17 i 18 listopada w siedzibie firmy Kapica w Zawadzkiem odbyła się prezentacja nowych produktów marki Schüco. Akcja zorganizowana została w ramach Polymer Partner Days. Wzięli w niej udział pracownicy naszej firmy. Z przyjemnością dzielimy się szczegółami spotkania!

Nowości Schüco

W trakcie spotkania marka Schüco zaprezentowała swoje najnowsze systemy. Czas oraz oczekiwania klientów zweryfikują, czy znajdą się one w naszej ofercie. Przedstawione zostały:

  • Napęd elektryczny Schüco LivIngSlide – w pełni zintegrowana, niewidoczna technika napędów, pozwalająca na automatyczną obsługę funkcji podnoszonej i przesuwnej. Dzięki zastosowaniu progu zero (dostępnego w ofercie firmy Kapica), panoramy design i zautomatyzowanego sterowania LivIngSlide zapewnia najwyższy komfort użytkowania oraz dostęp bez barier.
  • Schüco SoftSlide – kompatybilny z systemem Schüco CT 70 system umożliwiający optymalne wykorzystanie światła dziennego. SoftSlide charakteryzuje się wysoką elastycznością i funkcjonalnością. Na szczególną uwagę zasługują możliwość zastosowania różnych rodzajów otwarcia oraz szeroki asortyment zoptymalizowanych akcesoriów i możliwości połączeń.
  • Schüco Move – nowy system przesuwny, idealny do tarasów, balkonów i budynków wielokondygnacyjnych (zapewniający możliwość elastycznego planowania rzutów kondygnacji). Wyróżnia się wysoką szczelnością, płynną obsługą i estetycznym designem.
  • Schüco Symbiotic – innowacyjny system hybrydowy mający zalety aluminium i PVC. Rozwiązanie opracowane zostało z myślą o budynkach komercyjnych i ekskluzywnym budownictwie mieszkaniowym. Główne atuty systemu to elegancki, industrialny design – typowy dla aluminium – oraz doskonałe właściwości izolacyjne – jakie zapewnia PVC. Materiały są w pełni zdatne do recyklingu.
  • Schüco LivIng – system progów drzwiowych 0 mm, zapewniający konstrukcję bez barier i znakomitą szczelność.
  • Schüco LivIng Viva – rozwiązanie wyróżniające się nowym, półzlicowanym konturem skrzydła.

FirmaSchüco zaprezentowała też najnowsze rozwiązania cyfrowe i usługi. Do innowacyjnych pomysłów należąSchüco loF ID (cyfrowa tożsamość elementówSchüco) oraz narzędzia Schüco PolyPlan i Schüco PolyCal (zapewniające kompleksową pomoc techniczną i wspierające partnerów w codziennej pracy).

Firma Kapica – polski partner Schüco

Schüco to jeden z czołowych dostawców wysokiej jakości systemów okien, drzwi i fasad z aluminium i lider systemów PVC. Firma Kapica jest kluczowym partnerem Schüco na polskim rynku. Nasza współpraca trwa już około 20 lat. Komponenty marki Schüco gwarantują najwyższą jakość, niemiecką precyzję i obecność nowoczesnych technologii.

Aktualności

Prezentacja nowych produktów Schüco

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
16-12-2022
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
16-12-2022
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
16-12-2022
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
16-12-2022
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
16-12-2022
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
16-12-2022
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
16-12-2022
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
16-12-2022
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
16-12-2022
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
16-12-2022
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.