Żaluzje fasadowe o profilu C80 – rozwiązanie do dużych przeszkleń

Żaluzje fasadowe znakomicie sprawdzają się w przypadku domów z dużymi przeszkleniami. Firma Kapica od pokoleń tworzy z niemiecką precyzją systemy stolarki okienno-drzwiowej. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy również dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie powala na kompleksowe zagospodarowanie elewacji. Do tego typu produktów należą m.in. żaluzje fasadowe z profilem C80.

Żaluzje fasadowe C80 – kształty lameli

Na rynku najczęściej spotykane są dwa główne kształty lameli żaluzji fasadowych – C i Z – jednak to C z reguły cieszy się większą popularnością. Jest to klasyczne rozwiązanie, które pasuje do niemal każdego rodzaju konstrukcji i sprawdzi się w przypadku różnych aranżacji. Ponadto, dzięki krawędzi wyprofilowanej w okrąg, płytki zapewniają większą stabilność instalacji.

Żaluzje fasadowe C80 – izolacja akustyczna i termiczna

Żaluzje fasadowe typu C80 w głównej mierze mają pełnić funkcję izolatora, który wpływa na właściwy rozkład temperatury w pomieszczeniach. Dzięki regulacji płytek można skutecznie zniwelować ilość przedostającego się do wnętrza światła słonecznego i obniżyć tym samym temperaturę nawet o kilka stopni.

Inteligentne sterowanie żaluzjami fasadowymi C80

Elektryczne sterowanie żaluzjami fasadowymi C80 możliwe jest za pomocą wbudowanego w ścianę sterownika bądź z poziomu pilota. To bardzo wygodne rozwiązanie, które podnosi komfort korzystania z żaluzji. Co więcej, wiele zaawansowanych technologicznie systemów, wyposażonych w specjalne czujniki, samodzielnie reguluje opuszczenie żaluzji oraz nachylenie lameli – w zależności od stopnia nasłonecznienia czy siły wiatru.

ADS_90_SI_Designedition_Tag_m.-min

Montaż żaluzji fasadowej C80

Podczas montażu żaluzji fasadowej C80 należy pamiętać o tym, by w żadnym wypadku nie stawiać produktu na bocznej ściance, a samej instalacji dokonywać na równej powierzchni. Ponadto przeprowadzić go powinna osoba kompetentna, posiadająca odpowiednie doświadczenie. Niezbędne do pracy narzędzia to wiertarko-wkrętarka, miarka, centymetr, poziomica, kombinerki i odpowiednie wkręty (wskazane w instrukcji producenta rolet fasadowych C80).

Fachowiec może zamocować żaluzję na trzy sposoby. W przypadku montażu na nadproże wymagane jest uwzględnienie instalacji elementu już na etapie projektowania budynku. W trakcie budowy można wówczas umieścić konstrukcję tak, by stanowiła integralną część elewacji. Z uwagi na zamaskowanie produktu całość prezentuje się estetycznie. Montażu na mur bądź do wnęki dokonuje się z kolei na istniejących elewacjach.

Wymiary żaluzji fasadowych C80

Wymiary żaluzji fasadowych C80 to maksymalnie 5000 mm wysokości oraz 4500 mm szerokości. Firma Kapica oferuje rolety fasadowe wykonywane na wymiar. Dzięki temu możliwy jest wybór mniejszych produktów, o łącznej powierzchni 7 m2, oraz większych, mających nawet do 16 m2. Pozwala to na dopasowanie ich do zarówno dużych przeszkleń, jak i mniejszych okien. Warto także zwrócić uwagę na wymiary profilu lameli C80 – płytka o kształcie litery „C” ma szerokość adekwatną do oznakowania – 80 mm.

2-min
Dlaczego Kapica?
Profil C80 żaluzji fasadowych – obrót o 180°

Profil C80 żaluzji fasadowych – obrót o 180°

Sporą zaletą żaluzji fasadowych C80 jest ich większy zakres obrotu w porównaniu do innych wariantów. W tym przypadku aluminiowe lamele można regulować o nawet 180°, zyskując większy wpływ na ilość przedostającego się do wnętrza światła. Można kierować je zarówno w górę (na sufit), jak i w dół (na podłogę).

Żaluzje fasadowe C80 z czujnikiem wiatru

Żaluzje fasadowe C80 z czujnikiem wiatru

Żaluzje zewnętrzne to solidne konstrukcje wykonane z aluminium, a te o profilu typu C80 zapewniają jeszcze większą stabilność konstrukcji. Niemniej natura nie raz pokazała, do jakich szkód może doprowadzić. Żaluzje fasadowe, z jednej strony, zabezpieczają okna przed działaniem czynników zewnętrznych. Z drugiej, jako wyposażone w specjalny czujnik wiatru, mogą zostać zwinięte w przypadku silnych podmuchów. Dzięki temu nie zostaną zniszczone.

