Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?

Żaluzje fasadowe – co to takiego?

Żaluzje fasadowe to inaczej żaluzje zewnętrzne, które pełnią funkcję ochrony przez silnym promieniowaniem, zwłaszcza w miesiącach letnich. Montaż żaluzji fasadowych to wygodny i praktyczny sposób na zabezpieczenie domów i innych nieruchomości przed słońcem. W ofercie firmy Kapica dostępne są dwa modele żaluzji fasadowych – o profilu Z90 oraz C80. To najpopularniejsze typy lameli, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, zabezpieczając pomieszczenia. Litery „Z” oraz „C” odnoszą się do kształtu lameli. Profil Z ma szerokość 90 mm, a profil C – 80 mm. Modele różnią się szerokością profili oraz zakresem obrotu. Żaluzje Z90 obracają się o 90°, a żaluzje C80 – o 180°. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Żaluzje fasadowe o profilu Z90 – sposób montażu i korzyści z nim związane  

Głównym i najważniejszym elementem budowy żaluzji fasadowej Z90 są poziome lamele, połączone linkami. W tym przypadku występują one w kształcie litery „Z”, a ich szerokość to 90 mm. Żaluzje można zamontować w dwóch miejscach – na murze lub na nadprożu. Bez względu na miejsce montażu warto uwzględnić ich obecność jeszcze na etapie projektowania budynku. Pozwoli to przygotować konstrukcję nadproża tak, aby zakamuflować kasetę zwijającą. W ten sposób można uzyskać estetyczny efekt końcowy. W przypadku istniejących budynków żaluzję zamontować można bezpośrednio na ramie okiennej lub elewacji. Instalację należy zlecić profesjonalistom. Pozwoli to zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych problemów, związanych np. z działaniem silników.

Żaluzje fasadowe o profilu C80 – sposób montażu i korzyści z nim związane

Żaluzje fasadowe o profilu C80 cieszą się największą popularnością. To model, który pasuje do niemal każdej konstrukcji i aranżacji budynku. Szerokość profili wynosi w nim 80 mm. Zaokrąglone krawędzie zapewniają wysoką stabilność instalacji. Żaluzje fasadowe C80 pozwalają regulować ilość przedostającego się do pomieszczenia światła słonecznego. Dzięki temu można wyraźnie obniżyć temperaturę we wnętrzu. To bardzo przydatna funkcjonalność, szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich. W przypadku żaluzji zewnętrznych C80, podobnie jak przy żaluzjach Z90, możliwy jest montaż na dwa sposoby – na nadproże lub na mur. Instalacja żaluzji C80 powinna być wykonana przez fachowca, zawsze na równej powierzchni.

Żaluzje fasadowe – wady i zalety

Żaluzje fasadowe mają wiele pozytywnych opinii. Przychylny stosunek inwestorów wynika z licznych korzyści, jakie przynoszą. Pozwalają w prosty i komfortowy sposób regulować ilość promieni słonecznych, jakie dostają się do wnętrza. Bardzo dobrze zaciemniają pomieszczenia. Wybierają je architekci i inwestorzy, którzy budują nowoczesne obiekty, pełne dużych przeszkleń.

Żaluzje fasadowe, choć mają wiele zalet, nie są najlepszym wyborem, gdy zależy nam na doskonałej izolacji termicznej i akustycznej. W przypadku domów energooszczędnych warto zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych, które świetnie tłumią hałas, a dodatkowo skuteczniej chronią przed ewentualnym włamaniem.

  • Żaluzje Z90 – lekkie i kompaktowe

Żaluzje Z90 są lekkie i wytrzymałe za sprawą wykonania z trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne aluminium. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że po złożeniu zajmują niewiele miejsca i pozwalają na użycie mniejszej blachy osłonowej.

  • Żaluzje C80 – stabilne i bezpieczne

Wariant C80 to idealne żaluzje dla osób, którym zależy na dużym zakresie obrotu lameli. Wyróżniają się dużą stabilnością konstrukcji. W przypadku silnych podmuchów wiatru można je zwinąć, by zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.

Żaluzje fasadowe – czy warto się na nie zdecydować?

