Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?

Żaluzje fasadowe – co to takiego?

Żaluzje fasadowe to inaczej żaluzje zewnętrzne, które pełnią funkcję ochrony przez silnym promieniowaniem, zwłaszcza w miesiącach letnich. Montaż żaluzji fasadowych to wygodny i praktyczny sposób na zabezpieczenie domów i innych nieruchomości przed słońcem. W ofercie firmy Kapica dostępne są dwa modele żaluzji fasadowych – o profilu Z90 oraz C80. To najpopularniejsze typy lameli, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, zabezpieczając pomieszczenia. Litery „Z” oraz „C” odnoszą się do kształtu lameli. Profil Z ma szerokość 90 mm, a profil C – 80 mm. Modele różnią się szerokością profili oraz zakresem obrotu. Żaluzje Z90 obracają się o 90°, a żaluzje C80 – o 180°. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Żaluzje fasadowe o profilu Z90 – sposób montażu i korzyści z nim związane  

Głównym i najważniejszym elementem budowy żaluzji fasadowej Z90 są poziome lamele, połączone linkami. W tym przypadku występują one w kształcie litery „Z”, a ich szerokość to 90 mm. Żaluzje można zamontować w dwóch miejscach – na murze lub na nadprożu. Bez względu na miejsce montażu warto uwzględnić ich obecność jeszcze na etapie projektowania budynku. Pozwoli to przygotować konstrukcję nadproża tak, aby zakamuflować kasetę zwijającą. W ten sposób można uzyskać estetyczny efekt końcowy. W przypadku istniejących budynków żaluzję zamontować można bezpośrednio na ramie okiennej lub elewacji. Instalację należy zlecić profesjonalistom. Pozwoli to zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych problemów, związanych np. z działaniem silników.

Żaluzje fasadowe o profilu C80 – sposób montażu i korzyści z nim związane

Żaluzje fasadowe o profilu C80 cieszą się największą popularnością. To model, który pasuje do niemal każdej konstrukcji i aranżacji budynku. Szerokość profili wynosi w nim 80 mm. Zaokrąglone krawędzie zapewniają wysoką stabilność instalacji. Żaluzje fasadowe C80 pozwalają regulować ilość przedostającego się do pomieszczenia światła słonecznego. Dzięki temu można wyraźnie obniżyć temperaturę we wnętrzu. To bardzo przydatna funkcjonalność, szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich. W przypadku żaluzji zewnętrznych C80, podobnie jak przy żaluzjach Z90, możliwy jest montaż na dwa sposoby – na nadproże lub na mur. Instalacja żaluzji C80 powinna być wykonana przez fachowca, zawsze na równej powierzchni.

Żaluzje fasadowe – wady i zalety

Żaluzje fasadowe mają wiele pozytywnych opinii. Przychylny stosunek inwestorów wynika z licznych korzyści, jakie przynoszą. Pozwalają w prosty i komfortowy sposób regulować ilość promieni słonecznych, jakie dostają się do wnętrza. Bardzo dobrze zaciemniają pomieszczenia. Wybierają je architekci i inwestorzy, którzy budują nowoczesne obiekty, pełne dużych przeszkleń.

Żaluzje fasadowe, choć mają wiele zalet, nie są najlepszym wyborem, gdy zależy nam na doskonałej izolacji termicznej i akustycznej. W przypadku domów energooszczędnych warto zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych, które świetnie tłumią hałas, a dodatkowo skuteczniej chronią przed ewentualnym włamaniem.

  • Żaluzje Z90 – lekkie i kompaktowe

Żaluzje Z90 są lekkie i wytrzymałe za sprawą wykonania z trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne aluminium. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że po złożeniu zajmują niewiele miejsca i pozwalają na użycie mniejszej blachy osłonowej.

  • Żaluzje C80 – stabilne i bezpieczne

Wariant C80 to idealne żaluzje dla osób, którym zależy na dużym zakresie obrotu lameli. Wyróżniają się dużą stabilnością konstrukcji. W przypadku silnych podmuchów wiatru można je zwinąć, by zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.

Żaluzje fasadowe – czy warto się na nie zdecydować?

Żaluzje fasadowe są świetnym wyborem do każdego nowoczesnego budynku, w którym chcemy regulować ilość promieni słonecznych. Doskonale sprawdzają się w przypadku obiektów z dużymi przeszkleniami. Ze względu na lekkość użytych materiałów można tworzyć z nich konstrukcje o sporych rozmiarach. Prezentują się estetycznie i elegancko, dzięki czemu podkreślają ciekawy, innowacyjny charakter budynków. Choć mają mnóstwo zalet, warto zdawać sobie sprawę, że nie zawsze sprawdzają się idealnie. W przypadku niektórych obiektów lepiej zdecydować się na rolety zewnętrze o lepszej izolacji akustycznej. W firmie Kapica oferujemy wysokiej jakości systemy, które są gwarancją trwałości, solidności i funkcjonalności. Chcemy, by klient miał pewność, że nasze produkty będą służyły mu bezawaryjnie przez wiele lat. Aby dowiedzieć się więcej o żaluzjach fasadowych, przeczytaj artykuł Żaluzje fasadowe – rodzaje i wybór


