Laury Ziemi Strzeleckiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie, podczas którego nagradzane są osoby, stowarzyszenia i firmy, wyróżniające się w dziedzinie biznesu oraz w życiu społecznym i kulturalnym. W tym roku Laury Ziemi Strzeleckiej 2022 trafiły do wielu zasłużonych osób, a wśród nich znalazł się Roman Kapica.

Laury Ziemi Strzeleckiej 2022 rozdane

Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej już po raz 23. wyróżniło mieszkańców regionu za ich proaktywną postawę i działalność. Gala Laurów Ziemi Strzeleckiej 2022 odbyła się 22.04.2023 w Strzeleckim Ośrodku Kultur. Statuetki przedstawiające myśliwego z psem, który jest symbolem Strzelec Opolskich, odebrało 7 osób.

Za działalność sportową utytułowany został Jerzy Janik, do którego największych dokonań należy zdobycie „Korony Maratonów”. Ryszard Pagacz otrzymał laur w kategorii działalność wychowawcza, m.in. za wieloletnią i wybitną pracę naukową i wychowawczą z młodzieżą.

Artystę, autora rzeźb i płaskorzeźb Bogusława Solarza nagrodzono za działalność kulturalną w regionie. Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice otrzymało statuetkę za działalność społeczną. Z kolei za wysoką jakość przeprowadzanych inwestycji utytułowano Leszka Nowaka  – właściciela firmy Now-Bud – w obszarze działalność gospodarcza.

Firma Kapica z nagrodą specjalną

Podczas gali Laurów Ziemi Strzeleckiej 2022 przyznano także dwie nagrody specjalne. Pierwsza z nich trafiła do Romana Kapicy. Firma Kapica jest jednym z czołowych pracodawców na Ziemi Strzeleckiej i niekwestionowanym liderem w branży produkcji stolarki okienno-drzwiowej.

Od samego początku swojego powstania, firma Kapica skupiała się na lokalnym rynku i rozwijała swoją działalność, co przyczyniło się do wzrostu gospodarczego Ziemi Strzeleckiej. Firma Kapica nie tylko dostarcza wysokiej jakości produkty swoim klientom, ale także angażuje się w działalność społeczną na Ziemi Strzeleckiej. Wspiera lokalne organizacje, fundacje i kluby sportowe, co czyni ją ważnym partnerem społecznym dla regionu.

Nagroda specjalna, którą otrzymałem na tegorocznych Laurach Ziemi Strzeleckiej 2022, potwierdza nasze znaczenie dla lokalnej społeczności. Zawsze staramy się być przykładem dla innych firm z branży, łącząc nasze priorytety biznesowe z troską o lokalną społeczność. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione – mówi Roman Kapica.

Aktualności

Specjalny Laur Ziemi Strzeleckiej 2022 dla Romana Kapicy

Polecamy także na blogu
Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC?
12-05-2023
Niezależnie od tego, czy za oknami jest kojąca zieleń, czy tętniące życiem miasto – inwestorzy coraz częściej chcą, aby granica między wnętrzem domu, a jego otoczeniem była jak najmniej widoczna. Dzięki temu można uzyskać poczucie przestrzeni i niekrępowania. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu takiego efektu, doskonałym wyborem będą systemy przesuwne wykonane z PVC. Wystarczy lekko je popchnąć, aby w niezakłócony sposób swobodnie przemieszczać się pomiędzy pokojami a tarasem lub ogrodem. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC.
Okna PVC złoty dąb – jaka elewacja i parapety będą pasowały najlepiej?
12-05-2023
Do niedawna białe okna PVC były najpopularniejsze. Ich neutralny kolor pasuje do większości elewacji, a na rynku trudno było znaleźć inne możliwości. Dziś jest ich znacznie więcej, a najnowsze trendy skłaniają inwestorów do wyboru modeli z kolorowymi ramami. W ofercie firmy Kapica dostępne są ramy okienne o różnym wykończeniu. Dzięki temu można je dopasować do indywidualnych projektów budynków. Jeśli planujesz zainstalować okna PVC w kolorze złoty dąb, sprawdź jaka elewacja i parapety będą z nimi najlepiej współgrać.
Zostań partnerem biznesowym firmy Kapica. Ta współpraca Ci się opłaci!
12-05-2023
Szukasz wyjątkowej okazji do nawiązania strategicznego partnerstwa biznesowego? Firma Kapica otworzyła swoje podwoje dla nowych partnerów biznesowych. Nie czekaj! Ta współpraca przyniesie Ci wiele profitów i zwiększy rozpoznawalność Twojej marki na rynku. Przyjrzyj się naszej ofercie i dowiedz się, jak możesz zostać partnerem firmy Kapica.
Urodziny Majstra, Pana Jerzego Kapicy
12-05-2023
29 marca 2023 roku świętowaliśmy 80. urodziny Pana Jerzego Kapicy – cenionego Majstra i byłego Szefa naszej firmy. W pierwszej połowie dnia odbyło się spotkanie w zakładzie w Grodzisku. Popołudniem zebraliśmy się w firmie w Zawadzkiem. Uroczystość była wyrazem wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie i nieoceniony wkład w rozwój firmy.
Okno w sypialni – możliwości i wybór 
12-05-2023
Sypialnia pełni w domu szczególną funkcję – można zrelaksować się w niej po ciężkim dniu. Komfort jej użytkowników zależy w dużej mierze od aranżacji pomieszczenia. O oknach w sypialni warto pomyśleć już na etapie projektowania domu – przedostają się przez nie światło, powietrze, a także dźwięki z otoczenia. Wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość snu. Jakie okno w sypialni sprawdzi się najlepiej? W artykule przybliżamy dostępne możliwości! 
Parapety zewnętrzne aluminiowe czy kamienne? Co i kiedy wybrać?
12-05-2023
Parapety zewnętrzne to elementy wykończenia, które podkreślają charakter domu. Ich wybór powinien być podyktowany zarówno względami estetycznymi, jak i funkcjonalnością. Nie tylko stanowią ozdobę elewacji, ale też pełnią istotne funkcje ochronne – zapobiegają przedostawaniu się wody opadowej pod obramowanie okna i zwiększają izolacyjność budynku. Przed podjęciem decyzji o zakupie parapetów zewnętrznych warto zapoznać się z ich parametrami technicznymi. 
Wybór i zastosowanie systemów przesuwnych aluminiowych
12-05-2023
Drzwi przesuwne na taras to rozwiązanie funkcjonalne i efektowne. Wielkogabarytowe konstrukcje ułatwiają przechodzenie pomiędzy pomieszczeniem a ogrodem i wpuszczają do wnętrz dużą ilość światła słonecznego. Zastanawiasz się nad inwestycją w system przesuwny z aluminium? Sprawdź, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji! 
Kapica Sport Challenge 2023!
12-05-2023
Ruszamy z kolejną edycją Kapica Sport Challenge. Pomysł na firmowe zawody sportowe zrodził się w 2019 roku. W spontanicznie zorganizowanym wyzwaniu wzięło wówczas udział zaledwie kilka osób. Druga edycja Kapica Sport Challenge (2020/2021) zwróciła uwagę już około pięćdziesięciu uczestników. W zeszłym roku w rywalizacji uczestniczyło ponad stu pracowników naszej firmy! Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy kontynuować ten projekt. Tegorocznym uczestnikom życzymy wytrwałości i szczęścia!
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
12-05-2023
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
12-05-2023
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.