Wybór odpowiednich drzwi dla domu jest niezwykle ważny, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Na rynku dostępne są różne modele, charakteryzujące się odmiennymi parametrami technicznymi. To samo można powiedzieć o stylu oraz wzornictwie drzwi zewnętrznych PVC. Kiedy wybrać retro drzwi PVC modern, a kiedy retro?

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Przy wyborze drzwi zewnętrznych istnieje szereg aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim trzeba skupić się na specyfikacji produktu. Jedną z najważniejszych kwestii jest współczynnik przenikania ciepła (Ud). W dobrych drzwiach zewnętrznych ten wskaźnik powinien być niski – 1,3 W/m2K to już optymalny zakres. Gwarantuje on dobrą izolację termiczną, wpływającą na wysoką wydajność energetyczną obiektu.

Im niższy Ud, tym lepiej. Drzwi wejściowe PVC firmy Kapica zapewniają doskonałe parametry termiczne. Wybierając na przykład drzwi PVC w systemie Living z panelem pełnym 36 mm, można cieszyć się stolarką – ze współczynnikiem Ud = 0,97 W/m2K.

Poza tym ważne jest również zwrócenie uwagi na klasę bezpieczeństwa drzwi. Produkty firmy Kapica to gwarancja solidnej bariery przed warunkami atmosferycznymi i złodziejami. Stolarka może być wyposażona w dodatkowe mechanizmy i elementy zabezpieczające. Dzięki temu użytkownicy zyskują jeszcze większy spokój.

Wybierając drzwi zewnętrzne, nie należy patrzeć wyłącznie na produkt. Analizie powinno poddać się całą firmę, która dostarcza produkty. Warto wybrać taką, która świadczy również kompleksowe usługi doradcze, pomiarowe i montażowe. W ten sposób zyska się pewność, że nie tylko otrzyma się doskonałe drzwi zewnętrzne PVC, ale również, że zostaną one odpowiednio dobrane, zamontowane i uszczelnione.

Drzwi zewnętrzne PVC retro – inspiracje

Drzwi PVC zewnętrzne retro mogą być montowane zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach komercyjnych. To doskonałe rozwiązanie w przypadku projektów o klasycznym i eleganckim wzornictwie. Inspiracje płynące z dawnych epok, pozwalają na aranżację niezwykle oryginalnej i stylowej elewacji. Produkty harmonijnie komponują się z historyczną architekturą oraz urokliwymi detalami.

Drzwi wejściowe retro PVC łączą w sobie zalety nowoczesnych materiałów, takie jak trwałość i energooszczędność, z wyjątkowym designem przeszłości. Są bogate w zdobienia, nieszablonowe okucia, witraże, przeszklenia, a także geometryczne wzory. Dostępne są w różnych kolorach, więc można dostosować je indywidualnie do specyfiki konkretnego projektu.

Drzwi zewnętrzne PVC modern – gdzie się sprawdzą?

Drzwi zewnętrzne PVC modern doskonale sprawdzą się w przypadku nowoczesnych i minimalistycznych domów. Tego typu stolarka będzie stanowić także znakomitą wizytówkę budynków o awangardowej i współczesnej architekturze.

Drzwi modern charakteryzują się prostotą formy, czystymi liniami oraz subtelnością w wykończeniu. Często wyposażone są w mniejsze lub większe przeszklenia, zdobione metalowymi listwami. Typowe dla drzwi nowoczesnych są również długie, owalne lub prostokątne, solidne pochwyty.

Ponadto, drzwi zewnętrzne PVC modern są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wykończeń. Dzięki temu łatwo można dopasować je do indywidualnych preferencji i charakteru nieruchomości. Ich nowoczesny design będzie stanowił atrakcyjne powitanie dla gości oraz podkreśli estetykę wejścia do budynku.

Zarówno drzwi zewnętrzne modern, jak i retro nadadzą budynkowi charakteru. Niemniej należy je dobrać ze starannością – odpowiednio dopasować do stylu elewacji oraz wnętrza, a także dominujących kolorów na zewnątrz i w środku.

Porady

Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?

