Wejście do Twojego domu to jego wizytówka, a wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo, komfort i styl na lata. Drzwi zewnętrzne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także spełniać wysokie wymagania techniczne. W tym artykule omówimy, jakie cechy powinna mieć wysokiej jakości stolarka drzwiowa oraz przedstawimy różne…

Wejście do Twojego domu to jego wizytówka, a wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo, komfort i styl na lata. Drzwi zewnętrzne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także spełniać wysokie wymagania techniczne. W tym artykule omówimy, jakie cechy powinna mieć wysokiej jakości stolarka drzwiowa oraz przedstawimy różne dostępne opcje, aby ułatwić Ci podjęcie najlepszej decyzji. 

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? 

Decyzja o wyborze drzwi zewnętrznych na samym początku sprowadza się do wyboru między PVC a aluminium. Oba materiały mają swoje unikalne cechy, które mogą znacząco wpłynąć na finalny wybór. 

Drzwi zewnętrzne PVC 

Drzwi zewnętrzne  PVC są doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie doskonałą izolacyjność termiczną i akustyczną. PVC jest materiałem trwałym, odpornym na wilgoć i łatwym w utrzymaniu czystości. Co więcej, drzwi PVC są zazwyczaj przystępniejsze cenowo w porównaniu do aluminiowych. 

Drzwi zewnętrzne aluminiowe 

Drzwi aluminiowe reprezentują najwyższą jakość i nowoczesność. Charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne, co czyni je idealnym wyborem do domów jednorodzinnych oraz budynków komercyjnych. 

To jedynie krótkie zestawienie różnic obu rodzajów drzwi wejściowych. Kwestii, na które należy zwrócić uwagę, jest znacznie więcej. Dlatego temu porównaniu poświęciliśmy osobny artykuł – Drzwi aluminiowe czy z PCV – co wybrać? 

Najlepsze drzwi zewnętrzne – rozwiązania

Wybór najlepszych drzwi zewnętrznych to proces, który wymaga rozpoznania kilku kluczowych parametrów technicznych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, które powinny kierować Twoim wyborem. 

Współczynnik przenikania ciepła UD 

Jednym z najważniejszych wskaźników drzwi zewnętrznych jest współczynnik przenikania ciepła UD. Optymalna wartość dla drzwi wejściowych powinna wynosić maksymalnie 1,3 W/m²K. Niski współczynnik UD oznacza lepszą izolacyjność termiczną, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i wyższy komfort cieplny wewnątrz domu. Zaleca się, by klienci z wysokimi oczekiwaniami powinni wybierać stolarkę o ponadprzeciętnie niskim UD – nawet poniżej 1 W/m²K. 

Mechanizmy bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to priorytet przy wyborze drzwi zewnętrznych. Dlatego warto zwrócić uwagę na mechanizmy zabezpieczające, jakie są wykorzystywane w konkretnej stolarce. Drzwi z oferty firmy Kapica wyposażone są w różnego rodzaju komponenty oraz elementy konstrukcyjne, które zwiększają bezpieczeństwo domowników.

Mowa w tym przypadku o specjalnie zaprojektowanych zasuwnicach z mocnymi bolcami zapadkowymi, zaczepach antywłamaniowych, bezpiecznych wkładach cylindrycznych, klamkach z opatentowanym mechanizmem blokującym czy innowacyjnych systemach solidnych zamków.

Warto też wspomnieć o możliwościach wyposażenia drzwi wejściowych w elektroniczne systemy kontroli dostępu, takie jak: czytnik linii papilarnych w skrzydle lub pochwycie, klawiaturę numeryczną czy czytnik zbliżeniowy.

Drzwi z przeszkleniem czy pełne – za i przeciw 

Wybór między drzwiami pełnymi a z przeszkleniami zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Drzwi z przeszkleniami mogą dodatkowo doświetlać wnętrze domu i dodawać mu elegancji. Jednak ich wadą może być niższy poziom prywatności i większa podatność na włamania. 

Nowoczesne drzwi zewnętrzne do jednorodzinnego domu 

Nowoczesne drzwi zewnętrzne to połączenie funkcjonalności, innowacji i designu. Jeden z wyróżniających się trendów to drzwi z bocznymi szklanymi panelami, które nadają im elegancji i lekkości. Taka stolarka często wyposażona jest w pochwyty ze stali nierdzewnej na całej długości skrzydła, co dodaje im modernistycznego charakteru. 

Wysokiej jakości okucia oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne to cechy, które wyróżniają nowoczesne drzwi wejściowe. Dla najbardziej wymagających klientów firma Kapica oferuje drzwi z czytnikiem linii papilarnych, klawiaturą numeryczną, a nawet czytnikiem zbliżeniowym, co zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfortu. 

Nowoczesne drzwi to także możliwość kolorystycznego dopasowania do różnych stylów elewacji. W naszym katalogu znajduje się ponad sto różnych modeli stolarki PVC i aluminiowej: od minimalistycznych, przez premium, modern, po retro i industrialne. Każdy klient może wybrać okleinę czy kolor, który najlepiej odpowiada jego indywidualnym potrzebom i stylistyce domu. 

