Wybór odpowiednich drzwi dla domu jest niezwykle ważny, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Na rynku dostępne są różne modele, charakteryzujące się odmiennymi parametrami technicznymi. To samo można powiedzieć o stylu oraz wzornictwie drzwi zewnętrznych PVC. Kiedy wybrać retro drzwi PVC modern, a kiedy retro?

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Przy wyborze drzwi zewnętrznych istnieje szereg aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim trzeba skupić się na specyfikacji produktu. Jedną z najważniejszych kwestii jest współczynnik przenikania ciepła (Ud). W dobrych drzwiach zewnętrznych ten wskaźnik powinien być niski – 1,3 W/m2K to już optymalny zakres. Gwarantuje on dobrą izolację termiczną, wpływającą na wysoką wydajność energetyczną obiektu.

Im niższy Ud, tym lepiej. Drzwi wejściowe PVC firmy Kapica zapewniają doskonałe parametry termiczne. Wybierając na przykład drzwi PVC w systemie Living z panelem pełnym 36 mm, można cieszyć się stolarką – ze współczynnikiem Ud = 0,97 W/m2K.

Poza tym ważne jest również zwrócenie uwagi na klasę bezpieczeństwa drzwi. Produkty firmy Kapica to gwarancja solidnej bariery przed warunkami atmosferycznymi i złodziejami. Stolarka może być wyposażona w dodatkowe mechanizmy i elementy zabezpieczające. Dzięki temu użytkownicy zyskują jeszcze większy spokój.

Wybierając drzwi zewnętrzne, nie należy patrzeć wyłącznie na produkt. Analizie powinno poddać się całą firmę, która dostarcza produkty. Warto wybrać taką, która świadczy również kompleksowe usługi doradcze, pomiarowe i montażowe. W ten sposób zyska się pewność, że nie tylko otrzyma się doskonałe drzwi zewnętrzne PVC, ale również, że zostaną one odpowiednio dobrane, zamontowane i uszczelnione.

Drzwi zewnętrzne PVC retro – inspiracje

Drzwi PVC zewnętrzne retro mogą być montowane zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach komercyjnych. To doskonałe rozwiązanie w przypadku projektów o klasycznym i eleganckim wzornictwie. Inspiracje płynące z dawnych epok, pozwalają na aranżację niezwykle oryginalnej i stylowej elewacji. Produkty harmonijnie komponują się z historyczną architekturą oraz urokliwymi detalami.

Drzwi wejściowe retro PVC łączą w sobie zalety nowoczesnych materiałów, takie jak trwałość i energooszczędność, z wyjątkowym designem przeszłości. Są bogate w zdobienia, nieszablonowe okucia, witraże, przeszklenia, a także geometryczne wzory. Dostępne są w różnych kolorach, więc można dostosować je indywidualnie do specyfiki konkretnego projektu.

Drzwi zewnętrzne PVC modern – gdzie się sprawdzą?

Drzwi zewnętrzne PVC modern doskonale sprawdzą się w przypadku nowoczesnych i minimalistycznych domów. Tego typu stolarka będzie stanowić także znakomitą wizytówkę budynków o awangardowej i współczesnej architekturze.

Drzwi modern charakteryzują się prostotą formy, czystymi liniami oraz subtelnością w wykończeniu. Często wyposażone są w mniejsze lub większe przeszklenia, zdobione metalowymi listwami. Typowe dla drzwi nowoczesnych są również długie, owalne lub prostokątne, solidne pochwyty.

Ponadto, drzwi zewnętrzne PVC modern są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wykończeń. Dzięki temu łatwo można dopasować je do indywidualnych preferencji i charakteru nieruchomości. Ich nowoczesny design będzie stanowił atrakcyjne powitanie dla gości oraz podkreśli estetykę wejścia do budynku.

Zarówno drzwi zewnętrzne modern, jak i retro nadadzą budynkowi charakteru. Niemniej należy je dobrać ze starannością – odpowiednio dopasować do stylu elewacji oraz wnętrza, a także dominujących kolorów na zewnątrz i w środku.

Porady

Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?

