Za pracownikami firmy Kapica kurs egzaminacyjny na doradców ds. dotacji w ramach programu Czyste Powietrze, który odbył się 26 stycznia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Od teraz nasi klienci mogą uzyskać wsparcie w zakresie nie tylko doboru ekologicznych okien i drzwi, ale też wnioskowania o dofinansowanie na wymianę stolarki.

Profesjonalne doradztwo w firmie Kapica

Uczestniczący w kursie pracownicy poznali najważniejsze zasady dotyczące dofinansowania na termomodernizację budynków – w tym wymianę okien, drzwi i bram garażowych. Nasi doradcy mogą więc pomagać w wypełnianiu wniosków o dotację i pełnomocnictw. Dodatkowo będziemy monitorować zmiany wprowadzane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, by móc przekazywać klientom aktualne porady.

Na czym polega program Czyste Powietrze?

Celem rządowego programu Czyste Powietrze jest poprawa efektywności energetycznej ponad 3 mln budynków oraz wymiana 3 mln sztuk źródeł ciepła. O dopłatę mogą ubiegać się osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych i lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych. Maksymalna kwota zwrotu inwestycji jest uzależniona od rodzaju przedsięwzięcia i wynosi 53 tys. zł przy minimalnym koszcie 7 tys. zł. W przypadku inwestycji przekraczających 53 tys. zł można otrzymać dodatkowe wsparcie w postaci pożyczki. Aby skorzystać z dofinansowania, należy skontaktować się z zaufanym doradcą i złożyć wniosek o dotację w wojewódzkim funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Co ważne, okna, drzwi i bramy firmy Kapica spełniają normy określone w programie Czyste Powietrze. Zastosowanie najwyższej jakości elementów oraz zaawansowanych technologii zapewnia ich trwałość i skuteczność w zatrzymywaniu ciepła. Na bardzo dobre parametry naszej stolarki wpływ mają m.in. szyby zespolone, głębokie profile zabudowy i uszczelnienia z kauczuku syntetycznego EPDM. Więcej informacji na temat oferty firmy Kapica oraz dotacji na termomodernizację udzielą nasi specjaliści.

Aktualności

Nowi doradcy ds. dotacji na termomodernizację

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
14-02-2023
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
14-02-2023
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
14-02-2023
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
14-02-2023
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
14-02-2023
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
14-02-2023
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
14-02-2023
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
14-02-2023
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
14-02-2023
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
14-02-2023
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.