Duże, przeszklone drzwi tarasowe stały się w ostatnich latach prawdziwym must-have nowoczesnego budownictwa. Znajdują się w niemal każdym domu, gdzie zapewniają domownikom dostęp do światła dziennego i efektowny widok na otaczającą budynek naturę. Popularność tego rozwiązania sprawia, że wiele osób zastanawia się, czym zasłonić okna przesuwne. W naszym tekście podpowiadamy, jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać, aby utrzymać modny design budynku, a jednocześnie zabezpieczyć wnętrze domu przed promieniami słonecznymi.

Rolety na drzwi przesuwne – po co są?

Systemy przesuwne z roku na rok zyskują na popularności. Inwestorzy decydują się na nie zachęceni funkcjonalnością, nowoczesnym designem i możliwością otwarcia przestrzeni na przydomowy ogród. Montaż drzwi przesuwnych w miejscu wyjścia na taras ma mnóstwo zalet. Skrzydła takiego modelu przesuwają się wzdłuż płaszczyzny ściany. Otwiera się je bez konieczności ich uchylania, co pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w pomieszczeniu. Z tego względu konstrukcje idealnie sprawdzają się w niewielkich wnętrzach. Dużą zaletą tzw. HS-ów jest też ich uniwersalność. Drzwi te można zainstalować nie tylko w domach, ale też w biurach. Warto jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu pomieszczenia z zastosowaniem rolet na drzwi przesuwne.

Rolety na drzwi tarasowe przesuwne służą nie tylko do ograniczenia dostępu światła. Dodatkowo zapobiegają bowiem nadmiernemu nagrzewaniu i wychładzaniu pomieszczeń. Ich ważną funkcją jest też ochrona przed spojrzeniami przechodniów. To szczególnie ważne w przypadku domów i biur znajdujących się bezpośrednio przy drodze.

Jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać?

Na drzwiach przesuwnych montuje się najczęściej rolety nadstawne oraz zewnętrzne. Każdy z tych modeli będzie skutecznie chronił wnętrze przed czynnikami atmosferycznymi, a także docierającym z zewnątrz hałasem. Bardzo ważna jest prawidłowa instalacja osłon – roleta musi być odpowiednio wmontowana w elewację budynku oraz obustronnie zabudowana. Należy pamiętać, że zamontowana roleta nie powinna odstawać od okna – może to skutkować problemem z przesuwaniem osłony, jej zablokowanie, a nawet trwałe uszkodzenie.

Szukając rolety na okno przesuwne, należy zdecydować się na model od sprawdzonej firmy, wyspecjalizowanej w montażu takich produktów. Ważne jest również to, aby wziąć pod uwagę oczekiwania użytkowników względem rolet. Dzięki temu wybrany model będzie funkcjonalny, a jego parametry czy sposób sterowania – dostosowane do realnych potrzeb inwestorów. Korzystając z oferty renomowanego producenta, można mieć pewność, że rolety dobrze wkomponują się w aranżację i będą prawidłowo działały przez wiele lat. Szczególną uwagę warto zwrócić na rolety nadstawne i zewnętrzne dostępne w ofercie firmy Kapica. Wyróżniają się one nie tylko solidną budową i funkcjonalnością, ale też możliwością podłączenia do nich nowoczesnego systemu obsługi z poziomu aplikacji mobilnej. Rolety z oferty firmy Kapica to estetyczne i praktyczne modele, które nadają się do montażu w niemal każdej nieruchomości i na każdym typie elewacji.

Rolety na okna i drzwi balkonowe przesuwne od firmy Kapica

W firmie Kapica na okna przesuwne montujemy rolety zewnętrze oraz nadstawne. Najczęściej wybieranym modelem rolety nadstawnej jest TP1000K® – system, który można zainstalować nawet na bardzo szerokich ramach okiennych (do 202 mm, z poszerzeniem do 264 mm). W systemie tym można umieścić klapę rewizyjną od dołu (przy zabudowie skrzynki od wewnątrz) lub od czoła (przy montażu na szerokiej ramie). Roletę tę można obsługiwać zarówno ręcznie, przy pomocy taśmy, jak i elektrycznie, używając pilota bądź przełącznika umieszczonego w ścianie.

Na okna tarasowe przesuwne montujemy też roletę zewnętrzną podtynkową IT2000®, która ma zalety rolety zewnętrznej i nadstawnej. Tym, co ją wyróżnia, jest fakt, że można ją zamontować bez powiększania otworów okiennych, jednocześnie zabudowując skrzynkę. Zapewnia to atrakcyjny efekt wizualny. W modelu IT2000® cała skrzynka znajduje się na zewnątrz budynku, a klapa rewizyjna umiejscowiona jest u dołu. Do rolet można dodatkowo zamówić dopasowane moskitiery, które latem uchronią domowników przed owadami.

Do okien przesuwnych – zwłaszcza tych już zastosowanych – można dobrać roletę zewnętrzną naelewacyjną ST2000®, która stanowi najtańszy i najprostszy pod względem technicznym system. Dobrze sprawdzają się też żaluzje fasadowe C80 lub Z90. Bez względu na to, jakie rozwiązanie zostanie wprowadzone, należy zadbać o prawidłowy i bezpieczny montaż osłon. W firmie Kapica oferujemy kompleksową usługę obejmującą dokładne pomiary, przyjazd na miejsce budowy oraz profesjonalną instalację. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rolet zewnętrznych, przeczytaj artykuł 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie rolet zewnętrznych.


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Zgoda na newsletter
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać – praktyczne porady

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
07-02-2023
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
07-02-2023
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
07-02-2023
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
07-02-2023
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
07-02-2023
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
07-02-2023
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
07-02-2023
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
07-02-2023
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
07-02-2023
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową
07-02-2023
Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!