Rolety zewnętrzne od wielu lat cieszą się dużą popularnością zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i publicznych oraz komercyjnych. Nic też nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się coś zmienić. Rolety zewnętrzne to rozwiązanie stosunkowo proste, sprawdzone i zapewniające wiele pożądanych funkcjonalności. Poznajmy więc najważniejsze zalety rolet zewnętrznych!

Podstawowe zalety rolet zewnętrznych

Nowoczesne rolety zewnętrzne charakteryzują się licznymi atutami. Różnorodne korzyści ujawniają się w zależności od przeznaczenia budynku, w którym zostały zastosowane rolety, od sposobu funkcjonowania domowników, od lokalizacji danego obiektu i wielu innych czynników. Omówmy zatem najważniejsze z nich, wraz ze wskazaniem na grupy użytkowników, którzy szczególnie je docenią.

Rolety i ich funkcje

Pierwszymi właściwościami rolet, które zapewne większości przychodzą na myśl, jest osłona przed promieniami słońca, zapewnienie prywatności i dodatkowego zabezpieczenia antywłamaniowego.

Faktycznie, rolety zewnętrzne gwarantują praktycznie całkowite zaciemnienie pomieszczenia, co jest szczególnie przydatne w sypialniach z oknami ukierunkowanymi na wschód. Dzięki temu bardzo wczesne promienie słońca nie obudzą domowników, a jednocześnie, kiedy tylko będziemy chcieli, unosząc rolety, wpuścimy światło do pomieszczenia.

Warto również zauważyć, że praktycznie każdy budynek jest narażony – w mniejszym lub większym stopniu – na ryzyko włamania. Okna są przez złodziei jednym z najczęściej wybieranych punktów do sforsowania w celu dostania się do wnętrza.

Rolety zewnętrzne stanowią dodatkową barierę antywłamaniową, której pokonanie nie jest ani łatwe, ani szybkie. Zarówno obiekty znajdujące się w centrach miast, jak i te zlokalizowane na uboczu, dzięki roletom będą odznaczać się większym zabezpieczeniem przed rabunkami. 

To jednak nie wszystkie zalety rolet.

Rolety zewnętrzne i ich możliwości 

Mieszkańcy domów i mieszkań znajdujących się w miejscach, gdzie całą dobę może panować hałas, z pewnością docenią dodatkową ochronę akustyczną, jaką zapewniają rolety. Odgłosy nocnego życia z turystycznych ulic miast, sąsiedztwo domu weselnego, klubu czy po prostu ruchliwej drogi, może znacząco obniżyć komfort życia.

Jednak rolety zewnętrzne są dodatkową barierą dla dźwięku. Choć nie jest to ich podstawowa funkcja, to w zestawieniu z oknami, które mają poziom izolacji akustycznej wynoszący przynajmniej 45 dB, można liczyć na skuteczne odizolowanie się od zewnętrznych hałasów.

Rolety zewnętrzne ograniczają nagrzewanie i wychładzanie się pomieszczeń. W tym miejscu warto wspomnieć, że rolety zewnętrze mogą stanowić ważny element elektronicznego systemu zarządzania obiektem, czyli tak zwanego smart home.

Dzięki roletom nasz budynek może w zautomatyzowany sposób zamknąć rolety w pomieszczeniu, z którego akurat nie korzystamy, tak by ułatwić w nim utrzymanie optymalnej temperatury.

Rolety zewnętrzne a kolory

Kształt, wielkość okien, czy też kolor ram ma istotny wpływ na styl i spójność całego budynku. Podobnie jest z roletami — powinny one być jak najlepiej dopasowane do pozostałych elementów obiektu. W obszernej ofercie firmy Kapica na rolety zewnętrzne, można znaleźć różne kolory tego typu produktów. Dzięki temu do każdej, nawet najbardziej nietypowej inwestycji, można odpowiednio dopasować rolety i stworzyć ład stylistyczno-wizualny.

Rolety zewnętrzne na wymiar — dodatkowe korzyści

Montaż rolet zewnętrznych warto przewidzieć już na etapie projektu danego obiektu. Praktyczne informacje na temat wyboru rolet można znaleźć na naszym blogu, między innymi w artykule: 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie rolet zewnętrznych.

Jednak rolety zewnętrze są montowane także w istniejących budynkach. Uwidacznia się tu kolejna zaleta rolet — są one wyrobem, który można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Chodzi tutaj przede wszystkim o sposób montażu i wymiary. Rolety zewnętrzne na wymiar można dostosować do niemal każdej sytuacji.

Obiektywne podsumowanie 

Rolety zewnętrzne to zdecydowanie skuteczny sposób na osłonę i ochronę okien. Dzięki elektrycznemu napędowi, na który obecnie decyduje się większość Klienów, rolety zewnętrzne są niezwykle wygodne w obsłudze, a to istotna zaleta.

