Z dumą przedstawiamy innowacyjne rozwiązania w kategorii konstrukcji aluminiowych, skoncentrowane na dużych obiektach. Jednym z naszych ostatnich tego typu projektów jest Hotel Hygge w Opolu. Ta realizacja stanowi doskonałe case study dla klientów, którzy rozważają wykorzystanie tego typu technologii w swoich inwestycjach.

Wyzwania i szczególne aspekty projektu

Realizacja konstrukcji aluminiowych dla Hotelu Hygge była wyjątkowa pod wieloma względami. Zastosowano w niej systemy HS z wąskim słupkiem i stałym szkleniem. Ponadto kluczowym wyzwaniem były bardzo duże przeszklenia oraz wysokość okien i drzwi sięgająca 3 metrów.

W Hotelu Hygge wykorzystano zaawansowane systemy Aluprof:

  • System okienno-drzwiowy MB-86N – o bardzo dobrych parametrach termicznych i szczelnościowych, umożliwiających zaspokojenie różnorodnych potrzeb użytkowników, szczególnie w kwestii energooszczędności.
  • System przesuwny MB-77 HS –dokładnie drzwi podnoszono-przesuwne, stanowiące idealne rozwiązanie dla zabudowy łączącej pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym, stanowiące wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. System MB-77HS osiąga najlepsze parametry w swej kategorii i spełnia wszelkie wymagania stawiane tej grupie produktów.
  • System harmonijkowy MB-86 FOLD LINE HD – czyli unikalny system harmonijkowy, umożliwiający zastosowanie nawet 8 skrzydeł. Jednak w tej realizacji wystarczające było wykorzystanie 4 elementów. Konstrukcja ta umożliwia tworzenie systemów tarasowych o różnym kierunku otwierania oraz różnej konfiguracji skrzydeł, doskonale sprawdzając się w nowoczesnych pomieszczeniach wymagających dużych przeszkleń.
  • Napędy drzwi automatycznych RECORD –od lidera rynku w dziedzinie napędów drzwiowych, które zapewniają ciche działanie, odpowiednią siłę docisku i niezawodność.

W trakcie tej realizacji zamontowaliśmy 69 konstrukcji o łącznej powierzchni 375 m². Proces montażu trwał mniej więcej 3 tygodnie, a nad projektem pracowało sześciu wykwalifikowanych monterów.

Dla Hotelu Hygge zastosowano montaż warstwowy szczelny „ciepły” z użyciem kotew, piany, taśm wewnętrznych i zewnętrznych oraz hydroizolacji membraną EPDM. Pracowaliśmy również z wykorzystaniem sprzętu do przenoszenia ciężarów – w tym mini żurawia.

Duże konstrukcje aluminiowe – dla kogo?

Konstrukcje aluminiowe z powodzeniem można stosować w domach prywatnych, co powoli staje się trendem. Jednak najczęściej korzystają z nich firmy budowlane, inwestorzy czy deweloperzy realizujący duże projekty, takie jak:

  • centra handlowe
  • budynki usługowe
  • przedszkola
  • szkoły
  • szpitale
  • kościoły.

W ofercie firmy Kapica znajdują się różnorodne systemy aluminiowe, w tym fasady słupowo-ryglowe, ślusarka okienno-drzwiowa, systemy przesuwne, oraz certyfikowane systemy przeciwpożarowe. W firmie Kapica do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę specyficzne potrzeby Klienta. To umożliwia nam dopasowanie produktów do oczekiwań inwestora. Ważnym aspektem naszej oferty są konstrukcje przeciwpożarowe, które zapewniają bezpieczeństwo i zgodność z normami.

Czas realizacji

Realizacja konstrukcji aluminiowych trwa średnio około sześciu tygodni od podpisania umowy, jednak czas ten może się różnić w zależności od specyfiki projektu. Montaż również zależy od warunków na budowie i specyficznych wymagań projektu.

Duże konstrukcje aluminiowe – korzyści

Inwestycja w konstrukcje aluminiowe dla większych obiektów to gwarancja trwałości, nowoczesnego designu i wysokiej funkcjonalności. Dzięki naszym rozwiązaniom inwestorzy mogą liczyć na optymalizację kosztów oraz zwiększenie wartości swoich nieruchomości.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą lub masz pytania dotyczące naszych produktów, zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby pomóc w realizacji Twojego projektu od A do Z.

