W świecie nowoczesnego budownictwa, gdzie innowacja i funkcjonalność idą w parze z estetyką, pojawia się przełom. Kapica wprowadza do swojej oferty coś, co zmieni sposób, w jaki myślimy o przestrzeniach mieszkalnych i komercyjnych. Schüco Move to nie tylko kolejny system okienno-drzwiowy – to krok naprzód w technologii odstawno-przesuwnej, która łączy najnowsze rozwiązania techniczne z bezkompromisowym designem. Dowiedz się, jak Schüco Move może zrewolucjonizować architekturę oraz codzienne życie, redefiniując komfort, funkcjonalność i estetykę.

Schüco Move – rozwiązanie dla nowoczesnych osiedli

Wyzwania współczesnego budownictwa mieszkalnego i komercyjnego wymagają od projektantów i deweloperów oferowania rozwiązań, które łączą estetykę z funkcjonalnością. Jednym z takich rozwiązań jest system odstawno-przesuwny Schüco Move, który redefiniuje pojęcie przestrzeni w kontekście nowoczesnych osiedli.

Perfekcja w każdym detalu

Schüco Move wyróżnia się nie tylko zaawansowanymi technicznie rozwiązaniami, ale również minimalistycznym designem. System ten dzięki perfekcyjnej szczelności, izolacyjności cieplnej oraz eleganckim, prostym liniom profili, staje się idealnym wyborem zarówno dla nowoczesnych domów jednorodzinnych, jak i prestiżowych biurowców. Okucia obwiedniowe Siegenia Eco Slide w wersji Komfort stanowią serce systemu, gwarantując niezawodną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i hałasem, co zapewnia użytkownikom wyjątkowy komfort na co dzień.

Estetyka i funkcjonalność

Proste, ale wyrafinowane linie profili Schüco Move sprawiają, że system ten doskonale wpisuje się w różnorodne style architektoniczne, od nowoczesnych po tradycyjne. Minimalistyczny design, podkreślony zintegrowanym okuciem, oddaje ducha najnowszych trendów w architekturze, dodając budynkom klasy i unikalnego charakteru. Dodatkowo szeroka paleta kolorów i wykończeń umożliwia dopasowanie systemu do indywidualnych preferencji konsumenta i charakteru danej nieruchomości.

Na miarę potrzeb użytkowników

Schüco Move to przykład, jak technologia może służyć komfortowi i adaptacji do konkretnych potrzeb. Dzięki płynnemu i cichemu przesuwaniu skrzydeł oraz możliwości stworzenia imponujących przeszkleń nawet do 4400 x 2500 mm – system otwiera nowe perspektywy dla projektowania przestrzeni. Z kolei minimalne wymiary skrzydła 1800 x 800 mm umożliwiają jego zastosowanie nawet w mniejszych pomieszczeniach, oferując alternatywę dla tradycyjnych okien.

Personalizacja na najwyższym poziomie

Klamki, jako punkt interakcji użytkownika z systemem, zostały zaprojektowane z myślą o ergonomii i estetyce. Schüco Move oferuje bogactwo wariantów klamek, w tym z przyciskiem lub kluczykiem, co zwiększa bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dostępne opcje kolorystyczne klamek – biała, czarna, tytanowa – umożliwiają idealne dopasowanie detali do stylu wnętrza.

Światło w pełnym spektrum

System Schüco Move wyróżnia się również zastosowaniem innowacyjnej technologii szklenia w kwaterze biernej. To rozwiązanie umożliwia uzyskanie większej powierzchni przeszkleń z efektem panoramicznym. Dzięki temu do wnętrza wpada więcej naturalnego światła. To nie tylko wpływa na jasność pomieszczeń, ale również na lepsze samopoczucie i komfort użytkowników.

Schüco Move to więcej niż system odstawno-przesuwny – to kompleksowe rozwiązanie dla nowoczesnych osiedli, które stawia na innowacyjność, personalizację i harmonijną integrację z otoczeniem.

