Hałas może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam stworzyć spokojne i ciche środowisko w naszym domu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie hałasu z zewnątrz jest wybór odpowiednich okien. Dobrej jakości stolarka może znacznie zmniejszyć poziom hałasu dochodzącego do wnętrza domu, tworząc komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Jak wybrać wysokiej jakości produkty z optymalnym współczynnikiem Rw?

Współczynnik Rw okna – co to jest?

Współczynnik Rw okna to kluczowy parametr, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze okien, zwłaszcza jeśli zależy nam na ochronie przed hałasem. Rw to indeks izolacji akustycznej, który jest miarą zdolności okna do tłumienia hałasu. Wyrażany jest w decybelach (dB) i im jest wyższy, tym lepsza ochrona przed hałasem.

Na współczynnik Rw okna wpływa wiele czynników. Znaczenie w tym przypadku mają takie kwestie jak materiał, z którego jest wykonane okno, jego konstrukcja, grubość szyb czy rodzaj uszczelek. Na ogół, im grubsza szyba i im lepiej wykonane okno, tym wyższy będzie współczynnik Rw.

Izolacja akustyczna okien – na co zwrócić uwagę?

Hałas z zewnątrz może znacznie wpływać na komfort życia i pracy w naszym domu. Dlatego, jeśli mieszkasz w głośnej okolicy, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na izolację akustyczną okien. Istnieje kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę.

Jak już wspomniano wcześniej, współczynnik Rw jest kluczowym parametrem określającym poziom izolacji akustycznej okna. Im wyższa jest jego wartość, tym lepiej. Standardowe okna mają Rw 30 dB. Jednak warto wybierać produkty z Rw równym przynajmniej 45 dB – to już bardzo dobry wynik.

Na poziom izolacji akustycznej okna wpływa także grubość szyby. Im grubsza szyba, tym lepsza izolacja akustyczna. Dlatego warto rozważyć wybór okien z podwójnymi lub potrójnymi szybami.

Dobrej jakości uszczelki mogą znacznie poprawić izolację akustyczną okna. Sprawdź, czy okno, które wybrałeś, wyposażono w uszczelki wykonane z trwałego i elastycznego materiału, który skutecznie tłumi dźwięki.

Chcąc uczynić ze swego wnętrza oazę ciszy i spokoju warto wybrać okna PVC Schüco Living. Dzięki nim męczący hałas z zewnątrz przestanie być problemem. Produkty wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wyposażono w innowacyjną technologię uszczelnień EDPM. Przemyślany projekt konstrukcyjny wyróżnia się izolacją akustyczną na poziomie 47 dB. W ofercie firmy Kapica dostępne są również systemy aluminiowe Schüco AWS. W zależności od modelu można wybierać spośród okien o współczynniku Rw od 47 dB do nawet 53 dB.

Wyciszenie okna – jak zwiększyć izolacyjność akustyczną okien?

Okna Schüco Corona CT 70 to energooszczędna stolarka PVC gwarantująca komfort i bezpieczeństwo. Produkty prezentują się elegancko, a ponadto charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi. Gwarantują skuteczną ochronę przed zimnem. To zasługa innowacyjnych profili wykonanych w technologii 5-komorowej o głębokości zabudowy 70 mm. Dzięki temu użytkownicy zyskują wysoką izolację termiczną.

System uszczelniania z dwoma uszczelkami przylgowymi oraz szybami o specjalnych właściwościach umożliwia kreację wyjątkowo przyjemnej przestrzeni. Stolarka zapewnia ochronę przed hałasem, deszczem oraz wiatrem. Klienci ceniący sobie najwyższy komfort akustyczny dodatkowo mogą zwiększyć współczynnik Rw okna, wykorzystując do tego specjalne szyby zespolone.

Należy pamiętać, że samo okno to nie wszystko. Na komfort akustyczny wpływają także inne czynniki, takie jak jakość drzwi, izolacja ścian czy hałas generowany wewnątrz budynku. Duże znaczenie w tym przypadku ma również dobrze przeprowadzony montaż okna, gwarantujący pełną szczelność i maksymalne wykorzystanie potencjału konstrukcji.

Firma Kapica nie tylko dostarcza wysokiej jakości okna, ale również zapewnia wykwalifikowany zespół specjalistów, którzy stosują najlepsze praktyki osadzania stolarki. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się wysokiej jakości produktami i zyskują pewność, że prace montażowe zostały przeprowadzone według najwyższych standardów.

Porady

Jakie okna zapewnią ochronę przed hałasem?

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
12-07-2023
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
12-07-2023
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
12-07-2023
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
12-07-2023
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
12-07-2023
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
12-07-2023
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
12-07-2023
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
12-07-2023
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
12-07-2023
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
12-07-2023
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.