17 i 18 listopada w siedzibie firmy Kapica w Zawadzkiem odbyła się prezentacja nowych produktów marki Schüco. Akcja zorganizowana została w ramach Polymer Partner Days. Wzięli w niej udział pracownicy naszej firmy. Z przyjemnością dzielimy się szczegółami spotkania!

Nowości Schüco

W trakcie spotkania marka Schüco zaprezentowała swoje najnowsze systemy. Czas oraz oczekiwania klientów zweryfikują, czy znajdą się one w naszej ofercie. Przedstawione zostały:

  • Napęd elektryczny Schüco LivIngSlide – w pełni zintegrowana, niewidoczna technika napędów, pozwalająca na automatyczną obsługę funkcji podnoszonej i przesuwnej. Dzięki zastosowaniu progu zero (dostępnego w ofercie firmy Kapica), panoramy design i zautomatyzowanego sterowania LivIngSlide zapewnia najwyższy komfort użytkowania oraz dostęp bez barier.
  • Schüco SoftSlide – kompatybilny z systemem Schüco CT 70 system umożliwiający optymalne wykorzystanie światła dziennego. SoftSlide charakteryzuje się wysoką elastycznością i funkcjonalnością. Na szczególną uwagę zasługują możliwość zastosowania różnych rodzajów otwarcia oraz szeroki asortyment zoptymalizowanych akcesoriów i możliwości połączeń.
  • Schüco Move – nowy system przesuwny, idealny do tarasów, balkonów i budynków wielokondygnacyjnych (zapewniający możliwość elastycznego planowania rzutów kondygnacji). Wyróżnia się wysoką szczelnością, płynną obsługą i estetycznym designem.
  • Schüco Symbiotic – innowacyjny system hybrydowy mający zalety aluminium i PVC. Rozwiązanie opracowane zostało z myślą o budynkach komercyjnych i ekskluzywnym budownictwie mieszkaniowym. Główne atuty systemu to elegancki, industrialny design – typowy dla aluminium – oraz doskonałe właściwości izolacyjne – jakie zapewnia PVC. Materiały są w pełni zdatne do recyklingu.
  • Schüco LivIng – system progów drzwiowych 0 mm, zapewniający konstrukcję bez barier i znakomitą szczelność.
  • Schüco LivIng Viva – rozwiązanie wyróżniające się nowym, półzlicowanym konturem skrzydła.

FirmaSchüco zaprezentowała też najnowsze rozwiązania cyfrowe i usługi. Do innowacyjnych pomysłów należąSchüco loF ID (cyfrowa tożsamość elementówSchüco) oraz narzędzia Schüco PolyPlan i Schüco PolyCal (zapewniające kompleksową pomoc techniczną i wspierające partnerów w codziennej pracy).

Firma Kapica – polski partner Schüco

Schüco to jeden z czołowych dostawców wysokiej jakości systemów okien, drzwi i fasad z aluminium i lider systemów PVC. Firma Kapica jest kluczowym partnerem Schüco na polskim rynku. Nasza współpraca trwa już około 20 lat. Komponenty marki Schüco gwarantują najwyższą jakość, niemiecką precyzję i obecność nowoczesnych technologii.