Polecamy także na blogu
Firma Kapica z kolejną nominacją – Menedżer Roku Opolszczyzny 2023
24-07-2023
Prezes Firmy Kapica, Roman Kapica, został wyróżniony kolejną ważną nominacją w kategorii duże firmy podczas finałowej gali konkursu Menedżer Roku Opolszczyzny 2023. Ta nominacja jest wyrazem uznania dla osiągnięć firmy Kapica oraz potwierdza jej silną pozycję na rynku.
Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? 
24-07-2023
Właściwa temperatura w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Niezależnie od pory roku, odpowiednia temperatura wewnętrzna sprzyja lepszemu samopoczuciu, a także może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię. Optymalna temperatura różni się w zależności od pomieszczenia i jego funkcji.  Jaka powinna być temperatura w mieszkaniu? W salonie,…
Nowość od firmy Kapica dla wymagających inwestorów. Sprawdź, czym są konstrukcje aluminiowe dla dużych obiektów
24-07-2023
Z dumą przedstawiamy innowacyjne rozwiązania w kategorii konstrukcji aluminiowych, skoncentrowane na dużych obiektach. Jednym z naszych ostatnich tego typu projektów jest Hotel Hygge w Opolu. Ta realizacja stanowi doskonałe case study dla klientów, którzy rozważają wykorzystanie tego typu technologii w swoich inwestycjach.
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? 
24-07-2023
Wejście do Twojego domu to jego wizytówka, a wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo, komfort i styl na lata. Drzwi zewnętrzne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także spełniać wysokie wymagania techniczne. W tym artykule omówimy, jakie cechy powinna mieć wysokiej jakości stolarka drzwiowa oraz przedstawimy różne…
Jak wyciszyć pokój? Sprawdź nasze porady 
24-07-2023
Hałas z ulicy, głośne sąsiedztwo czy nawet dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego stosowanie dobrych praktyk wyciszania pokojów to must have w nowoczesnych mieszkaniach. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie wyciszyć pomieszczenie, aby cieszyć się spokojem.  Wygłuszenie a wyciszenie pokoju – różnice  Zanim…
Firma Kapica z kolejną nagrodą na koncie! Rozwijamy się z Wami i dla Was
24-07-2023
Uroczysta gala XXI edycji konkursu Opolskiej Nagrody Jakości już za nami. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także XVII edycję konkursu Znakomity Przywódca. Dla firmy Kapica był to ważny dzień, bo jedna z prestiżowych nagród trafiła w ręce naszego prezesa, Romana Kapicy.
Jak wyregulować drzwi PVC? Krok po kroku
24-07-2023
Drzwi PVC cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wytrzymałość, przystępność cenową oraz doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jednak nawet najlepsze drzwi z czasem mogą wymagać regulacji, zwłaszcza jeśli zauważysz trudności w ich zamykaniu lub otwieraniu, a także, gdy pojawią się szczeliny przepuszczające zimne powietrze. W tym artykule pokażemy…
Jak uszczelnić drzwi balkonowe?
24-07-2023
Nieszczelne drzwi balkonowe to nie tylko uciążliwy hałas z zewnątrz, ale także przeciągi, wychłodzenie pomieszczenia i straty ciepła. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać. Prawidłowe uszczelnienie drzwi balkonowych jest kluczowe dla utrzymania komfortu cieplnego i akustycznego w Twoim domu. Z tego kompleksowego poradnika dowiesz się, jak skutecznie uszczelnić drzwi…
Wymiana okien w starym domu – praktyczne wskazówki
24-07-2023
Wymiana okien w starym domu to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort mieszkańców i wpłynąć na efektywność energetyczną budynku. Stare okna często są nieszczelne, co prowadzi do strat ciepła i wyższych rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo nowe okna mogą poprawić estetykę budynku oraz zwiększyć jego wartość rynkową. W niniejszym artykule przedstawiamy…
Prawidłowy montaż okien – jak powinien wyglądać?
24-07-2023
Dobra instalacja okien odpowiada nie tylko za ich prawidłowe działanie, ale też  efektywność energetyczną domu i komfort życia mieszkańców. Odpowiednio zamontowane okna są kluczowym warunkiem utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności. W znacznym stopniu przyczyniają się też do redukcji hałasu dobiegającego z zewnątrz. Jak powinien przebiegać taki montaż? Na czym polega…