Choć budowa i sposób działania rolet są stosunkowo proste, to dzięki dopracowanym rozwiązaniom produkt charakteryzuje się wieloletnią niezawodnością działania. To przekłada się na niskie koszty utrzymania i zapewnia użytkownikom wysoki komfort.

Warto zatem postawić na jakość produktu i ewentualne warianty, które umożliwią połączenie estetyki i upodobań z funkcjonalnością – te wszystkie cechy znajdziemy w produktach z oferty firmy Kapica.

Porady

Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych

Polecamy także na blogu
Firma Kapica z kolejną nominacją – Menedżer Roku Opolszczyzny 2023
22-11-2023
Prezes Firmy Kapica, Roman Kapica, został wyróżniony kolejną ważną nominacją w kategorii duże firmy podczas finałowej gali konkursu Menedżer Roku Opolszczyzny 2023. Ta nominacja jest wyrazem uznania dla osiągnięć firmy Kapica oraz potwierdza jej silną pozycję na rynku.
Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? 
22-11-2023
Właściwa temperatura w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Niezależnie od pory roku, odpowiednia temperatura wewnętrzna sprzyja lepszemu samopoczuciu, a także może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię. Optymalna temperatura różni się w zależności od pomieszczenia i jego funkcji.  Jaka powinna być temperatura w mieszkaniu? W salonie,…
Nowość od firmy Kapica dla wymagających inwestorów. Sprawdź, czym są konstrukcje aluminiowe dla dużych obiektów
22-11-2023
Z dumą przedstawiamy innowacyjne rozwiązania w kategorii konstrukcji aluminiowych, skoncentrowane na dużych obiektach. Jednym z naszych ostatnich tego typu projektów jest Hotel Hygge w Opolu. Ta realizacja stanowi doskonałe case study dla klientów, którzy rozważają wykorzystanie tego typu technologii w swoich inwestycjach.
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? 
22-11-2023
Wejście do Twojego domu to jego wizytówka, a wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo, komfort i styl na lata. Drzwi zewnętrzne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także spełniać wysokie wymagania techniczne. W tym artykule omówimy, jakie cechy powinna mieć wysokiej jakości stolarka drzwiowa oraz przedstawimy różne…
Jak wyciszyć pokój? Sprawdź nasze porady 
22-11-2023
Hałas z ulicy, głośne sąsiedztwo czy nawet dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego stosowanie dobrych praktyk wyciszania pokojów to must have w nowoczesnych mieszkaniach. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie wyciszyć pomieszczenie, aby cieszyć się spokojem.  Wygłuszenie a wyciszenie pokoju – różnice  Zanim…
Firma Kapica z kolejną nagrodą na koncie! Rozwijamy się z Wami i dla Was
22-11-2023
Uroczysta gala XXI edycji konkursu Opolskiej Nagrody Jakości już za nami. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także XVII edycję konkursu Znakomity Przywódca. Dla firmy Kapica był to ważny dzień, bo jedna z prestiżowych nagród trafiła w ręce naszego prezesa, Romana Kapicy.
Jak wyregulować drzwi PVC? Krok po kroku
22-11-2023
Drzwi PVC cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wytrzymałość, przystępność cenową oraz doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jednak nawet najlepsze drzwi z czasem mogą wymagać regulacji, zwłaszcza jeśli zauważysz trudności w ich zamykaniu lub otwieraniu, a także, gdy pojawią się szczeliny przepuszczające zimne powietrze. W tym artykule pokażemy…
Jak uszczelnić drzwi balkonowe?
22-11-2023
Nieszczelne drzwi balkonowe to nie tylko uciążliwy hałas z zewnątrz, ale także przeciągi, wychłodzenie pomieszczenia i straty ciepła. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać. Prawidłowe uszczelnienie drzwi balkonowych jest kluczowe dla utrzymania komfortu cieplnego i akustycznego w Twoim domu. Z tego kompleksowego poradnika dowiesz się, jak skutecznie uszczelnić drzwi…
Wymiana okien w starym domu – praktyczne wskazówki
22-11-2023
Wymiana okien w starym domu to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort mieszkańców i wpłynąć na efektywność energetyczną budynku. Stare okna często są nieszczelne, co prowadzi do strat ciepła i wyższych rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo nowe okna mogą poprawić estetykę budynku oraz zwiększyć jego wartość rynkową. W niniejszym artykule przedstawiamy…
Prawidłowy montaż okien – jak powinien wyglądać?
22-11-2023
Dobra instalacja okien odpowiada nie tylko za ich prawidłowe działanie, ale też  efektywność energetyczną domu i komfort życia mieszkańców. Odpowiednio zamontowane okna są kluczowym warunkiem utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności. W znacznym stopniu przyczyniają się też do redukcji hałasu dobiegającego z zewnątrz. Jak powinien przebiegać taki montaż? Na czym polega…