Strona główna Okna PVC Okna Exclusive

Okna Exclusive

Okna Exclusive – modele najwyższej jakości

Ponad 90 lat pracy, poznawania rynku i potrzeb inwestorów oraz obserwowania rozwoju technologii zaowocowało stworzeniem okien Exclusive. To w tej chwili największe osiągnięcie naszych specjalistów, technologów i projektantów. Stolarka wyróżnia się niezwykłym designem oraz niepowtarzalną izolacyjnością termiczną. Podczas jej produkcji korzystamy z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje doskonałe parametry konstrukcji. Okna Exclusive to rozwiązanie do każdego domu czy biura.

Okna Exclusive
– ciepło, jakiego szukasz

Okna Exclusive zostały zaprojektowane tak, by spełniały najwyższe wymagania w kwestii zatrzymywania ciepła wewnątrz domu. Wpływ na to ma 7-komorowa budowa profili ram i skrzydeł okna. Wykorzystanie najnowocześniejszego systemu profili Schüco Living pozwala zapewnić domownikom bardzo wysoki komfort cieplny. Okna wykonane na bazie tego systemu mogą osiągnąć izolację termiczną na poziomie wymaganym w domach pasywnych. Wypełnione argonem komory stanowią dodatkową barierę termiczną. Kolejnym zabezpieczeniem przed czynnikami zewnętrznymi są uszczelnienia z kauczuku syntetycznego – w oknach Exclusive zastosowane są aż trzy warstwy uszczelnień z EPDM. To nowoczesne i bardzo wytrzymałe uszczelki, które nie tracą kształtu mimo ich długotrwałej eksploatacji. Zawdzięcza się to ich zdolności do tzw. powrotu elastycznego.

Z porównania elementów do standardowych uszczelek wynika, że uszczelki z EPDM znacznie dłużej zachowują swoje parametry – nawet po 15 latach ich skuteczność w zatrzymywaniu energii cieplnej spada jedynie o 14%, podczas gdy zwykłe uszczelki tracą w tym czasie do 65% właściwości. Nie jest więc konieczna częsta wymiana uszczelek EPDM, co obniża koszty utrzymania okien. Uszczelki EPDM doskonale chronią wnętrze domu przed wiatrem i deszczem, które mogłyby przedostawać się do budynku przez nieszczelne okna. Zabezpieczają nawet strefę narożną okien, co zapewnia całkowitą szczelność.

kapica-okno-exclusive-min

Kolejnym elementem odpowiadającym za szczelność okien jest szybka zespolona. Element wzmocniony jest ciepłą ramką, której zastosowanie umożliwia podniesienie temperatury okna wewnątrz pomieszczenia, w miejscu łączenia ramy z szybą. Pozwala to na uniknięcie kondensacji pary wodnej w tym obszarze i wzmacnia zarówno parametry izolacyjne, jak i konstrukcję całego okna.

Istotna jest też grubość montowanych w oknach Exclusive szyb zespolonych, która wynosi od 24 mm do 52 mm. Element cechuje się także znakomitym parametrem przepuszczalności cieplnej. Wskaźnik U dla szyby wynosi aż 0,5 W/(m²K). W przypadku całego okna wskaźnik U to 0,9 W/(m²K) – dzięki temu spełnia ono wymagania prawa budowlanego, a zależnie od wielkości konstrukcji wartość ta może być niższa, co jeszcze lepiej wpłynie na izolacyjność wnętrza.

 

Cisza – to, czego potrzebujesz w swoim domu

Technologie wykorzystywane w celu uszczelnienia okien Exclusive i zabezpieczenia ich przed utratą ciepła zapewniają też izolacyjność akustyczną konstrukcji. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne, innowacyjne uszczelki z EPDM oraz wzmocnione ciepłą ramką szyby dźwiękoszczelne wpływają na wyciszenie hałasu o poziomie nawet 47 dB. Produkt doskonale sprawdzi się więc w budynku znajdującym się przy ruchliwej ulicy czy lotnisku.

 

Okna Exclusive – poczucie bezpieczeństwa

Zapewnienie bezpieczeństwa wynika z zastosowania wielu elementów okien Exclusive. Kluczowe są przede wszystkim wytrzymałe, 7-komorowe profile Living z wysokoudarowego PVC, których wykorzystanie zmniejsza ryzyko włamania. W procesie produkcji tworzywo jest dodatkowo wzmacniane stabilizatorami wapniowo-cynkowymi. Ponadto zabudowa okna jest osadzona głębiej niż w innych naszych modelach. Podobnie jest w przypadku stalowych, wzmocnionych grzybkowymi zaryglowaniami okuć. Okna dodatkowo wyposażone są w hartowane podzespoły, co uodparnia stolarkę na przewiercenia czy przesunięcia. Zabezpieczeniem są też klamki z opcją zamknięcia okna na klucz. W przypadku okien Exclusive zdecydowaliśmy się także na ukryte zawiasy. Szyby zespolone, które montujemy w oknach, mogą być antywłamaniowe. Ich grubość – wynosząca od 24 mm do 52 mm – też ma tu niebagatelne znaczenie.