Żaluzje fasadowe są świetnym wyborem do każdego nowoczesnego budynku, w którym chcemy regulować ilość promieni słonecznych. Doskonale sprawdzają się w przypadku obiektów z dużymi przeszkleniami. Ze względu na lekkość użytych materiałów można tworzyć z nich konstrukcje o sporych rozmiarach. Prezentują się estetycznie i elegancko, dzięki czemu podkreślają ciekawy, innowacyjny charakter budynków. Choć mają mnóstwo zalet, warto zdawać sobie sprawę, że nie zawsze sprawdzają się idealnie. W przypadku niektórych obiektów lepiej zdecydować się na rolety zewnętrze o lepszej izolacji akustycznej. W firmie Kapica oferujemy wysokiej jakości systemy, które są gwarancją trwałości, solidności i funkcjonalności. Chcemy, by klient miał pewność, że nasze produkty będą służyły mu bezawaryjnie przez wiele lat. Aby dowiedzieć się więcej o żaluzjach fasadowych, przeczytaj artykuł Żaluzje fasadowe – rodzaje i wybór


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać

Polecamy także na blogu
Czy i kiedy warto zdecydować się na drzwi aluminiowe?
28-11-2022
Aluminium doskonale wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne. Można to zauważyć zwłaszcza na rynku stolarki drzwiowej. Drzwi zewnętrzne aluminiowe stają się coraz popularniejszym wyborem. Decydują się na nie szczególnie ci, którym zależy na nowoczesnym designie budynku. Doskonale pasują do obiektów utrzymanych w surowym, industrialnym stylu, ale ich liczne zalety i uniwersalny charakter sprawiają, że wybierane są też do klasycznych projektów. Często można zobaczyć je w budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach firmowych i przemysłowych – czyli tych, które są intensywnie eksploatowane. Drzwi aluminiowe prezentują się estetycznie i elegancko, a ponadto cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. To właśnie dlatego stały się ważnym elementem współczesnego budownictwa, chętnie wykorzystywanym przez architektów, inwestorów i właścicieli nieruchomości.
Jak zabezpieczyć okna na budowie? To warto wiedzieć!
28-11-2022
Podczas budowy nieruchomości dochodzi do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Niektóre z nich są nieszkodliwe, inne mogą inwestorów sporo kosztować. Dlatego warto zapobiegać zdarzeniom losowym i dobrze przygotowywać się do zaplanowanych prac budowlanych. Pozwoli to doprowadzić budowę do końca bez nadmiernego stresu.
Jak usunąć naklejkę z szyby? Proste i sprawdzone sposoby
28-11-2022
Naklejki – fantastyczna ozdoba, która czasem sprawia niemałe problemy. O tym, jak uciążliwe może być ich usunięcie, wiedzą z pewnością wszyscy rodzice. Problem przybiera na sile w okresie świątecznym, kiedy nalepkami ozdabiamy nasze meble czy okna. Gwiazdki, renifery i płatki śniegu wyglądają pięknie. Jeśli jednak ozdób nie zdejmiemy z szyby prawidłowo, na oknie pozostaną nieestetyczne ślady.
Firma Kapica w Koalicji Termomodernizacji
28-11-2022
Mamy przyjemność ogłosić, że firma Kapica dołączyła do Koalicji Termomodernizacji – zespołu ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, doskonale znających rynek budowlany. Podczas webinarium, które odbyło się 1 grudnia 2022 roku, poznaliśmy założenia i szczegóły inicjatywy. Głównym celem koalicji jest pomoc w zdobywaniu nowych klientów dzięki programom finansowania okien i drzwi.
Prezentacja nowych produktów Schüco
28-11-2022
17 i 18 listopada w siedzibie firmy Kapica w Zawadzkiem odbyła się prezentacja nowych produktów marki Schüco. Akcja zorganizowana została w ramach Polymer Partner Days. Wzięli w niej udział pracownicy naszej firmy. Z przyjemnością dzielimy się szczegółami spotkania!
Nasze okna spełniają normy czystego powietrza
28-11-2022
Wszyscy, którzy chcą wymienić okna na nowoczesną i energooszczędną stolarkę, mogą uzyskać wsparcie finansowe dzięki ogólnopolskiemu programowi Czyste Powietrze. Program dotyczy wymiany okien i drzwi zewnętrznych, docieplenia budynków, a także wymiany źródła ciepła oraz obejmuje kompleksowe prace termomodernizacyjne.
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
28-11-2022
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
28-11-2022
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
28-11-2022
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?
28-11-2022
Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.