Polecamy także na blogu
Wymiana bramy garażowej segmentowej – o czym pamiętać, aby uniknąć błędów?
24-07-2023
Brama garażowa pozostaje niedoceniona, dopóki na jaw nie wyjdą problemy. Niewłaściwie zamontowana brama garażowa segmentowa może stać się źródłem wielu niedogodności – od zacinania się podczas otwierania i zamykania, przez utratę ciepła z powodu nieszczelności, aż po obniżenie poziomu bezpieczeństwa całego domu. Właśnie dlatego wymiana bramy garażowej to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.
5 zalet moskitier ramkowych
24-07-2023
Wraz z nadejściem cieplejszych dni rozpoczyna się sezon na najlepsze pomysły i rozwiązania, jak poradzić sobie z uciążliwymi owadami. Jedni preferują krótkotrwałe rozwiązania DIY lub różnego rodzaju środki chemiczne, inni stawiają na profesjonalne narzędzia. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepsza, gdyż jest nieinwazyjna zarówno dla ludzi, jak i owadów. Mowa w tym przypadku o moskitierze ramkowej, która poza tym, że oszczędza małe stworzenia oraz zdrowie domowników, ma znacznie więcej zalet.
Wybór drzwi wejściowych – 5 kluczowych aspektów
24-07-2023
Drzwi wejściowe to nie tylko pierwszy element naszego domu, który widzą goście. To również nasza pierwsza linia obrony przed intruzami i warunkami atmosferycznymi. Dlatego wybór odpowiedniej stolarki o najwyższych standardach jest kluczowy. Poznaj 5 aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych.
Jak wybrać bramę garażową segmentową?
24-07-2023
Budujesz nowy garaż lub planujesz modernizację starego? Jeżeli tak, prawdopodobnie stoisz przed niełatwym wyzwaniem – wyborem bramy. Na pewno słyszałeś o bramie garażowej segmentowej, bo to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością klientów. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy o bramach segmentowych oraz poznasz argumenty przemawiające za ich wyborem.
Działo się! Relacja z pikniku dla pracowników firmy Kapica
24-07-2023
Była zabawa, emocje i mnóstwo atrakcji. Tak można podsumować piknik rodzinno-sportowy, na którym firma Kapica miała przyjemność gościć swoich pracowników. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie zyskało spore zainteresowanie. Bardzo się cieszymy, że znów mogliśmy wszyscy spotkać się i miło spędzić czas.
Demontaż i wymiana okien – co warto wiedzieć?
24-07-2023
Wymiana okien to jedna z kluczowych kwestii, gdy chce się poprawić komfort i efektywność energetyczną domu. Wiele osób zwleka jednak z decyzją o remoncie, gdyż obawia się czasochłonnej pracy. Niemniej wymiana stolarki bez uszkodzenia elewacji jest jak najbardziej możliwa i może przebiec szybko, sprawnie i tanio. Tanio, ponieważ na okna można uzyskać dofinansowanie. Sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć przed demontażem okna.
Nowa hala, nowe możliwości. Kapica uruchamia kolejny zakład
24-07-2023
W ubiegłym roku informowaliśmy o nowym zakładzie w Zawadzkiem przy ulicy Strzeleckiej i obiecywaliśmy, że wkrótce będziemy mogli poszczycić się kolejną halą, umożliwiającą produkcję jeszcze większej liczby okien i drzwi. Nie pozostajemy gołosłowni. To dla nas wspaniałe rozpoczęcie lata. Prace w nowym obiekcie ruszyły 26.06.2023 roku, pierwsze wysyłki zrealizowaliśmy już 01.07.2023.
Jakie okna zapewnią ochronę przed hałasem?
24-07-2023
Hałas może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam stworzyć spokojne i ciche środowisko w naszym domu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie hałasu z zewnątrz jest wybór odpowiednich okien. Dobrej jakości stolarka może znacznie zmniejszyć poziom hałasu dochodzącego do wnętrza domu, tworząc komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Jak wybrać wysokiej jakości produkty z optymalnym współczynnikiem Rw?
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PVC
24-07-2023
Zastanawiasz się nad wyborem drzwi zewnętrznych do swojego domu? Zdecydowanie jest to jeden z kluczowych elementów, który wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy zamierzasz kupić drzwi wejściowe PVC, aluminiowe lub tarasowe wskazujemy 5 kluczowych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.
Okno w pokoju dziecka – dobór i aranżacja
24-07-2023
Wybierając okno do pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Dzięki temu zapewni się swoim pociechom bezpieczeństwo, komfort i odpowiednie warunki do nauki, zabawy oraz wypoczynku. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze produkty oraz poznaj ciekawe możliwości aranżacyjne.