Wszystkie zastosowane przez nas wzmocnienia, według europejskiej klasyfikacji, mogą zapewniać odporność na włamanie na poziomie RC2. Więcej na temat norm piszemy w naszym artykule o oknach antywłamaniowych.

exclusive_3-min

Ponadczasowy design okien Exclusive

Okna to istotny element elewacji, dlatego warto jak najlepiej dopasować je do stylu, w jakim utrzymany jest budynek. W firmie Kapica zapewniamy możliwość dowolnego kształtowania okien. Nasi specjaliści mogą nadać im wyjątkowe, niestandardowe kształty. Najbardziej popularne są okna skośne, trójkątne i okrągłe lub zaokrąglone. Każdy model może zostać wzbogacony o dodatkowe dekoracje, np. szprosy – wszystko zależy przede wszystkim od pomysłu inwestora.

Poza starannie dobranym kształtem na wygląd okien korzystnie wpływa też ukrycie zawiasów – brak wystających elementów konstrukcyjnych sprawia, że okna prezentują się estetycznie. Istotna jest też możliwość nadania produktowi odpowiedniego koloru – zazwyczaj to właśnie decyduje o dopasowaniu stolarki okiennej do całej elewacji. W naszej ofercie dostępnych jest wiele kolorów, które można nadać oknom Exclusive. Paleta zawiera nie tylko jednolite odcienie, ale też okleiny drewnopodobne, imitujące drogie i mniej wytrzymałe od PVC drewno. Uzupełnieniem całości są wytrzymałe i ergonomiczne klamki. W przypadku okien Exclusive doskonale sprawdzają się eleganckie, czarne modele. Oferujemy jednak wiele kolorów i kształtów, aby każdy mógł stworzyć własną konfigurację.

exclusive_4-min

Okna Exclusive – dodatkowe technologie

Okna Exclusive od firmy Kapica wyposażone są w dodatkowe technologie, co znacząco ułatwia korzystanie z konstrukcji. Wybrane przez nas rozwiązania korzystnie wpływają na poczucie komfortu użytkowników produktów – są proste w obsłudze lub wcale jej nie wymagają.

Schüco VentoAir+ to technologia pozwalająca na samoczynne wietrzenie pomieszczeń bez konieczności otwierania okna. Ze względu na jej zastosowanie można cieszyć się świeżym powietrzem bez nadmiernej utraty ciepła, co szczególnie sprawdzi się zimą. Dodatkowo minimalizowane jest ryzyko pojawiania się we wnętrzu pleśni.

Klamka Schüco Akustik, którą montujemy w oknach Exclusive, posiada opatentowany mechanizm blokujący. Umieszczony jest on między rączką a trzpieniem klamki. Zapobiega to przesunięciu okucia od zewnątrz, co korzystnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa użytkowników wnętrz. Dodatkowo każdorazowe przekręcenie klamki powoduje zatrzaśnięcie się mechanizmu blokowania.

Okucia antywłamaniowe Siegenia są wyposażone w obrotowe uchwyty, z zastosowaniem których, mimo funkcji antywłamaniowej elementu, okna można z łatwością otwierać i zamykać. Okazuje się bowiem, że poruszanie klamką przebiega podobnie jak w przypadku okien tradycyjnych – wymaga zastosowania nieznacznie większej siły. Dzięki wykorzystaniu zbudowanych ze stali i tworzywa sztucznego zaczepów całość doskonale spełnia swoje zadanie przez długi czas.

exclusive_5-min
Dlaczego Okna Exclusive
Rozwiązania do domów pasywnych i budownictwa tradycyjnego

Rozwiązania do domów pasywnych i budownictwa tradycyjnego

Okna Exclusive z powodzeniem mogą być montowane nie tylko w domach tradycyjnych, ale też w budownictwie pasywnym. Wynika to głównie z ich doskonałych parametrów izolacyjnych, które spełniają wszelkie wymogi Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego oraz Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt. Ważne są też właściwości szyb, pozwalające na efektywne przedostawanie się do pomieszczeń promieni słonecznych i tym samym zapewnienie optymalnej temperatury powietrza wewnątrz budynku. W ofercie firmy Kapica dostępne są jednak także szyby przeciwsłoneczne, które stworzone zostały głównie z myślą o domach tradycyjnych.

90 lat zdobywania doświadczenia

90 lat zdobywania doświadczenia

Wiele lat nauki i pracy pozwoliło nam na zdobycie szerokiego doświadczenia, które wykorzystujemy podczas wykonywania produktów dopasowanych do potrzeb inwestorów. Nasze okna Exclusive powstały dzięki współpracy projektantów, technologów i handlowców doskonale znających potrzeby Klientów i wspólnie tworzących rozwiązania najwyższej jakości.

Idea zrównoważonego rozwoju

Idea zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój polega na projektowaniu rozwiązań przyszłościowych pod względem socjokulturowym, ekonomicznym i ekologicznym. Właśnie dlatego, tworząc nasze produkty, szczególną uwagę zwracamy na minimalizowanie ich negatywnego wpływu na środowisko. Dzięki hartowaniu elementów konstrukcyjnych nie jest konieczna ich częsta wymiana. Oszczędność energetyczna okien Exclusive pozwala z kolei na zmniejszenie emisji CO2 i minimalizację zużycia zasobów naturalnych.

Polecamy także na blogu
Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? 
Właściwa temperatura w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Niezależnie od pory roku, odpowiednia temperatura wewnętrzna sprzyja lepszemu samopoczuciu, a także może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię. Optymalna temperatura różni się w zależności od pomieszczenia i jego funkcji.  Jaka powinna być temperatura w mieszkaniu? W salonie,…