Laury Ziemi Strzeleckiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie, podczas którego nagradzane są osoby, stowarzyszenia i firmy, wyróżniające się w dziedzinie biznesu oraz w życiu społecznym i kulturalnym. W tym roku Laury Ziemi Strzeleckiej 2022 trafiły do wielu zasłużonych osób, a wśród nich znalazł się Roman Kapica.

Laury Ziemi Strzeleckiej 2022 rozdane

Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej już po raz 23. wyróżniło mieszkańców regionu za ich proaktywną postawę i działalność. Gala Laurów Ziemi Strzeleckiej 2022 odbyła się 22.04.2023 w Strzeleckim Ośrodku Kultur. Statuetki przedstawiające myśliwego z psem, który jest symbolem Strzelec Opolskich, odebrało 7 osób.

Za działalność sportową utytułowany został Jerzy Janik, do którego największych dokonań należy zdobycie „Korony Maratonów”. Ryszard Pagacz otrzymał laur w kategorii działalność wychowawcza, m.in. za wieloletnią i wybitną pracę naukową i wychowawczą z młodzieżą.

Artystę, autora rzeźb i płaskorzeźb Bogusława Solarza nagrodzono za działalność kulturalną w regionie. Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice otrzymało statuetkę za działalność społeczną. Z kolei za wysoką jakość przeprowadzanych inwestycji utytułowano Leszka Nowaka  – właściciela firmy Now-Bud – w obszarze działalność gospodarcza.

Firma Kapica z nagrodą specjalną

Podczas gali Laurów Ziemi Strzeleckiej 2022 przyznano także dwie nagrody specjalne. Pierwsza z nich trafiła do Romana Kapicy. Firma Kapica jest jednym z czołowych pracodawców na Ziemi Strzeleckiej i niekwestionowanym liderem w branży produkcji stolarki okienno-drzwiowej.

Od samego początku swojego powstania, firma Kapica skupiała się na lokalnym rynku i rozwijała swoją działalność, co przyczyniło się do wzrostu gospodarczego Ziemi Strzeleckiej. Firma Kapica nie tylko dostarcza wysokiej jakości produkty swoim klientom, ale także angażuje się w działalność społeczną na Ziemi Strzeleckiej. Wspiera lokalne organizacje, fundacje i kluby sportowe, co czyni ją ważnym partnerem społecznym dla regionu.

Nagroda specjalna, którą otrzymałem na tegorocznych Laurach Ziemi Strzeleckiej 2022, potwierdza nasze znaczenie dla lokalnej społeczności. Zawsze staramy się być przykładem dla innych firm z branży, łącząc nasze priorytety biznesowe z troską o lokalną społeczność. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione – mówi Roman Kapica.

