Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne?

Wymiana drzwi może być konieczna, gdy zauważysz, że dotychczasowy model jest nieszczelny lub nie jest możliwe jego zamknięcie, a próby regulacji nie przynoszą dobrych rezultatów. Przez takie drzwi do wnętrza mogą przedostawać się zimne powietrze i dochodzący z zewnątrz hałas. Nowoczesne modele charakteryzują się doskonałymi parametrami i wyposażone są w liczne udogodnienia, które zapewniają wysoką izolacyjność.

Wymianę drzwi warto rozważyć również wtedy, gdy nie spełniają już wymagań estetycznych – skrzydło jest porysowane lub straciło pierwotny kolor. Konstrukcje wyprodukowane wiele lat temu mogą też zwyczajnie nie pasować do odświeżonej elewacji czy nowych okien. Z szerokiej oferty firmy Kapica możesz wybrać modele, z zastosowaniem których stworzysz spójną i elegancką aranżację. W naszym asortymencie znajdują się drzwi wejściowe PVC oraz drzwi wejściowe aluminiowe w różnych wzorach i kolorach.

Wymiana drzwi wejściowych – pozwolenie

Wymiana stolarki nie wymaga żadnych pozwoleń, o ile nie prowadzi do zmiany wielkości i kształtu otworów drzwiowych i okiennych. Oznacza to, że jeśli masz zamiar wymienić stare drzwi na model o zbliżonej wielkości i podobnym kształcie, nie musisz zapoznawać się z prawem budowlanym. Czynność ta uznawana jest za niezbędny remont.

W przypadku ingerencji w budynek – w zależności od zakresu planowanych robót – wymagane jest zgłoszenie prac lub nawet uzyskanie pozwolenia na budowę. Konieczność zgłoszenia zmian w otworach drzwiowych wynika z faktu, że za przebudowę uznaje się wykonywanie wszelkich robót, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego. Wniosek o przebudowę możesz złożyć w odpowiednim oddziale urzędu miasta bądź starostwa.

Ile trwa i ile kosztuje wymiana drzwi wejściowych?

Wymiana drzwi zewnętrznych trwa zazwyczaj ok. 2–4 godziny. Wiele zależy od warunków, jakie zastaną na miejscu monterzy. Drzwi wejściowe firmy Kapica wykonywane są wymiar, dzięki czemu idealnie pasują do otworu w ścianie. Profesjonaliści są w stanie określić czas potrzebny na montaż konstrukcji i zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Fachowcy podają różne stawki za wymianę drzwi zewnętrznych. Koszt zależy przede wszystkim od wymiarów drzwi i materiałów, z których wykonana jest konstrukcja. Za samą usługę zapłacisz ok. 500–600 zł. Na cenę wpływa również model wybranych drzwi. Jeśli masz zamiar wstawić drzwi dwuskrzydłowe lub antywłamaniowe, ekipa może podnieść cenę usługi o kolejne kilkaset złotych.

Wymiana drzwi wejściowych z firmą Kapica

Szukasz ekspertów od wymiany drzwi wejściowych? Skontaktuj się z firmą Kapica! Nasi fachowcy nie tylko pomogą Ci w wyborze najlepszego modelu, ale też zajmą się jego profesjonalnym montażem. Pomiary i montaże wykonujemy od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym ustaleniu godziny z klientem. Zachęcamy do zapoznania się ofertą na naszej stronie lub do wizyty w jednym z nowoczesnych salonów firmy Kapica. Decydując się na współpracę, zyskasz drzwi wejściowe, które będą idealnie spełniały swoje zadanie przez wiele lat! Więcej o modelach drzwi zewnętrznych dowiesz się z artykułu O czym pamiętać, decydując się na drzwi wejściowe do domu?


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Zgoda na newsletter
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?

