7 lipca 2022 przypadła 60. rocznica nadania praw miejskich miastu Zawadzkie. Z tej okazji odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Wydarzenie po raz kolejny było okazją do przyznania najwyższych odznaczeń osobom, organizacjom i przedsiębiorstwom, które działają na rzecz gminy oraz mogą poszczycić się ponadprzeciętnymi osiągnięciami.

Statuetki Burmistrza przyznano w pięciu kategoriach: działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo; kultura i sztuka; sport i turystyka; gospodarka i przedsiębiorczość oraz nagroda specjalna. Wśród laureatów znaleźli się firma Kapica oraz nasz Szef, Roman Kapica. Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta, Mariusz Stachowski, i Przewodniczący Rady, Dariusz Zajdel.

Kapica otrzymała Statuetkę za działalność w dziedzinie gospodarka i przedsiębiorczość. Firma jest na rynku od 1928 roku. W latach 90. rozpoczęła produkcję stolarki PVC. Od tego czasu stała się jednym z europejskich liderów w swojej dziedzinie. Dziś znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości drzwi i okien. Nasza działalność stale się rozszerza, jednak nie zapomnieliśmy o swoich źródłach – Kapica wciąż pozostaje lokalną firmą, opartą na rodzinnych tradycjach. Wyróżnienie od Rady Miasta Zawadzkie to dla nas zaszczyt oraz zachęta do dalszego rozwoju.

Roman Kapica odebrał nagrodę za działalność społeczną oraz troskę o człowieka i bezpieczeństwo. Swoimi działaniami wielokrotnie udowodnił, że dobro lokalnej społeczności stanowi jeden z jego priorytetów. To właśnie z jego inicjatywy firma Kapica organizuje wydarzenia takie jak doradztwo zawodowe dla uczniów czy angażuje się w akcje humanitarne, np. tegoroczne przekazywanie paczek dla Ukrainy. Roman Kapica nie tylko inwestuje w rozwój własnej firmy, ale też wspiera młode talenty. Świadczy o tym m.in. decyzja o podpisaniu umowy sponsorskiej z klubem siatkarskim UNI Opole. 

Podczas uroczystości wręczono:

  • nagrodę dla Honorowego Obywatela Gminy Zawadzkie – Panu Gerardowi Mańczykowi
  • nagrodę przygotowaną z myślą o zasłużonych dla gminy – Pani Marii Andrzejewskiej i Panu Kazimierzowi Kubalowi
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo – Panu Adamowi Sikorze i Panu Romanowi Kapicy
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii kultura i sztuka – Pani Małgorzacie Rabickiej
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii sport i turystyka – PTTK. Hucie Andrzej w Zawadzkiem
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość – Unimot, „Kuźni-Zawadzkie” i Kapicy oraz Agrocom Polska Jerzy Koronczok
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii nagroda specjalna – Panu Stanisławowi Kiełkowi.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Aktualności

Dwa wyróżnienia dla Kapicy na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Zawadzkiem

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
12-07-2022
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
12-07-2022
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
12-07-2022
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
12-07-2022
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
12-07-2022
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
12-07-2022
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
12-07-2022
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
12-07-2022
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
12-07-2022
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
12-07-2022
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.