Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!

Brama garażowa segmentowa – jak działa?

Bramy segmentowe zbudowane są zwykle z czterech lub pięciu połączonych poziomo paneli, czyli segmentów. W momencie otwierania wszystkie elementy chowają się, co umożliwia zachowanie dużej ilości miejsca – konstrukcja nie wysuwa się przed ścianę garażu i można ją łatwo ukryć pod sufitem. Bramy segmentowe polecane są przede wszystkim do obiektów, w przypadku których wjazd do garażu usytuowany jest wzdłuż linii ogrodzenia, ulicy czy chodnika. Więcej na temat charakterystyki bram segmentowych dowiesz się z artykułu Jaką bramę garażową wybrać: rolowaną czy segmentową?

Brama garażowa segmentowa – zalety

Oszczędność miejsca to pierwszy z wielu powodów, dla których warto zdecydować się na bramę garażową segmentową. Spośród innych korzyści można wymienić m.in. nowoczesne zabezpieczenia i elegancki wygląd elementów. Wybierając dostępną w ofercie firmy Kapica bramę marki Hörmann, zyskujesz gwarancję najwyższej jakości. Oto najważniejsze cechy bram segmentowych:

  • Dobra izolacja termiczna – bramy segmentowe Hörmann LPU42 i PLU67 wyposażone są w rozwiązania zwiększające komfort cieplny. Na specjalną uwagę zasługuje technologia ThermoFrame, dzięki której produkty mają lepsze niż standardowe parametry, a izolacyjność cieplna zostaje zwiększona o nawet 15%. Efekt jest zasługą specjalnego profilu montowanego z ościeżnicą bramy. Element oddziela ościeżnicę od ściany budynku, zapewniając znakomitą izolację.
  • Bezpieczeństwo – oferowane przez nas bramy segmentowe wyróżniają się zastosowaniem funkcji antywłamaniowej, dzięki której ryzyko wtargnięcia do garażu przez osobę niepowołaną spada niemal do zera. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku proponujemy ponadto modele wyposażone w napęd z funkcją automatycznego ryglowania bramy. To wysoce skuteczne udogodnienie zabezpiecza element przed podważeniem. Ryglowanie działa mechanicznie, dzięki czemu jest podwójnie bezpieczne – działa nawet w przypadku awarii zasilania.
  • Nowoczesne udogodnienia – znakomitą propozycją dla bardziej wymagających jest brama garażowa segmentowa z napędem. Napęd umożliwia łatwe, płynne i ciche otwieranie oraz zamykanie elementu. W zależności od indywidualnych potrzeb stosujemy napędy SupraMatic i ProMatic marki Hörmann.
  • Wyjątkowa estetyka – dostępne w naszej ofercie konstrukcje segmentowe stanowią idealne połączenie funkcjonalności i estetycznego wykonania. Produkty występują w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych. Dzięki szerokiemu wyborowi można dostosować element zarówno do stylu elewacji, jak i aranżacji wnętrza garażu.

Jaka brama garażowa segmentowa będzie najlepsza?

Zastanawiasz się, co jeszcze wziąć pod uwagę, szukając bramy garażowej segmentowej? Jednym z czynników wpływających na wybór konkretnego modelu powinno być to, czy jest on wykonywany na wymiar. Wielkość bramy jest indywidualną kwestią, którą warto przemyśleć już na etapie tworzenia projektu. Należy zastanowić się też, jaki otwór pod bramę garażową segmentową wykonać. Polecanym rozwiązaniem jest przygotowanie otworu o przynajmniej 70 cm szerszego od samochodu, który będzie parkowany w garażu.

Popularnym rozwiązaniem są bramy o typowych wymiarach, pasujące do większości garaży. W niektórych przypadkach mogą jednak okazać się one zbyt niskie lub wąskie – garaż to miejsce przeznaczone nie tylko do parkowania samochodu, ale też przechowywania skutera, kosiarki, wózka czy roweru. Brama powinna więc zapewniać wymiarowy zapas – na tyle duży, by nie trzeba było jej wymieniać w przypadku zmiany auta. Bramy segmentowe standardowe i na wymiar znajdziesz w ofercie firmy Kapica.

Bramy segmentowe garażowe – podsumowanie

Popularność bram garażowych segmentowych nie jest dziełem przypadku. W artykule wymieniliśmy przynajmniej sześć powodów, dla których warto w nie zainwestować – oszczędność miejsca, bezpieczeństwo, dobra izolacja termiczna, elegancki design, komfort użytkowania i możliwość zamówienia produktu na wymiar. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu lub odwiedzenia jednego z naszych nowoczesnych salonów.

Porady

4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
28-02-2023
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
28-02-2023
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
28-02-2023
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
28-02-2023
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
28-02-2023
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
28-02-2023
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
28-02-2023
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
28-02-2023
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
28-02-2023
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
Jak dbać o rolety zewnętrzne, aby długo służyły?
28-02-2023
Rolety zewnętrzne chronią okna przed zabrudzeniami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, mróz, grad czy promieniowanie UV. Niestety zabrudzenia związane z opadami atmosferycznymi i kurz mogą czasem utrudniać ich prawidłowe działanie. Jak umyć rolety zewnętrzne od wewnątrz i zewnątrz? Co robić, aby zachowały idealny stan?