7 lipca 2022 przypadła 60. rocznica nadania praw miejskich miastu Zawadzkie. Z tej okazji odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Wydarzenie po raz kolejny było okazją do przyznania najwyższych odznaczeń osobom, organizacjom i przedsiębiorstwom, które działają na rzecz gminy oraz mogą poszczycić się ponadprzeciętnymi osiągnięciami.

Statuetki Burmistrza przyznano w pięciu kategoriach: działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo; kultura i sztuka; sport i turystyka; gospodarka i przedsiębiorczość oraz nagroda specjalna. Wśród laureatów znaleźli się firma Kapica oraz nasz Szef, Roman Kapica. Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta, Mariusz Stachowski, i Przewodniczący Rady, Dariusz Zajdel.

Kapica otrzymała Statuetkę za działalność w dziedzinie gospodarka i przedsiębiorczość. Firma jest na rynku od 1928 roku. W latach 90. rozpoczęła produkcję stolarki PVC. Od tego czasu stała się jednym z europejskich liderów w swojej dziedzinie. Dziś znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości drzwi i okien. Nasza działalność stale się rozszerza, jednak nie zapomnieliśmy o swoich źródłach – Kapica wciąż pozostaje lokalną firmą, opartą na rodzinnych tradycjach. Wyróżnienie od Rady Miasta Zawadzkie to dla nas zaszczyt oraz zachęta do dalszego rozwoju.

Roman Kapica odebrał nagrodę za działalność społeczną oraz troskę o człowieka i bezpieczeństwo. Swoimi działaniami wielokrotnie udowodnił, że dobro lokalnej społeczności stanowi jeden z jego priorytetów. To właśnie z jego inicjatywy firma Kapica organizuje wydarzenia takie jak doradztwo zawodowe dla uczniów czy angażuje się w akcje humanitarne, np. tegoroczne przekazywanie paczek dla Ukrainy. Roman Kapica nie tylko inwestuje w rozwój własnej firmy, ale też wspiera młode talenty. Świadczy o tym m.in. decyzja o podpisaniu umowy sponsorskiej z klubem siatkarskim UNI Opole. 

Podczas uroczystości wręczono:

  • nagrodę dla Honorowego Obywatela Gminy Zawadzkie – Panu Gerardowi Mańczykowi
  • nagrodę przygotowaną z myślą o zasłużonych dla gminy – Pani Marii Andrzejewskiej i Panu Kazimierzowi Kubalowi
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo – Panu Adamowi Sikorze i Panu Romanowi Kapicy
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii kultura i sztuka – Pani Małgorzacie Rabickiej
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii sport i turystyka – PTTK. Hucie Andrzej w Zawadzkiem
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość – Unimot, „Kuźni-Zawadzkie” i Kapicy oraz Agrocom Polska Jerzy Koronczok
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii nagroda specjalna – Panu Stanisławowi Kiełkowi.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Aktualności

Dwa wyróżnienia dla Kapicy na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Zawadzkiem

