Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…

Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona od wielu czynników. Poznanie i zrozumienie tych aspektów jest kluczowe dla podjęcia dobrej decyzji zakupowej.

Rolety zewnętrzne – cena za m2 – od czego zależy?

Cena rolet zewnętrznych jest determinowana przez kilka istotnych czynników. Poznanie odpowiedzi na pytanie, co wpływa na cenę rolet zewnętrznych, pomoże nam oszacować koszty na etapie planowania budowy. Zapewni też bardziej świadome dobranie najlepszego i najoptymalniejszego rozwiązania dla naszego domu, przy budżecie, którym dysponujemy. Poznajmy więc kilka podstawowych punktów.

Wielkość rolet zewnętrznych

Co oczywiste rozmiar okna, dla którego są przeznaczone rolety, ma duży wpływ na ich cenę. Rolety zewnętrzne w zdecydowanej większości przypadków są produktem na indywidualne zamówienie, pod konkretny wymiar okien. Maksymalny możliwy rozmiar pojedynczej rolety najczęściej wynosi około 8 m² powierzchni. Im większe rolety tym są droższe ze względu na zużycie większej ilości materiału i pracochłonność produkcji. Montaż większych rolet jest także bardziej czasochłonny. A ponadto im większe rolety, tym większe koszty pośrednie, takie jak chociażby transport.

Materiał na rolety zewnętrzne

Jednym z głównych czynników, które mają wpływ na cenę danego produktu, jest materiał wykonania. Nie inaczej jest w przypadku rolet zewnętrznych. Zdecydowana większość rolet zewnętrznych jest wykonywana z aluminiowych profili. Jednak jakość i trwałość tego materiału może się znacząco różnić w zależności od standardu wykonania. Dlatego w firmie Kapica stawiamy na rolety zewnętrzne najwyższej jakości. Materiały wysokiej jakości często idą w parze z wyższą ceną, ale zapewniają długotrwałą funkcjonalność, trwałość parametrów użytkowych i estetyczny wygląd na lata.

Sterowanie roletami zewnętrznymi

Sposób obsługi rolet zewnętrznych również znacząco wpływa na cenę. Jest tak, ponieważ rolety zewnętrzne mogą być zamykane i otwierane ręcznie lub za pomocą napędu elektrycznego. Druga opcja oczywiście podnosi koszt rolet, jednak jest obecnie powszechnie wybierana przez większość inwestorów. Sterowanie napędem elektrycznym to wygoda i możliwość zastosowania kolejnych udogodnień. Dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie z telefonu, automatyzacja, czy integracja z czujnikami światła lub wiatru, również wpływają na koszty. Choć rolety z dodatkowymi funkcjami są droższe, to zapewniają wyższy poziom komfortu i efektywności. Dzięki popularyzacji takich rozwiązań z czasem stają się one coraz bardziej przystępne.

Rolety zewnętrzne a moskitiera

Ciekawą opcją są rolety zewnętrzne wyposażone w zintegrowaną moskitierę. To rozwiązanie, choć mogłoby się wydawać, że podnosi cenę zakupu, to w praktyce w większości przypadków ostateczny koszt jest niższy niż w przypadku montażu rolet zewnętrznych i oddzielnego montażu moskitier. Rolety zewnętrzne z moskitierą są także bardzo estetyczne, dzięki czemu nie zaburzają wyglądu elewacji dodatkowymi elementami mocującymi czy prowadnicami.

Rolety zewnętrzne – cena z montażem czy bez?

Na ostateczny koszt wyposażenia naszego domu w rolety wpływa także cena montażu. Rolety to wyrób, którego funkcjonowanie opiera się na mechanicznym ruchu wielu elementów. W większości rolet występują też części elektryczne w postaci napędu ze sterowaniem. Dlatego należy stwierdzić, że poprawny montaż rolet zewnętrznych nie należy do najłatwiejszych czynności.

Instalację lepiej zlecić wykwalifikowanym specjalistom, którzy zamontują rolety szybko i precyzyjnie. Choć koszt montażu podnosi całkowitą cenę, to w perspektywie czasu pozwala nam cieszyć się sprawni działającymi roletami. A bezproblemowe funkcjonowanie rolet, to brak dodatkowych kosztów na ewentualne naprawy.

Cena rolet zewnętrznych – podsumowanie

Podczas podejmowania decyzji o zakupie rolet zewnętrznych, warto wziąć pod uwagę szeroki zakres czynników, które wpływają na ich cenę. Najlepszym sposobem jest uzyskanie konkretnej wyceny, dzięki czemu będziemy mieć pewność co do ceny i co do dopasowania rolet do naszego domu. W firmie Kapica oferujemy bogatą ofertę rolet zewnętrznych, a także służymy pomocą w ich doborze i wycenie. W dokonaniu najlepszego wyboru pomocne będą także artykuły zamieszczane na naszym blogu, takie jak na przykład: Jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać – praktyczne porady

Porady

Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?

Polecamy także na blogu
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
05-02-2024
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
05-02-2024
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
05-02-2024
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
05-02-2024
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
05-02-2024
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
05-02-2024
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
05-02-2024
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
05-02-2024
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
05-02-2024
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.
Wytrzymałe i estetyczne parapety aluminiowe — poznaj zalety tego rozwiązania
05-02-2024
Każda osoba, która decyduje się na budowę, lub gruntowny remont mieszkania, musi wybrać odpowiednie parapety. Przed zakupem dobrze jest rozeznać się w tym temacie, aby wybrać wytrzymały i estetyczny produkt, który będzie służył przez wiele lat. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę? Czy skupić się na stylistyce, czy samym wykonaniu? Czy parapety aluminiowe na wymiar to dobry wybór? Poznajcie odpowiedzi na te pytania!