Aktualności

Nowość w ofercie Kapica. Schüco Move – krok naprzód w projektowaniu nowoczesnych osiedli

Polecamy także na blogu
Firma Kapica z kolejną nominacją – Menedżer Roku Opolszczyzny 2023
06-05-2024
Prezes Firmy Kapica, Roman Kapica, został wyróżniony kolejną ważną nominacją w kategorii duże firmy podczas finałowej gali konkursu Menedżer Roku Opolszczyzny 2023. Ta nominacja jest wyrazem uznania dla osiągnięć firmy Kapica oraz potwierdza jej silną pozycję na rynku.
Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? 
06-05-2024
Właściwa temperatura w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Niezależnie od pory roku, odpowiednia temperatura wewnętrzna sprzyja lepszemu samopoczuciu, a także może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię. Optymalna temperatura różni się w zależności od pomieszczenia i jego funkcji.  Jaka powinna być temperatura w mieszkaniu? W salonie,…
Nowość od firmy Kapica dla wymagających inwestorów. Sprawdź, czym są konstrukcje aluminiowe dla dużych obiektów
06-05-2024
Z dumą przedstawiamy innowacyjne rozwiązania w kategorii konstrukcji aluminiowych, skoncentrowane na dużych obiektach. Jednym z naszych ostatnich tego typu projektów jest Hotel Hygge w Opolu. Ta realizacja stanowi doskonałe case study dla klientów, którzy rozważają wykorzystanie tego typu technologii w swoich inwestycjach.
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? 
06-05-2024
Wejście do Twojego domu to jego wizytówka, a wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo, komfort i styl na lata. Drzwi zewnętrzne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także spełniać wysokie wymagania techniczne. W tym artykule omówimy, jakie cechy powinna mieć wysokiej jakości stolarka drzwiowa oraz przedstawimy różne…
Jak wyciszyć pokój? Sprawdź nasze porady 
06-05-2024
Hałas z ulicy, głośne sąsiedztwo czy nawet dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego stosowanie dobrych praktyk wyciszania pokojów to must have w nowoczesnych mieszkaniach. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie wyciszyć pomieszczenie, aby cieszyć się spokojem.  Wygłuszenie a wyciszenie pokoju – różnice  Zanim…
Firma Kapica z kolejną nagrodą na koncie! Rozwijamy się z Wami i dla Was
06-05-2024
Uroczysta gala XXI edycji konkursu Opolskiej Nagrody Jakości już za nami. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także XVII edycję konkursu Znakomity Przywódca. Dla firmy Kapica był to ważny dzień, bo jedna z prestiżowych nagród trafiła w ręce naszego prezesa, Romana Kapicy.
Jak wyregulować drzwi PVC? Krok po kroku
06-05-2024
Drzwi PVC cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wytrzymałość, przystępność cenową oraz doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jednak nawet najlepsze drzwi z czasem mogą wymagać regulacji, zwłaszcza jeśli zauważysz trudności w ich zamykaniu lub otwieraniu, a także, gdy pojawią się szczeliny przepuszczające zimne powietrze. W tym artykule pokażemy…
Jak uszczelnić drzwi balkonowe?
06-05-2024
Nieszczelne drzwi balkonowe to nie tylko uciążliwy hałas z zewnątrz, ale także przeciągi, wychłodzenie pomieszczenia i straty ciepła. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać. Prawidłowe uszczelnienie drzwi balkonowych jest kluczowe dla utrzymania komfortu cieplnego i akustycznego w Twoim domu. Z tego kompleksowego poradnika dowiesz się, jak skutecznie uszczelnić drzwi…
Wymiana okien w starym domu – praktyczne wskazówki
06-05-2024
Wymiana okien w starym domu to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort mieszkańców i wpłynąć na efektywność energetyczną budynku. Stare okna często są nieszczelne, co prowadzi do strat ciepła i wyższych rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo nowe okna mogą poprawić estetykę budynku oraz zwiększyć jego wartość rynkową. W niniejszym artykule przedstawiamy…
Prawidłowy montaż okien – jak powinien wyglądać?
06-05-2024
Dobra instalacja okien odpowiada nie tylko za ich prawidłowe działanie, ale też  efektywność energetyczną domu i komfort życia mieszkańców. Odpowiednio zamontowane okna są kluczowym warunkiem utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności. W znacznym stopniu przyczyniają się też do redukcji hałasu dobiegającego z zewnątrz. Jak powinien przebiegać taki montaż? Na czym polega…