Mamy przyjemność ogłosić, że firma Kapica dołączyła do Koalicji Termomodernizacji – zespołu ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, doskonale znających rynek budowlany. Podczas webinarium, które odbyło się 1 grudnia 2022 roku, poznaliśmy założenia i szczegóły inicjatywy. Głównym celem koalicji jest pomoc w zdobywaniu nowych klientów dzięki programom finansowania okien i drzwi.

Czym zajmuje się koalicja?

Wiedza o rynku budowlanym i doświadczenie pomagają w rozwoju firmy, pozwalając uzyskać lepsze rezultaty i poprawiać wizerunek marki. Dzięki dołączeniu do Koalicji nasi pracownicy mogą brać udział w eksperckich kursach dla regionalnych przedstawicieli handlowych i kursach dla dilerów. Umożliwi to zapewnianie klientom firmy Kapica jeszcze lepszego wsparcia.

Plany na 2023 rok

Do końca maja 2023 roku Koalicja Termomodernizacji planuje przeprowadzenie szkoleń wśród kilkuset przedstawicieli handlowych i dilerów stolarki, a następnie pozytywne zweryfikowanie wiedzy co najmniej 100 doradców ds. dotacji. Jako koalicjant spodziewamy się wzrostu liczby wniosków w programie Czyste Powietrze z udziałem wymiany stolarki i zwiększenia popytu na wymiany okien, drzwi i bram. Dla pracowników firmy Kapica będzie to szczególnie pracowity rok – czekają nas szkolenia i cykliczne kursy egzaminacyjne. Wierzymy, że nasz wysiłek przełoży się na jeszcze większe zadowolenie klientów!

Dofinansowania na wymianę okien i drzwi w 2023 roku

Wszystkich, którzy zastanawiają się nad wymianą okien i drzwi w 2023 roku, zachęcamy do zapoznania się z rządowym programem Czyste Powietrze. W tym rokupremiowane są ocieplenie budynków (termomodernizacja) oraz wymiana pieców węglowych na nowoczesne urządzenia. Z dofinansowania w ramach programu może skorzystać każdy właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego mającego więcej niż 10 lat, który zarabia rocznie nie więcej niż 135 tys. zł brutto (do ok. 11 tys. zł miesięcznie). Na wysokie kwoty zwrotu mogą liczyć właściciele domów, u których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 1894 zł miesięcznie. Mogą oni otrzymać co najmniej 70% dofinansowania na termomodernizację budynku.

Jeszcze wyższe kwoty przewidziane są w przypadku rodzin, w których miesięczny dochód na jednego członka nie przekracza 1090 zł – przyznany może zostać całkowity zwrot kosztów przeznaczonych na wymianę pieca, stolarki okienno-drzwiowej czy bramy oraz na ocieplenie budynku!

Zachęcamy do kontaktu z doradcą i skorzystania z dotacji w ramach programu Czyste Powietrze!

Przydatne linki:

