Wielkogabarytowe systemy przesuwne mają wiele zastosowań. Montowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe lub balkonowe w domach jednorodzinnych i biurowcach. Obecność nowoczesnych technologii sprawia, że pomimo swojej wagi są proste w obsłudze. Duże przeszklenia mogą stanowić ozdobę zarówno elewacji, jak i wnętrza domu. Jaki rodzaj systemu wybrać? Które drzwi sprawdzą się najlepiej – aluminiowe czy z PVC? Czytając artykuł, dowiesz się, czym różnią się te rozwiązania, a także poznasz ich wady i zalety.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Zalety każdej z opcji

Na początku warto zapoznać się z zaletami obydwu rozwiązań. Nabywcy najczęściej szukają produktów wyróżniających się wysoką wygodą użytkowania. Kryteriami doboru są również cena oraz parametry techniczne. Większość wymogów spełniają konstrukcje PVC – nic więc dziwnego, że inwestorzy najchętniej decydują się na systemy przesuwne wykonane z tego materiału. Największymi zaletami systemów PVC są ich cena oraz wysoka izolacyjność cieplna. Ponadto stolarka z tworzywa sztucznego jest łatwa w utrzymaniu. Pod względem czyszczenia system przesuwny PVC jest jednym z najmniej wymagających rozwiązań.

Systemy przesuwne aluminiowe to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują nowoczesnej stolarki na lata. Aluminium jest trwałe i nie wymaga specjalnej konserwacji. Wykonane z tego tworzywa konstrukcje zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Instalacja aluminiowych drzwi przesuwnych zagwarantuje Ci ochronę przed hałasami z zewnątrz i pomoże w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu. Kolejną zaletą systemów aluminiowych jest ich lekkość. Konstrukcję łatwo jest przesunąć, co jest szczególnie ważne w domach, w których mieszkają dzieci lub osoby starsze. Do plusów tego rodzaju drzwi należy też ich nowoczesny wygląd – design systemu można dopasować do stylu budynku.  

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Wady rozwiązań

Drzwi przesuwne PVC właściwie pozbawione są minusów. Jedyna wada tych systemów związana jest z myciem dużych powierzchni. Czyszczenie profili z PVC nie sprawia użytkownikom większych problemów, jednak ze względu na dużą powierzchnię szyb mycie całej konstrukcji może być czasochłonne. Jest to pewna niedogodność, na którą powinni być przygotowani nabywcy każdego systemu przesuwnego, niezależnie od materiałów wykonania. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Drzwi przesuwne – rodzaje, wady i zalety rozwiązań.

Przesuwne drzwi aluminiowe to często najdroższa opcja. W zależności od rozmiaru, materiałów produkcyjnych i dodatkowego wyposażenia trzeba za nie zapłacić znacznie więcej niż za drzwi przesuwne z PVC. Cena może wzrosnąć, jeśli klient zdecyduje się na instalację dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych, takich jak wzmocnione szyby, blokady i zaczepy antywyważeniowe. Wówczas koszt konstrukcji może wynieść ok. 14 000 zł. Warto jednak w te elementy zainwestować. Gwarantują one bowiem to, co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe – porównanie

W zakresie systemów przesuwnych PVC firma Kapica oferuje nagradzane produkty Schüco LivIngSlide i Schüco EasySlide. Drzwi dostępne są w sześciu wariantach otwierania, które realizowane są w dwóch systemach konstrukcyjnych. Wszystkie modele spełniają restrykcyjne normy branżowe. Skrzydła drzwi wyposażone zostały w dodatkowe wzmocnienia i odpowiednie okucia, które zapewniają dużą stabilność konstrukcji i umożliwiają wykonywanie elementów o masie do 400 kg.

W asortymencie firmy Kapica dostępne są także aluminiowe drzwi przesuwne w najpopularniejszych wariantach otwierania – podnoszono-przesuwnym, uchylno-przesuwnym (PASK) oraz składano-przesuwnym.  Wszystkie charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacyjnymi oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Oferowane przez nas drzwi podnoszono-przesuwne Schüco mogą być wykonane w systemie TipTronic. Dzięki temu udogodnieniu możliwe jest szybkie przesunięcie nawet bardzo ciężkiego skrzydła. System można obsługiwać na różne sposoby – np. za pomocą centralnego panelu sterowania, poprzez naciśnięcie wbudowanego w skrzydło przycisku lub korzystając z czytnika linii papilarnych.

Systemy przesuwne PVC czy aluminiowe? Co lepsze?

Który system jest lepszy? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wybór zależy przede wszystkim od preferencji i oczekiwań klienta. Drzwi przesuwne od firmy Kapica mogą mieć różne formy i wymiary. Wszystkie produkty konstruowane są adekwatnie do specyfiki i rodzaju zabudowy. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego warto się do nas zwrócić już na etapie projektowania domu. Zajmujemy się nie tylko produkcją, ale też montażem wielkogabarytowych systemów przesuwnych. Nasi specjaliści wykonują dokładne pomiary i dbają o to, by dostarczane klientom drzwi były idealnie dopasowane do wykańczanego wnętrza.


Skontaktuj się z nami

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – wady i zalety rozwiązań

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
24-11-2022
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
24-11-2022
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
24-11-2022
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
24-11-2022
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
24-11-2022
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
24-11-2022
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
24-11-2022
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
24-11-2022
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
24-11-2022
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
24-11-2022
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.