Żaluzje fasadowe o profilu Z90 – nowoczesny design i funkcjonalność

Żaluzje fasadowe są wygodnym i komfortowym rozwiązaniem do domów i innych rodzajów nieruchomości. Do naszych solidnych okien aluminiowych oraz PVC polecamy montaż żaluzji fasadowych o profilu Z90. W tym aspekcie współpracujemy z profesjonalnymi firmami, które wiodą prym w swojej branży. Oferowane przez nas żaluzje są wykonane z precyzją i dbałością o szczegóły. Doskonale sprawdzą się w budynkach z dużymi przeszkleniami. Główną rolą żaluzji fasadowej jest ochrona przed słońcem.

Żaluzje fasadowe – profil Z90 a C80

Najpopularniejsze na rynku typy lameli żaluzji fasadowych to te o profilach Z90 i C80. Litery odwzorowują kształt samych płytek, a więc jeden profil ma kształt litery „Z”, a drugi przypomina literę „C”. Profil Z ma szerokość 90 mm, a profil C osiąga szerokość 80 mm. Między płytkami występuje też różnica dotycząca zakresu ich obrotu. Żaluzje typu C80 obracają się o 180°, a lamele o profilu Z90 – o 90°.

Rozwiń

System sterowania żaluzjami fasadowymi Z90

Żaluzjami fasadowymi o profilu Z90 można sterować automatycznie. Regulowania ich kąta, podnoszenia i opuszczania dokonuje się za pomocą elektronicznego silnika. To duże udogodnienie – zwłaszcza przy konstrukcjach wielkogabarytowych (ze względu na ciężar żaluzji). Dzięki automatyzacji żaluzje można łączyć w zespoły i jednym kontrolerem zarządzać większą liczbą konstrukcji. Opcjonalnie Klient może wybrać sterowanie bezprzewodowe (np. radiowe na pilot) i skorzystać z inteligentnych systemów obsługi domów.

Opinie o żaluzjach fasadowych Z90 – wady i zalety

Żaluzje fasadowe zyskują pochlebne opinie Klientów. Oferujemy najwyższej jakości dodatki do okien, dzięki czemu użytkownicy zyskują gwarancję trwałości, solidności wykonania, funkcjonalności i, oczywiście, wysokiej bezawaryjności. Ponadto na żaluzje fasadowe Z90 uwagę zwracają szczególnie ci właściciele nieruchomości, architekci i inwestorzy, którzy planują ich zastosowanie przy nowoczesnych elewacjach.

Dużą zaletą żaluzji fasadowych Z90 jest możliwość lepszego odbicia promieni słonecznych i jednocześnie zmniejszenia stopnia zaciemnienia wnętrza. Dodatkową mocną stroną profilu Z90 jest fakt, iż po złożeniu zajmuje on mniej miejsca i pozwala na zastosowanie mniejszej blachy osłonowej. Kolejna zaleta żaluzji fasadowych to ich lekkość – zazwyczaj wykonane są one bowiem z aluminium. Materiał ten jest trwały i odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

zaluzje_01-min

Budowa żaluzji fasadowej Z90

Głównym i najważniejszym elementem budowy żaluzji fasadowej są poziome lamele, połączone linkami. W tym przypadku występują one w kształcie litery „Z”, a ich szerokość to 90 mm. Płytki są osadzone wewnątrz ramy prowadnic. Niemniej, zaczynając od górnej części konstrukcji, całość opiera się na zawieszonej rynnie. Pod nią znajdują się silnik oraz łożyska. Dalej są już lamele, drabinka i taśma. Po bokach, oczywiście, prowadnice, uchwyt prowadnicy i linka, a na samym dole – listwa.

Montaż żaluzji fasadowych Z90

Montażu żaluzji fasadowych Z90 można dokonać w trzech miejscach – na murze, na nadprożu bądź we wnęce. Montaż żaluzji fasadowych najlepiej jest uwzględnić już na etapie tworzenia projektu budynku. Dzięki temu można odpowiednio przygotować konstrukcję nadproża, by zamaskować kasetę zwijającą. To najbardziej estetyczne rozwiązanie. Z kolei w przypadku istniejących już obiektów można zainstalować żaluzje na ramie okiennej bądź elewacji.

