Hałas może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam stworzyć spokojne i ciche środowisko w naszym domu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie hałasu z zewnątrz jest wybór odpowiednich okien. Dobrej jakości stolarka może znacznie zmniejszyć poziom hałasu dochodzącego do wnętrza domu, tworząc komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Jak wybrać wysokiej jakości produkty z optymalnym współczynnikiem Rw?

Współczynnik Rw okna – co to jest?

Współczynnik Rw okna to kluczowy parametr, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze okien, zwłaszcza jeśli zależy nam na ochronie przed hałasem. Rw to indeks izolacji akustycznej, który jest miarą zdolności okna do tłumienia hałasu. Wyrażany jest w decybelach (dB) i im jest wyższy, tym lepsza ochrona przed hałasem.

Na współczynnik Rw okna wpływa wiele czynników. Znaczenie w tym przypadku mają takie kwestie jak materiał, z którego jest wykonane okno, jego konstrukcja, grubość szyb czy rodzaj uszczelek. Na ogół, im grubsza szyba i im lepiej wykonane okno, tym wyższy będzie współczynnik Rw.

Izolacja akustyczna okien – na co zwrócić uwagę?

Hałas z zewnątrz może znacznie wpływać na komfort życia i pracy w naszym domu. Dlatego, jeśli mieszkasz w głośnej okolicy, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na izolację akustyczną okien. Istnieje kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę.

Jak już wspomniano wcześniej, współczynnik Rw jest kluczowym parametrem określającym poziom izolacji akustycznej okna. Im wyższa jest jego wartość, tym lepiej. Standardowe okna mają Rw 30 dB. Jednak warto wybierać produkty z Rw równym przynajmniej 45 dB – to już bardzo dobry wynik.

Na poziom izolacji akustycznej okna wpływa także grubość szyby. Im grubsza szyba, tym lepsza izolacja akustyczna. Dlatego warto rozważyć wybór okien z podwójnymi lub potrójnymi szybami.

Dobrej jakości uszczelki mogą znacznie poprawić izolację akustyczną okna. Sprawdź, czy okno, które wybrałeś, wyposażono w uszczelki wykonane z trwałego i elastycznego materiału, który skutecznie tłumi dźwięki.

Chcąc uczynić ze swego wnętrza oazę ciszy i spokoju warto wybrać okna PVC Schüco Living. Dzięki nim męczący hałas z zewnątrz przestanie być problemem. Produkty wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wyposażono w innowacyjną technologię uszczelnień EDPM. Przemyślany projekt konstrukcyjny wyróżnia się izolacją akustyczną na poziomie 47 dB. W ofercie firmy Kapica dostępne są również systemy aluminiowe Schüco AWS. W zależności od modelu można wybierać spośród okien o współczynniku Rw od 47 dB do nawet 53 dB.

Wyciszenie okna – jak zwiększyć izolacyjność akustyczną okien?

Okna Schüco Corona CT 70 to energooszczędna stolarka PVC gwarantująca komfort i bezpieczeństwo. Produkty prezentują się elegancko, a ponadto charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi. Gwarantują skuteczną ochronę przed zimnem. To zasługa innowacyjnych profili wykonanych w technologii 5-komorowej o głębokości zabudowy 70 mm. Dzięki temu użytkownicy zyskują wysoką izolację termiczną.

System uszczelniania z dwoma uszczelkami przylgowymi oraz szybami o specjalnych właściwościach umożliwia kreację wyjątkowo przyjemnej przestrzeni. Stolarka zapewnia ochronę przed hałasem, deszczem oraz wiatrem. Klienci ceniący sobie najwyższy komfort akustyczny dodatkowo mogą zwiększyć współczynnik Rw okna, wykorzystując do tego specjalne szyby zespolone.

Należy pamiętać, że samo okno to nie wszystko. Na komfort akustyczny wpływają także inne czynniki, takie jak jakość drzwi, izolacja ścian czy hałas generowany wewnątrz budynku. Duże znaczenie w tym przypadku ma również dobrze przeprowadzony montaż okna, gwarantujący pełną szczelność i maksymalne wykorzystanie potencjału konstrukcji.

Firma Kapica nie tylko dostarcza wysokiej jakości okna, ale również zapewnia wykwalifikowany zespół specjalistów, którzy stosują najlepsze praktyki osadzania stolarki. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się wysokiej jakości produktami i zyskują pewność, że prace montażowe zostały przeprowadzone według najwyższych standardów.

Porady

Jakie okna zapewnią ochronę przed hałasem?

