Rolety zewnętrzne – cena za m2 – od czego zależy?
Cena rolet zewnętrznych jest determinowana przez kilka istotnych czynników. Poznanie odpowiedzi na pytanie, co wpływa na cenę rolet zewnętrznych, pomoże nam oszacować koszty na etapie planowania budowy. Zapewni też bardziej świadome dobranie najlepszego i najoptymalniejszego rozwiązania dla naszego domu, przy budżecie, którym dysponujemy. Poznajmy więc kilka podstawowych punktów.
Wielkość rolet zewnętrznych
Co oczywiste rozmiar okna, dla którego są przeznaczone rolety, ma duży wpływ na ich cenę. Rolety zewnętrzne w zdecydowanej większości przypadków są produktem na indywidualne zamówienie, pod konkretny wymiar okien. Maksymalny możliwy rozmiar pojedynczej rolety najczęściej wynosi około 8 m² powierzchni. Im większe rolety tym są droższe ze względu na zużycie większej ilości materiału i pracochłonność produkcji. Montaż większych rolet jest także bardziej czasochłonny. A ponadto im większe rolety, tym większe koszty pośrednie, takie jak chociażby transport.
Materiał na rolety zewnętrzne
Jednym z głównych czynników, które mają wpływ na cenę danego produktu, jest materiał wykonania. Nie inaczej jest w przypadku rolet zewnętrznych. Zdecydowana większość rolet zewnętrznych jest wykonywana z aluminiowych profili. Jednak jakość i trwałość tego materiału może się znacząco różnić w zależności od standardu wykonania. Dlatego w firmie Kapica stawiamy na rolety zewnętrzne najwyższej jakości. Materiały wysokiej jakości często idą w parze z wyższą ceną, ale zapewniają długotrwałą funkcjonalność, trwałość parametrów użytkowych i estetyczny wygląd na lata.
Sterowanie roletami zewnętrznymi
Sposób obsługi rolet zewnętrznych również znacząco wpływa na cenę. Jest tak, ponieważ rolety zewnętrzne mogą być zamykane i otwierane ręcznie lub za pomocą napędu elektrycznego. Druga opcja oczywiście podnosi koszt rolet, jednak jest obecnie powszechnie wybierana przez większość inwestorów. Sterowanie napędem elektrycznym to wygoda i możliwość zastosowania kolejnych udogodnień. Dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie z telefonu, automatyzacja, czy integracja z czujnikami światła lub wiatru, również wpływają na koszty. Choć rolety z dodatkowymi funkcjami są droższe, to zapewniają wyższy poziom komfortu i efektywności. Dzięki popularyzacji takich rozwiązań z czasem stają się one coraz bardziej przystępne.
Rolety zewnętrzne a moskitiera
Ciekawą opcją są rolety zewnętrzne wyposażone w zintegrowaną moskitierę. To rozwiązanie, choć mogłoby się wydawać, że podnosi cenę zakupu, to w praktyce w większości przypadków ostateczny koszt jest niższy niż w przypadku montażu rolet zewnętrznych i oddzielnego montażu moskitier. Rolety zewnętrzne z moskitierą są także bardzo estetyczne, dzięki czemu nie zaburzają wyglądu elewacji dodatkowymi elementami mocującymi czy prowadnicami.
Rolety zewnętrzne – cena z montażem czy bez?
Na ostateczny koszt wyposażenia naszego domu w rolety wpływa także cena montażu. Rolety to wyrób, którego funkcjonowanie opiera się na mechanicznym ruchu wielu elementów. W większości rolet występują też części elektryczne w postaci napędu ze sterowaniem. Dlatego należy stwierdzić, że poprawny montaż rolet zewnętrznych nie należy do najłatwiejszych czynności.
Instalację lepiej zlecić wykwalifikowanym specjalistom, którzy zamontują rolety szybko i precyzyjnie. Choć koszt montażu podnosi całkowitą cenę, to w perspektywie czasu pozwala nam cieszyć się sprawni działającymi roletami. A bezproblemowe funkcjonowanie rolet, to brak dodatkowych kosztów na ewentualne naprawy.
Cena rolet zewnętrznych – podsumowanie
Podczas podejmowania decyzji o zakupie rolet zewnętrznych, warto wziąć pod uwagę szeroki zakres czynników, które wpływają na ich cenę. Najlepszym sposobem jest uzyskanie konkretnej wyceny, dzięki czemu będziemy mieć pewność co do ceny i co do dopasowania rolet do naszego domu. W firmie Kapica oferujemy bogatą ofertę rolet zewnętrznych, a także służymy pomocą w ich doborze i wycenie. W dokonaniu najlepszego wyboru pomocne będą także artykuły zamieszczane na naszym blogu, takie jak na przykład: Jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać – praktyczne porady