Montując żaluzję na ramie okiennej, należy liczyć się z tym, że zmniejszy się powierzchnia okna i tym samym ograniczony zostanie dopływ światła. Instalację najlepiej powierzyć fachowcom. Dzięki temu żaluzje zostaną zamontowane prawidłowo i zminimalizowane zostanie ryzyko wystąpienia problemów z działaniem silników lub z kątem uchylenia itp.

zaluzje_01-min

Wymiary żaluzji fasadowych Z90

Oferowane przez nas żaluzje fasadowe Z90 tworzymy na wymiar. Są one więc dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Oferujemy żaluzje mające zarówno 1–2 m wysokości, jak i większe, których wysokość wynosi nawet 5 m. Każdy model żaluzji fasadowych ma specyficzne parametry i wskazaną maksymalną szerokość oraz wysokość, o których więcej można przeczytać w dotyczących produktów katalogach technicznych.

Żaluzje fasadowe Z90 czy rolety zewnętrzne?

Wybór między żaluzjami fasadowymi Z90 a roletami nie jest łatwy. Wszystko zależy od specyfiki budynku, a także oczekiwań inwestora. Niemniej jest kilka istotnych różnic między tymi produktami, które mogą okazać się kluczowe dla podjęcia ostatecznej decyzji. Oba rodzaje zewnętrznych zasłon okiennych mają za zadanie chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiać łatwą regulację dopływu światła.

W tym przypadku większą elastyczność zapewniają żaluzje fasadowe Z90. Poza tym, że opuszczane są w górę i w dół, ich lamele – poziome płytki – można regulować pod kątem 90°. Dzięki temu można wpuścić do środka więcej światła nawet przy całkowitym opuszczeniu żaluzji. W przypadku rolet opcja taka nie występuje – gdy są one do końca zamknięte, nie przepuszczają światła dziennego w ogóle.

Ponadto żaluzje fasadowe lepiej sprawdzą się w przypadku dużych przeszkleń. Ze względu na ich mniejszą wagę możliwe jest tworzenie większych konstrukcji. Pod względem izolacji termicznej czy akustycznej rekomendowane są jednak rolety zewnętrzne, stworzone z myślą o domach energooszczędnych. Dodatkowo stanowią one solidniejszą zaporę przed włamaniem.

okna-kapica-min
Dlaczego Kapica?
Inteligentne żaluzje fasadowe – współpraca z systemem pogodowym

Inteligentne żaluzje fasadowe – współpraca z systemem pogodowym

Po zastosowaniu elektrycznego systemu żaluzji fasadowych o profilu Z90 możliwa jest obsługa systemu za pomocą pilota bądź mocowanego do ściany sterownika. Istnieje także opcja intuicyjnej konfiguracji i zaprogramowania systemu tak, by żaluzje opuszczały się i podnosiły automatycznie, o wyznaczonych godzinach. Niemniej niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest podłączenie żaluzji fasadowych do automatyki pogodowej. Dzięki specjalnym czujnikom lamele zmieniają swój kąt w zależności od siły wiatru czy poziomu nasłonecznienia.

Bogata kolorystyka żaluzji fasadowych

Bogata kolorystyka żaluzji fasadowych

Oferowane przez nas żaluzje fasadowe nie tylko pełnią swoje funkcje podstawowe, ale też opcjonalnie sprawdzają się w przypadku korzystania z zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Poza funkcjonalnością, trwałością i komfortem, jakich oczekuje Klient, bierzemy pod uwagę jego poczucie estetyki. Dlatego proponujemy żaluzje fasadowe z profilem Z90 w różnych wariantach kolorystycznych. Poza standardową bielą oferujemy jasny szary, srebrny, antracyt, szare aluminium, czerń czy oliwkę.

Odlewany aluminiowy bok profili Z90

Odlewany aluminiowy bok profili Z90

Żaluzje fasadowe Z90 z naszego katalogu cechują się jeszcze większą wytrzymałością. Skrzynki stworzone są w taki sposób, by możliwy był łatwy montaż, a także, by były eleganckie i podkreślały charakter elewacji. Dodatkowo wyróżniają się one większą stabilnością. Boki skrzynek wykonywane są z odlewanego aluminium, a profile są specjalnie ekstrudowane.