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Zgoda na newsletter
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać

Polecamy także na blogu
Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC?
28-11-2022
Niezależnie od tego, czy za oknami jest kojąca zieleń, czy tętniące życiem miasto – inwestorzy coraz częściej chcą, aby granica między wnętrzem domu, a jego otoczeniem była jak najmniej widoczna. Dzięki temu można uzyskać poczucie przestrzeni i niekrępowania. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu takiego efektu, doskonałym wyborem będą systemy przesuwne wykonane z PVC. Wystarczy lekko je popchnąć, aby w niezakłócony sposób swobodnie przemieszczać się pomiędzy pokojami a tarasem lub ogrodem. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC.
Okna PVC złoty dąb – jaka elewacja i parapety będą pasowały najlepiej?
28-11-2022
Do niedawna białe okna PVC były najpopularniejsze. Ich neutralny kolor pasuje do większości elewacji, a na rynku trudno było znaleźć inne możliwości. Dziś jest ich znacznie więcej, a najnowsze trendy skłaniają inwestorów do wyboru modeli z kolorowymi ramami. W ofercie firmy Kapica dostępne są ramy okienne o różnym wykończeniu. Dzięki temu można je dopasować do indywidualnych projektów budynków. Jeśli planujesz zainstalować okna PVC w kolorze złoty dąb, sprawdź jaka elewacja i parapety będą z nimi najlepiej współgrać.
Zostań partnerem biznesowym firmy Kapica. Ta współpraca Ci się opłaci!
28-11-2022
Szukasz wyjątkowej okazji do nawiązania strategicznego partnerstwa biznesowego? Firma Kapica otworzyła swoje podwoje dla nowych partnerów biznesowych. Nie czekaj! Ta współpraca przyniesie Ci wiele profitów i zwiększy rozpoznawalność Twojej marki na rynku. Przyjrzyj się naszej ofercie i dowiedz się, jak możesz zostać partnerem firmy Kapica.
Specjalny Laur Ziemi Strzeleckiej 2022 dla Romana Kapicy
28-11-2022
Laury Ziemi Strzeleckiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie, podczas którego nagradzane są osoby, stowarzyszenia i firmy, wyróżniające się w dziedzinie biznesu oraz w życiu społecznym i kulturalnym. W tym roku Laury Ziemi Strzeleckiej 2022 trafiły do wielu zasłużonych osób, a wśród nich znalazł się Roman Kapica.
Urodziny Majstra, Pana Jerzego Kapicy
28-11-2022
29 marca 2023 roku świętowaliśmy 80. urodziny Pana Jerzego Kapicy – cenionego Majstra i byłego Szefa naszej firmy. W pierwszej połowie dnia odbyło się spotkanie w zakładzie w Grodzisku. Popołudniem zebraliśmy się w firmie w Zawadzkiem. Uroczystość była wyrazem wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie i nieoceniony wkład w rozwój firmy.
Okno w sypialni – możliwości i wybór 
28-11-2022
Sypialnia pełni w domu szczególną funkcję – można zrelaksować się w niej po ciężkim dniu. Komfort jej użytkowników zależy w dużej mierze od aranżacji pomieszczenia. O oknach w sypialni warto pomyśleć już na etapie projektowania domu – przedostają się przez nie światło, powietrze, a także dźwięki z otoczenia. Wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość snu. Jakie okno w sypialni sprawdzi się najlepiej? W artykule przybliżamy dostępne możliwości! 
Parapety zewnętrzne aluminiowe czy kamienne? Co i kiedy wybrać?
28-11-2022
Parapety zewnętrzne to elementy wykończenia, które podkreślają charakter domu. Ich wybór powinien być podyktowany zarówno względami estetycznymi, jak i funkcjonalnością. Nie tylko stanowią ozdobę elewacji, ale też pełnią istotne funkcje ochronne – zapobiegają przedostawaniu się wody opadowej pod obramowanie okna i zwiększają izolacyjność budynku. Przed podjęciem decyzji o zakupie parapetów zewnętrznych warto zapoznać się z ich parametrami technicznymi. 
Wybór i zastosowanie systemów przesuwnych aluminiowych
28-11-2022
Drzwi przesuwne na taras to rozwiązanie funkcjonalne i efektowne. Wielkogabarytowe konstrukcje ułatwiają przechodzenie pomiędzy pomieszczeniem a ogrodem i wpuszczają do wnętrz dużą ilość światła słonecznego. Zastanawiasz się nad inwestycją w system przesuwny z aluminium? Sprawdź, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji! 
Kapica Sport Challenge 2023!
28-11-2022
Ruszamy z kolejną edycją Kapica Sport Challenge. Pomysł na firmowe zawody sportowe zrodził się w 2019 roku. W spontanicznie zorganizowanym wyzwaniu wzięło wówczas udział zaledwie kilka osób. Druga edycja Kapica Sport Challenge (2020/2021) zwróciła uwagę już około pięćdziesięciu uczestników. W zeszłym roku w rywalizacji uczestniczyło ponad stu pracowników naszej firmy! Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy kontynuować ten projekt. Tegorocznym uczestnikom życzymy wytrwałości i szczęścia!
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
28-11-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!