7 lipca 2022 przypadła 60. rocznica nadania praw miejskich miastu Zawadzkie. Z tej okazji odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Wydarzenie po raz kolejny było okazją do przyznania najwyższych odznaczeń osobom, organizacjom i przedsiębiorstwom, które działają na rzecz gminy oraz mogą poszczycić się ponadprzeciętnymi osiągnięciami.

Statuetki Burmistrza przyznano w pięciu kategoriach: działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo; kultura i sztuka; sport i turystyka; gospodarka i przedsiębiorczość oraz nagroda specjalna. Wśród laureatów znaleźli się firma Kapica oraz nasz Szef, Roman Kapica. Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta, Mariusz Stachowski, i Przewodniczący Rady, Dariusz Zajdel.

Kapica otrzymała Statuetkę za działalność w dziedzinie gospodarka i przedsiębiorczość. Firma jest na rynku od 1928 roku. W latach 90. rozpoczęła produkcję stolarki PVC. Od tego czasu stała się jednym z europejskich liderów w swojej dziedzinie. Dziś znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości drzwi i okien. Nasza działalność stale się rozszerza, jednak nie zapomnieliśmy o swoich źródłach – Kapica wciąż pozostaje lokalną firmą, opartą na rodzinnych tradycjach. Wyróżnienie od Rady Miasta Zawadzkie to dla nas zaszczyt oraz zachęta do dalszego rozwoju.

Roman Kapica odebrał nagrodę za działalność społeczną oraz troskę o człowieka i bezpieczeństwo. Swoimi działaniami wielokrotnie udowodnił, że dobro lokalnej społeczności stanowi jeden z jego priorytetów. To właśnie z jego inicjatywy firma Kapica organizuje wydarzenia takie jak doradztwo zawodowe dla uczniów czy angażuje się w akcje humanitarne, np. tegoroczne przekazywanie paczek dla Ukrainy. Roman Kapica nie tylko inwestuje w rozwój własnej firmy, ale też wspiera młode talenty. Świadczy o tym m.in. decyzja o podpisaniu umowy sponsorskiej z klubem siatkarskim UNI Opole. 

Podczas uroczystości wręczono:

  • nagrodę dla Honorowego Obywatela Gminy Zawadzkie – Panu Gerardowi Mańczykowi
  • nagrodę przygotowaną z myślą o zasłużonych dla gminy – Pani Marii Andrzejewskiej i Panu Kazimierzowi Kubalowi
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo – Panu Adamowi Sikorze i Panu Romanowi Kapicy
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii kultura i sztuka – Pani Małgorzacie Rabickiej
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii sport i turystyka – PTTK. Hucie Andrzej w Zawadzkiem
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość – Unimot, „Kuźni-Zawadzkie” i Kapicy oraz Agrocom Polska Jerzy Koronczok
  • Statuetkę Burmistrza w kategorii nagroda specjalna – Panu Stanisławowi Kiełkowi.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Aktualności

Dwa wyróżnienia dla Kapicy na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Zawadzkiem

