Duże, przeszklone drzwi tarasowe stały się w ostatnich latach prawdziwym must-have nowoczesnego budownictwa. Znajdują się w niemal każdym domu, gdzie zapewniają domownikom dostęp do światła dziennego i efektowny widok na otaczającą budynek naturę. Popularność tego rozwiązania sprawia, że wiele osób zastanawia się, czym zasłonić okna przesuwne. W naszym tekście podpowiadamy, jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać, aby utrzymać modny design budynku, a jednocześnie zabezpieczyć wnętrze domu przed promieniami słonecznymi.

Rolety na drzwi przesuwne – po co są?

Systemy przesuwne z roku na rok zyskują na popularności. Inwestorzy decydują się na nie zachęceni funkcjonalnością, nowoczesnym designem i możliwością otwarcia przestrzeni na przydomowy ogród. Montaż drzwi przesuwnych w miejscu wyjścia na taras ma mnóstwo zalet. Skrzydła takiego modelu przesuwają się wzdłuż płaszczyzny ściany. Otwiera się je bez konieczności ich uchylania, co pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w pomieszczeniu. Z tego względu konstrukcje idealnie sprawdzają się w niewielkich wnętrzach. Dużą zaletą tzw. HS-ów jest też ich uniwersalność. Drzwi te można zainstalować nie tylko w domach, ale też w biurach. Warto jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu pomieszczenia z zastosowaniem rolet na drzwi przesuwne.

Rolety na drzwi tarasowe przesuwne służą nie tylko do ograniczenia dostępu światła. Dodatkowo zapobiegają bowiem nadmiernemu nagrzewaniu i wychładzaniu pomieszczeń. Ich ważną funkcją jest też ochrona przed spojrzeniami przechodniów. To szczególnie ważne w przypadku domów i biur znajdujących się bezpośrednio przy drodze.

Jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać?

Na drzwiach przesuwnych montuje się najczęściej rolety nadstawne oraz zewnętrzne. Każdy z tych modeli będzie skutecznie chronił wnętrze przed czynnikami atmosferycznymi, a także docierającym z zewnątrz hałasem. Bardzo ważna jest prawidłowa instalacja osłon – roleta musi być odpowiednio wmontowana w elewację budynku oraz obustronnie zabudowana. Należy pamiętać, że zamontowana roleta nie powinna odstawać od okna – może to skutkować problemem z przesuwaniem osłony, jej zablokowanie, a nawet trwałe uszkodzenie.

Szukając rolety na okno przesuwne, należy zdecydować się na model od sprawdzonej firmy, wyspecjalizowanej w montażu takich produktów. Ważne jest również to, aby wziąć pod uwagę oczekiwania użytkowników względem rolet. Dzięki temu wybrany model będzie funkcjonalny, a jego parametry czy sposób sterowania – dostosowane do realnych potrzeb inwestorów. Korzystając z oferty renomowanego producenta, można mieć pewność, że rolety dobrze wkomponują się w aranżację i będą prawidłowo działały przez wiele lat. Szczególną uwagę warto zwrócić na rolety nadstawne i zewnętrzne dostępne w ofercie firmy Kapica. Wyróżniają się one nie tylko solidną budową i funkcjonalnością, ale też możliwością podłączenia do nich nowoczesnego systemu obsługi z poziomu aplikacji mobilnej. Rolety z oferty firmy Kapica to estetyczne i praktyczne modele, które nadają się do montażu w niemal każdej nieruchomości i na każdym typie elewacji.

Rolety na okna i drzwi balkonowe przesuwne od firmy Kapica

W firmie Kapica na okna przesuwne montujemy rolety zewnętrze oraz nadstawne. Najczęściej wybieranym modelem rolety nadstawnej jest TP1000K® – system, który można zainstalować nawet na bardzo szerokich ramach okiennych (do 202 mm, z poszerzeniem do 264 mm). W systemie tym można umieścić klapę rewizyjną od dołu (przy zabudowie skrzynki od wewnątrz) lub od czoła (przy montażu na szerokiej ramie). Roletę tę można obsługiwać zarówno ręcznie, przy pomocy taśmy, jak i elektrycznie, używając pilota bądź przełącznika umieszczonego w ścianie.

Na okna tarasowe przesuwne montujemy też roletę zewnętrzną podtynkową IT2000®, która ma zalety rolety zewnętrznej i nadstawnej. Tym, co ją wyróżnia, jest fakt, że można ją zamontować bez powiększania otworów okiennych, jednocześnie zabudowując skrzynkę. Zapewnia to atrakcyjny efekt wizualny. W modelu IT2000® cała skrzynka znajduje się na zewnątrz budynku, a klapa rewizyjna umiejscowiona jest u dołu. Do rolet można dodatkowo zamówić dopasowane moskitiery, które latem uchronią domowników przed owadami.

