BLOG

Z ogromną przyjemnością informujemy o zawarciu umowy sponsorskiej pomiędzy Kapicą a uniwersyteckim klubem siatkarskim UNI Opole. Od teraz aktywnie wpieramy siatkarki w zmaganiach Tauron Ligi i trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy drużyny na arenie międzynarodowej.

UNI Opole w drodze na szczyt

UNI Opole to kobieca drużyna siatkarska, założona w 2016 roku, z inicjatywny rektora Uniwersytetu Opolskiego. Mimo krótkiej historii klubu zawodniczki z Opola szturmem podbijają krajowe boiska. Już po pierwszym sezonie rozgrywek drugoligowych UNI Opole zdołało pokonać wszystkich rywali i wywalczyć mistrzostwo II ligi, zapewniając sobie awans do I ligi żeńskiej. Czteroletnie zmagania pierwszoligowe drużyna zakończyła awansem do prestiżowej Tauron Ligi.

Drużyna siatkarska

Historyczny sezon w Tauron Lidze

Trwający obecnie sezon 2021/2022 jest dla opolanek przełomowy. Drużyna Nicoli Vettoriego po raz pierwszy walczy o sukces w Tauron Lidze – najwyższej lidze siatkówki kobiet w Polsce. Kapica z dumą wspiera młode sportsmenki na tej trudnej i pełnej wyzwań drodze. Mamy nadzieję, że świeżo podpisana umowa sponsorska przyczyni się do dalszego rozwoju utalentowanych zawodniczek, promocji regionu opolskiego i propagowania pięknej idei sportu, jakim jest siatkówka.