Polecamy także na blogu
Wymiana bramy garażowej segmentowej – o czym pamiętać, aby uniknąć błędów?
12-07-2022
Brama garażowa pozostaje niedoceniona, dopóki na jaw nie wyjdą problemy. Niewłaściwie zamontowana brama garażowa segmentowa może stać się źródłem wielu niedogodności – od zacinania się podczas otwierania i zamykania, przez utratę ciepła z powodu nieszczelności, aż po obniżenie poziomu bezpieczeństwa całego domu. Właśnie dlatego wymiana bramy garażowej to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.
5 zalet moskitier ramkowych
12-07-2022
Wraz z nadejściem cieplejszych dni rozpoczyna się sezon na najlepsze pomysły i rozwiązania, jak poradzić sobie z uciążliwymi owadami. Jedni preferują krótkotrwałe rozwiązania DIY lub różnego rodzaju środki chemiczne, inni stawiają na profesjonalne narzędzia. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepsza, gdyż jest nieinwazyjna zarówno dla ludzi, jak i owadów. Mowa w tym przypadku o moskitierze ramkowej, która poza tym, że oszczędza małe stworzenia oraz zdrowie domowników, ma znacznie więcej zalet.
Wybór drzwi wejściowych – 5 kluczowych aspektów
12-07-2022
Drzwi wejściowe to nie tylko pierwszy element naszego domu, który widzą goście. To również nasza pierwsza linia obrony przed intruzami i warunkami atmosferycznymi. Dlatego wybór odpowiedniej stolarki o najwyższych standardach jest kluczowy. Poznaj 5 aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych.
Jak wybrać bramę garażową segmentową?
12-07-2022
Budujesz nowy garaż lub planujesz modernizację starego? Jeżeli tak, prawdopodobnie stoisz przed niełatwym wyzwaniem – wyborem bramy. Na pewno słyszałeś o bramie garażowej segmentowej, bo to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością klientów. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy o bramach segmentowych oraz poznasz argumenty przemawiające za ich wyborem.
Działo się! Relacja z pikniku dla pracowników firmy Kapica
12-07-2022
Była zabawa, emocje i mnóstwo atrakcji. Tak można podsumować piknik rodzinno-sportowy, na którym firma Kapica miała przyjemność gościć swoich pracowników. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie zyskało spore zainteresowanie. Bardzo się cieszymy, że znów mogliśmy wszyscy spotkać się i miło spędzić czas.
Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?
12-07-2022
Wybór odpowiednich drzwi dla domu jest niezwykle ważny, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Na rynku dostępne są różne modele, charakteryzujące się odmiennymi parametrami technicznymi. To samo można powiedzieć o stylu oraz wzornictwie drzwi zewnętrznych PVC. Kiedy wybrać retro drzwi PVC modern, a kiedy retro?
Demontaż i wymiana okien – co warto wiedzieć?
12-07-2022
Wymiana okien to jedna z kluczowych kwestii, gdy chce się poprawić komfort i efektywność energetyczną domu. Wiele osób zwleka jednak z decyzją o remoncie, gdyż obawia się czasochłonnej pracy. Niemniej wymiana stolarki bez uszkodzenia elewacji jest jak najbardziej możliwa i może przebiec szybko, sprawnie i tanio. Tanio, ponieważ na okna można uzyskać dofinansowanie. Sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć przed demontażem okna.
Nowa hala, nowe możliwości. Kapica uruchamia kolejny zakład
12-07-2022
W ubiegłym roku informowaliśmy o nowym zakładzie w Zawadzkiem przy ulicy Strzeleckiej i obiecywaliśmy, że wkrótce będziemy mogli poszczycić się kolejną halą, umożliwiającą produkcję jeszcze większej liczby okien i drzwi. Nie pozostajemy gołosłowni. To dla nas wspaniałe rozpoczęcie lata. Prace w nowym obiekcie ruszyły 26.06.2023 roku, pierwsze wysyłki zrealizowaliśmy już 01.07.2023.
Jakie okna zapewnią ochronę przed hałasem?
12-07-2022
Hałas może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam stworzyć spokojne i ciche środowisko w naszym domu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie hałasu z zewnątrz jest wybór odpowiednich okien. Dobrej jakości stolarka może znacznie zmniejszyć poziom hałasu dochodzącego do wnętrza domu, tworząc komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Jak wybrać wysokiej jakości produkty z optymalnym współczynnikiem Rw?
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PVC
12-07-2022
Zastanawiasz się nad wyborem drzwi zewnętrznych do swojego domu? Zdecydowanie jest to jeden z kluczowych elementów, który wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy zamierzasz kupić drzwi wejściowe PVC, aluminiowe lub tarasowe wskazujemy 5 kluczowych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.