Aktualności

Prezentacja nowych produktów Schüco

Polecamy także na blogu
Wymiana bramy garażowej segmentowej – o czym pamiętać, aby uniknąć błędów?
16-12-2022
Brama garażowa pozostaje niedoceniona, dopóki na jaw nie wyjdą problemy. Niewłaściwie zamontowana brama garażowa segmentowa może stać się źródłem wielu niedogodności – od zacinania się podczas otwierania i zamykania, przez utratę ciepła z powodu nieszczelności, aż po obniżenie poziomu bezpieczeństwa całego domu. Właśnie dlatego wymiana bramy garażowej to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.
5 zalet moskitier ramkowych
16-12-2022
Wraz z nadejściem cieplejszych dni rozpoczyna się sezon na najlepsze pomysły i rozwiązania, jak poradzić sobie z uciążliwymi owadami. Jedni preferują krótkotrwałe rozwiązania DIY lub różnego rodzaju środki chemiczne, inni stawiają na profesjonalne narzędzia. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepsza, gdyż jest nieinwazyjna zarówno dla ludzi, jak i owadów. Mowa w tym przypadku o moskitierze ramkowej, która poza tym, że oszczędza małe stworzenia oraz zdrowie domowników, ma znacznie więcej zalet.
Wybór drzwi wejściowych – 5 kluczowych aspektów
16-12-2022
Drzwi wejściowe to nie tylko pierwszy element naszego domu, który widzą goście. To również nasza pierwsza linia obrony przed intruzami i warunkami atmosferycznymi. Dlatego wybór odpowiedniej stolarki o najwyższych standardach jest kluczowy. Poznaj 5 aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych.
Jak wybrać bramę garażową segmentową?
16-12-2022
Budujesz nowy garaż lub planujesz modernizację starego? Jeżeli tak, prawdopodobnie stoisz przed niełatwym wyzwaniem – wyborem bramy. Na pewno słyszałeś o bramie garażowej segmentowej, bo to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością klientów. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy o bramach segmentowych oraz poznasz argumenty przemawiające za ich wyborem.
Działo się! Relacja z pikniku dla pracowników firmy Kapica
16-12-2022
Była zabawa, emocje i mnóstwo atrakcji. Tak można podsumować piknik rodzinno-sportowy, na którym firma Kapica miała przyjemność gościć swoich pracowników. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie zyskało spore zainteresowanie. Bardzo się cieszymy, że znów mogliśmy wszyscy spotkać się i miło spędzić czas.
Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?
16-12-2022
Wybór odpowiednich drzwi dla domu jest niezwykle ważny, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Na rynku dostępne są różne modele, charakteryzujące się odmiennymi parametrami technicznymi. To samo można powiedzieć o stylu oraz wzornictwie drzwi zewnętrznych PVC. Kiedy wybrać retro drzwi PVC modern, a kiedy retro?
Demontaż i wymiana okien – co warto wiedzieć?
16-12-2022
Wymiana okien to jedna z kluczowych kwestii, gdy chce się poprawić komfort i efektywność energetyczną domu. Wiele osób zwleka jednak z decyzją o remoncie, gdyż obawia się czasochłonnej pracy. Niemniej wymiana stolarki bez uszkodzenia elewacji jest jak najbardziej możliwa i może przebiec szybko, sprawnie i tanio. Tanio, ponieważ na okna można uzyskać dofinansowanie. Sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć przed demontażem okna.
Nowa hala, nowe możliwości. Kapica uruchamia kolejny zakład
16-12-2022
W ubiegłym roku informowaliśmy o nowym zakładzie w Zawadzkiem przy ulicy Strzeleckiej i obiecywaliśmy, że wkrótce będziemy mogli poszczycić się kolejną halą, umożliwiającą produkcję jeszcze większej liczby okien i drzwi. Nie pozostajemy gołosłowni. To dla nas wspaniałe rozpoczęcie lata. Prace w nowym obiekcie ruszyły 26.06.2023 roku, pierwsze wysyłki zrealizowaliśmy już 01.07.2023.
Jakie okna zapewnią ochronę przed hałasem?
16-12-2022
Hałas może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam stworzyć spokojne i ciche środowisko w naszym domu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie hałasu z zewnątrz jest wybór odpowiednich okien. Dobrej jakości stolarka może znacznie zmniejszyć poziom hałasu dochodzącego do wnętrza domu, tworząc komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Jak wybrać wysokiej jakości produkty z optymalnym współczynnikiem Rw?
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PVC
16-12-2022
Zastanawiasz się nad wyborem drzwi zewnętrznych do swojego domu? Zdecydowanie jest to jeden z kluczowych elementów, który wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy zamierzasz kupić drzwi wejściowe PVC, aluminiowe lub tarasowe wskazujemy 5 kluczowych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.