Wielkogabarytowe systemy przesuwne mają wiele zastosowań. Montowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe lub balkonowe w domach jednorodzinnych i biurowcach. Obecność nowoczesnych technologii sprawia, że pomimo swojej wagi są proste w obsłudze. Duże przeszklenia mogą stanowić ozdobę zarówno elewacji, jak i wnętrza domu. Jaki rodzaj systemu wybrać? Które drzwi sprawdzą się najlepiej – aluminiowe czy z PVC? Czytając artykuł, dowiesz się, czym różnią się te rozwiązania, a także poznasz ich wady i zalety.

Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe? Zalety każdej z opcji

Na początku warto zapoznać się z zaletami obydwu rozwiązań. Nabywcy najczęściej szukają produktów wyróżniających się wysoką wygodą użytkowania. Kryteriami doboru są również cena oraz parametry techniczne. Większość wymogów spełniają konstrukcje PVC – nic więc dziwnego, że inwestorzy najchętniej decydują się na systemy przesuwne wykonane z tego materiału. Największymi zaletami systemów PVC są ich cena oraz wysoka izolacyjność cieplna. Ponadto stolarka z tworzywa sztucznego jest łatwa w utrzymaniu. Pod względem czyszczenia system przesuwny PVC jest jednym z najmniej wymagających rozwiązań.

Systemy przesuwne aluminiowe to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują nowoczesnej stolarki na lata. Aluminium jest trwałe i nie wymaga specjalnej konserwacji. Wykonane z tego tworzywa konstrukcje zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Instalacja aluminiowych drzwi przesuwnych zagwarantuje Ci ochronę przed hałasami z zewnątrz i pomoże w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu. Kolejną zaletą systemów aluminiowych jest ich lekkość. Konstrukcję łatwo jest przesunąć, co jest szczególnie ważne w domach, w których mieszkają dzieci lub osoby starsze. Do plusów tego rodzaju drzwi należy też ich nowoczesny wygląd – design systemu można dopasować do stylu budynku.  

Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe? Wady rozwiązań

Drzwi przesuwne PVC właściwie pozbawione są minusów. Jedyna wada tych systemów związana jest z myciem dużych powierzchni. Czyszczenie profili z PVC nie sprawia użytkownikom większych problemów, jednak ze względu na dużą powierzchnię szyb mycie całej konstrukcji może być czasochłonne. Jest to pewna niedogodność, na którą powinni być przygotowani nabywcy każdego systemu przesuwnego, niezależnie od materiałów wykonania. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Drzwi przesuwne – rodzaje, wady i zalety rozwiązań.

Przesuwne drzwi aluminiowe to często najdroższa opcja. W zależności od rozmiaru, materiałów produkcyjnych i dodatkowego wyposażenia trzeba za nie zapłacić znacznie więcej niż za drzwi przesuwne z PVC. Cena może wzrosnąć, jeśli klient zdecyduje się na instalację dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych, takich jak wzmocnione szyby, blokady i zaczepy antywyważeniowe. Wówczas koszt konstrukcji może wynieść ok. 14 000 zł. Warto jednak w te elementy zainwestować. Gwarantują one bowiem to, co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – porównanie

W zakresie systemów przesuwnych PVC firma Kapica oferuje nagradzane produkty Schüco LivIngSlide i Schüco EasySlide. Drzwi dostępne są w sześciu wariantach otwierania, które realizowane są w dwóch systemach konstrukcyjnych. Wszystkie modele spełniają restrykcyjne normy branżowe. Skrzydła drzwi wyposażone zostały w dodatkowe wzmocnienia i odpowiednie okucia, które zapewniają dużą stabilność konstrukcji i umożliwiają wykonywanie elementów o masie do 400 kg.

W asortymencie firmy Kapica dostępne są także aluminiowe drzwi przesuwne w najpopularniejszych wariantach otwierania – podnoszono-przesuwnym, uchylno-przesuwnym (PASK) oraz składano-przesuwnym.  Wszystkie charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacyjnymi oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Oferowane przez nas drzwi podnoszono-przesuwne Schüco mogą być wykonane w systemie TipTronic. Dzięki temu udogodnieniu możliwe jest szybkie przesunięcie nawet bardzo ciężkiego skrzydła. System można obsługiwać na różne sposoby – np. za pomocą centralnego panelu sterowania, poprzez naciśnięcie wbudowanego w skrzydło przycisku lub korzystając z czytnika linii papilarnych.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Co lepsze?

Który system jest lepszy? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wybór zależy przede wszystkim od preferencji i oczekiwań klienta. Drzwi przesuwne od firmy Kapica mogą mieć różne formy i wymiary. Wszystkie produkty konstruowane są adekwatnie do specyfiki i rodzaju zabudowy. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego warto się do nas zwrócić już na etapie projektowania domu. Zajmujemy się nie tylko produkcją, ale też montażem wielkogabarytowych systemów przesuwnych. Nasi specjaliści wykonują dokładne pomiary i dbają o to, by dostarczane klientom drzwi były idealnie dopasowane do wykańczanego wnętrza.


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Porady

Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – wady i zalety rozwiązań

Polecamy także na blogu
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
24-11-2022
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
24-11-2022
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
24-11-2022
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać
24-11-2022
Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?
Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?
24-11-2022
Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat sposobów i kierunków otwierania okien
24-11-2022
Wybierając okna do domu, należy kierować się wieloma kryteriami. Pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim sposób i kierunek otwierania skrzydła. To właśnie te czynniki mają największy wpływ na wygodę użytkowania produktu. Co warto wiedzieć na ten temat? Co mówi prawo budowlane? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Drzwi zewnętrzne aluminiowe – wzory, kolory i wskazówki co do wyboru
24-11-2022
Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Powinny więc być nie tylko trwałe i szczelne, ale też dopasowane do charakteru budynku. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z najlepszymi ofertami. Drzwi zewnętrzne aluminiowe od firmy Kapica to produkty klasy premium, które zapewnią Ci szerokie możliwości aranżacyjne. Sprawdź, co proponujemy w tym zakresie!
Grubość okna – co warto wiedzieć?
24-11-2022
Wybierając stolarkę okienną, warto dowiedzieć się, jakie parametry mają wpływ na jej jakość. Dobre okno musi być przede wszystkim trwałe i szczelne. Świadomy nabywca powinien również zwrócić uwagę na to, czy wybrana konstrukcja jest energooszczędna i czy zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, jakie znaczenie ma grubość okna. Z artykułu dowiesz się, co warto wiedzieć na temat grubości okien wykonanych z PVC.
Wymiary okien – wszystko, co warto wiedzieć
24-11-2022
Wykańczając dom, stajesz przed wyborem stolarki okiennej. Do zakupu należy podejść z należytą uwagą. Inwestorzy często decydują się na tzw. okna standardowe – prostokątne, dostępne na rynku w kilkudziesięciu wymiarach dostosowanych do konkretnych rodzajów budynków. Parametry zostają uwzględnione już w projekcie, jednak – co ważne – mogą zostać zmienione. W firmie Kapica oferujemy konstrukcje mające różne kształty i rozmiary. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie okien do własnych potrzeb oraz preferencji. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.
Mikrowentylacja w oknach – wszystko, co powinno się wiedzieć na ten temat
24-11-2022
Szczelność okien to coś, czego klienci wymagają od producentów stolarki w pierwszej kolejności. To ona pozwala uniknąć wychłodzenia wnętrza i redukuje wydatki na ogrzewanie. Dzięki niej okna są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To niepodważalne korzyści, które często okazują się decydujące podczas wyboru stolarki okiennej.