Swoboda aranżacji z zastosowaniem żaluzji fasadowych C80

Swoboda aranżacji z zastosowaniem żaluzji fasadowych C80

Żaluzje fasadowe C80 oferujemy w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu nie tylko posiadają one właściwości izolacyjne i ochronne, ale też znakomicie się prezentują. Dostęp do szerokiego zakresu barw umożliwia dopasowanie żaluzji fasadowych do różnych typów elewacji – zarówno klasycznych, korporacyjnych, biurowych oraz nowoczesnych, jak i bardziej wyszukanych. Oczywiście, można wybrać standardową biel, czerń lub szarość. W przypadku zaawansowanych projektów warto jednak zwrócić uwagę na takie kolory lameli jak stalowy antracyt, ciemny antracyt, szare aluminium, oliwka czy srebro.

Żaluzje fasadowe C80 z moskitierą

Żaluzje fasadowe C80 z moskitierą

Oferowane przez nas żaluzje fasadowe z profilem typu C80 można kupić również z moskitierą. Proponując to rozwiązanie, wychodzimy naprzeciw tym, których nieruchomości znajdują się w pobliżu zbiorników wodnych. W miejscach tych bardzo często pojawiają się np. komary. Zastosowanie moskitiery uniemożliwi owadom wtargnięcie do wnętrza.

Czy do okien z balkonami francuskimi można montować żaluzje fasadowe C80?

Jeśli żaluzja fasadowa C80 montowana jest na elewacji, można do niej zastosować balkon francuski. To stylowy i praktyczny dodatek do współczesnych elewacji oraz okien, który można również zainstalować ze szklaną barierką Schüco.

Czy rolety i żaluzje fasadowe C80 można zamontować na jednej konstrukcji?

Tak, żaluzje fasadowe C80 można zamontować na jednej konstrukcji z roletami zewnętrznymi. Aby instalacja taka prawidłowo spełniała swoje zadanie, trzeba zastosować specjalny rodzaj rolet – rolety naokienne.

Jak dbać o żaluzje fasadowe C80?

Żaluzje fasadowe C80 to konstrukcje wymagające czyszczenia. Dzięki regularnej pielęgnacji można przedłużyć ich żywotność. Dbanie o nie pozwala na cieszenie się ich eleganckim wyglądem przez długi czas. Przed konserwacją lamele trzeba całkowicie opuścić i przymknąć. Czyszczenia dokonywać należy z zastosowaniem mokrej szmatki lub miękkiej szczotki. Aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom pancerza, trzeba unikać aplikowania agresywnych środków chemicznych. Warto też skorzystać z usług fachowców, którzy wyczyszczą trudno dostępne miejsca za pomocą sprężonego powietrza.

Gdzie najlepiej sprawdzają się żaluzje fasadowe C80?

Żaluzje fasadowe C80 najlepiej sprawdzają się w budynkach z dużym przeszkleniem. Szczególnie w nieruchomościach, w których szyby montowane są od strony południowej. Wówczas niezbędny okazuje się czasem dodatkowy izolator promieni słonecznych. Niemniej znakomicie pełnią swoją funkcję również w mniejszych budynkach – o przeznaczeniu mieszkalnym – oraz w większych – korporacyjnych czy biurowych.

Jakie są ceny żaluzji fasadowych C80?

Ceny standardowych żaluzji fasadowych o profilu C80 zwykle wynoszą kilkaset złotych. W przypadku opcji zaawansowanych jest to kilka tysięcy. Każdy projekt różni się wymiarami – wysokością, szerokością i całkowitą powierzchnią. W tym przypadku wielkość konstrukcji ma największy wpływ na to, ile kosztują żaluzje fasadowe C80. Nie bez znaczenia są też zastosowany system – manualny bądź elektryczny – oraz wyposażenie w automatykę pogodową.

Czy żaluzje fasadowe C80 można wyposażyć w czujnik wiatru?

Tak, żaluzje fasadowe C80 można wyposażyć w czujnik wiatru, a także słońca. Integracja sterowania z systemem meteorologicznym zapewnia większy komfort użytkowania. W biurze, którego okna skierowane są na południe, kąt otwarcia lameli będzie automatycznie dostosowywany tak, by możliwe było przedostanie się do wnętrza pożądanej ilości światła. Z kolei czujnik wiatru wywoła zwinięcie profili C80, co pozwoli na uniknięcie zniszczenia konstrukcji w wyniku działania silnych podmuchów

Jakie silniki stosujemy do żaluzji fasadowych C80?

W żaluzjach fasadowych C80 stosujemy silniki przewodowe lub radiowe. To produkty sterowane za pomocą inteligentnych systemów, co umożliwia obsługę zdalną i programowanie działania żaluzji fasadowych, a także połączenie z automatyką pogodową. Silniki do żaluzji fasadowych powinny być montowane przez uprawnionego instalatora, gdyż należy w ich przypadku przestrzegać obowiązujących przepisów dotyczących m.in. norm napięcia. Odpowiednio dobrane rozwiązanie zapewnia nieograniczone możliwości sterowania.