Aktualności

Nowość od firmy Kapica dla wymagających inwestorów. Sprawdź, czym są konstrukcje aluminiowe dla dużych obiektów

Polecamy także na blogu
Firma Kapica z kolejną nominacją – Menedżer Roku Opolszczyzny 2023
26-06-2024
Prezes Firmy Kapica, Roman Kapica, został wyróżniony kolejną ważną nominacją w kategorii duże firmy podczas finałowej gali konkursu Menedżer Roku Opolszczyzny 2023. Ta nominacja jest wyrazem uznania dla osiągnięć firmy Kapica oraz potwierdza jej silną pozycję na rynku.
Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? 
26-06-2024
Właściwa temperatura w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Niezależnie od pory roku, odpowiednia temperatura wewnętrzna sprzyja lepszemu samopoczuciu, a także może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię. Optymalna temperatura różni się w zależności od pomieszczenia i jego funkcji.  Jaka powinna być temperatura w mieszkaniu? W salonie,…
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? 
26-06-2024
Wejście do Twojego domu to jego wizytówka, a wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo, komfort i styl na lata. Drzwi zewnętrzne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także spełniać wysokie wymagania techniczne. W tym artykule omówimy, jakie cechy powinna mieć wysokiej jakości stolarka drzwiowa oraz przedstawimy różne…
Jak wyciszyć pokój? Sprawdź nasze porady 
26-06-2024
Hałas z ulicy, głośne sąsiedztwo czy nawet dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego stosowanie dobrych praktyk wyciszania pokojów to must have w nowoczesnych mieszkaniach. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie wyciszyć pomieszczenie, aby cieszyć się spokojem.  Wygłuszenie a wyciszenie pokoju – różnice  Zanim…
Firma Kapica z kolejną nagrodą na koncie! Rozwijamy się z Wami i dla Was
26-06-2024
Uroczysta gala XXI edycji konkursu Opolskiej Nagrody Jakości już za nami. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także XVII edycję konkursu Znakomity Przywódca. Dla firmy Kapica był to ważny dzień, bo jedna z prestiżowych nagród trafiła w ręce naszego prezesa, Romana Kapicy.
Jak wyregulować drzwi PVC? Krok po kroku
26-06-2024
Drzwi PVC cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wytrzymałość, przystępność cenową oraz doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jednak nawet najlepsze drzwi z czasem mogą wymagać regulacji, zwłaszcza jeśli zauważysz trudności w ich zamykaniu lub otwieraniu, a także, gdy pojawią się szczeliny przepuszczające zimne powietrze. W tym artykule pokażemy…
Jak uszczelnić drzwi balkonowe?
26-06-2024
Nieszczelne drzwi balkonowe to nie tylko uciążliwy hałas z zewnątrz, ale także przeciągi, wychłodzenie pomieszczenia i straty ciepła. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać. Prawidłowe uszczelnienie drzwi balkonowych jest kluczowe dla utrzymania komfortu cieplnego i akustycznego w Twoim domu. Z tego kompleksowego poradnika dowiesz się, jak skutecznie uszczelnić drzwi…
Wymiana okien w starym domu – praktyczne wskazówki
26-06-2024
Wymiana okien w starym domu to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort mieszkańców i wpłynąć na efektywność energetyczną budynku. Stare okna często są nieszczelne, co prowadzi do strat ciepła i wyższych rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo nowe okna mogą poprawić estetykę budynku oraz zwiększyć jego wartość rynkową. W niniejszym artykule przedstawiamy…
Prawidłowy montaż okien – jak powinien wyglądać?
26-06-2024
Dobra instalacja okien odpowiada nie tylko za ich prawidłowe działanie, ale też  efektywność energetyczną domu i komfort życia mieszkańców. Odpowiednio zamontowane okna są kluczowym warunkiem utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności. W znacznym stopniu przyczyniają się też do redukcji hałasu dobiegającego z zewnątrz. Jak powinien przebiegać taki montaż? Na czym polega…
Ciepłe okna – czym są i jakie są ich zalety?
26-06-2024
Żyjemy w czasach, kiedy coraz więcej uwagi poświęca się energooszczędności i ochronie środowiska. W konsekwencji rosnącej świadomości rośnie też zapotrzebowanie na tzw. ciepłe okna. Te nowoczesne rozwiązania w stolarce nie tylko zwiększają efektywność energetyczną budynków, ale też przynoszą szereg innych korzyści. Czym są ciepłe okna, na czym polega ciepły montaż…