Wielkogabarytowe systemy przesuwne mają wiele zastosowań. Montowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe lub balkonowe w domach jednorodzinnych i biurowcach. Obecność nowoczesnych technologii sprawia, że pomimo swojej wagi są proste w obsłudze. Duże przeszklenia mogą stanowić ozdobę zarówno elewacji, jak i wnętrza domu. Jaki rodzaj systemu wybrać? Które drzwi sprawdzą się najlepiej – aluminiowe czy z PVC? Czytając artykuł, dowiesz się, czym różnią się te rozwiązania, a także poznasz ich wady i zalety.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Zalety każdej z opcji

Na początku warto zapoznać się z zaletami obydwu rozwiązań. Nabywcy najczęściej szukają produktów wyróżniających się wysoką wygodą użytkowania. Kryteriami doboru są również cena oraz parametry techniczne. Większość wymogów spełniają konstrukcje PVC – nic więc dziwnego, że inwestorzy najchętniej decydują się na systemy przesuwne wykonane z tego materiału. Największymi zaletami systemów PVC są ich cena oraz wysoka izolacyjność cieplna. Ponadto stolarka z tworzywa sztucznego jest łatwa w utrzymaniu. Pod względem czyszczenia system przesuwny PVC jest jednym z najmniej wymagających rozwiązań.

Systemy przesuwne aluminiowe to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują nowoczesnej stolarki na lata. Aluminium jest trwałe i nie wymaga specjalnej konserwacji. Wykonane z tego tworzywa konstrukcje zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Instalacja aluminiowych drzwi przesuwnych zagwarantuje Ci ochronę przed hałasami z zewnątrz i pomoże w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu. Kolejną zaletą systemów aluminiowych jest ich lekkość. Konstrukcję łatwo jest przesunąć, co jest szczególnie ważne w domach, w których mieszkają dzieci lub osoby starsze. Do plusów tego rodzaju drzwi należy też ich nowoczesny wygląd – design systemu można dopasować do stylu budynku.  

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Wady rozwiązań

Drzwi przesuwne PVC właściwie pozbawione są minusów. Jedyna wada tych systemów związana jest z myciem dużych powierzchni. Czyszczenie profili z PVC nie sprawia użytkownikom większych problemów, jednak ze względu na dużą powierzchnię szyb mycie całej konstrukcji może być czasochłonne. Jest to pewna niedogodność, na którą powinni być przygotowani nabywcy każdego systemu przesuwnego, niezależnie od materiałów wykonania. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Drzwi przesuwne – rodzaje, wady i zalety rozwiązań.

Przesuwne drzwi aluminiowe to często najdroższa opcja. W zależności od rozmiaru, materiałów produkcyjnych i dodatkowego wyposażenia trzeba za nie zapłacić znacznie więcej niż za drzwi przesuwne z PVC. Cena może wzrosnąć, jeśli klient zdecyduje się na instalację dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych, takich jak wzmocnione szyby, blokady i zaczepy antywyważeniowe. Wówczas koszt konstrukcji może wynieść ok. 14 000 zł. Warto jednak w te elementy zainwestować. Gwarantują one bowiem to, co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe – porównanie

W zakresie systemów przesuwnych PVC firma Kapica oferuje nagradzane produkty Schüco LivIngSlide i Schüco EasySlide. Drzwi dostępne są w sześciu wariantach otwierania, które realizowane są w dwóch systemach konstrukcyjnych. Wszystkie modele spełniają restrykcyjne normy branżowe. Skrzydła drzwi wyposażone zostały w dodatkowe wzmocnienia i odpowiednie okucia, które zapewniają dużą stabilność konstrukcji i umożliwiają wykonywanie elementów o masie do 400 kg.

W asortymencie firmy Kapica dostępne są także aluminiowe drzwi przesuwne w najpopularniejszych wariantach otwierania – podnoszono-przesuwnym, uchylno-przesuwnym (PASK) oraz składano-przesuwnym.  Wszystkie charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacyjnymi oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Oferowane przez nas drzwi podnoszono-przesuwne Schüco mogą być wykonane w systemie TipTronic. Dzięki temu udogodnieniu możliwe jest szybkie przesunięcie nawet bardzo ciężkiego skrzydła. System można obsługiwać na różne sposoby – np. za pomocą centralnego panelu sterowania, poprzez naciśnięcie wbudowanego w skrzydło przycisku lub korzystając z czytnika linii papilarnych.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Co lepsze?

Który system jest lepszy? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wybór zależy przede wszystkim od preferencji i oczekiwań klienta. Drzwi przesuwne od firmy Kapica mogą mieć różne formy i wymiary. Wszystkie produkty konstruowane są adekwatnie do specyfiki i rodzaju zabudowy. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego warto się do nas zwrócić już na etapie projektowania domu. Zajmujemy się nie tylko produkcją, ale też montażem wielkogabarytowych systemów przesuwnych. Nasi specjaliści wykonują dokładne pomiary i dbają o to, by dostarczane klientom drzwi były idealnie dopasowane do wykańczanego wnętrza.


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Zgoda na newsletter
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – wady i zalety rozwiązań

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
24-11-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
24-11-2022
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
24-11-2022
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
24-11-2022
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
24-11-2022
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
24-11-2022
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
24-11-2022
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
24-11-2022
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
24-11-2022
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową
24-11-2022
Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!