Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?

Jak wybrać doskonałe drzwi wejściowe?

Wybór drzwi wejściowych wpływa na bezpieczeństwo, izolację termiczną, estetykę domu oraz komfort mieszkania. Przed zakupem tego elementu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników, m.in.:

 • Rodzaj materiału (aluminium — trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w konserwacji, PVC — wytrzymałe, wodoodporne i dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, drewno — estetyczne, ale wymagające częstej konserwacji).
 • Izolacja termiczna i akustyczna. To bardzo ważne dla każdego domu, a w szczególności dla domów pasywnych.
 • Bezpieczeństwo. Sprawdź, czy drzwi mają solidny system zamkowy, a także certyfikaty bezpieczeństwa. Powinny być wytrzymałe i trudne do sforsowania.
 • Styl i design, czyli dopasowane do danego budynku.
 • Kierunek otwierania. Już na etapie planowania zdecyduj, czy chcesz, aby drzwi otwierały się na zewnątrz czy do wewnątrz pomieszczenia.
 • Certyfikaty i deklaracje zgodności z normami.
 • Łatwość pielęgnacji i utrzymania w czystości.
 • Cena w relacji do oferowanej jakości.

Producenci drzwi — na co zwracać uwagę podczas wyboru?

 1. Upewnij się, że producent drzwi wejściowych może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami, a także spełnia normy bezpieczeństwa oraz jakości.
 2. Zapoznaj się z opiniami innych klientów na temat produktów danego producenta. Recenzje często dostarczają cennych informacji na temat obsługi klienta, trwałości drzwi wejściowych itp.
 3. Sprawdź, jaką gwarancję oferuje firma na swoje produkty. Jeśli obejmuje ona długi okres, zwykle oznacza to, że sam producent jest przekonany o trwałości i jakości swoich drzwi.
 4. Zorientuj się, czy producent stosuje nowoczesne technologie w produkcji drzwi. Jeśli tak — to świetnie. Niektóre innowacyjne zabiegi korzystnie wpływają na funkcjonalność, izolację termiczną czy bezpieczeństwo drzwi.
 5. Sprawdź, czy producent drzwi wejściowych oferuje łatwo dostępne akcesoria i części zamienne. Jeśli w przyszłości zajdzie potrzeba wymiany lub naprawy danego elementu, nie będzie to problematyczne.
 6. Warto wybierać producentów, którzy są dobrze znani i aktywny na danym rynku. To znacznie skraca czas realizacji zamówienia i dostawy, a także ułatwia obsługę posprzedażową.
 7. Jeśli, sam dbasz o środowisko, wybierz producenta, który stawia na ekologiczne rozwiązania.
 8. Przed złożeniem zamówienia sprawdź inne realizacje. Wykonane wcześniej projekty pozwolą Ci ocenić jakoś usług.
 9. Czy dana firma dba o dzielenie się wiedzą na temat swoich produktów? Jeśli tak, to dobrze. Blog zawierający fachowe porady i artykuły pomagające w wyborze odpowiednich produktów to sygnał, że dana firma dba o relacje z odbiorcą.

Jakich producentów drzwi wejściowych unikać?

Trudno jest jednoznacznie określić, których producentów drzwi wejściowych należy unikać. Częściowo świadczą o tym opinie klientów, jednak zwykle dotyczą one różnych doświadczeń, regionów kraju czy wariantów produktu. Zwykle jednak powinna nam się zapalić czerwona lampa, jeśli:

 • produkt jest nienaturalnie tani, ale nie jest przeceniony. W takiej sytuacji zachodzi ryzyko, iż producent oszczędza na materiałach i jakości wykonania, co często prowadzi do szybkiego zużywania materiałów, a także problemów z funkcjonalnością,
 • producent nie okazuje żadnych certyfikatów bezpieczeństwa i nie spełnia norm,
 • producent nie stawia sobie za priorytet bezpieczeństwa użytkowników,
 • w internecie jest bardzo dużo negatywnych opinii o produktach lub nie możemy znaleźć żadnej recenzji,
 • producent nie podaje informacji na temat gwarancji. Brak jasnych i korzystnych warunków w tej kwestii może sygnalizować, że trwałość produktu jest niska,
 • dostrzegamy brak przejrzystości w informacjach o produktach. Producentów, którzy nie udzielają odpowiedzi w sprawie specyfikacji technicznych, materiałów użytych do produkcji czy norm bezpieczeństwa, należy traktować ostrożnie,
 • firma nie ma jeszcze żadnych realizacji, którymi chciałby się pochwalić, potwierdzając tym samym jakość wykonywanych usług,
 • producent nie udziela wsparcia posprzedażowego lub obsługa klienta w firmie jest bardzo niskiej jakości,
 • producent zwleka z odpowiedzią na pytania klienta lub podaje inne informacje niż te, które są dostępne w sieci.

Sprawdzone i pewne drzwi od firmy Kapica

Reasumując, gdy wybieramy drzwi wejściowe, powinniśmy dokładnie sprawdzić ich producenta. Jeśli tego nie zrobimy, możemy kupić „kota w worku”, czyli produkt, którego wad jesteśmy nieświadomi. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości drzwi wejściowych, wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne, a także bezpieczeństwie domowników, zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą firmy Kapica. W naszym katalogu dostępnych modeli znajdziesz różne warianty drzwi PVC i z aluminium, a to wszystko najwyższej jakości.

Porady

Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
17-01-2024
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
17-01-2024
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
17-01-2024
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
17-01-2024
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
17-01-2024
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
17-01-2024
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
17-01-2024
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
17-01-2024
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
17-01-2024
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.
Wytrzymałe i estetyczne parapety aluminiowe — poznaj zalety tego rozwiązania
17-01-2024
Każda osoba, która decyduje się na budowę, lub gruntowny remont mieszkania, musi wybrać odpowiednie parapety. Przed zakupem dobrze jest rozeznać się w tym temacie, aby wybrać wytrzymały i estetyczny produkt, który będzie służył przez wiele lat. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę? Czy skupić się na stylistyce, czy samym wykonaniu? Czy parapety aluminiowe na wymiar to dobry wybór? Poznajcie odpowiedzi na te pytania!