Strona główna Moskitiery ramkowe

Moskitiery ramkowe

Moskitiery ramkowe – niewidoczna ochrona przed owadami

Okna i drzwi stanowią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi – izolują wnętrze, co zapewnia mieszkańcom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Gdy w cieplejsze dni konieczne jest uchylenie okna i przewietrzenie mieszkania czy biura, może jednak pojawić się problem – szczególnie gdy w okolicy występuje dużo owadów. Aby go rozwiązać, wystarczy zamontować moskitierę ramkową. W naszej ofercie dostępne są tego typu produkty stosowane we wnękach okiennych i drzwiowych oraz przy oknach dachowych.

Moskitiery okienne ramkowe

Moskitiery ramkowe okienne montowane są we wnęce okna. Sprawdzą się zarówno wtedy, gdy okno ma być tylko uchylone, jak i wówczas, gdy konieczne jest jego otwarcie na oścież. Moskitiery skutecznie zapobiegają przedostawaniu się do wnętrza niepożądanych insektów czy liści.

Rozwiń

Moskitiery ramkowe czy plisowane?

Moskitiery ramkowe to rozwiązania stałe, które zwykle stosuje się w celu osłony okien, ale też niektórych wariantów drzwi balkonowych. Ich konstrukcja pozwala na łatwy montaż i demontaż elementu. Z kolei przy moskitierach plisowanych  montaż jest nieco bardziej skomplikowany. To znakomita opcja do większych przeszkleń, w przypadku których często konieczne jest całkowite odsłonięcie otworu. W takiej sytuacji można szybko zwinąć siatkę w harmonijkę do bocznego profilu, a następnie z powrotem ją rozwinąć. Firma Kapica oferuje moskitiery plisowane do systemów HST.

Moskitiery ramkowe na wymiar

Oferowane przez nas moskitiery ramkowe tworzymy na wymiar. Każda konstrukcja wymaga indywidualnego podejścia, gdyż każdy Klient ma inne oczekiwania. Starając się sprostać różnym koncepcjom, wykonujemy moskitiery o małych, średnich i dużych gabarytach. W celu określenia całkowitej powierzchni moskitiery konieczne jest dokładne zmierzenie światła ramy okna. Proces ten dokładniej opisany został w instrukcji konkretnego modelu moskitiery.

Moskitiery ramkowe montaż

Montaż moskitiery ramkowej nie wymaga wiercenia i jest zupełnie bezinwazyjny. Instalacja osłony przed komarami przeprowadzana jest bez konieczności zastosowania specjalistycznych narzędzi i ingerowania w konstrukcję okna. Wobec tego moskitiery ramkowe to produkty przeznaczone do samodzielnego montażu. Ramkę z naciągniętą siatką mocuje się we wnęce za pomocą obrotowych haków. Dzięki temu łatwy jest nie tylko montaż, ale również demontaż moskitiery ramkowej.

moskitiery_ramkowe-1-min
Dlaczego Kapica?
Wyjątkowa trwałość moskitiery ramkowej

Wyjątkowa trwałość moskitiery ramkowej

Oferowane przez nas moskitiery ramkowe wykonywane są z bardzo trwałego materiału – włókna szklanego. Materiał jest półtransparentny i prawie niewidoczny. Dodatkowo nie zakłóca cyrkulacji powietrza i jest odporny na szkodliwe działanie niskich oraz wysokich temperatur, wilgoci czy promieniowania UV. Profil moskitiery ramkowej wykonany jest z kolei z aluminium ekstrudowanego, co zapewnia doskonałą stabilność konstrukcji.

Siatka moskitiery ramkowej gwarantująca pełną funkcjonalność

Siatka moskitiery ramkowej gwarantująca pełną funkcjonalność

Siatka moskitiery ramkowej ma za zadanie przede wszystkim zapobiegać przedostawaniu się do wnętrza owadów. Jej funkcjonalność jest jednak dużo większa, gdyż szklane włókno pozwala na dopływ do wnętrza świeżego powietrza. Ponadto siatka utrzymana jest w grafitowym kolorze, wobec czego jest niemal niezauważalna.

Szeroki wybór kolorów moskitier ramkowych

Szeroki wybór kolorów moskitier ramkowych

Moskitiera ramkowa może być nie tylko funkcjonalna, ale również stylowa. Dzięki starannemu wykończeniu konstrukcji spełnia ona wyższe oczekiwania wizualne Klientów. Ponadto ramki moskitier ramkowych oferujemy w różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu produkt można dostosować do rozmaitych rodzajów elewacji. Klienci mają opcję wyboru zarówno standardowej bieli, jak i brązu, antracytu, złotego dębu czy orzecha. Dodatkowo, przypadku bieli, brązu i antracytu, istnieje możliwość lakierowania.

Czy demontować moskitiery ramkowe na zimę?

Oferowane przez nas moskitiery ramkowe mogą być zamontowane bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Część osób, w obawie przed szkodliwym działaniem niskich temperatur i oblodzeniem siatki, decyduje się jednak na niekorzystanie z nich w czasie zimy. Montaż i demontaż moskitier ramkowych są dość łatwe, gdyż elementy przytwierdzane są do ramy okna za pomocą przesuwnych blaszek lub haków. Wobec tego zdjęcie moskitiery na sezon zimowy nie stanowi większego problemu.

Jak dbać o moskitiery ramkowe?

Owady, liście czy błoto to naturalne zabrudzenia, które z czasem są widoczne na moskitierze ramkowej. Wobec tego, ze względów higienicznych i estetycznych, powinno się regularnie czyścić moskitierę. Ramkową osłonę przed insektami można łatwo zdemontować, a następnie przetrzeć mokrą ściereczką. W przypadku intensywnych zabrudzeń warto użyć szarego mydła. Niemniej najbardziej skutecznym sposobem jest zanurzenie moskitiery w wannie bądź spłukanie jej strumieniem wody z prysznica.

Jak dobrać odpowiedni rygielek do zamontowania moskitiery ramkowej?

Dobranie odpowiedniego rygielka do zamontowania moskitiery ramkowej jest zależne od szerokości felca okiennego. Zmierzenie elementu jest jednym z etapów, których realizacja pozwala na prawidłowy montaż moskitiery. Na podstawie grubości felca dobierany jest rygielek odpowiedni do zamocowania ramki w oknie.

Jak mierzyć moskitiery ramkowe?

Pomiary moskitier ramkowych okiennych i drzwiowych wykonywane są nieco inaczej i mogą się różnić w zależności od producenta osłon. W przypadku oferowanych przez nas produktów wyznacznikiem tego, jak mierzyć moskitiery ramkowe, jest wymiar światła ramy, czyli tzw. długość „od uszczelki do uszczelki”.

Ile kosztują moskitiery ramkowe?

Ceny moskitier ramkowych zależą w dużej mierze od wielkości produktów i od opcjonalnych dodatków. Na to, ile kosztują moskitiery ramkowe, wpływ ma przede wszystkim ich jakość. Niemniej ceny wynoszą zwykle od kilkudziesięciu do ponad stu złotych za moskitierę ramkową okienną. Nieco droższe są moskitiery ramkowe drzwiowe.