Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.

Systemy przesuwne PVC — zalety

Drzwi przesuwne oferują wysoką funkcjonalność, jednak by została ona doceniona, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. W firmie Kapica oferujemy systemy przesuwne PVC w dwóch dopracowanych systemach konstrukcyjnych i w aż sześciu wariantach otwierania. Przeanalizujmy, co sprawia, że system przesuwny jest opcją godną rozważenia.

Powód 1– właściwości PVC

Technologia materiałowa stale postępuje do przodu, a producenci wielu wyrobów budowlanych nieustannie pracują nad udoskonalaniem właściwości już znanych materiałów. Jednym z powszechniej stosowanych materiałów do produkcji stolarki okiennej jest PVC. Za rozwinięciem tego skrótu kryje się polichlorek winylu.

Jest to materiał stosunkowo łatwy do obróbki przemysłowej. Jest odporny na wiele niesprzyjających warunków. Nie ulega korozji, nie szkodzi mu wilgoć, promieniowanie UV czy znaczne amplitudy temperatur. Między innymi dlatego idealnie nadaje się do produkcji wyrobów budowlanych mających styczność ze środowiskiem zewnętrznym.

To nie jedyne zalety PVC. Polichlorek winylu to materiał, który ma wysoki wskaźnik izolacji cieplnej i akustycznej. A te właściwości są szczególnie pożądane w przypadku elementów architektonicznych, które służą jako zewnętrzne przegrody budowlane.

Dzięki temu systemy przesuwne PVC są bardziej skuteczne w zatrzymywaniu ciepła we wnętrzu i w redukcji hałasów. Oczywiście ważną rolę odgrywa także przemyślana konstrukcja okuć i inne rozwiązania izolacyjne. Więcej o PVC można się dowiedzieć z naszego wpisu: PVC, PCV czy PCW? Co oznaczają te skróty i jakie właściwości mają drzwi oraz okna wykonane z polichlorku winylu?

Powód 2 – atrakcyjny koszt zakupu i efektywność energetyczna

Systemy przesuwne PVC są bardzo odporne na proces starzenia. Są również atrakcyjniejsze cenowo niż analogiczne systemy wykonane z takich materiałów jak drewno, czy aluminium. Przekłada się to na znaczną oszczędność — zarówno na etapie budowy, jak i w perspektywie wieloletniego użytkowania.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest oszczędność na kosztach ogrzewania. Świetne właściwości cieplne systemów przesuwnych PVC sprawiają, że odpowiadają one restrykcyjnym kryteriom, które są stawiane budynkom energooszczędnym.

Powód 3 – niezawodne funkcjonowanie

Elementy budynków, których funkcjonowanie wiąże się z ruchem, muszą działać niezawodnie. Jeśli otwarcie drzwi lub okna wymaga zbyt dużo siły, czy wręcz „siłowania” się z opornym skrzydłem, to taki element praktycznie przestaje pełnić swoją podstawową funkcję i skutecznie zniechęca nas do użytkowania.

Właśnie dlatego systemy przesuwne PVC oferowane przez naszą firmę są dopracowane pod względem optymalizacji przesuwania i komfortu użytkowania. Unoszone wózki jezdne z jednej strony zapewniają płynny ruch nawet dużego skrzydła, a z drugiej strony gwarantują optymalne dociśnięcie uszczelki. Komfortowe użytkowanie ułatwia niski próg, który eliminuje powstawanie barier architektonicznych.

Powód 4 – swoboda projektu

Systemy przesuwne PVC idealnie wpisują się w budownictwo w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Jednak z powodzeniem są stosowane w klasycznych, a także odważnych projektach. Sprawdzają się zarówno jako drzwi balkonowe, jak i tarasowe. Są stosowane przede wszystkim w budynkach mieszkalnych, ale także w obiektach biurowych.

Przesuwne skrzydła zapewniają dużą swobodę w aranżacji przestrzeni. Nie ma konieczności planowania miejsca niezbędnego na otwarcie skrzydła. Ponadto systemy przesuwne PVC oferują wystarczająco duże przeszklenia. To szczególnie pożądana cecha we wnętrzach, w których zależy nam na połączeniu tego, co w środku pomieszczenia z tym, co na zewnątrz.

Powód 5 – idealne dopasowanie

Systemy przesuwne PVC to także zalety w zakresie dopasowania do nawet najbardziej indywidualnego projektu. PVC jest materiałem podatnym na barwienie w masie, dlatego ramy okien mogą być dowolnie dopasowywane pod kątem wizualnym do elewacji i aranżacji pomieszczenia. W ofercie firmy Kapica oferowana jest stolarka o rozmaitych typach oklein – od rustykalnych po nowoczesne. Ponadto systemy przesuwne PVC to także duża swoboda, jeżeli chodzi o wielkości skrzydeł i sposoby otwierania.

Systemy przesuwne PVC — podsumowanie

Systemy przesuwne PVC oferują wiele praktycznych funkcji, świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu i pozostają w idealnym stanie technicznym przez długie lata. Konserwacja i pielęgnacja drzwi przesuwnych z PVC jest niezwykle prosta i szybka. Wisienką na torcie są bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Zdecydowanie warto wybrać sprawdzone systemy przesuwne PVC, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Porady

5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
08-01-2024
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
08-01-2024
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
08-01-2024
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
08-01-2024
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
08-01-2024
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
08-01-2024
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
08-01-2024
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
08-01-2024
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
08-01-2024
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.
Wytrzymałe i estetyczne parapety aluminiowe — poznaj zalety tego rozwiązania
08-01-2024
Każda osoba, która decyduje się na budowę, lub gruntowny remont mieszkania, musi wybrać odpowiednie parapety. Przed zakupem dobrze jest rozeznać się w tym temacie, aby wybrać wytrzymały i estetyczny produkt, który będzie służył przez wiele lat. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę? Czy skupić się na stylistyce, czy samym wykonaniu? Czy parapety aluminiowe na wymiar to dobry wybór? Poznajcie odpowiedzi na te pytania!