Mamy przyjemność ogłosić, że firma Kapica dołączyła do Koalicji Termomodernizacji – zespołu ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, doskonale znających rynek budowlany. Podczas webinarium, które odbyło się 1 grudnia 2022 roku, poznaliśmy założenia i szczegóły inicjatywy. Głównym celem koalicji jest pomoc w zdobywaniu nowych klientów dzięki programom finansowania okien i drzwi.

Czym zajmuje się koalicja?

Wiedza o rynku budowlanym i doświadczenie pomagają w rozwoju firmy, pozwalając uzyskać lepsze rezultaty i poprawiać wizerunek marki. Dzięki dołączeniu do Koalicji nasi pracownicy mogą brać udział w eksperckich kursach dla regionalnych przedstawicieli handlowych i kursach dla dilerów. Umożliwi to zapewnianie klientom firmy Kapica jeszcze lepszego wsparcia.

Plany na 2023 rok

Do końca maja 2023 roku Koalicja Termomodernizacji planuje przeprowadzenie szkoleń wśród kilkuset przedstawicieli handlowych i dilerów stolarki, a następnie pozytywne zweryfikowanie wiedzy co najmniej 100 doradców ds. dotacji. Jako koalicjant spodziewamy się wzrostu liczby wniosków w programie Czyste Powietrze z udziałem wymiany stolarki i zwiększenia popytu na wymiany okien, drzwi i bram. Dla pracowników firmy Kapica będzie to szczególnie pracowity rok – czekają nas szkolenia i cykliczne kursy egzaminacyjne. Wierzymy, że nasz wysiłek przełoży się na jeszcze większe zadowolenie klientów!

Dofinansowania na wymianę okien i drzwi w 2023 roku

Wszystkich, którzy zastanawiają się nad wymianą okien i drzwi w 2023 roku, zachęcamy do zapoznania się z rządowym programem Czyste Powietrze. W tym rokupremiowane są ocieplenie budynków (termomodernizacja) oraz wymiana pieców węglowych na nowoczesne urządzenia. Z dofinansowania w ramach programu może skorzystać każdy właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego mającego więcej niż 10 lat, który zarabia rocznie nie więcej niż 135 tys. zł brutto (do ok. 11 tys. zł miesięcznie). Na wysokie kwoty zwrotu mogą liczyć właściciele domów, u których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 1894 zł miesięcznie. Mogą oni otrzymać co najmniej 70% dofinansowania na termomodernizację budynku.

Jeszcze wyższe kwoty przewidziane są w przypadku rodzin, w których miesięczny dochód na jednego członka nie przekracza 1090 zł – przyznany może zostać całkowity zwrot kosztów przeznaczonych na wymianę pieca, stolarki okienno-drzwiowej czy bramy oraz na ocieplenie budynku!

Zachęcamy do kontaktu z doradcą i skorzystania z dotacji w ramach programu Czyste Powietrze!

Przydatne linki:

www.dotacjenaokna.pl

www.czystepowietrze.gov.pl

Aktualności

Firma Kapica w Koalicji Termomodernizacji

Polecamy także na blogu
Czy i kiedy warto zdecydować się na drzwi aluminiowe?
17-01-2023
Aluminium doskonale wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne. Można to zauważyć zwłaszcza na rynku stolarki drzwiowej. Drzwi zewnętrzne aluminiowe stają się coraz popularniejszym wyborem. Decydują się na nie szczególnie ci, którym zależy na nowoczesnym designie budynku. Doskonale pasują do obiektów utrzymanych w surowym, industrialnym stylu, ale ich liczne zalety i uniwersalny charakter sprawiają, że wybierane są też do klasycznych projektów. Często można zobaczyć je w budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach firmowych i przemysłowych – czyli tych, które są intensywnie eksploatowane. Drzwi aluminiowe prezentują się estetycznie i elegancko, a ponadto cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. To właśnie dlatego stały się ważnym elementem współczesnego budownictwa, chętnie wykorzystywanym przez architektów, inwestorów i właścicieli nieruchomości.
Jak zabezpieczyć okna na budowie? To warto wiedzieć!
17-01-2023
Podczas budowy nieruchomości dochodzi do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Niektóre z nich są nieszkodliwe, inne mogą inwestorów sporo kosztować. Dlatego warto zapobiegać zdarzeniom losowym i dobrze przygotowywać się do zaplanowanych prac budowlanych. Pozwoli to doprowadzić budowę do końca bez nadmiernego stresu.
Jak usunąć naklejkę z szyby? Proste i sprawdzone sposoby
17-01-2023
Naklejki – fantastyczna ozdoba, która czasem sprawia niemałe problemy. O tym, jak uciążliwe może być ich usunięcie, wiedzą z pewnością wszyscy rodzice. Problem przybiera na sile w okresie świątecznym, kiedy nalepkami ozdabiamy nasze meble czy okna. Gwiazdki, renifery i płatki śniegu wyglądają pięknie. Jeśli jednak ozdób nie zdejmiemy z szyby prawidłowo, na oknie pozostaną nieestetyczne ślady.
Prezentacja nowych produktów Schüco
17-01-2023
17 i 18 listopada w siedzibie firmy Kapica w Zawadzkiem odbyła się prezentacja nowych produktów marki Schüco. Akcja zorganizowana została w ramach Polymer Partner Days. Wzięli w niej udział pracownicy naszej firmy. Z przyjemnością dzielimy się szczegółami spotkania!
Nasze okna spełniają normy czystego powietrza
17-01-2023
Wszyscy, którzy chcą wymienić okna na nowoczesną i energooszczędną stolarkę, mogą uzyskać wsparcie finansowe dzięki ogólnopolskiemu programowi Czyste Powietrze. Program dotyczy wymiany okien i drzwi zewnętrznych, docieplenia budynków, a także wymiany źródła ciepła oraz obejmuje kompleksowe prace termomodernizacyjne.
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
17-01-2023
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
17-01-2023
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
17-01-2023
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać
17-01-2023
Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?
Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?
17-01-2023
Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.