Okna Premium

Okna Premium – modele spełniające wysokie oczekiwania

Aby zaoferować naszym Klientom najwyższą jakość i komfort użytkowania, na bazie wieloletniego doświadczenia stworzyliśmy okna Premium. Wyróżniają się one zaawansowaną technologią oraz niepowtarzalnym designem. Dzięki temu Klienci mogą stosować w swoich domach rozwiązania znakomicie pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Ze względu na doskonałą izolacyjność termiczną i akustyczną oraz efektowny wygląd okna Premium spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Okna Premium od firmy Kapica – gwarancja komfortu

By nasi Klienci mogli cieszyć się poczuciem komfortu, w celu stworzenia okien Premium wybraliśmy najlepsze tworzywa i produkty marki Schüco. Wykorzystaliśmy najnowszy system profili Schüco Living. Zapewnia on wysoki komfort cieplny i idealnie nadaje się do domów niskoenergetycznych oraz pasywnych. Ponadto elementy wzbogaciliśmy o nowoczesne technologie, co znacząco ułatwia korzystanie z produktów. W naszych oknach PVC na specjalne zamówienie stosujemy również system samoczynnego wietrzenia Schüco VentoAir+. Pozwala on na nieustanną wymianę powietrza nawet przy zamkniętych oknach. Za nią z kolei odpowiadają elastyczne uszczelki wykonane z EPDM (kauczuku syntetycznego). Uszczelki z EPDM są odporne na zgniatanie, wahania temperatur i wilgoć, dzięki czemu stanowią doskonałą barierę dla energii cieplnej nawet w strefie narożnej okien. Ponadto okna Premium z szybą dźwiękoszczelną mogą powstrzymywać hałasy na poziomie nawet 47 dB, skutecznie blokując np. dźwięki dochodzące z ruchliwej ulicy.

Rozwiń

Okna Premium od firmy Kapica
– poczucie bezpieczeństwa

Zastosowane w oknach Premium wzmocnienia i sposób ich zbudowania odpowiadają za doskonałe parametry w kwestii utrzymania bezpieczeństwa. Wpływa na to klika czynników:

  • Wysokoudarowe tworzywo sztuczne PVC, które wykorzystujemy podczas tworzenia naszych okien, samo w sobie jest bardzo wytrzymałe. Komorowa budowa profili okiennych wpływa nie tylko na ocieplenie czy wyciszenie domu, ale też na wzmocnienie samych okien.
  • Profile Living, za sprawą połączenia innowacyjnej konstrukcji z klasycznymi wzmocnieniami stalowymi, cechuje ponadprzeciętna wytrzymałość. Pozwala ona na wykonanie okien o dużych gabarytach.
  • W naszych projektach zastosowaliśmy zwiększoną głębokość zabudowy i głębiej osadziliśmy okucia okien. Udało się dzięki temu uzyskać efekt wzmocnienia konstrukcji.
  • Okna wzmocnione są okuciami z grzybkowymi zaryglowaniami.
  • Dodatkowe zabezpieczenia to klamki z opcją zamknięcia na klucz, które można zamontować na specjalne życzenie, oraz obecne w całej konstrukcji hartowane podzespoły. Ich zastosowanie minimalizuje ryzyko przewiercenia czy przesunięcia okucia podczas próby włamania.

Wykorzystanie wymienionych powyżej rozwiązań utrudni dostanie się do wnętrza przez niepożądane osoby. Więcej informacji o tego typu właściwościach oraz o klasach odporności na włamanie zawarliśmy w artykule dotyczącym okien antywłamaniowych.

kapica-okno-premium-min

Okna PVC Premium
energooszczędne – najlepszy wybór

Oszczędność energetyczna okien Premium wiąże się z ich innowacyjną budową. Siedmiokomorowe profile PVC zatrzymują energię cieplną wewnątrz domu. Ponadto w konstrukcji zastosowane zostały izolacyjne i funkcyjne szyby zespolone o grubości aż do 52 mm, co pozwala na zapobieganie utratom ciepła oraz zapewnia maksymalną przejrzystość i dostęp światła. Kluczowa w tym przypadku jest też niewielka szerokość profili okiennych. W oknach Premium uwzględnione są też potrójne uszczelnienia, co gwarantuje ochronę przez deszczem i wiatrem.