www.dotacjenaokna.pl

www.czystepowietrze.gov.pl

Aktualności

Firma Kapica w Koalicji Termomodernizacji

Polecamy także na blogu
Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC?
17-01-2023
Niezależnie od tego, czy za oknami jest kojąca zieleń, czy tętniące życiem miasto – inwestorzy coraz częściej chcą, aby granica między wnętrzem domu, a jego otoczeniem była jak najmniej widoczna. Dzięki temu można uzyskać poczucie przestrzeni i niekrępowania. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu takiego efektu, doskonałym wyborem będą systemy przesuwne wykonane z PVC. Wystarczy lekko je popchnąć, aby w niezakłócony sposób swobodnie przemieszczać się pomiędzy pokojami a tarasem lub ogrodem. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC.
Okna PVC złoty dąb – jaka elewacja i parapety będą pasowały najlepiej?
17-01-2023
Do niedawna białe okna PVC były najpopularniejsze. Ich neutralny kolor pasuje do większości elewacji, a na rynku trudno było znaleźć inne możliwości. Dziś jest ich znacznie więcej, a najnowsze trendy skłaniają inwestorów do wyboru modeli z kolorowymi ramami. W ofercie firmy Kapica dostępne są ramy okienne o różnym wykończeniu. Dzięki temu można je dopasować do indywidualnych projektów budynków. Jeśli planujesz zainstalować okna PVC w kolorze złoty dąb, sprawdź jaka elewacja i parapety będą z nimi najlepiej współgrać.
Zostań partnerem biznesowym firmy Kapica. Ta współpraca Ci się opłaci!
17-01-2023
Szukasz wyjątkowej okazji do nawiązania strategicznego partnerstwa biznesowego? Firma Kapica otworzyła swoje podwoje dla nowych partnerów biznesowych. Nie czekaj! Ta współpraca przyniesie Ci wiele profitów i zwiększy rozpoznawalność Twojej marki na rynku. Przyjrzyj się naszej ofercie i dowiedz się, jak możesz zostać partnerem firmy Kapica.
Specjalny Laur Ziemi Strzeleckiej 2022 dla Romana Kapicy
17-01-2023
Laury Ziemi Strzeleckiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie, podczas którego nagradzane są osoby, stowarzyszenia i firmy, wyróżniające się w dziedzinie biznesu oraz w życiu społecznym i kulturalnym. W tym roku Laury Ziemi Strzeleckiej 2022 trafiły do wielu zasłużonych osób, a wśród nich znalazł się Roman Kapica.
Urodziny Majstra, Pana Jerzego Kapicy
17-01-2023
29 marca 2023 roku świętowaliśmy 80. urodziny Pana Jerzego Kapicy – cenionego Majstra i byłego Szefa naszej firmy. W pierwszej połowie dnia odbyło się spotkanie w zakładzie w Grodzisku. Popołudniem zebraliśmy się w firmie w Zawadzkiem. Uroczystość była wyrazem wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie i nieoceniony wkład w rozwój firmy.
Okno w sypialni – możliwości i wybór 
17-01-2023
Sypialnia pełni w domu szczególną funkcję – można zrelaksować się w niej po ciężkim dniu. Komfort jej użytkowników zależy w dużej mierze od aranżacji pomieszczenia. O oknach w sypialni warto pomyśleć już na etapie projektowania domu – przedostają się przez nie światło, powietrze, a także dźwięki z otoczenia. Wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość snu. Jakie okno w sypialni sprawdzi się najlepiej? W artykule przybliżamy dostępne możliwości! 
Parapety zewnętrzne aluminiowe czy kamienne? Co i kiedy wybrać?
17-01-2023
Parapety zewnętrzne to elementy wykończenia, które podkreślają charakter domu. Ich wybór powinien być podyktowany zarówno względami estetycznymi, jak i funkcjonalnością. Nie tylko stanowią ozdobę elewacji, ale też pełnią istotne funkcje ochronne – zapobiegają przedostawaniu się wody opadowej pod obramowanie okna i zwiększają izolacyjność budynku. Przed podjęciem decyzji o zakupie parapetów zewnętrznych warto zapoznać się z ich parametrami technicznymi. 
Wybór i zastosowanie systemów przesuwnych aluminiowych
17-01-2023
Drzwi przesuwne na taras to rozwiązanie funkcjonalne i efektowne. Wielkogabarytowe konstrukcje ułatwiają przechodzenie pomiędzy pomieszczeniem a ogrodem i wpuszczają do wnętrz dużą ilość światła słonecznego. Zastanawiasz się nad inwestycją w system przesuwny z aluminium? Sprawdź, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji! 
Kapica Sport Challenge 2023!
17-01-2023
Ruszamy z kolejną edycją Kapica Sport Challenge. Pomysł na firmowe zawody sportowe zrodził się w 2019 roku. W spontanicznie zorganizowanym wyzwaniu wzięło wówczas udział zaledwie kilka osób. Druga edycja Kapica Sport Challenge (2020/2021) zwróciła uwagę już około pięćdziesięciu uczestników. W zeszłym roku w rywalizacji uczestniczyło ponad stu pracowników naszej firmy! Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy kontynuować ten projekt. Tegorocznym uczestnikom życzymy wytrwałości i szczęścia!
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
17-01-2023
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!