Polecamy także na blogu
Wymiana bramy garażowej segmentowej – o czym pamiętać, aby uniknąć błędów?
12-07-2023
Brama garażowa pozostaje niedoceniona, dopóki na jaw nie wyjdą problemy. Niewłaściwie zamontowana brama garażowa segmentowa może stać się źródłem wielu niedogodności – od zacinania się podczas otwierania i zamykania, przez utratę ciepła z powodu nieszczelności, aż po obniżenie poziomu bezpieczeństwa całego domu. Właśnie dlatego wymiana bramy garażowej to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.
5 zalet moskitier ramkowych
12-07-2023
Wraz z nadejściem cieplejszych dni rozpoczyna się sezon na najlepsze pomysły i rozwiązania, jak poradzić sobie z uciążliwymi owadami. Jedni preferują krótkotrwałe rozwiązania DIY lub różnego rodzaju środki chemiczne, inni stawiają na profesjonalne narzędzia. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepsza, gdyż jest nieinwazyjna zarówno dla ludzi, jak i owadów. Mowa w tym przypadku o moskitierze ramkowej, która poza tym, że oszczędza małe stworzenia oraz zdrowie domowników, ma znacznie więcej zalet.
Wybór drzwi wejściowych – 5 kluczowych aspektów
12-07-2023
Drzwi wejściowe to nie tylko pierwszy element naszego domu, który widzą goście. To również nasza pierwsza linia obrony przed intruzami i warunkami atmosferycznymi. Dlatego wybór odpowiedniej stolarki o najwyższych standardach jest kluczowy. Poznaj 5 aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych.
Jak wybrać bramę garażową segmentową?
12-07-2023
Budujesz nowy garaż lub planujesz modernizację starego? Jeżeli tak, prawdopodobnie stoisz przed niełatwym wyzwaniem – wyborem bramy. Na pewno słyszałeś o bramie garażowej segmentowej, bo to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością klientów. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy o bramach segmentowych oraz poznasz argumenty przemawiające za ich wyborem.
Działo się! Relacja z pikniku dla pracowników firmy Kapica
12-07-2023
Była zabawa, emocje i mnóstwo atrakcji. Tak można podsumować piknik rodzinno-sportowy, na którym firma Kapica miała przyjemność gościć swoich pracowników. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie zyskało spore zainteresowanie. Bardzo się cieszymy, że znów mogliśmy wszyscy spotkać się i miło spędzić czas.
Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?
12-07-2023
Wybór odpowiednich drzwi dla domu jest niezwykle ważny, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Na rynku dostępne są różne modele, charakteryzujące się odmiennymi parametrami technicznymi. To samo można powiedzieć o stylu oraz wzornictwie drzwi zewnętrznych PVC. Kiedy wybrać retro drzwi PVC modern, a kiedy retro?
Demontaż i wymiana okien – co warto wiedzieć?
12-07-2023
Wymiana okien to jedna z kluczowych kwestii, gdy chce się poprawić komfort i efektywność energetyczną domu. Wiele osób zwleka jednak z decyzją o remoncie, gdyż obawia się czasochłonnej pracy. Niemniej wymiana stolarki bez uszkodzenia elewacji jest jak najbardziej możliwa i może przebiec szybko, sprawnie i tanio. Tanio, ponieważ na okna można uzyskać dofinansowanie. Sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć przed demontażem okna.
Nowa hala, nowe możliwości. Kapica uruchamia kolejny zakład
12-07-2023
W ubiegłym roku informowaliśmy o nowym zakładzie w Zawadzkiem przy ulicy Strzeleckiej i obiecywaliśmy, że wkrótce będziemy mogli poszczycić się kolejną halą, umożliwiającą produkcję jeszcze większej liczby okien i drzwi. Nie pozostajemy gołosłowni. To dla nas wspaniałe rozpoczęcie lata. Prace w nowym obiekcie ruszyły 26.06.2023 roku, pierwsze wysyłki zrealizowaliśmy już 01.07.2023.
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PVC
12-07-2023
Zastanawiasz się nad wyborem drzwi zewnętrznych do swojego domu? Zdecydowanie jest to jeden z kluczowych elementów, który wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy zamierzasz kupić drzwi wejściowe PVC, aluminiowe lub tarasowe wskazujemy 5 kluczowych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.
Okno w pokoju dziecka – dobór i aranżacja
12-07-2023
Wybierając okno do pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Dzięki temu zapewni się swoim pociechom bezpieczeństwo, komfort i odpowiednie warunki do nauki, zabawy oraz wypoczynku. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze produkty oraz poznaj ciekawe możliwości aranżacyjne.