Wybierając drzwi wejściowe do domu, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne stolarki, takie jak współczynnik przenikania ciepła i klasa bezpieczeństwa, oraz innowacyjne rozwiązania i estetykę. Inwestując w wysokiej jakości drzwi, zyskasz pewność, że Twój dom będzie bezpieczny, komfortowy i stylowy. 

Porady

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? 

Polecamy także na blogu
Firma Kapica z kolejną nominacją – Menedżer Roku Opolszczyzny 2023
25-06-2024
Prezes Firmy Kapica, Roman Kapica, został wyróżniony kolejną ważną nominacją w kategorii duże firmy podczas finałowej gali konkursu Menedżer Roku Opolszczyzny 2023. Ta nominacja jest wyrazem uznania dla osiągnięć firmy Kapica oraz potwierdza jej silną pozycję na rynku.
Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? 
25-06-2024
Właściwa temperatura w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Niezależnie od pory roku, odpowiednia temperatura wewnętrzna sprzyja lepszemu samopoczuciu, a także może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię. Optymalna temperatura różni się w zależności od pomieszczenia i jego funkcji.  Jaka powinna być temperatura w mieszkaniu? W salonie,…
Nowość od firmy Kapica dla wymagających inwestorów. Sprawdź, czym są konstrukcje aluminiowe dla dużych obiektów
25-06-2024
Z dumą przedstawiamy innowacyjne rozwiązania w kategorii konstrukcji aluminiowych, skoncentrowane na dużych obiektach. Jednym z naszych ostatnich tego typu projektów jest Hotel Hygge w Opolu. Ta realizacja stanowi doskonałe case study dla klientów, którzy rozważają wykorzystanie tego typu technologii w swoich inwestycjach.
Jak wyciszyć pokój? Sprawdź nasze porady 
25-06-2024
Hałas z ulicy, głośne sąsiedztwo czy nawet dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego stosowanie dobrych praktyk wyciszania pokojów to must have w nowoczesnych mieszkaniach. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie wyciszyć pomieszczenie, aby cieszyć się spokojem.  Wygłuszenie a wyciszenie pokoju – różnice  Zanim…
Firma Kapica z kolejną nagrodą na koncie! Rozwijamy się z Wami i dla Was
25-06-2024
Uroczysta gala XXI edycji konkursu Opolskiej Nagrody Jakości już za nami. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także XVII edycję konkursu Znakomity Przywódca. Dla firmy Kapica był to ważny dzień, bo jedna z prestiżowych nagród trafiła w ręce naszego prezesa, Romana Kapicy.
Jak wyregulować drzwi PVC? Krok po kroku
25-06-2024
Drzwi PVC cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wytrzymałość, przystępność cenową oraz doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jednak nawet najlepsze drzwi z czasem mogą wymagać regulacji, zwłaszcza jeśli zauważysz trudności w ich zamykaniu lub otwieraniu, a także, gdy pojawią się szczeliny przepuszczające zimne powietrze. W tym artykule pokażemy…
Jak uszczelnić drzwi balkonowe?
25-06-2024
Nieszczelne drzwi balkonowe to nie tylko uciążliwy hałas z zewnątrz, ale także przeciągi, wychłodzenie pomieszczenia i straty ciepła. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać. Prawidłowe uszczelnienie drzwi balkonowych jest kluczowe dla utrzymania komfortu cieplnego i akustycznego w Twoim domu. Z tego kompleksowego poradnika dowiesz się, jak skutecznie uszczelnić drzwi…
Wymiana okien w starym domu – praktyczne wskazówki
25-06-2024
Wymiana okien w starym domu to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort mieszkańców i wpłynąć na efektywność energetyczną budynku. Stare okna często są nieszczelne, co prowadzi do strat ciepła i wyższych rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo nowe okna mogą poprawić estetykę budynku oraz zwiększyć jego wartość rynkową. W niniejszym artykule przedstawiamy…
Prawidłowy montaż okien – jak powinien wyglądać?
25-06-2024
Dobra instalacja okien odpowiada nie tylko za ich prawidłowe działanie, ale też  efektywność energetyczną domu i komfort życia mieszkańców. Odpowiednio zamontowane okna są kluczowym warunkiem utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności. W znacznym stopniu przyczyniają się też do redukcji hałasu dobiegającego z zewnątrz. Jak powinien przebiegać taki montaż? Na czym polega…
Ciepłe okna – czym są i jakie są ich zalety?
25-06-2024
Żyjemy w czasach, kiedy coraz więcej uwagi poświęca się energooszczędności i ochronie środowiska. W konsekwencji rosnącej świadomości rośnie też zapotrzebowanie na tzw. ciepłe okna. Te nowoczesne rozwiązania w stolarce nie tylko zwiększają efektywność energetyczną budynków, ale też przynoszą szereg innych korzyści. Czym są ciepłe okna, na czym polega ciepły montaż…