Różne wysokości i warianty skrzynek

Różne wysokości i warianty skrzynek

Odlewany bok i ekstrudowane profile to niejedyne urozmaicenia skrzynek. Oferowane są one w trzech wariantach wielkościowych: 250 mm, 300 mm oraz 350 mm. Takie zaprojektowanie tych elementów umożliwia optymalne pomieszczenie pakietu żaluzji fasadowych z zachowaniem jednej uniwersalnej głębokości wynoszącej 148 mm. Ponadto, w przypadku braku cofnięcia nadproża, możliwe jest dodatkowo zastosowanie tylnej dwucentymetrowej izolacji skrzynki.

Czy można wyposażyć żaluzje fasadowe Z90 w czujnik wiatru?

Czujnik wiatru to kolejna innowacja, w jaką można wyposażyć żaluzje fasadowe o profilu Z90. Jego zastosowanie zminimalizuje ryzyko zniszczenia konstrukcji w przypadku silnego podmuchu.

Jakie silniki stosujemy do żaluzji fasadowych Z90?

Dostępne w naszym katalogu produkty wyposażone są w silniki przewodowe lub radiowe. Można też skorzystać z inteligentnego sterownika, co umożliwia obsługę zdalną i programowanie działania żaluzji fasadowych Z90, a także połączenie systemu z automatyką pogodową. Opcje sterowania są nieograniczone, należy tylko odpowiednio dobrać system.

Czy do okien z balkonami francuskimi można montować żaluzje fasadowe Z90?

Jeśli żaluzja zamontowana jest na elewacji, istnieje możliwość zastosowania balkonu francuskiego. To stylowy i praktyczny dodatek do współczesnych elewacji oraz okien.

Czy możemy zamontować rolety i żaluzje fasadowe Z90 na jednej konstrukcji?

Tak, istnieje możliwość montażu żaluzji fasadowych Z90 na jednej konstrukcji z roletami zewnętrznymi. Warunkiem prawidłowego działania takiej kompozycji jest zastosowanie specjalnego rodzaju rolet – rolet naokiennych.

Jak dbać o żaluzje fasadowe Z90?

Żaluzje fasadowe Z90 wymagają czyszczenia. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji można przedłużyć ich żywotność. Konserwację żaluzji fasadowych Z90 należy zacząć od ich całkowitego opuszczenia i przymknięcia lameli w jedną stronę. Czyszczenia trzeba dokonywać mokrą szmatką lub miękką szczotką. By uniknąć ewentualnych uszkodzeń pancerza, nie należy stosować agresywnych środków i szorowania. Warto też skorzystać z usług fachowców, którzy wyczyszczą trudniej dostępne miejsca, np. skrzynkę z rurą nawojową oraz pionowe prowadnice, za pomocą sprężonego powietrza.

Gdzie najlepiej sprawdzają się żaluzje fasadowe Z90?

Żaluzje fasadowe Z90 najlepiej sprawdzą się w budynkach z dużym przeszkleniem, w których szyby montowane są od strony południowej. Niemniej można zastosować je w każdym obiekcie. Mogą być elementem wyposażenia nieruchomości, w przypadku których wygląd elewacji po zamontowaniu skrzynki pozostanie bez znaczenia, lub tych, które muszą się elegancko prezentować. Skrzynkę można bowiem zamaskować w nadprożu.

Jakie są ceny żaluzji fasadowych Z90?

Ceny żaluzji fasadowych o profilu Z90 są zależne od indywidualnych oczekiwań Klienta. Każdy projekt będzie różnił się wymiarami – wysokością i szerokością. Wielkość produktu ma istotny wpływ na to, ile kosztują żaluzje fasadowe. W tej kwestii znaczenie ma też zastosowany system – manualny bądź elektryczny – a także podłączenie automatyki pogodowej. Niemniej ceny żaluzji fasadowych wynoszą zwykle kilkaset złotych.