Aby móc w pełni cieszyć się latem, warto zainwestować w moskitierę ramkową. Jej obecność sprawi, że natrętne owady przestaną być problemem. Montaż tego typu moskitiery jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Przed przeprowadzeniem instalacji trzeba jednak zmierzyć okno, w którym element ma być zainstalowany. W artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

Moskitiera ramkowa – czym się charakteryzuje?

Istnieją dwa rodzaje moskitier – ramkowe oraz przesuwne (np. dostępne na stronie firmy Kapica warianty plisowane). Różnią się one ceną i sposobem montażu. Pierwsza opcja jest bardziej ekonomiczna i łatwiejsza w instalacji. Z tych powodów nabywcy chętnie się na nią decydują. Oferowane przez Kapicę moskitiery ramkowe mają siatki wykonane z lekkiego, a zarazem niezwykle wytrzymałego materiału – włókna szklanego. Jest on półtransparentny i prawie niewidoczny. Profile utworzono z aluminium ekstrudowanego, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe i odporne na wyginanie oraz działanie warunków atmosferycznych. Zaletą moskitiery ramkowej jest również prosty demontaż – użytkownik może z łatwością wyjąć osłonę w celu jej wyczyszczenia lub wymiany. Więcej o charakterystyce różnych osłon piszemy w artykule Moskitiery – rodzaje i zalety.

Montaż moskitiery ramkowej

Moskitiera ramkowa montowana jest w oknach na ramkach wyposażonych w zaczepy lub haczyki. Sam proces jest prosty i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Ponadto plusem jest brak ingerowania w konstrukcję okna. Ze względu na niewielkie rozmiary osłony zazwyczaj instaluje się ją w jednej kwaterze dwuskrzydłowego okna rozwierno-uchylnego. Moskitiera ramkowa zwykle nie nadaje się do zastosowania w oknach przesuwnych HS – w tym przypadku lepszym wyborem będzie moskitiera plisowana, dzięki której wygodnie wyjdziesz na zewnątrz.

Jak mierzyć okno do moskitiery ramkowej? Pomiar krok po kroku

Przed montażem konieczne jest dokładne wykonanie pomiaru okna. Etap ten jest niezwykle ważny, ponieważ to właśnie od niego zależą funkcjonalność moskitiery oraz wygoda w codziennym użytkowaniu. Zakup produktu „na oko” może skutkować nieodpowiednim dopasowaniem elementu. Na szczęście dokonanie pomiaru nie jest trudne – wystarczy pamiętać o paru prostych krokach. Po pierwsze zwróć uwagę na to, jaki typ profili posiada Twoje okno. Można wyróżnić profile nielicowane (w tym przypadku okno nie nachodzi na zewnętrzną część ościeżnicy), zlicowane (gdzie profil zrównuje się z ościeżnicą) oraz półzlicowane (w przypadku których profil okna nieznacznie wystaje na zewnętrzną część ościeżnicy).

Określenie światła okna

Następnym krokiem jest określenie światła okna, czyli szerokości oraz wysokości od krawędzi ościeżnicy. Pomiary najlepiej jest wykonać przy otwartym oknie. Zrób to starannie, ponieważ wymiary te będą miały wpływ na położenie krawędzi moskitiery. Ponadto warto jest zmierzyć grubość profilu wraz z uszczelką (tzw. przylgą). W przypadku konstrukcji o niestandardowych wymiarach najlepiej skontaktować się z producentem lub zaufanym fachowcem. Rozwieje on Twoje wątpliwości i pomoże dobrać pasujący produkt.

Narzędzie do pomiaru okien

Do dokonania pomiarów potrzebny będzie odpowiedni sprzęt. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku zwijane, metalowe miarki. W celu uniknięcia pomyłki proces warto powtórzyć. Gdy będziesz już znał wymiary swojego okna, możesz przystąpić do wyboru konkretnego modelu moskitiery, kierując się jej trwałością i estetyką.

