Wielkogabarytowe systemy przesuwne mają wiele zastosowań. Montowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe lub balkonowe w domach jednorodzinnych i biurowcach. Obecność nowoczesnych technologii sprawia, że pomimo swojej wagi są proste w obsłudze. Duże przeszklenia mogą stanowić ozdobę zarówno elewacji, jak i wnętrza domu. Jaki rodzaj systemu wybrać? Które drzwi sprawdzą się najlepiej – aluminiowe czy z PVC? Czytając artykuł, dowiesz się, czym różnią się te rozwiązania, a także poznasz ich wady i zalety.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Zalety każdej z opcji

Na początku warto zapoznać się z zaletami obydwu rozwiązań. Nabywcy najczęściej szukają produktów wyróżniających się wysoką wygodą użytkowania. Kryteriami doboru są również cena oraz parametry techniczne. Większość wymogów spełniają konstrukcje PVC – nic więc dziwnego, że inwestorzy najchętniej decydują się na systemy przesuwne wykonane z tego materiału. Największymi zaletami systemów PVC są ich cena oraz wysoka izolacyjność cieplna. Ponadto stolarka z tworzywa sztucznego jest łatwa w utrzymaniu. Pod względem czyszczenia system przesuwny PVC jest jednym z najmniej wymagających rozwiązań.

Systemy przesuwne aluminiowe to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują nowoczesnej stolarki na lata. Aluminium jest trwałe i nie wymaga specjalnej konserwacji. Wykonane z tego tworzywa konstrukcje zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Instalacja aluminiowych drzwi przesuwnych zagwarantuje Ci ochronę przed hałasami z zewnątrz i pomoże w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu. Kolejną zaletą systemów aluminiowych jest ich lekkość. Konstrukcję łatwo jest przesunąć, co jest szczególnie ważne w domach, w których mieszkają dzieci lub osoby starsze. Do plusów tego rodzaju drzwi należy też ich nowoczesny wygląd – design systemu można dopasować do stylu budynku.  

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Wady rozwiązań

Drzwi przesuwne PVC właściwie pozbawione są minusów. Jedyna wada tych systemów związana jest z myciem dużych powierzchni. Czyszczenie profili z PVC nie sprawia użytkownikom większych problemów, jednak ze względu na dużą powierzchnię szyb mycie całej konstrukcji może być czasochłonne. Jest to pewna niedogodność, na którą powinni być przygotowani nabywcy każdego systemu przesuwnego, niezależnie od materiałów wykonania. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Drzwi przesuwne – rodzaje, wady i zalety rozwiązań.

Przesuwne drzwi aluminiowe to często najdroższa opcja. W zależności od rozmiaru, materiałów produkcyjnych i dodatkowego wyposażenia trzeba za nie zapłacić znacznie więcej niż za drzwi przesuwne z PVC. Cena może wzrosnąć, jeśli klient zdecyduje się na instalację dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych, takich jak wzmocnione szyby, blokady i zaczepy antywyważeniowe. Wówczas koszt konstrukcji może wynieść ok. 14 000 zł. Warto jednak w te elementy zainwestować. Gwarantują one bowiem to, co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe – porównanie

W zakresie systemów przesuwnych PVC firma Kapica oferuje nagradzane produkty Schüco LivIngSlide i Schüco EasySlide. Drzwi dostępne są w sześciu wariantach otwierania, które realizowane są w dwóch systemach konstrukcyjnych. Wszystkie modele spełniają restrykcyjne normy branżowe. Skrzydła drzwi wyposażone zostały w dodatkowe wzmocnienia i odpowiednie okucia, które zapewniają dużą stabilność konstrukcji i umożliwiają wykonywanie elementów o masie do 400 kg.

W asortymencie firmy Kapica dostępne są także aluminiowe drzwi przesuwne w najpopularniejszych wariantach otwierania – podnoszono-przesuwnym, uchylno-przesuwnym (PASK) oraz składano-przesuwnym.  Wszystkie charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacyjnymi oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Oferowane przez nas drzwi podnoszono-przesuwne Schüco mogą być wykonane w systemie TipTronic. Dzięki temu udogodnieniu możliwe jest szybkie przesunięcie nawet bardzo ciężkiego skrzydła. System można obsługiwać na różne sposoby – np. za pomocą centralnego panelu sterowania, poprzez naciśnięcie wbudowanego w skrzydło przycisku lub korzystając z czytnika linii papilarnych.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Co lepsze?

Który system jest lepszy? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wybór zależy przede wszystkim od preferencji i oczekiwań klienta. Drzwi przesuwne od firmy Kapica mogą mieć różne formy i wymiary. Wszystkie produkty konstruowane są adekwatnie do specyfiki i rodzaju zabudowy. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego warto się do nas zwrócić już na etapie projektowania domu. Zajmujemy się nie tylko produkcją, ale też montażem wielkogabarytowych systemów przesuwnych. Nasi specjaliści wykonują dokładne pomiary i dbają o to, by dostarczane klientom drzwi były idealnie dopasowane do wykańczanego wnętrza.


