Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne?

Wymiana drzwi może być konieczna, gdy zauważysz, że dotychczasowy model jest nieszczelny lub nie jest możliwe jego zamknięcie, a próby regulacji nie przynoszą dobrych rezultatów. Przez takie drzwi do wnętrza mogą przedostawać się zimne powietrze i dochodzący z zewnątrz hałas. Nowoczesne modele charakteryzują się doskonałymi parametrami i wyposażone są w liczne udogodnienia, które zapewniają wysoką izolacyjność.

Wymianę drzwi warto rozważyć również wtedy, gdy nie spełniają już wymagań estetycznych – skrzydło jest porysowane lub straciło pierwotny kolor. Konstrukcje wyprodukowane wiele lat temu mogą też zwyczajnie nie pasować do odświeżonej elewacji czy nowych okien. Z szerokiej oferty firmy Kapica możesz wybrać modele, z zastosowaniem których stworzysz spójną i elegancką aranżację. W naszym asortymencie znajdują się drzwi wejściowe PVC oraz drzwi wejściowe aluminiowe w różnych wzorach i kolorach.

Wymiana drzwi wejściowych – pozwolenie

Wymiana stolarki nie wymaga żadnych pozwoleń, o ile nie prowadzi do zmiany wielkości i kształtu otworów drzwiowych i okiennych. Oznacza to, że jeśli masz zamiar wymienić stare drzwi na model o zbliżonej wielkości i podobnym kształcie, nie musisz zapoznawać się z prawem budowlanym. Czynność ta uznawana jest za niezbędny remont.

W przypadku ingerencji w budynek – w zależności od zakresu planowanych robót – wymagane jest zgłoszenie prac lub nawet uzyskanie pozwolenia na budowę. Konieczność zgłoszenia zmian w otworach drzwiowych wynika z faktu, że za przebudowę uznaje się wykonywanie wszelkich robót, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego. Wniosek o przebudowę możesz złożyć w odpowiednim oddziale urzędu miasta bądź starostwa.

Ile trwa i ile kosztuje wymiana drzwi wejściowych?

Wymiana drzwi zewnętrznych trwa zazwyczaj ok. 2–4 godziny. Wiele zależy od warunków, jakie zastaną na miejscu monterzy. Drzwi wejściowe firmy Kapica wykonywane są wymiar, dzięki czemu idealnie pasują do otworu w ścianie. Profesjonaliści są w stanie określić czas potrzebny na montaż konstrukcji i zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Fachowcy podają różne stawki za wymianę drzwi zewnętrznych. Koszt zależy przede wszystkim od wymiarów drzwi i materiałów, z których wykonana jest konstrukcja. Za samą usługę zapłacisz ok. 500–600 zł. Na cenę wpływa również model wybranych drzwi. Jeśli masz zamiar wstawić drzwi dwuskrzydłowe lub antywłamaniowe, ekipa może podnieść cenę usługi o kolejne kilkaset złotych.

Wymiana drzwi wejściowych z firmą Kapica

Szukasz ekspertów od wymiany drzwi wejściowych? Skontaktuj się z firmą Kapica! Nasi fachowcy nie tylko pomogą Ci w wyborze najlepszego modelu, ale też zajmą się jego profesjonalnym montażem. Pomiary i montaże wykonujemy od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym ustaleniu godziny z klientem. Zachęcamy do zapoznania się ofertą na naszej stronie lub do wizyty w jednym z nowoczesnych salonów firmy Kapica. Decydując się na współpracę, zyskasz drzwi wejściowe, które będą idealnie spełniały swoje zadanie przez wiele lat! Więcej o modelach drzwi zewnętrznych dowiesz się z artykułu O czym pamiętać, decydując się na drzwi wejściowe do domu?


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?

Polecamy także na blogu
Czy i kiedy warto zdecydować się na drzwi aluminiowe?
28-11-2022
Aluminium doskonale wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne. Można to zauważyć zwłaszcza na rynku stolarki drzwiowej. Drzwi zewnętrzne aluminiowe stają się coraz popularniejszym wyborem. Decydują się na nie szczególnie ci, którym zależy na nowoczesnym designie budynku. Doskonale pasują do obiektów utrzymanych w surowym, industrialnym stylu, ale ich liczne zalety i uniwersalny charakter sprawiają, że wybierane są też do klasycznych projektów. Często można zobaczyć je w budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach firmowych i przemysłowych – czyli tych, które są intensywnie eksploatowane. Drzwi aluminiowe prezentują się estetycznie i elegancko, a ponadto cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. To właśnie dlatego stały się ważnym elementem współczesnego budownictwa, chętnie wykorzystywanym przez architektów, inwestorów i właścicieli nieruchomości.
Jak zabezpieczyć okna na budowie? To warto wiedzieć!
28-11-2022
Podczas budowy nieruchomości dochodzi do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Niektóre z nich są nieszkodliwe, inne mogą inwestorów sporo kosztować. Dlatego warto zapobiegać zdarzeniom losowym i dobrze przygotowywać się do zaplanowanych prac budowlanych. Pozwoli to doprowadzić budowę do końca bez nadmiernego stresu.
Jak usunąć naklejkę z szyby? Proste i sprawdzone sposoby
28-11-2022
Naklejki – fantastyczna ozdoba, która czasem sprawia niemałe problemy. O tym, jak uciążliwe może być ich usunięcie, wiedzą z pewnością wszyscy rodzice. Problem przybiera na sile w okresie świątecznym, kiedy nalepkami ozdabiamy nasze meble czy okna. Gwiazdki, renifery i płatki śniegu wyglądają pięknie. Jeśli jednak ozdób nie zdejmiemy z szyby prawidłowo, na oknie pozostaną nieestetyczne ślady.
Firma Kapica w Koalicji Termomodernizacji
28-11-2022
Mamy przyjemność ogłosić, że firma Kapica dołączyła do Koalicji Termomodernizacji – zespołu ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, doskonale znających rynek budowlany. Podczas webinarium, które odbyło się 1 grudnia 2022 roku, poznaliśmy założenia i szczegóły inicjatywy. Głównym celem koalicji jest pomoc w zdobywaniu nowych klientów dzięki programom finansowania okien i drzwi.
Prezentacja nowych produktów Schüco
28-11-2022
17 i 18 listopada w siedzibie firmy Kapica w Zawadzkiem odbyła się prezentacja nowych produktów marki Schüco. Akcja zorganizowana została w ramach Polymer Partner Days. Wzięli w niej udział pracownicy naszej firmy. Z przyjemnością dzielimy się szczegółami spotkania!
Nasze okna spełniają normy czystego powietrza
28-11-2022
Wszyscy, którzy chcą wymienić okna na nowoczesną i energooszczędną stolarkę, mogą uzyskać wsparcie finansowe dzięki ogólnopolskiemu programowi Czyste Powietrze. Program dotyczy wymiany okien i drzwi zewnętrznych, docieplenia budynków, a także wymiany źródła ciepła oraz obejmuje kompleksowe prace termomodernizacyjne.
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
28-11-2022
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
28-11-2022
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
28-11-2022
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać
28-11-2022
Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?