Wszyscy, którzy chcą wymienić okna na nowoczesną i energooszczędną stolarkę, mogą uzyskać wsparcie finansowe dzięki ogólnopolskiemu programowi Czyste Powietrze. Program dotyczy wymiany okien i drzwi zewnętrznych, docieplenia budynków, a także wymiany źródła ciepła oraz obejmuje kompleksowe prace termomodernizacyjne.

Do kogo skierowany jest program?

Po dopłatę mogą ubiegać się właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych. Maksymalna kwota zwrotu inwestycji wynosi 53 tys. zł, a minimalny koszt to co najmniej 7 tys. zł. W przypadku inwestycji przekraczających 53 tys. zł można otrzymać dodatkowe wsparcie w postaci pożyczki. Maksymalna kwota dofinansowania zależy od skali przedsięwzięcia i od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie. Zwroty inwestycji uzyskane w ramach programu Czyste Powietrze nie są zaliczane jako dochód i nie trzeba płacić od nich podatku. Wniosek można złożyć pocztą lub przez Internet.

Podstawowe informacje

Terminy realizacji programu:

  • składanie wniosków: do 30.06.2027 r.
  • podpisywanie umów: do 31.12.2027 r.
  • wypłacanie środków: do 30.09.2029 r.
  • zakończenie wszystkich prac objętych umową: do 30.06.2029 r.

Poziomy dofinansowania:

  • podstawowy poziom dofinansowania – do 30 000 zł
  • podwyższony poziom dofinansowania – do 37 000 zł
  • najwyższy poziom dofinansowania – do 69 000 zł
  • podwyższony poziom dofinansowania przy dotacji z prefinansowaniem  – do 47 000 zł
  • najwyższy poziom dofinansowania przy dotacji z prefinansowaniem – do 79 000 zł.

Ekologiczne okna firmy Kapica

Planujesz wymianę okien? Wybierz stolarkę firmy Kapica! Nasze produkty spełniają normy czystego powietrza i są energooszczędne. W asortymencie znajdziesz wysokiej jakości okna z PVC i aluminium. Zastosowanie najwyższej jakości elementów oraz zaawansowanych technologii zapewnia ich trwałość i skuteczność w zatrzymywaniu ciepła. Na bardzo dobry współczynnik przenikalności cieplnej okien marki Kapica mają wpływ przede wszystkim: szyby zespolone, uszczelnienia z kauczuku syntetycznego EPDM, głębokie profile zabudowy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Aktualności

Nasze okna spełniają normy czystego powietrza

Polecamy także na blogu
Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC?
08-12-2022
Niezależnie od tego, czy za oknami jest kojąca zieleń, czy tętniące życiem miasto – inwestorzy coraz częściej chcą, aby granica między wnętrzem domu, a jego otoczeniem była jak najmniej widoczna. Dzięki temu można uzyskać poczucie przestrzeni i niekrępowania. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu takiego efektu, doskonałym wyborem będą systemy przesuwne wykonane z PVC. Wystarczy lekko je popchnąć, aby w niezakłócony sposób swobodnie przemieszczać się pomiędzy pokojami a tarasem lub ogrodem. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC.
Okna PVC złoty dąb – jaka elewacja i parapety będą pasowały najlepiej?
08-12-2022
Do niedawna białe okna PVC były najpopularniejsze. Ich neutralny kolor pasuje do większości elewacji, a na rynku trudno było znaleźć inne możliwości. Dziś jest ich znacznie więcej, a najnowsze trendy skłaniają inwestorów do wyboru modeli z kolorowymi ramami. W ofercie firmy Kapica dostępne są ramy okienne o różnym wykończeniu. Dzięki temu można je dopasować do indywidualnych projektów budynków. Jeśli planujesz zainstalować okna PVC w kolorze złoty dąb, sprawdź jaka elewacja i parapety będą z nimi najlepiej współgrać.
Zostań partnerem biznesowym firmy Kapica. Ta współpraca Ci się opłaci!
08-12-2022
Szukasz wyjątkowej okazji do nawiązania strategicznego partnerstwa biznesowego? Firma Kapica otworzyła swoje podwoje dla nowych partnerów biznesowych. Nie czekaj! Ta współpraca przyniesie Ci wiele profitów i zwiększy rozpoznawalność Twojej marki na rynku. Przyjrzyj się naszej ofercie i dowiedz się, jak możesz zostać partnerem firmy Kapica.
Specjalny Laur Ziemi Strzeleckiej 2022 dla Romana Kapicy
08-12-2022
Laury Ziemi Strzeleckiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie, podczas którego nagradzane są osoby, stowarzyszenia i firmy, wyróżniające się w dziedzinie biznesu oraz w życiu społecznym i kulturalnym. W tym roku Laury Ziemi Strzeleckiej 2022 trafiły do wielu zasłużonych osób, a wśród nich znalazł się Roman Kapica.
Urodziny Majstra, Pana Jerzego Kapicy
08-12-2022
29 marca 2023 roku świętowaliśmy 80. urodziny Pana Jerzego Kapicy – cenionego Majstra i byłego Szefa naszej firmy. W pierwszej połowie dnia odbyło się spotkanie w zakładzie w Grodzisku. Popołudniem zebraliśmy się w firmie w Zawadzkiem. Uroczystość była wyrazem wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie i nieoceniony wkład w rozwój firmy.
Okno w sypialni – możliwości i wybór 
08-12-2022
Sypialnia pełni w domu szczególną funkcję – można zrelaksować się w niej po ciężkim dniu. Komfort jej użytkowników zależy w dużej mierze od aranżacji pomieszczenia. O oknach w sypialni warto pomyśleć już na etapie projektowania domu – przedostają się przez nie światło, powietrze, a także dźwięki z otoczenia. Wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość snu. Jakie okno w sypialni sprawdzi się najlepiej? W artykule przybliżamy dostępne możliwości! 
Parapety zewnętrzne aluminiowe czy kamienne? Co i kiedy wybrać?
08-12-2022
Parapety zewnętrzne to elementy wykończenia, które podkreślają charakter domu. Ich wybór powinien być podyktowany zarówno względami estetycznymi, jak i funkcjonalnością. Nie tylko stanowią ozdobę elewacji, ale też pełnią istotne funkcje ochronne – zapobiegają przedostawaniu się wody opadowej pod obramowanie okna i zwiększają izolacyjność budynku. Przed podjęciem decyzji o zakupie parapetów zewnętrznych warto zapoznać się z ich parametrami technicznymi. 
Wybór i zastosowanie systemów przesuwnych aluminiowych
08-12-2022
Drzwi przesuwne na taras to rozwiązanie funkcjonalne i efektowne. Wielkogabarytowe konstrukcje ułatwiają przechodzenie pomiędzy pomieszczeniem a ogrodem i wpuszczają do wnętrz dużą ilość światła słonecznego. Zastanawiasz się nad inwestycją w system przesuwny z aluminium? Sprawdź, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji! 
Kapica Sport Challenge 2023!
08-12-2022
Ruszamy z kolejną edycją Kapica Sport Challenge. Pomysł na firmowe zawody sportowe zrodził się w 2019 roku. W spontanicznie zorganizowanym wyzwaniu wzięło wówczas udział zaledwie kilka osób. Druga edycja Kapica Sport Challenge (2020/2021) zwróciła uwagę już około pięćdziesięciu uczestników. W zeszłym roku w rywalizacji uczestniczyło ponad stu pracowników naszej firmy! Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy kontynuować ten projekt. Tegorocznym uczestnikom życzymy wytrwałości i szczęścia!
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
08-12-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!