Polecamy także na blogu
Firma Kapica w konkursie Mecenas Sportu!
12-07-2022
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu Mecenas Sportu, w której udział bierze firma Kapica. W ramach konkursu internauci oddają głosy na poszczególne firmy, które angażują się we wspieranie i promocję sportu – zarówno na szczeblu lokalnym, jak i ogólnopolskim.
Jakie zawiasy do drzwi wejściowych wybrać?
12-07-2022
Budowa lub remont domu wiążą się z koniecznością podjęcia wielu decyzji rzutujących na komfort życia. Drzwi wejściowe zapewniają domownikom bezpieczeństwo, prywatność oraz odpowiednią izolację wnętrza. Chociaż zawiasy, czyli okucia drzwi, nie są elementem, na który zwraca się zwykle szczególną uwagę, powinny być dobrane z wysoką starannością i uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Czym powinny charakteryzować się i jak wybrać dobre okucia do drzwi?
12-07-2022
Okucia do drzwi to zestaw wszystkich drobnych elementów, które są uzupełnieniem skrzydła. Bez nich prawidłowe funkcjonowanie drzwi byłoby niemożliwe. Do okuć drzwiowych zalicza się m.in. zawiasy, zamki, klamki czy zapornice. Akcesoria te pełnią różne funkcje, wykonane są z odmiennych materiałów i mają rozmaite konstrukcje oraz mechanizmy działania. Ze względu na komfort użytkowania drzwi oraz bezpieczeństwo warto wiedzieć, czym powinny charakteryzować się dobre okucia drzwiowe – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.
Najważniejsze zalety systemu kontroli dostępu
12-07-2022
Policyjne statystyki nie zostawiają złudzeń. Z roku na rok liczba włamań w Polsce rośnie. W 2020 roku odnotowano ich aż 80 449. To o ponad 3 000 więcej niż rok wcześniej. Przestępcy dostają się do domów, mieszkań czy przedsiębiorstw, wykorzystując najczęściej niezabezpieczone drzwi i okna. Jak nie dać się okraść? Jak uchronić swój dom lub firmę? Z pomocą przychodzą nowoczesne systemy kontroli dostępu. Co to takiego? Na czym polega ich działanie? O tym wszystkim piszemy poniżej.
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat zasuwnic drzwiowych
12-07-2022
Na rynku dostępne są różne rodzaje zasuwnic drzwiowych – do każdego typu drzwi dopasowany jest inny model produktu. Są to na przykład zasuwnice drzwiowe automatyczne, sterowane klamką czy wielopunktowe. Jeśli chcesz, żeby drzwi zostały idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd. Ważne są także akcesoria, dzięki którym cała konstrukcja może właściwie spełniać swoje zadanie. Zasuwnice drzwiowe odpowiadają za to, w jaki sposób można otwierać i zamykać skrzydło. Powinny być dostosowane do klasy wagowej i klasy odporności antywłamaniowej drzwi. Jeśli zastanawiasz się, jaką zasuwnicę wybrać, zapoznaj się z naszym artykułem. W tekście omawiamy 5 faktów na temat zasuwnic drzwiowych.
Diamentowa Kapica – wyróżnienie na Gali Diamentów Forbesa 2022
12-07-2022
7 czerwca w hotelu DoubleTree by Hilton Hotel we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Diamentów Forbesa 2022 dla województw dolnośląskiego i opolskiego. Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród laureatów z województwa opolskiego po raz pierwszy znalazła się firma Kapica.
Drzwi przesuwne Schüco z dwoma wyróżnieniami w programie Laur Konsumenta
12-07-2022
Drzwi przesuwne Schüco zostały nagrodzone w 2022 roku aż dwukrotnie. Pierwsze wyróżnienie w ramach ogólnopolskiego projektu konsumenckiego to Złoty Laur Konsumenta, drugie to Laur Konsumenta Grand Prix. Nagrody te są dowodem na to, że innowacyjne rozwiązania marki są doceniane przez rzesze klientów w naszym kraju.
Gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej
12-07-2022
Firma Kapica wzięła udział w gali wręczenia nagród Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej dla wybitnych mieszkańców. Gala zorganizowana została w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie nie odbyło się w 2020 i 2021 roku. Tym razem jednak nic nie pokrzyżowało planów organizatorom. Nagrody przyznano 7 osobom.
Wizyta uczniów w firmie Kapica w ramach doradztwa zawodowego
12-07-2022
Młodzi ludzie u progu dorosłości często nie mają wystarczającej wiedzy, która pozwoliłaby im rozważnie wybrać swoją ścieżkę kariery. Właśnie dlatego tak ważne jest w tym środowisku profesjonalne doradztwo zawodowe. W ramach zajęć uczniowie klas 8 szkoły w Żędowicach i Kielczy odwiedzili firmę Kapica. Dzięki temu mogli zapoznać się z wykonywanymi w niej zawodami i możliwymi ścieżkami rozwoju.
Nawiewniki okienne – rodzaje, wybór i montaż
12-07-2022
Nowoczesne okna i ocieplony budynek to połączenie, które w sezonie grzewczym pozwala uniknąć kosztownych strat ciepła. Jednak taki zestaw ma też wadę – znacznie ogranicza przedostawanie się do budynku świeżego powietrza. Przebywanie w zbyt szczelnie odizolowanym wnętrzu jest nie tylko niekomfortowe, ale i niezdrowe. Stąd rosnąca popularność nawiewników okiennych.