7 lipca 2022 przypadła 60. rocznica nadania praw miejskich miastu Zawadzkie. Z tej okazji odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Wydarzenie po raz kolejny było okazją do przyznania najwyższych odznaczeń osobom, organizacjom i przedsiębiorstwom, które działają na rzecz gminy oraz mogą poszczycić się ponadprzeciętnymi osiągnięciami.

Statuetki Burmistrza przyznano w pięciu kategoriach: działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo; kultura i sztuka; sport i turystyka; gospodarka i przedsiębiorczość oraz nagroda specjalna. Wśród laureatów znaleźli się firma Kapica oraz nasz Szef, Roman Kapica. Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta, Mariusz Stachowski, i Przewodniczący Rady, Dariusz Zajdel.

Kapica otrzymała Statuetkę za działalność w dziedzinie gospodarka i przedsiębiorczość. Firma jest na rynku od 1928 roku. W latach 90. rozpoczęła produkcję stolarki PVC. Od tego czasu stała się jednym z europejskich liderów w swojej dziedzinie. Dziś znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości drzwi i okien. Nasza działalność stale się rozszerza, jednak nie zapomnieliśmy o swoich źródłach – Kapica wciąż pozostaje lokalną firmą, opartą na rodzinnych tradycjach. Wyróżnienie od Rady Miasta Zawadzkie to dla nas zaszczyt oraz zachęta do dalszego rozwoju.

Roman Kapica odebrał nagrodę za działalność społeczną oraz troskę o człowieka i bezpieczeństwo. Swoimi działaniami wielokrotnie udowodnił, że dobro lokalnej społeczności stanowi jeden z jego priorytetów. To właśnie z jego inicjatywy firma Kapica organizuje wydarzenia takie jak doradztwo zawodowe dla uczniów czy angażuje się w akcje humanitarne, np. tegoroczne przekazywanie paczek dla Ukrainy. Roman Kapica nie tylko inwestuje w rozwój własnej firmy, ale też wspiera młode talenty. Świadczy o tym m.in. decyzja o podpisaniu umowy sponsorskiej z klubem siatkarskim UNI Opole. 

Podczas uroczystości wręczono:

  • nagrodę dla Honorowego Obywatela Gminy Zawadzkie – Panu Gerardowi Mańczykowi
  • nagrodę przygotowaną z myślą o zasłużonych dla gminy – Pani Marii Andrzejewskiej i Panu Kazimierzowi Kubalowi
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo – Panu Adamowi Sikorze i Panu Romanowi Kapicy
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii kultura i sztuka – Pani Małgorzacie Rabickiej
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii sport i turystyka – PTTK. Hucie Andrzej w Zawadzkiem
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość – Unimot, „Kuźni-Zawadzkie” i Kapicy oraz Agrocom Polska Jerzy Koronczok
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii nagroda specjalna – Panu Stanisławowi Kiełkowi.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Aktualności

Dwa wyróżnienia dla Kapicy na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Zawadzkiem

Polecamy także na blogu
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
12-07-2022
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
12-07-2022
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
12-07-2022
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać
12-07-2022
Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?
Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?
12-07-2022
Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat sposobów i kierunków otwierania okien
12-07-2022
Wybierając okna do domu, należy kierować się wieloma kryteriami. Pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim sposób i kierunek otwierania skrzydła. To właśnie te czynniki mają największy wpływ na wygodę użytkowania produktu. Co warto wiedzieć na ten temat? Co mówi prawo budowlane? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – wady i zalety rozwiązań
12-07-2022
Wielkogabarytowe systemy przesuwne mają wiele zastosowań. Montowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe lub balkonowe w domach jednorodzinnych i biurowcach. Obecność nowoczesnych technologii sprawia, że pomimo swojej wagi są proste w obsłudze. Duże przeszklenia mogą stanowić ozdobę zarówno elewacji, jak i wnętrza domu. Jaki rodzaj systemu wybrać? Które drzwi sprawdzą się najlepiej – aluminiowe czy z PVC? Czytając artykuł, dowiesz się, czym różnią się te rozwiązania, a także poznasz ich wady i zalety.
Drzwi zewnętrzne aluminiowe – wzory, kolory i wskazówki co do wyboru
12-07-2022
Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Powinny więc być nie tylko trwałe i szczelne, ale też dopasowane do charakteru budynku. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z najlepszymi ofertami. Drzwi zewnętrzne aluminiowe od firmy Kapica to produkty klasy premium, które zapewnią Ci szerokie możliwości aranżacyjne. Sprawdź, co proponujemy w tym zakresie!
Grubość okna – co warto wiedzieć?
12-07-2022
Wybierając stolarkę okienną, warto dowiedzieć się, jakie parametry mają wpływ na jej jakość. Dobre okno musi być przede wszystkim trwałe i szczelne. Świadomy nabywca powinien również zwrócić uwagę na to, czy wybrana konstrukcja jest energooszczędna i czy zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, jakie znaczenie ma grubość okna. Z artykułu dowiesz się, co warto wiedzieć na temat grubości okien wykonanych z PVC.
Wymiary okien – wszystko, co warto wiedzieć
12-07-2022
Wykańczając dom, stajesz przed wyborem stolarki okiennej. Do zakupu należy podejść z należytą uwagą. Inwestorzy często decydują się na tzw. okna standardowe – prostokątne, dostępne na rynku w kilkudziesięciu wymiarach dostosowanych do konkretnych rodzajów budynków. Parametry zostają uwzględnione już w projekcie, jednak – co ważne – mogą zostać zmienione. W firmie Kapica oferujemy konstrukcje mające różne kształty i rozmiary. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie okien do własnych potrzeb oraz preferencji. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.