Za pracownikami firmy Kapica kurs egzaminacyjny na doradców ds. dotacji w ramach programu Czyste Powietrze, który odbył się 26 stycznia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Od teraz nasi klienci mogą uzyskać wsparcie w zakresie nie tylko doboru ekologicznych okien i drzwi, ale też wnioskowania o dofinansowanie na wymianę stolarki.

Profesjonalne doradztwo w firmie Kapica

Uczestniczący w kursie pracownicy poznali najważniejsze zasady dotyczące dofinansowania na termomodernizację budynków – w tym wymianę okien, drzwi i bram garażowych. Nasi doradcy mogą więc pomagać w wypełnianiu wniosków o dotację i pełnomocnictw. Dodatkowo będziemy monitorować zmiany wprowadzane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, by móc przekazywać klientom aktualne porady.

Na czym polega program Czyste Powietrze?

Celem rządowego programu Czyste Powietrze jest poprawa efektywności energetycznej ponad 3 mln budynków oraz wymiana 3 mln sztuk źródeł ciepła. O dopłatę mogą ubiegać się osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych i lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych. Maksymalna kwota zwrotu inwestycji jest uzależniona od rodzaju przedsięwzięcia i wynosi 53 tys. zł przy minimalnym koszcie 7 tys. zł. W przypadku inwestycji przekraczających 53 tys. zł można otrzymać dodatkowe wsparcie w postaci pożyczki. Aby skorzystać z dofinansowania, należy skontaktować się z zaufanym doradcą i złożyć wniosek o dotację w wojewódzkim funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Co ważne, okna, drzwi i bramy firmy Kapica spełniają normy określone w programie Czyste Powietrze. Zastosowanie najwyższej jakości elementów oraz zaawansowanych technologii zapewnia ich trwałość i skuteczność w zatrzymywaniu ciepła. Na bardzo dobre parametry naszej stolarki wpływ mają m.in. szyby zespolone, głębokie profile zabudowy i uszczelnienia z kauczuku syntetycznego EPDM. Więcej informacji na temat oferty firmy Kapica oraz dotacji na termomodernizację udzielą nasi specjaliści.

Aktualności

Nowi doradcy ds. dotacji na termomodernizację

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
14-02-2023
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
14-02-2023
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
14-02-2023
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
14-02-2023
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
14-02-2023
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
14-02-2023
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
14-02-2023
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
14-02-2023
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
14-02-2023
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową
14-02-2023
Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!