Balkony francuskie to fenomenalna alternatywa architektoniczna dla tradycyjnych balkonów. Znakomicie sprawdzają się w przypadku nowoczesnego budownictwa. Dziś stanowią standard w wielu współczesnych obiektach. Bardzo dobrze przyjęły się jako element elewacji modernistycznych i minimalistycznych apartamentowców, jednorodzinnych domów i budynków energooszczędnych. Poznaj obecne możliwości aranżacji balkonów francuskich.

Balkon francuski, czyli co to jest portfenetr?

Balkony francuskie lata świetności miały w okresie XVII–XIX wieku. Wówczas stanowiły zabezpieczenie i ozdobę pałacowych okien sięgających od podłogi do sufitu. Dawniej balustrady te kuto z żeliwa. Charakteryzowało je bogactwo form i zdobień. Z biegiem czasu trendy architektoniczne istotnie się zmieniły. Współczesne produkty odbiegają designem od paryskich oryginałów. Znakomicie za to wpisują się w nowoczesne standardy budownictwa.

Balkony francuskie (tzw. portfenetry) marki Kapica to minimalistyczne, szklane tafle. Uniwersalny, unikalny i modny design naszych balustrad umożliwia dopasowanie ich do różnych rodzajów elewacji. Solidnie wykonana szyba to gwarancja bezpieczeństwa i trwałości, a także komfortu. Przez szklany francuski balkon do wnętrza przedostają się duże ilości naturalnego światła. Dzięki temu pokój staje się jasny, przestronny i przytulny. Przezroczysty materiał nie zasłania widoku z okna i pozwala korzystać z przestrzeni, świeżego powietrza oraz bliskości naturalnego lub miejskiego otoczenia. Balustrada zapewnia również bezpieczeństwo podczas otwierania okna na oścież. Zabezpieczenie tego typu jest szczególnie istotne w domach, w których mieszkają dzieci lub zwierzęta.

Montaż balkonów francuskich najczęściej odbywa się na piętrach budynków. W ofercie firmy Kapica dostępne są balkony francuskie ze szkła hartowanego. Tafle wykonane z bardzo trwałego materiału są odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz nacisk.

Inspiracje i aranżacje balkonów francuskich

Balkony francuskie nie obejmują tarasu, powiększającego powierzchnię domu. Umożliwiają natomiast wyglądanie na zewnątrz i dekorowanie konstrukcji. Bez względu na to, czy mieszkasz na parterze, na piętrze czy w domu możesz zastosować szklaną balustradę. W firmie Kapica wykonujemy nowoczesne balkony francuskie o różnych wymiarach – na zamówienie. Balkony francuskie z naszej oferty montowane są już na etapie produkcji, dlatego w docelowe miejsce trafia gotowy produkt. Balustrady mocuje się do ościeżnicy konstrukcji (np. balkonu). Zrobienie tego na etapie produkcji znacznie skraca czas montażu i daje pewność, że produkt będzie prawidłowo spełniał swoje zadanie.

Nowoczesny balkon francuski na parterze

Balkony nie od dziś montuje się nawet na parterach. We współczesnych apartamentowcach to bardzo popularna praktyka mocowania szklanych balkonów francuskich. Balustrady zabezpieczają przed wtargnięciem osoby niepożądanej, a także stanowią dekorację elewacji. Szklane tafle zdobią również wnętrze, nie zasłaniając widoku na osiedlowe patio czy ogródek.

Szklany balkon francuski na parterze z powodzeniem można zastosować również w domach jednorodzinnych oraz szeregowych. Gdy z tylnej strony budynku znajduje się obszerny ogród bądź balkon, od frontu można zamontować balkon francuski. Drzwi przesuwne i okna od ogrodu wpuszczą światło i ciepło słoneczne w jednej części dnia, a przez wysokie okno ze szklaną balustradą promienie słoneczne przedostaną się w drugiej części dnia.

Kącik relaksu przy balkonie francuskim

Przestrzeń przy balkonie francuskim to znakomite miejsce na stworzenie kącika relaksu. Przy balustradzie można umieścić tzw. „puf worek” w towarzystwie stolika kawowego. Zapewni to strefę czytania książek i odpoczynku z dostępem do świeżego powietrza.

Szklane balkony francuskie z powodzeniem można zastosować przy naszych oknach PVC oraz oknach aluminiowych. Pozwoli to na zyskanie stolarki i balustrady wysokiej jakości, od producenta, który na szkle zna się jak nikt inny. W branży pracujemy od dekad. Wobec tego oferujemy produkty o wysokiej trwałości, funkcjonalności i energooszczędności. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z artykułu Okna i drzwi przeznaczone do zastosowania w domu energooszczędnym.


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Zgoda na newsletter
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

Balkon francuski – informacje praktyczne i przykłady aranżacji

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
05-10-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
05-10-2022
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
05-10-2022
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
05-10-2022
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
05-10-2022
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
05-10-2022
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
05-10-2022
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
05-10-2022
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
05-10-2022
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową
05-10-2022
Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!