Do okien przesuwnych – zwłaszcza tych już zastosowanych – można dobrać roletę zewnętrzną naelewacyjną ST2000®, która stanowi najtańszy i najprostszy pod względem technicznym system. Dobrze sprawdzają się też żaluzje fasadowe C80 lub Z90. Bez względu na to, jakie rozwiązanie zostanie wprowadzone, należy zadbać o prawidłowy i bezpieczny montaż osłon. W firmie Kapica oferujemy kompleksową usługę obejmującą dokładne pomiary, przyjazd na miejsce budowy oraz profesjonalną instalację. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rolet zewnętrznych, przeczytaj artykuł 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie rolet zewnętrznych.


Skontaktuj się z nami

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać – praktyczne porady

Polecamy także na blogu
Firma Kapica z kolejną nominacją – Menedżer Roku Opolszczyzny 2023
07-02-2023
Prezes Firmy Kapica, Roman Kapica, został wyróżniony kolejną ważną nominacją w kategorii duże firmy podczas finałowej gali konkursu Menedżer Roku Opolszczyzny 2023. Ta nominacja jest wyrazem uznania dla osiągnięć firmy Kapica oraz potwierdza jej silną pozycję na rynku.
Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? 
07-02-2023
Właściwa temperatura w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Niezależnie od pory roku, odpowiednia temperatura wewnętrzna sprzyja lepszemu samopoczuciu, a także może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię. Optymalna temperatura różni się w zależności od pomieszczenia i jego funkcji.  Jaka powinna być temperatura w mieszkaniu? W salonie,…
Nowość od firmy Kapica dla wymagających inwestorów. Sprawdź, czym są konstrukcje aluminiowe dla dużych obiektów
07-02-2023
Z dumą przedstawiamy innowacyjne rozwiązania w kategorii konstrukcji aluminiowych, skoncentrowane na dużych obiektach. Jednym z naszych ostatnich tego typu projektów jest Hotel Hygge w Opolu. Ta realizacja stanowi doskonałe case study dla klientów, którzy rozważają wykorzystanie tego typu technologii w swoich inwestycjach.
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? 
07-02-2023
Wejście do Twojego domu to jego wizytówka, a wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo, komfort i styl na lata. Drzwi zewnętrzne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także spełniać wysokie wymagania techniczne. W tym artykule omówimy, jakie cechy powinna mieć wysokiej jakości stolarka drzwiowa oraz przedstawimy różne…
Jak wyciszyć pokój? Sprawdź nasze porady 
07-02-2023
Hałas z ulicy, głośne sąsiedztwo czy nawet dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego stosowanie dobrych praktyk wyciszania pokojów to must have w nowoczesnych mieszkaniach. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie wyciszyć pomieszczenie, aby cieszyć się spokojem.  Wygłuszenie a wyciszenie pokoju – różnice  Zanim…
Firma Kapica z kolejną nagrodą na koncie! Rozwijamy się z Wami i dla Was
07-02-2023
Uroczysta gala XXI edycji konkursu Opolskiej Nagrody Jakości już za nami. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także XVII edycję konkursu Znakomity Przywódca. Dla firmy Kapica był to ważny dzień, bo jedna z prestiżowych nagród trafiła w ręce naszego prezesa, Romana Kapicy.
Jak wyregulować drzwi PVC? Krok po kroku
07-02-2023
Drzwi PVC cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wytrzymałość, przystępność cenową oraz doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jednak nawet najlepsze drzwi z czasem mogą wymagać regulacji, zwłaszcza jeśli zauważysz trudności w ich zamykaniu lub otwieraniu, a także, gdy pojawią się szczeliny przepuszczające zimne powietrze. W tym artykule pokażemy…
Jak uszczelnić drzwi balkonowe?
07-02-2023
Nieszczelne drzwi balkonowe to nie tylko uciążliwy hałas z zewnątrz, ale także przeciągi, wychłodzenie pomieszczenia i straty ciepła. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać. Prawidłowe uszczelnienie drzwi balkonowych jest kluczowe dla utrzymania komfortu cieplnego i akustycznego w Twoim domu. Z tego kompleksowego poradnika dowiesz się, jak skutecznie uszczelnić drzwi…
Wymiana okien w starym domu – praktyczne wskazówki
07-02-2023
Wymiana okien w starym domu to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort mieszkańców i wpłynąć na efektywność energetyczną budynku. Stare okna często są nieszczelne, co prowadzi do strat ciepła i wyższych rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo nowe okna mogą poprawić estetykę budynku oraz zwiększyć jego wartość rynkową. W niniejszym artykule przedstawiamy…
Prawidłowy montaż okien – jak powinien wyglądać?
07-02-2023
Dobra instalacja okien odpowiada nie tylko za ich prawidłowe działanie, ale też  efektywność energetyczną domu i komfort życia mieszkańców. Odpowiednio zamontowane okna są kluczowym warunkiem utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności. W znacznym stopniu przyczyniają się też do redukcji hałasu dobiegającego z zewnątrz. Jak powinien przebiegać taki montaż? Na czym polega…