Projektowanie domu bez osłon okiennych jest w Polsce rzadkością. Żaluzje nie tylko zapewniają domownikom prywatność, ale także pełnią funkcję izolacyjną. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się żaluzje fasadowe. Te eleganckie i wytrzymałe osłony mogą stanowić element dekoracyjny budynku. Jakie są ich rodzaje? Jak wybrać odpowiedni model?

Żaluzje fasadowe a rolety zewnętrzne – czym się różnią?

Żaluzje fasadowe charakteryzują się estetycznym, minimalistycznym wyglądem, dzięki czemu znajdują zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych obiektach architektonicznych. Składają się z poziomych lameli o różnych kształtach i szerokościach. Kąt nachylenia lameli można dowolnie regulować, wpuszczając do pomieszczeń pożądaną ilość światła słonecznego. Popularne rolety zewnętrzne nie posiadają lameli, a ich podstawowym zadaniem jest osłonięcie okna przed słońcem. Dobrej jakości rolety, takie jak produkty oferowane przez markę Kapica, zapewniają także doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Więcej o wadach i zaletach rolet zewnętrznych piszemy w artykule Rolety zewnętrzne – rodzaje i charakterystyka.

Rodzaje żaluzji fasadowych

Poszczególne modele różnią się sposobami montażu i sterowania oraz typem lameli. Rodzaj żaluzji ma przełożenie na końcową cenę oraz wygląd produktu. W pierwszej kategorii wymienić można znajdujące się w asortymencie firmy Kapica żaluzje fasadowe z prowadnicami.

Jeśli chodzi o sposób sterowania, dostępne są dwa rodzaje:

  • sterowanie manualne na mechanizm kolbowy
  • sterowanie za pomocą silnika elektrycznego.

Lamele, czyli elementy pełniące przede wszystkim funkcje dekoracyjne, mogą występować w wielu typach. Główną kategorią podziału są w tym przypadku kształt oraz maksymalny kąt pochyłu. Można wyróżnić między innymi żaluzje fasadowe C80 i żaluzje fasadowe Z90. Lamele wykonane są z lekkiego i wytrzymałego materiału – aluminium.

Kolor oraz rodzaj lameli

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru żaluzji fasadowych, jest ich wygląd. Kolor lameli może być idealnie dopasowany do stolarki okiennej lub zadaszenia. Firma Kapica wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i proponuje produkty w różnych wariantach kolorystycznych. Do wyboru są m.in. żaluzje fasadowe białe, srebrne, szare, czarne oraz oliwkowe. 

Duże znaczenie ma również kształt lameli. Najpopularniejsze są żaluzje fasadowe z lamelami w kształcie litery C. Jeśli jednak szukasz rozwiązania, które zagwarantuje Ci efekt niemal całkowitego zaciemnienia, powinieneś rozważyć zakup żaluzji zewnętrznych z lamelami w kształcie litery Z, które po zamknięciu skutecznie zablokują wpadające z zewnątrz światło.

Żaluzje fasadowe Kapica

Firma Kapica oferuje najwyższej jakości dodatki do okien. Proponowane przez nas żaluzje fasadowe o profilu C80 i żaluzje fasadowe Z90 charakteryzują się trwałością i wysoką bezawaryjnością. Mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Obydwa typy doskonale sprawdzają się w przypadku dużych przeszkleń. Eleganckie żaluzje fasadowe firmy Kapica są wyposażone w nowoczesne udogodnienia. Na uwagę zasługuje m.in. czujnik wiatru, który stosowany jest przy konstrukcjach sterowanych radiowo. Ten innowacyjny element minimalizuje ryzyko uszkodzeń w przypadku silnych podmuchów. 

Wady i zalety żaluzji fasadowych

Warto mieć na uwadze, że ceny żaluzji fasadowych mogą być nawet dwukrotnie wyższe niż ceny rolet zewnętrznych. Koszt może wzrosnąć, jeśli zdecydujesz się na model wyposażony w udogodnienia. Należy też pamiętać, że dodatki tego typu montuje się zazwyczaj na wszystkich oknach w domu. Im więcej okien, tym dłuższy czas instalacji oraz wyższa cena.

Inwestycja w żaluzje fasadowe jest jednak bardzo opłacalna. W ostatecznym rozrachunku zyskujesz estetycznie wyglądającą fasadę domu i wysoki komfort życia. Dzięki ruchomym lamelom możesz kontrolować ilość przedostającego się do pomieszczeń światła. Aluminiowe osłony są bardzo trwałe i mało awaryjne – raz zakupione będą idealnie spełniały swoje zadanie przez długi czas.


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Zgoda na newsletter
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Żaluzje fasadowe – rodzaje i wybór

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
07-10-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
07-10-2022
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
07-10-2022
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
07-10-2022
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
07-10-2022
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
07-10-2022
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
07-10-2022
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
07-10-2022
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
07-10-2022
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową
07-10-2022
Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!