Moskitiera ramkowa na wymiar

Znalezienie idealnie dopasowanego modelu może być problematyczne, dlatego firma Kapica tworzy moskitiery ramkowe na wymiar. Do każdego produktu dołączona jest instrukcja, dzięki której szczegółowo zapoznasz się z jego specyfikacją. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy moskitiery o małych, dużych i średnich gabarytach. Ramki mogą mieć różne kolory, dzięki czemu można je dopasować do barwy okna lub parapetu – takie zestawienie podnosi estetykę wnętrza. Podczas produkcji wykorzystujemy mocne, najwyższej jakości materiały, co sprawia, że nasze osłony są niezwykle trwałe, dobrze przylegają do okna i przez długi czas zachowują pierwotny kształt. Wytrzymałość moskitier ramkowych firmy Kapica docenią też właściciele zwierząt. Stabilne profile i solidna siatka powstrzymają czworonoga przed wydostaniem się na zewnątrz. Decydując się na jeden z naszych modeli, zyskujesz produkt na lata.


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Porady

Jak zmierzyć okno do moskitiery ramkowej – praktyczne wskazówki

Polecamy także na blogu
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
25-10-2022
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
25-10-2022
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
25-10-2022
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać
25-10-2022
Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?
Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?
25-10-2022
Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat sposobów i kierunków otwierania okien
25-10-2022
Wybierając okna do domu, należy kierować się wieloma kryteriami. Pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim sposób i kierunek otwierania skrzydła. To właśnie te czynniki mają największy wpływ na wygodę użytkowania produktu. Co warto wiedzieć na ten temat? Co mówi prawo budowlane? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – wady i zalety rozwiązań
25-10-2022
Wielkogabarytowe systemy przesuwne mają wiele zastosowań. Montowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe lub balkonowe w domach jednorodzinnych i biurowcach. Obecność nowoczesnych technologii sprawia, że pomimo swojej wagi są proste w obsłudze. Duże przeszklenia mogą stanowić ozdobę zarówno elewacji, jak i wnętrza domu. Jaki rodzaj systemu wybrać? Które drzwi sprawdzą się najlepiej – aluminiowe czy z PVC? Czytając artykuł, dowiesz się, czym różnią się te rozwiązania, a także poznasz ich wady i zalety.
Drzwi zewnętrzne aluminiowe – wzory, kolory i wskazówki co do wyboru
25-10-2022
Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Powinny więc być nie tylko trwałe i szczelne, ale też dopasowane do charakteru budynku. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z najlepszymi ofertami. Drzwi zewnętrzne aluminiowe od firmy Kapica to produkty klasy premium, które zapewnią Ci szerokie możliwości aranżacyjne. Sprawdź, co proponujemy w tym zakresie!
Grubość okna – co warto wiedzieć?
25-10-2022
Wybierając stolarkę okienną, warto dowiedzieć się, jakie parametry mają wpływ na jej jakość. Dobre okno musi być przede wszystkim trwałe i szczelne. Świadomy nabywca powinien również zwrócić uwagę na to, czy wybrana konstrukcja jest energooszczędna i czy zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, jakie znaczenie ma grubość okna. Z artykułu dowiesz się, co warto wiedzieć na temat grubości okien wykonanych z PVC.
Wymiary okien – wszystko, co warto wiedzieć
25-10-2022
Wykańczając dom, stajesz przed wyborem stolarki okiennej. Do zakupu należy podejść z należytą uwagą. Inwestorzy często decydują się na tzw. okna standardowe – prostokątne, dostępne na rynku w kilkudziesięciu wymiarach dostosowanych do konkretnych rodzajów budynków. Parametry zostają uwzględnione już w projekcie, jednak – co ważne – mogą zostać zmienione. W firmie Kapica oferujemy konstrukcje mające różne kształty i rozmiary. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie okien do własnych potrzeb oraz preferencji. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.