Aby móc w pełni cieszyć się latem, warto zainwestować w moskitierę ramkową. Jej obecność sprawi, że natrętne owady przestaną być problemem. Montaż tego typu moskitiery jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Przed przeprowadzeniem instalacji trzeba jednak zmierzyć okno, w którym element ma być zainstalowany. W artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

Moskitiera ramkowa – czym się charakteryzuje?

Istnieją dwa rodzaje moskitier – ramkowe oraz przesuwne (np. dostępne na stronie firmy Kapica warianty plisowane). Różnią się one ceną i sposobem montażu. Pierwsza opcja jest bardziej ekonomiczna i łatwiejsza w instalacji. Z tych powodów nabywcy chętnie się na nią decydują. Oferowane przez Kapicę moskitiery ramkowe mają siatki wykonane z lekkiego, a zarazem niezwykle wytrzymałego materiału – włókna szklanego. Jest on półtransparentny i prawie niewidoczny. Profile utworzono z aluminium ekstrudowanego, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe i odporne na wyginanie oraz działanie warunków atmosferycznych. Zaletą moskitiery ramkowej jest również prosty demontaż – użytkownik może z łatwością wyjąć osłonę w celu jej wyczyszczenia lub wymiany. Więcej o charakterystyce różnych osłon piszemy w artykule Moskitiery – rodzaje i zalety.

Montaż moskitiery ramkowej

Moskitiera ramkowa montowana jest w oknach na ramkach wyposażonych w zaczepy lub haczyki. Sam proces jest prosty i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Ponadto plusem jest brak ingerowania w konstrukcję okna. Ze względu na niewielkie rozmiary osłony zazwyczaj instaluje się ją w jednej kwaterze dwuskrzydłowego okna rozwierno-uchylnego. Moskitiera ramkowa zwykle nie nadaje się do zastosowania w oknach przesuwnych HS – w tym przypadku lepszym wyborem będzie moskitiera plisowana, dzięki której wygodnie wyjdziesz na zewnątrz.

Jak mierzyć okno do moskitiery ramkowej? Pomiar krok po kroku

Przed montażem konieczne jest dokładne wykonanie pomiaru okna. Etap ten jest niezwykle ważny, ponieważ to właśnie od niego zależą funkcjonalność moskitiery oraz wygoda w codziennym użytkowaniu. Zakup produktu „na oko” może skutkować nieodpowiednim dopasowaniem elementu. Na szczęście dokonanie pomiaru nie jest trudne – wystarczy pamiętać o paru prostych krokach. Po pierwsze zwróć uwagę na to, jaki typ profili posiada Twoje okno. Można wyróżnić profile nielicowane (w tym przypadku okno nie nachodzi na zewnętrzną część ościeżnicy), zlicowane (gdzie profil zrównuje się z ościeżnicą) oraz półzlicowane (w przypadku których profil okna nieznacznie wystaje na zewnętrzną część ościeżnicy).

Określenie światła okna

Następnym krokiem jest określenie światła okna, czyli szerokości oraz wysokości od krawędzi ościeżnicy. Pomiary najlepiej jest wykonać przy otwartym oknie. Zrób to starannie, ponieważ wymiary te będą miały wpływ na położenie krawędzi moskitiery. Ponadto warto jest zmierzyć grubość profilu wraz z uszczelką (tzw. przylgą). W przypadku konstrukcji o niestandardowych wymiarach najlepiej skontaktować się z producentem lub zaufanym fachowcem. Rozwieje on Twoje wątpliwości i pomoże dobrać pasujący produkt.

Narzędzie do pomiaru okien

Do dokonania pomiarów potrzebny będzie odpowiedni sprzęt. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku zwijane, metalowe miarki. W celu uniknięcia pomyłki proces warto powtórzyć. Gdy będziesz już znał wymiary swojego okna, możesz przystąpić do wyboru konkretnego modelu moskitiery, kierując się jej trwałością i estetyką.

Moskitiera ramkowa na wymiar

Znalezienie idealnie dopasowanego modelu może być problematyczne, dlatego firma Kapica tworzy moskitiery ramkowe na wymiar. Do każdego produktu dołączona jest instrukcja, dzięki której szczegółowo zapoznasz się z jego specyfikacją. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy moskitiery o małych, dużych i średnich gabarytach. Ramki mogą mieć różne kolory, dzięki czemu można je dopasować do barwy okna lub parapetu – takie zestawienie podnosi estetykę wnętrza. Podczas produkcji wykorzystujemy mocne, najwyższej jakości materiały, co sprawia, że nasze osłony są niezwykle trwałe, dobrze przylegają do okna i przez długi czas zachowują pierwotny kształt. Wytrzymałość moskitier ramkowych firmy Kapica docenią też właściciele zwierząt. Stabilne profile i solidna siatka powstrzymają czworonoga przed wydostaniem się na zewnątrz. Decydując się na jeden z naszych modeli, zyskujesz produkt na lata.


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Zgoda na newsletter
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Jak zmierzyć okno do moskitiery ramkowej – praktyczne wskazówki

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
25-10-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
25-10-2022
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
25-10-2022
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
25-10-2022
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
25-10-2022
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
25-10-2022
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
25-10-2022
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
25-10-2022
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
25-10-2022
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową
25-10-2022
Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!