Mycie drzwi wejściowych a ich rodzaje
Drzwi wejściowe mogą być wykonane z materiałów o różnych właściwościach. Należy wziąć to pod uwagę, dobierając odpowiednie środki do ich pielęgnacji i konserwacji. Drewniane drzwi charakteryzują się doskonałą izolacyjnością termiczną i akustyczną, wymagają jednak szczególnej konserwacji. Stosunkowo łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym i mogą być mniej odporne na wilgoć niż te wykonane z aluminium lub PVC. Dlatego tak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie ich przed wpływem czynników atmosferycznych.
Drzwi z PVC produkuje się z wielokomorowych profili, wzmacnianych wkładami ze stali. W firmie Kapica oferujemy szeroki wybór drzwi wejściowych z PVC. Dzięki zastosowaniu wielu wzorów pokryć strukturalnych, imitujących drewno oraz jednolitych, można je dostosować do indywidualnych potrzeb i projektu. PVC to wyjątkowo trwały materiał, odporny na czynniki atmosferyczne. Warto jednak zadbać o czystość wykonanych z niego profili, aby drzwi spełniały swoje funkcje jak najdłużej.
Drzwi z aluminium są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo profile tego typu mogą być wypełnione pianką poliuretanową, dzięki czemu doskonale izolują ciepło i stanowią znakomitą izolację akustyczną. Drzwi tego typu nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Aby utrzymać je w dobrym stanie, wystarczy przetarcie z kurzu lub usunięcie poważniejszych zabrudzeń wilgotną szmatką z miękkiego materiału.
Czym czyścić drzwi antracyt?
Wśród inwestorów dużą popularnością cieszą się drzwi zewnętrzne w kolorze antracyt. To odcień głębokiej szarości wpadającej w czerń. Doskonale pasuje do nowoczesnych projektów, ale sprawdza się także w tradycyjnym budownictwie. Ciemny kolor sprawia, że takie drzwi są podatne na powstawanie na nich białych smug. Do mycia drzwi w kolorze antracyt można wykorzystać środki do czyszczenia powierzchni granitowych i kamiennych, posiadających w swoim składzie srebro koloidalne. Najlepiej jednak zaopatrzyć się w specjalny środek do czyszczenia drzwi zewnętrznych. Dzięki temu w prosty sposób można przywrócić ich pierwotną barwę.
Warto wiedzieć, że najczęściej popełnianym błędem podczas czyszczenia drzwi jest używanie zbyt dużej ilości wody oraz nieosuszanie skrzydła. W skrajnych wypadkach może to prowadzić do uszkodzenia struktury materiału.
Montaż drzwi zewnętrznych a ich trwałość
Zabezpieczenie drzwi zewnętrznych przed działaniem najbardziej zagrażających im czynników, czyli wspomnianych we wstępie warunków pogodowych, jest bardzo ważne. Przede wszystkim należy zdecydować się na wykorzystanie zadaszenia. Przykładem jest wykonany z trwałych materiałów daszek znajdujący się tuż nad skrzydłem wejściowym do budynku. Będzie on w stanie skutecznie zatrzymać opady, a tym samym ograniczy wpływ bardzo niebezpiecznej wilgoci. W trakcie lata odpowiednio ochroni także przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jeszcze lepsze zabezpieczenie można uzyskać, umieszczając drzwi zewnętrzne we wnęce.
Czyszczenie i konserwacja drzwi zewnętrznych – dlaczego warto?
Drzwi zewnętrzne stanowią wizytówkę naszego domu. Są jednak narażone na działanie czynników zewnętrznych, które mogą mieć wpływ na ich wygląd i funkcjonalność. Śnieg, wilgoć czy niskie temperatury, uszkodzenia mechaniczne oraz nieprawidłowe korzystanie ze skrzydeł drzwi mogą je uszkodzić, a nawet całkowicie zniszczyć. Dlatego warto pamiętać, aby właściwe zabezpieczać drzwi zewnętrzne. Odpowiednia konserwacja i pielęgnacja jest gwarancją ich wieloletniej trwałości.