17 i 18 listopada w siedzibie firmy Kapica w Zawadzkiem odbyła się prezentacja nowych produktów marki Schüco. Akcja zorganizowana została w ramach Polymer Partner Days. Wzięli w niej udział pracownicy naszej firmy. Z przyjemnością dzielimy się szczegółami spotkania!

Nowości Schüco

W trakcie spotkania marka Schüco zaprezentowała swoje najnowsze systemy. Czas oraz oczekiwania klientów zweryfikują, czy znajdą się one w naszej ofercie. Przedstawione zostały:

  • Napęd elektryczny Schüco LivIngSlide – w pełni zintegrowana, niewidoczna technika napędów, pozwalająca na automatyczną obsługę funkcji podnoszonej i przesuwnej. Dzięki zastosowaniu progu zero (dostępnego w ofercie firmy Kapica), panoramy design i zautomatyzowanego sterowania LivIngSlide zapewnia najwyższy komfort użytkowania oraz dostęp bez barier.
  • Schüco SoftSlide – kompatybilny z systemem Schüco CT 70 system umożliwiający optymalne wykorzystanie światła dziennego. SoftSlide charakteryzuje się wysoką elastycznością i funkcjonalnością. Na szczególną uwagę zasługują możliwość zastosowania różnych rodzajów otwarcia oraz szeroki asortyment zoptymalizowanych akcesoriów i możliwości połączeń.
  • Schüco Move – nowy system przesuwny, idealny do tarasów, balkonów i budynków wielokondygnacyjnych (zapewniający możliwość elastycznego planowania rzutów kondygnacji). Wyróżnia się wysoką szczelnością, płynną obsługą i estetycznym designem.
  • Schüco Symbiotic – innowacyjny system hybrydowy mający zalety aluminium i PVC. Rozwiązanie opracowane zostało z myślą o budynkach komercyjnych i ekskluzywnym budownictwie mieszkaniowym. Główne atuty systemu to elegancki, industrialny design – typowy dla aluminium – oraz doskonałe właściwości izolacyjne – jakie zapewnia PVC. Materiały są w pełni zdatne do recyklingu.
  • Schüco LivIng – system progów drzwiowych 0 mm, zapewniający konstrukcję bez barier i znakomitą szczelność.
  • Schüco LivIng Viva – rozwiązanie wyróżniające się nowym, półzlicowanym konturem skrzydła.

FirmaSchüco zaprezentowała też najnowsze rozwiązania cyfrowe i usługi. Do innowacyjnych pomysłów należąSchüco loF ID (cyfrowa tożsamość elementówSchüco) oraz narzędzia Schüco PolyPlan i Schüco PolyCal (zapewniające kompleksową pomoc techniczną i wspierające partnerów w codziennej pracy).

Firma Kapica – polski partner Schüco

Schüco to jeden z czołowych dostawców wysokiej jakości systemów okien, drzwi i fasad z aluminium i lider systemów PVC. Firma Kapica jest kluczowym partnerem Schüco na polskim rynku. Nasza współpraca trwa już około 20 lat. Komponenty marki Schüco gwarantują najwyższą jakość, niemiecką precyzję i obecność nowoczesnych technologii.

Aktualności

Prezentacja nowych produktów Schüco

Polecamy także na blogu
Firma Kapica z kolejną nominacją – Menedżer Roku Opolszczyzny 2023
16-12-2022
Prezes Firmy Kapica, Roman Kapica, został wyróżniony kolejną ważną nominacją w kategorii duże firmy podczas finałowej gali konkursu Menedżer Roku Opolszczyzny 2023. Ta nominacja jest wyrazem uznania dla osiągnięć firmy Kapica oraz potwierdza jej silną pozycję na rynku.
Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? 
16-12-2022
Właściwa temperatura w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Niezależnie od pory roku, odpowiednia temperatura wewnętrzna sprzyja lepszemu samopoczuciu, a także może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię. Optymalna temperatura różni się w zależności od pomieszczenia i jego funkcji.  Jaka powinna być temperatura w mieszkaniu? W salonie,…
Nowość od firmy Kapica dla wymagających inwestorów. Sprawdź, czym są konstrukcje aluminiowe dla dużych obiektów
16-12-2022
Z dumą przedstawiamy innowacyjne rozwiązania w kategorii konstrukcji aluminiowych, skoncentrowane na dużych obiektach. Jednym z naszych ostatnich tego typu projektów jest Hotel Hygge w Opolu. Ta realizacja stanowi doskonałe case study dla klientów, którzy rozważają wykorzystanie tego typu technologii w swoich inwestycjach.
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? 
16-12-2022
Wejście do Twojego domu to jego wizytówka, a wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo, komfort i styl na lata. Drzwi zewnętrzne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także spełniać wysokie wymagania techniczne. W tym artykule omówimy, jakie cechy powinna mieć wysokiej jakości stolarka drzwiowa oraz przedstawimy różne…
Jak wyciszyć pokój? Sprawdź nasze porady 
16-12-2022
Hałas z ulicy, głośne sąsiedztwo czy nawet dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego stosowanie dobrych praktyk wyciszania pokojów to must have w nowoczesnych mieszkaniach. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie wyciszyć pomieszczenie, aby cieszyć się spokojem.  Wygłuszenie a wyciszenie pokoju – różnice  Zanim…
Firma Kapica z kolejną nagrodą na koncie! Rozwijamy się z Wami i dla Was
16-12-2022
Uroczysta gala XXI edycji konkursu Opolskiej Nagrody Jakości już za nami. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także XVII edycję konkursu Znakomity Przywódca. Dla firmy Kapica był to ważny dzień, bo jedna z prestiżowych nagród trafiła w ręce naszego prezesa, Romana Kapicy.
Jak wyregulować drzwi PVC? Krok po kroku
16-12-2022
Drzwi PVC cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wytrzymałość, przystępność cenową oraz doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jednak nawet najlepsze drzwi z czasem mogą wymagać regulacji, zwłaszcza jeśli zauważysz trudności w ich zamykaniu lub otwieraniu, a także, gdy pojawią się szczeliny przepuszczające zimne powietrze. W tym artykule pokażemy…
Jak uszczelnić drzwi balkonowe?
16-12-2022
Nieszczelne drzwi balkonowe to nie tylko uciążliwy hałas z zewnątrz, ale także przeciągi, wychłodzenie pomieszczenia i straty ciepła. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać. Prawidłowe uszczelnienie drzwi balkonowych jest kluczowe dla utrzymania komfortu cieplnego i akustycznego w Twoim domu. Z tego kompleksowego poradnika dowiesz się, jak skutecznie uszczelnić drzwi…
Wymiana okien w starym domu – praktyczne wskazówki
16-12-2022
Wymiana okien w starym domu to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort mieszkańców i wpłynąć na efektywność energetyczną budynku. Stare okna często są nieszczelne, co prowadzi do strat ciepła i wyższych rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo nowe okna mogą poprawić estetykę budynku oraz zwiększyć jego wartość rynkową. W niniejszym artykule przedstawiamy…
Prawidłowy montaż okien – jak powinien wyglądać?
16-12-2022
Dobra instalacja okien odpowiada nie tylko za ich prawidłowe działanie, ale też  efektywność energetyczną domu i komfort życia mieszkańców. Odpowiednio zamontowane okna są kluczowym warunkiem utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności. W znacznym stopniu przyczyniają się też do redukcji hałasu dobiegającego z zewnątrz. Jak powinien przebiegać taki montaż? Na czym polega…