Rolety zewnętrzne od wielu lat cieszą się dużą popularnością zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i publicznych oraz komercyjnych. Nic też nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się coś zmienić. Rolety zewnętrzne to rozwiązanie stosunkowo proste, sprawdzone i zapewniające wiele pożądanych funkcjonalności. Poznajmy więc najważniejsze zalety rolet zewnętrznych!

Podstawowe zalety rolet zewnętrznych

Nowoczesne rolety zewnętrzne charakteryzują się licznymi atutami. Różnorodne korzyści ujawniają się w zależności od przeznaczenia budynku, w którym zostały zastosowane rolety, od sposobu funkcjonowania domowników, od lokalizacji danego obiektu i wielu innych czynników. Omówmy zatem najważniejsze z nich, wraz ze wskazaniem na grupy użytkowników, którzy szczególnie je docenią.

Rolety i ich funkcje

Pierwszymi właściwościami rolet, które zapewne większości przychodzą na myśl, jest osłona przed promieniami słońca, zapewnienie prywatności i dodatkowego zabezpieczenia antywłamaniowego.

Faktycznie, rolety zewnętrzne gwarantują praktycznie całkowite zaciemnienie pomieszczenia, co jest szczególnie przydatne w sypialniach z oknami ukierunkowanymi na wschód. Dzięki temu bardzo wczesne promienie słońca nie obudzą domowników, a jednocześnie, kiedy tylko będziemy chcieli, unosząc rolety, wpuścimy światło do pomieszczenia.

Warto również zauważyć, że praktycznie każdy budynek jest narażony – w mniejszym lub większym stopniu – na ryzyko włamania. Okna są przez złodziei jednym z najczęściej wybieranych punktów do sforsowania w celu dostania się do wnętrza.

Rolety zewnętrzne stanowią dodatkową barierę antywłamaniową, której pokonanie nie jest ani łatwe, ani szybkie. Zarówno obiekty znajdujące się w centrach miast, jak i te zlokalizowane na uboczu, dzięki roletom będą odznaczać się większym zabezpieczeniem przed rabunkami. 

To jednak nie wszystkie zalety rolet.

Rolety zewnętrzne i ich możliwości 

Mieszkańcy domów i mieszkań znajdujących się w miejscach, gdzie całą dobę może panować hałas, z pewnością docenią dodatkową ochronę akustyczną, jaką zapewniają rolety. Odgłosy nocnego życia z turystycznych ulic miast, sąsiedztwo domu weselnego, klubu czy po prostu ruchliwej drogi, może znacząco obniżyć komfort życia.

Jednak rolety zewnętrzne są dodatkową barierą dla dźwięku. Choć nie jest to ich podstawowa funkcja, to w zestawieniu z oknami, które mają poziom izolacji akustycznej wynoszący przynajmniej 45 dB, można liczyć na skuteczne odizolowanie się od zewnętrznych hałasów.

Rolety zewnętrzne ograniczają nagrzewanie i wychładzanie się pomieszczeń. W tym miejscu warto wspomnieć, że rolety zewnętrze mogą stanowić ważny element elektronicznego systemu zarządzania obiektem, czyli tak zwanego smart home.

Dzięki roletom nasz budynek może w zautomatyzowany sposób zamknąć rolety w pomieszczeniu, z którego akurat nie korzystamy, tak by ułatwić w nim utrzymanie optymalnej temperatury.

Rolety zewnętrzne a kolory

Kształt, wielkość okien, czy też kolor ram ma istotny wpływ na styl i spójność całego budynku. Podobnie jest z roletami — powinny one być jak najlepiej dopasowane do pozostałych elementów obiektu. W obszernej ofercie firmy Kapica na rolety zewnętrzne, można znaleźć różne kolory tego typu produktów. Dzięki temu do każdej, nawet najbardziej nietypowej inwestycji, można odpowiednio dopasować rolety i stworzyć ład stylistyczno-wizualny.

Rolety zewnętrzne na wymiar — dodatkowe korzyści

Montaż rolet zewnętrznych warto przewidzieć już na etapie projektu danego obiektu. Praktyczne informacje na temat wyboru rolet można znaleźć na naszym blogu, między innymi w artykule: 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie rolet zewnętrznych.

Jednak rolety zewnętrze są montowane także w istniejących budynkach. Uwidacznia się tu kolejna zaleta rolet — są one wyrobem, który można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Chodzi tutaj przede wszystkim o sposób montażu i wymiary. Rolety zewnętrzne na wymiar można dostosować do niemal każdej sytuacji.

Obiektywne podsumowanie 

Rolety zewnętrzne to zdecydowanie skuteczny sposób na osłonę i ochronę okien. Dzięki elektrycznemu napędowi, na który obecnie decyduje się większość Klienów, rolety zewnętrzne są niezwykle wygodne w obsłudze, a to istotna zaleta.

Choć budowa i sposób działania rolet są stosunkowo proste, to dzięki dopracowanym rozwiązaniom produkt charakteryzuje się wieloletnią niezawodnością działania. To przekłada się na niskie koszty utrzymania i zapewnia użytkownikom wysoki komfort.

Warto zatem postawić na jakość produktu i ewentualne warianty, które umożliwią połączenie estetyki i upodobań z funkcjonalnością – te wszystkie cechy znajdziemy w produktach z oferty firmy Kapica.

Porady

Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
22-11-2023
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
22-11-2023
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
22-11-2023
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
22-11-2023
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
22-11-2023
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
22-11-2023
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
22-11-2023
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
22-11-2023
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
22-11-2023
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
22-11-2023
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.