Skontaktuj się z nami

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – wady i zalety rozwiązań

Polecamy także na blogu
Wymiana bramy garażowej segmentowej – o czym pamiętać, aby uniknąć błędów?
24-11-2022
Brama garażowa pozostaje niedoceniona, dopóki na jaw nie wyjdą problemy. Niewłaściwie zamontowana brama garażowa segmentowa może stać się źródłem wielu niedogodności – od zacinania się podczas otwierania i zamykania, przez utratę ciepła z powodu nieszczelności, aż po obniżenie poziomu bezpieczeństwa całego domu. Właśnie dlatego wymiana bramy garażowej to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.
5 zalet moskitier ramkowych
24-11-2022
Wraz z nadejściem cieplejszych dni rozpoczyna się sezon na najlepsze pomysły i rozwiązania, jak poradzić sobie z uciążliwymi owadami. Jedni preferują krótkotrwałe rozwiązania DIY lub różnego rodzaju środki chemiczne, inni stawiają na profesjonalne narzędzia. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepsza, gdyż jest nieinwazyjna zarówno dla ludzi, jak i owadów. Mowa w tym przypadku o moskitierze ramkowej, która poza tym, że oszczędza małe stworzenia oraz zdrowie domowników, ma znacznie więcej zalet.
Wybór drzwi wejściowych – 5 kluczowych aspektów
24-11-2022
Drzwi wejściowe to nie tylko pierwszy element naszego domu, który widzą goście. To również nasza pierwsza linia obrony przed intruzami i warunkami atmosferycznymi. Dlatego wybór odpowiedniej stolarki o najwyższych standardach jest kluczowy. Poznaj 5 aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych.
Jak wybrać bramę garażową segmentową?
24-11-2022
Budujesz nowy garaż lub planujesz modernizację starego? Jeżeli tak, prawdopodobnie stoisz przed niełatwym wyzwaniem – wyborem bramy. Na pewno słyszałeś o bramie garażowej segmentowej, bo to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością klientów. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy o bramach segmentowych oraz poznasz argumenty przemawiające za ich wyborem.
Działo się! Relacja z pikniku dla pracowników firmy Kapica
24-11-2022
Była zabawa, emocje i mnóstwo atrakcji. Tak można podsumować piknik rodzinno-sportowy, na którym firma Kapica miała przyjemność gościć swoich pracowników. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie zyskało spore zainteresowanie. Bardzo się cieszymy, że znów mogliśmy wszyscy spotkać się i miło spędzić czas.
Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?
24-11-2022
Wybór odpowiednich drzwi dla domu jest niezwykle ważny, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Na rynku dostępne są różne modele, charakteryzujące się odmiennymi parametrami technicznymi. To samo można powiedzieć o stylu oraz wzornictwie drzwi zewnętrznych PVC. Kiedy wybrać retro drzwi PVC modern, a kiedy retro?
Demontaż i wymiana okien – co warto wiedzieć?
24-11-2022
Wymiana okien to jedna z kluczowych kwestii, gdy chce się poprawić komfort i efektywność energetyczną domu. Wiele osób zwleka jednak z decyzją o remoncie, gdyż obawia się czasochłonnej pracy. Niemniej wymiana stolarki bez uszkodzenia elewacji jest jak najbardziej możliwa i może przebiec szybko, sprawnie i tanio. Tanio, ponieważ na okna można uzyskać dofinansowanie. Sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć przed demontażem okna.
Nowa hala, nowe możliwości. Kapica uruchamia kolejny zakład
24-11-2022
W ubiegłym roku informowaliśmy o nowym zakładzie w Zawadzkiem przy ulicy Strzeleckiej i obiecywaliśmy, że wkrótce będziemy mogli poszczycić się kolejną halą, umożliwiającą produkcję jeszcze większej liczby okien i drzwi. Nie pozostajemy gołosłowni. To dla nas wspaniałe rozpoczęcie lata. Prace w nowym obiekcie ruszyły 26.06.2023 roku, pierwsze wysyłki zrealizowaliśmy już 01.07.2023.
Jakie okna zapewnią ochronę przed hałasem?
24-11-2022
Hałas może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam stworzyć spokojne i ciche środowisko w naszym domu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie hałasu z zewnątrz jest wybór odpowiednich okien. Dobrej jakości stolarka może znacznie zmniejszyć poziom hałasu dochodzącego do wnętrza domu, tworząc komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Jak wybrać wysokiej jakości produkty z optymalnym współczynnikiem Rw?
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PVC
24-11-2022
Zastanawiasz się nad wyborem drzwi zewnętrznych do swojego domu? Zdecydowanie jest to jeden z kluczowych elementów, który wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy zamierzasz kupić drzwi wejściowe PVC, aluminiowe lub tarasowe wskazujemy 5 kluczowych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.