Nasze okna sprawdzają się nie tylko w tradycyjnym budownictwie, ale też w domach pasywnych, w których maksymalnie obniżane jest wykorzystanie energii. Ich odpowiedni montaż pozwala na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła na poziomie wymaganym przez prawo budowlane, czyli wynoszącym 0,9 W/(m²K). Więcej o domach pasywnych można dowiedzieć się z naszego artykułu Dom pasywny – co to oznacza i czym się charakteryzuje?

premium_3-min

Doskonały design
okien Premium

Zastosowanie okien Premium od firmy Kapica zapewnia nie tylko bezpieczeństwo i oszczędność energii, ale też wiele opcji aranżacyjnych. Model można dopasować do każdego stylu architektonicznego. Zawdzięcza się to zastosowaniu podczas jego produkcji wąskich profili okiennych, które można kształtować na wiele sposobów, nadając oknom nawet najbardziej nietypowe kształty. Wśród najpopularniejszych są konstrukcje ze ściętymi kątami czy zaokrąglone. Uzupełnieniem doskonałych linii ram i skrzydeł okiennych są dopasowane pod względem kształtu i koloru klamki. W oknach Premium najczęściej stosujemy klamki i zawiasy w kolorze tytanu, jednak możliwe są dowolne konfiguracje kolorystyczne.

Naszym Klientom proponujemy też łącznie około 70 jednolitych kolorów i imitujących drewno oklein. Okna są integralną częścią elewacji domu, dlatego ich design musi być do niej dopasowany. Właśnie dlatego zapewniamy tak szeroki wybór kolorystyki produktów. W naszej ofercie dostępne są zarówno kolory neutralne – biel, czerń czy szarość – jak i np. modny w ostatnich latach antracyt. Znaczenie ma też możliwość barwienia wewnętrznej i zewnętrznej części okien. Jest to istotne dla mieszkańców bloków, którzy wymieniają okna i muszą dostosować się do wymogów prawnych.

premium_4-min
Dlaczego Premium?
Doskonałe parametry izolacyjne

Doskonałe parametry izolacyjne

Za możliwości izolacyjne okien Premium od firmy Kapica odpowiada wiele czynników. Można wśród nich wymienić wielokomorową budowę profili i szyby zespolone o grubości nawet 52 mm. Istotne są też uszczelnienia z EPDM, czyli kauczuku syntetycznego. Charakteryzuje je wysoka zdolność powrotu elastycznego, dzięki czemu są wielokrotnie trwalsze od typowych uszczelek – nawet po 15 latach zachowują 86% swoich właściwości uszczelniających, podczas gdy inne uszczelki mają ich wówczas jedynie 35%.

Szybka i bezpieczna dostawa

Szybka i bezpieczna dostawa

Dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty były dostarczane w jak najkrótszym czasie. Zawsze staramy się dopasować termin dostawy do potrzeb Klienta. Elementy są przewożone na dobrze zabezpieczonych stojakach i w pełni przygotowane do montażu. Transport realizujemy na terenie całej Polski.

Możliwości dekoratorskie

Możliwości dekoratorskie

W przypadku okien Premium oferujemy nie tylko około 70 rozwiązań kolorystycznych i imitujących drewno. Zapewniamy też możliwość wyboru elementów o niestandardowych kształtach. Nasze produkty dodatkowo ozdobione mogą być szprosami. Wszystko to ma na celu jak najlepsze dopasowanie stolarki okiennej do posiadanej przez Klienta wizji aranżacji otoczenia.

Polecamy także na blogu
Ciepłe okna – czym są i jakie są ich zalety?
Żyjemy w czasach, kiedy coraz więcej uwagi poświęca się energooszczędności i ochronie środowiska. W konsekwencji rosnącej świadomości rośnie też zapotrzebowanie na tzw. ciepłe okna. Te nowoczesne rozwiązania w stolarce nie tylko zwiększają efektywność energetyczną budynków, ale też przynoszą szereg innych korzyści. Czym są ciepłe okna, na czym polega ciepły montaż…