestii bram garażowych segmentowych?

W zakresie stalowych bram garażowych segmentowych współpracujemy z firmą Hörmann, która w swej branży jest symbolem jakości. Ma ona ponad 80-letnie doświadczenie i zajmuje na europejskim rynku najwyższą pozycję wśród producentów bram oraz napędów.

Jak konserwować stalową bramę garażową segmentową?

Należy dbać o czystość bramy i dokonywać konserwacji uszczelek oraz elementów mechanicznych bramy. Raz w roku powinno się wykonać przegląd stanu zawiasów, rolek, łożysk, mocowania wału bramy oraz zużycia linek i sprężyn.