7 lipca 2022 przypadła 60. rocznica nadania praw miejskich miastu Zawadzkie. Z tej okazji odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Wydarzenie po raz kolejny było okazją do przyznania najwyższych odznaczeń osobom, organizacjom i przedsiębiorstwom, które działają na rzecz gminy oraz mogą poszczycić się ponadprzeciętnymi osiągnięciami.

Statuetki Burmistrza przyznano w pięciu kategoriach: działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo; kultura i sztuka; sport i turystyka; gospodarka i przedsiębiorczość oraz nagroda specjalna. Wśród laureatów znaleźli się firma Kapica oraz nasz Szef, Roman Kapica. Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta, Mariusz Stachowski, i Przewodniczący Rady, Dariusz Zajdel.

Kapica otrzymała Statuetkę za działalność w dziedzinie gospodarka i przedsiębiorczość. Firma jest na rynku od 1928 roku. W latach 90. rozpoczęła produkcję stolarki PVC. Od tego czasu stała się jednym z europejskich liderów w swojej dziedzinie. Dziś znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości drzwi i okien. Nasza działalność stale się rozszerza, jednak nie zapomnieliśmy o swoich źródłach – Kapica wciąż pozostaje lokalną firmą, opartą na rodzinnych tradycjach. Wyróżnienie od Rady Miasta Zawadzkie to dla nas zaszczyt oraz zachęta do dalszego rozwoju.

Roman Kapica odebrał nagrodę za działalność społeczną oraz troskę o człowieka i bezpieczeństwo. Swoimi działaniami wielokrotnie udowodnił, że dobro lokalnej społeczności stanowi jeden z jego priorytetów. To właśnie z jego inicjatywy firma Kapica organizuje wydarzenia takie jak doradztwo zawodowe dla uczniów czy angażuje się w akcje humanitarne, np. tegoroczne przekazywanie paczek dla Ukrainy. Roman Kapica nie tylko inwestuje w rozwój własnej firmy, ale też wspiera młode talenty. Świadczy o tym m.in. decyzja o podpisaniu umowy sponsorskiej z klubem siatkarskim UNI Opole. 

Podczas uroczystości wręczono:

  • nagrodę dla Honorowego Obywatela Gminy Zawadzkie – Panu Gerardowi Mańczykowi
  • nagrodę przygotowaną z myślą o zasłużonych dla gminy – Pani Marii Andrzejewskiej i Panu Kazimierzowi Kubalowi
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo – Panu Adamowi Sikorze i Panu Romanowi Kapicy
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii kultura i sztuka – Pani Małgorzacie Rabickiej
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii sport i turystyka – PTTK. Hucie Andrzej w Zawadzkiem
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość – Unimot, „Kuźni-Zawadzkie” i Kapicy oraz Agrocom Polska Jerzy Koronczok
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii nagroda specjalna – Panu Stanisławowi Kiełkowi.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Aktualności

Dwa wyróżnienia dla Kapicy na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Zawadzkiem

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
12-07-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
12-07-2022
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
12-07-2022
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
12-07-2022
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
12-07-2022
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
12-07-2022
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
12-07-2022
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
12-07-2022
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
12-07-2022
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową
12-07-2022
Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!