Balkony francuskie to fenomenalna alternatywa architektoniczna dla tradycyjnych balkonów. Znakomicie sprawdzają się w przypadku nowoczesnego budownictwa. Dziś stanowią standard w wielu współczesnych obiektach. Bardzo dobrze przyjęły się jako element elewacji modernistycznych i minimalistycznych apartamentowców, jednorodzinnych domów i budynków energooszczędnych. Poznaj obecne możliwości aranżacji balkonów francuskich.

Balkon francuski, czyli co to jest portfenetr?

Balkony francuskie lata świetności miały w okresie XVII–XIX wieku. Wówczas stanowiły zabezpieczenie i ozdobę pałacowych okien sięgających od podłogi do sufitu. Dawniej balustrady te kuto z żeliwa. Charakteryzowało je bogactwo form i zdobień. Z biegiem czasu trendy architektoniczne istotnie się zmieniły. Współczesne produkty odbiegają designem od paryskich oryginałów. Znakomicie za to wpisują się w nowoczesne standardy budownictwa.

Balkony francuskie (tzw. portfenetry) marki Kapica to minimalistyczne, szklane tafle. Uniwersalny, unikalny i modny design naszych balustrad umożliwia dopasowanie ich do różnych rodzajów elewacji. Solidnie wykonana szyba to gwarancja bezpieczeństwa i trwałości, a także komfortu. Przez szklany francuski balkon do wnętrza przedostają się duże ilości naturalnego światła. Dzięki temu pokój staje się jasny, przestronny i przytulny. Przezroczysty materiał nie zasłania widoku z okna i pozwala korzystać z przestrzeni, świeżego powietrza oraz bliskości naturalnego lub miejskiego otoczenia. Balustrada zapewnia również bezpieczeństwo podczas otwierania okna na oścież. Zabezpieczenie tego typu jest szczególnie istotne w domach, w których mieszkają dzieci lub zwierzęta.

Montaż balkonów francuskich najczęściej odbywa się na piętrach budynków. W ofercie firmy Kapica dostępne są balkony francuskie ze szkła hartowanego. Tafle wykonane z bardzo trwałego materiału są odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz nacisk.

Inspiracje i aranżacje balkonów francuskich

Balkony francuskie nie obejmują tarasu, powiększającego powierzchnię domu. Umożliwiają natomiast wyglądanie na zewnątrz i dekorowanie konstrukcji. Bez względu na to, czy mieszkasz na parterze, na piętrze czy w domu możesz zastosować szklaną balustradę. W firmie Kapica wykonujemy nowoczesne balkony francuskie o różnych wymiarach – na zamówienie. Balkony francuskie z naszej oferty montowane są już na etapie produkcji, dlatego w docelowe miejsce trafia gotowy produkt. Balustrady mocuje się do ościeżnicy konstrukcji (np. balkonu). Zrobienie tego na etapie produkcji znacznie skraca czas montażu i daje pewność, że produkt będzie prawidłowo spełniał swoje zadanie.

Nowoczesny balkon francuski na parterze

Balkony nie od dziś montuje się nawet na parterach. We współczesnych apartamentowcach to bardzo popularna praktyka mocowania szklanych balkonów francuskich. Balustrady zabezpieczają przed wtargnięciem osoby niepożądanej, a także stanowią dekorację elewacji. Szklane tafle zdobią również wnętrze, nie zasłaniając widoku na osiedlowe patio czy ogródek.

Szklany balkon francuski na parterze z powodzeniem można zastosować również w domach jednorodzinnych oraz szeregowych. Gdy z tylnej strony budynku znajduje się obszerny ogród bądź balkon, od frontu można zamontować balkon francuski. Drzwi przesuwne i okna od ogrodu wpuszczą światło i ciepło słoneczne w jednej części dnia, a przez wysokie okno ze szklaną balustradą promienie słoneczne przedostaną się w drugiej części dnia.

Kącik relaksu przy balkonie francuskim

Przestrzeń przy balkonie francuskim to znakomite miejsce na stworzenie kącika relaksu. Przy balustradzie można umieścić tzw. „puf worek” w towarzystwie stolika kawowego. Zapewni to strefę czytania książek i odpoczynku z dostępem do świeżego powietrza.

Szklane balkony francuskie z powodzeniem można zastosować przy naszych oknach PVC oraz oknach aluminiowych. Pozwoli to na zyskanie stolarki i balustrady wysokiej jakości, od producenta, który na szkle zna się jak nikt inny. W branży pracujemy od dekad. Wobec tego oferujemy produkty o wysokiej trwałości, funkcjonalności i energooszczędności. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z artykułu Okna i drzwi przeznaczone do zastosowania w domu energooszczędnym.


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Porady

Balkon francuski – informacje praktyczne i przykłady aranżacji

Polecamy także na blogu
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
05-10-2022
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
05-10-2022
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
05-10-2022
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać
05-10-2022
Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?
Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?
05-10-2022
Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat sposobów i kierunków otwierania okien
05-10-2022
Wybierając okna do domu, należy kierować się wieloma kryteriami. Pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim sposób i kierunek otwierania skrzydła. To właśnie te czynniki mają największy wpływ na wygodę użytkowania produktu. Co warto wiedzieć na ten temat? Co mówi prawo budowlane? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – wady i zalety rozwiązań
05-10-2022
Wielkogabarytowe systemy przesuwne mają wiele zastosowań. Montowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe lub balkonowe w domach jednorodzinnych i biurowcach. Obecność nowoczesnych technologii sprawia, że pomimo swojej wagi są proste w obsłudze. Duże przeszklenia mogą stanowić ozdobę zarówno elewacji, jak i wnętrza domu. Jaki rodzaj systemu wybrać? Które drzwi sprawdzą się najlepiej – aluminiowe czy z PVC? Czytając artykuł, dowiesz się, czym różnią się te rozwiązania, a także poznasz ich wady i zalety.
Drzwi zewnętrzne aluminiowe – wzory, kolory i wskazówki co do wyboru
05-10-2022
Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Powinny więc być nie tylko trwałe i szczelne, ale też dopasowane do charakteru budynku. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z najlepszymi ofertami. Drzwi zewnętrzne aluminiowe od firmy Kapica to produkty klasy premium, które zapewnią Ci szerokie możliwości aranżacyjne. Sprawdź, co proponujemy w tym zakresie!
Grubość okna – co warto wiedzieć?
05-10-2022
Wybierając stolarkę okienną, warto dowiedzieć się, jakie parametry mają wpływ na jej jakość. Dobre okno musi być przede wszystkim trwałe i szczelne. Świadomy nabywca powinien również zwrócić uwagę na to, czy wybrana konstrukcja jest energooszczędna i czy zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, jakie znaczenie ma grubość okna. Z artykułu dowiesz się, co warto wiedzieć na temat grubości okien wykonanych z PVC.
Wymiary okien – wszystko, co warto wiedzieć
05-10-2022
Wykańczając dom, stajesz przed wyborem stolarki okiennej. Do zakupu należy podejść z należytą uwagą. Inwestorzy często decydują się na tzw. okna standardowe – prostokątne, dostępne na rynku w kilkudziesięciu wymiarach dostosowanych do konkretnych rodzajów budynków. Parametry zostają uwzględnione już w projekcie, jednak – co ważne – mogą zostać zmienione. W firmie Kapica oferujemy konstrukcje mające różne kształty i rozmiary. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie okien do własnych potrzeb oraz preferencji. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.