Aktualności

Specjalny Laur Ziemi Strzeleckiej 2022 dla Romana Kapicy

Polecamy także na blogu
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
12-05-2023
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.
Wytrzymałe i estetyczne parapety aluminiowe — poznaj zalety tego rozwiązania
12-05-2023
Każda osoba, która decyduje się na budowę, lub gruntowny remont mieszkania, musi wybrać odpowiednie parapety. Przed zakupem dobrze jest rozeznać się w tym temacie, aby wybrać wytrzymały i estetyczny produkt, który będzie służył przez wiele lat. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę? Czy skupić się na stylistyce, czy samym wykonaniu? Czy parapety aluminiowe na wymiar to dobry wybór? Poznajcie odpowiedzi na te pytania!
Integracja firmy Kapica 2023 – pojechali w nieznane i… było super!
12-05-2023
Dokładnie 69 osób pojechało w nieznane… i to dosłownie. Pracownicy z największą liczbą punktów uzyskanych w Kapica Sport Challenge 2023 w nagrodę 21 października udali się na integracyjny wyjazd firmowy. Każdy uczestnik mógł wybrać jedną z dwóch opcji wyprawy – wersję rekreacyjną z relaksem lub ambitną z dreszczykiem. Reszta była już totalną niewiadomą . Pewne było tylko to, że sportowa rywalizacja firmy Kapica to gra warta świeczki, o czym wszyscy szybko się przekonali.
Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych
12-05-2023
Rolety zewnętrzne od wielu lat cieszą się dużą popularnością zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i publicznych oraz komercyjnych. Nic też nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się coś zmienić. Rolety zewnętrzne to rozwiązanie stosunkowo proste, sprawdzone i zapewniające wiele pożądanych funkcjonalności. Poznajmy więc najważniejsze zalety rolet zewnętrznych!
Innowacyjne rozwiązania w oknach PVC – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
12-05-2023
Okno nie tylko dostarcza do wnętrza światło i chroni je przed czynnikami atmosferycznymi. To także istotny element wpływający na efektywność energetyczną domu, komfort akustyczny, a także bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach, okna PVC przechodzą prawdziwą rewolucję. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, okna premium wyposażane są w zaawansowane technologie, oferując użytkownikom szereg innowacyjnych rozwiązań na miarę inteligentnych domów. Jeżeli interesuje Cię wybór najlepszych nowoczesnych okien PVC, przeczytaj ten artykuł do końca.
-10% z okazji otwarcia nowego salonu Kapica w Tarnowskich Górach
12-05-2023
Klienci, to dla Was zmieniamy się na lepsze. W dniu 25.11.2023 zapraszamy na otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w zupełnie nowej, lepszej lokalizacji. Znajdziecie nas przy ulicy Skowronków 2A, a tam będziemy czekać na Was z pełnym katalogiem produktów i… inauguracyjną promocją.
Na jakiej wysokości zamontować okna – zasady i normy
12-05-2023
Znajomość zasad i norm dotyczących prawidłowej wysokości montowania okien służy mocowaniu konstrukcji zgodnie ze sztuką dekarską. Dzięki temu konstrukcja spełnia swoje funkcje i jest stabilna. Niemniej właściwe osadzenie okna wpływa również na dalsze możliwości aranżacyjne mieszkania – swobodne dopasowanie mebli czy grzejników. Dlatego warto dowiedzieć się, na jakiej wysokości montować standardowe okna, okna dachowe, a także parapety.
Eleganckie i trwałe okna aluminiowe: dlaczego warto rozważyć ten wybór dla swojego domu?
12-05-2023
Od pewnego czasu okna aluminiowe zyskują na popularności w budownictwie mieszkalnym. Elegancja, prostota i minimalizm to główne cechy, które wyróżniają je na tle innych produktów. Co przemawia za wyborem okien z aluminium do domu? Jakie są ich najważniejsze zalety? Czy ich montaż nie wpływa niekorzystnie na izolację termiczną budynku? Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć ich wybór.
Nowoczesne drzwi PVC: jakie wzornictwo i technologie wybrać do swojego wnętrza?
12-05-2023
Drzwi PVC od wielu lat są jednymi z najchętniej wybieranych modeli drzwi wejściowych. Dzieje się tak ze względu na ich liczne zalety. Modele wykonane z PVC wyróżniają się dużą funkcjonalnością i trwałością, a ponadto ponadczasową estetyką. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem takich drzwi do swojego domu lub biura, poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące technologii i wzornictwa, które warto wziąć pod uwagę.
Parapety PVC a estetyka wnętrza: jak dobierać odpowiednie kolory i wzory do wystroju pomieszczeń?
12-05-2023
Zwykle traktowane są wyłącznie w kategorii użytkowej, w rzeczywistości mogą jednak odgrywać ważną rolę w kształtowaniu charakteru wnętrza. Mowa o parapetach. Te niepozorne elementy wystroju, które najczęściej służą jako półki na doniczki, mają bardzo duży potencjał aranżacyjny. W zależności od wybranego materiału, koloru i wzoru, można w łatwy sposób stworzyć z nich piękne dopełnienie każdego pomieszczenia. W poniższym tekście odpowiadamy na pytania, czym cechują się parapety PVC, jak wpływają na estetykę wnętrz i w jaki sposób dobrać model dopasowany do konkretnej stylistyki.