17 i 18 listopada w siedzibie firmy Kapica w Zawadzkiem odbyła się prezentacja nowych produktów marki Schüco. Akcja zorganizowana została w ramach Polymer Partner Days. Wzięli w niej udział pracownicy naszej firmy. Z przyjemnością dzielimy się szczegółami spotkania!

Nowości Schüco

W trakcie spotkania marka Schüco zaprezentowała swoje najnowsze systemy. Czas oraz oczekiwania klientów zweryfikują, czy znajdą się one w naszej ofercie. Przedstawione zostały:

  • Napęd elektryczny Schüco LivIngSlide – w pełni zintegrowana, niewidoczna technika napędów, pozwalająca na automatyczną obsługę funkcji podnoszonej i przesuwnej. Dzięki zastosowaniu progu zero (dostępnego w ofercie firmy Kapica), panoramy design i zautomatyzowanego sterowania LivIngSlide zapewnia najwyższy komfort użytkowania oraz dostęp bez barier.
  • Schüco SoftSlide – kompatybilny z systemem Schüco CT 70 system umożliwiający optymalne wykorzystanie światła dziennego. SoftSlide charakteryzuje się wysoką elastycznością i funkcjonalnością. Na szczególną uwagę zasługują możliwość zastosowania różnych rodzajów otwarcia oraz szeroki asortyment zoptymalizowanych akcesoriów i możliwości połączeń.
  • Schüco Move – nowy system przesuwny, idealny do tarasów, balkonów i budynków wielokondygnacyjnych (zapewniający możliwość elastycznego planowania rzutów kondygnacji). Wyróżnia się wysoką szczelnością, płynną obsługą i estetycznym designem.
  • Schüco Symbiotic – innowacyjny system hybrydowy mający zalety aluminium i PVC. Rozwiązanie opracowane zostało z myślą o budynkach komercyjnych i ekskluzywnym budownictwie mieszkaniowym. Główne atuty systemu to elegancki, industrialny design – typowy dla aluminium – oraz doskonałe właściwości izolacyjne – jakie zapewnia PVC. Materiały są w pełni zdatne do recyklingu.
  • Schüco LivIng – system progów drzwiowych 0 mm, zapewniający konstrukcję bez barier i znakomitą szczelność.
  • Schüco LivIng Viva – rozwiązanie wyróżniające się nowym, półzlicowanym konturem skrzydła.

FirmaSchüco zaprezentowała też najnowsze rozwiązania cyfrowe i usługi. Do innowacyjnych pomysłów należąSchüco loF ID (cyfrowa tożsamość elementówSchüco) oraz narzędzia Schüco PolyPlan i Schüco PolyCal (zapewniające kompleksową pomoc techniczną i wspierające partnerów w codziennej pracy).

Firma Kapica – polski partner Schüco

Schüco to jeden z czołowych dostawców wysokiej jakości systemów okien, drzwi i fasad z aluminium i lider systemów PVC. Firma Kapica jest kluczowym partnerem Schüco na polskim rynku. Nasza współpraca trwa już około 20 lat. Komponenty marki Schüco gwarantują najwyższą jakość, niemiecką precyzję i obecność nowoczesnych technologii.

Aktualności

Prezentacja nowych produktów Schüco

Polecamy także na blogu
Czy i kiedy warto zdecydować się na drzwi aluminiowe?
16-12-2022
Aluminium doskonale wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne. Można to zauważyć zwłaszcza na rynku stolarki drzwiowej. Drzwi zewnętrzne aluminiowe stają się coraz popularniejszym wyborem. Decydują się na nie szczególnie ci, którym zależy na nowoczesnym designie budynku. Doskonale pasują do obiektów utrzymanych w surowym, industrialnym stylu, ale ich liczne zalety i uniwersalny charakter sprawiają, że wybierane są też do klasycznych projektów. Często można zobaczyć je w budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach firmowych i przemysłowych – czyli tych, które są intensywnie eksploatowane. Drzwi aluminiowe prezentują się estetycznie i elegancko, a ponadto cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. To właśnie dlatego stały się ważnym elementem współczesnego budownictwa, chętnie wykorzystywanym przez architektów, inwestorów i właścicieli nieruchomości.
Jak zabezpieczyć okna na budowie? To warto wiedzieć!
16-12-2022
Podczas budowy nieruchomości dochodzi do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Niektóre z nich są nieszkodliwe, inne mogą inwestorów sporo kosztować. Dlatego warto zapobiegać zdarzeniom losowym i dobrze przygotowywać się do zaplanowanych prac budowlanych. Pozwoli to doprowadzić budowę do końca bez nadmiernego stresu.
Jak usunąć naklejkę z szyby? Proste i sprawdzone sposoby
16-12-2022
Naklejki – fantastyczna ozdoba, która czasem sprawia niemałe problemy. O tym, jak uciążliwe może być ich usunięcie, wiedzą z pewnością wszyscy rodzice. Problem przybiera na sile w okresie świątecznym, kiedy nalepkami ozdabiamy nasze meble czy okna. Gwiazdki, renifery i płatki śniegu wyglądają pięknie. Jeśli jednak ozdób nie zdejmiemy z szyby prawidłowo, na oknie pozostaną nieestetyczne ślady.
Firma Kapica w Koalicji Termomodernizacji
16-12-2022
Mamy przyjemność ogłosić, że firma Kapica dołączyła do Koalicji Termomodernizacji – zespołu ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, doskonale znających rynek budowlany. Podczas webinarium, które odbyło się 1 grudnia 2022 roku, poznaliśmy założenia i szczegóły inicjatywy. Głównym celem koalicji jest pomoc w zdobywaniu nowych klientów dzięki programom finansowania okien i drzwi.
Nasze okna spełniają normy czystego powietrza
16-12-2022
Wszyscy, którzy chcą wymienić okna na nowoczesną i energooszczędną stolarkę, mogą uzyskać wsparcie finansowe dzięki ogólnopolskiemu programowi Czyste Powietrze. Program dotyczy wymiany okien i drzwi zewnętrznych, docieplenia budynków, a także wymiany źródła ciepła oraz obejmuje kompleksowe prace termomodernizacyjne.
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
16-12-2022
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
16-12-2022
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
16-12-2022
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać
16-12-2022
Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?
Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?
16-12-2022
Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.