Polecamy także na blogu
Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC?
28-11-2022
Niezależnie od tego, czy za oknami jest kojąca zieleń, czy tętniące życiem miasto – inwestorzy coraz częściej chcą, aby granica między wnętrzem domu, a jego otoczeniem była jak najmniej widoczna. Dzięki temu można uzyskać poczucie przestrzeni i niekrępowania. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu takiego efektu, doskonałym wyborem będą systemy przesuwne wykonane z PVC. Wystarczy lekko je popchnąć, aby w niezakłócony sposób swobodnie przemieszczać się pomiędzy pokojami a tarasem lub ogrodem. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC.
Okna PVC złoty dąb – jaka elewacja i parapety będą pasowały najlepiej?
28-11-2022
Do niedawna białe okna PVC były najpopularniejsze. Ich neutralny kolor pasuje do większości elewacji, a na rynku trudno było znaleźć inne możliwości. Dziś jest ich znacznie więcej, a najnowsze trendy skłaniają inwestorów do wyboru modeli z kolorowymi ramami. W ofercie firmy Kapica dostępne są ramy okienne o różnym wykończeniu. Dzięki temu można je dopasować do indywidualnych projektów budynków. Jeśli planujesz zainstalować okna PVC w kolorze złoty dąb, sprawdź jaka elewacja i parapety będą z nimi najlepiej współgrać.
Zostań partnerem biznesowym firmy Kapica. Ta współpraca Ci się opłaci!
28-11-2022
Szukasz wyjątkowej okazji do nawiązania strategicznego partnerstwa biznesowego? Firma Kapica otworzyła swoje podwoje dla nowych partnerów biznesowych. Nie czekaj! Ta współpraca przyniesie Ci wiele profitów i zwiększy rozpoznawalność Twojej marki na rynku. Przyjrzyj się naszej ofercie i dowiedz się, jak możesz zostać partnerem firmy Kapica.
Specjalny Laur Ziemi Strzeleckiej 2022 dla Romana Kapicy
28-11-2022
Laury Ziemi Strzeleckiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie, podczas którego nagradzane są osoby, stowarzyszenia i firmy, wyróżniające się w dziedzinie biznesu oraz w życiu społecznym i kulturalnym. W tym roku Laury Ziemi Strzeleckiej 2022 trafiły do wielu zasłużonych osób, a wśród nich znalazł się Roman Kapica.
Urodziny Majstra, Pana Jerzego Kapicy
28-11-2022
29 marca 2023 roku świętowaliśmy 80. urodziny Pana Jerzego Kapicy – cenionego Majstra i byłego Szefa naszej firmy. W pierwszej połowie dnia odbyło się spotkanie w zakładzie w Grodzisku. Popołudniem zebraliśmy się w firmie w Zawadzkiem. Uroczystość była wyrazem wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie i nieoceniony wkład w rozwój firmy.
Okno w sypialni – możliwości i wybór 
28-11-2022
Sypialnia pełni w domu szczególną funkcję – można zrelaksować się w niej po ciężkim dniu. Komfort jej użytkowników zależy w dużej mierze od aranżacji pomieszczenia. O oknach w sypialni warto pomyśleć już na etapie projektowania domu – przedostają się przez nie światło, powietrze, a także dźwięki z otoczenia. Wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość snu. Jakie okno w sypialni sprawdzi się najlepiej? W artykule przybliżamy dostępne możliwości! 
Parapety zewnętrzne aluminiowe czy kamienne? Co i kiedy wybrać?
28-11-2022
Parapety zewnętrzne to elementy wykończenia, które podkreślają charakter domu. Ich wybór powinien być podyktowany zarówno względami estetycznymi, jak i funkcjonalnością. Nie tylko stanowią ozdobę elewacji, ale też pełnią istotne funkcje ochronne – zapobiegają przedostawaniu się wody opadowej pod obramowanie okna i zwiększają izolacyjność budynku. Przed podjęciem decyzji o zakupie parapetów zewnętrznych warto zapoznać się z ich parametrami technicznymi. 
Wybór i zastosowanie systemów przesuwnych aluminiowych
28-11-2022
Drzwi przesuwne na taras to rozwiązanie funkcjonalne i efektowne. Wielkogabarytowe konstrukcje ułatwiają przechodzenie pomiędzy pomieszczeniem a ogrodem i wpuszczają do wnętrz dużą ilość światła słonecznego. Zastanawiasz się nad inwestycją w system przesuwny z aluminium? Sprawdź, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji! 
Kapica Sport Challenge 2023!
28-11-2022
Ruszamy z kolejną edycją Kapica Sport Challenge. Pomysł na firmowe zawody sportowe zrodził się w 2019 roku. W spontanicznie zorganizowanym wyzwaniu wzięło wówczas udział zaledwie kilka osób. Druga edycja Kapica Sport Challenge (2020/2021) zwróciła uwagę już około pięćdziesięciu uczestników. W zeszłym roku w rywalizacji uczestniczyło ponad stu pracowników naszej firmy! Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy kontynuować ten projekt. Tegorocznym uczestnikom życzymy wytrwałości i szczęścia!
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
28-11-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!