Okno nie tylko dostarcza do wnętrza światło i chroni je przed czynnikami atmosferycznymi. To także istotny element wpływający na efektywność energetyczną domu, komfort akustyczny, a także bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach, okna PVC przechodzą prawdziwą rewolucję. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, okna premium wyposażane są w zaawansowane technologie, oferując użytkownikom szereg innowacyjnych rozwiązań na miarę inteligentnych domów. Jeżeli interesuje Cię wybór najlepszych nowoczesnych okien PVC, przeczytaj ten artykuł do końca.

Okna PVC premium – czym się charakteryzują?

Jak wybrać najlepsze okna PVC do domu? To kwestia bardzo indywidualna. Niemniej istnieje kilka parametrów, które umożliwią Ci określenie, czy okna spełniają wysokie standardy, czy są rozwiązaniem z niższej półki.

Współczynnik przenikania ciepła (Uw) – parametr ten określa zdolność okna do zatrzymywania ciepła wewnątrz budynku. Im niższa wartość Uw, tym lepsza izolacja cieplna. Według współczesnych norm okna muszą mieć współczynnik nie wyższy niż 0,9 W/m2K. Takie właściwości osiąga większość standardowych konstrukcji. Jednak do domów pasywnych/energooszczędnych należy szukać okien premium z niższym współczynnikiem 0,8 – 0,7 W/m2K.

Współczynnik przenikania ciepła profili (Uf) – na ten parametr bezpośredni wpływ ma liczba profili. Dobrym rozwiązaniem są już systemy 5-profilowe, a jeszcze lepszym, 7-profilowe. W takich konstrukcjach otrzymuje się Uf na poziomie ok. 1,0 – 0,9 W/m2K.

Współczynnik izolacji akustycznej (Rw) – okna o wysokim współczynniku Rw zapewniają lepszą ochronę przed hałasem. Standardem jest 40 dB. Jednak najlepsze okna PVC powinny charakteryzować się Rw na poziomie 45-47 dB. Wówczas domownicy będą mogli cieszyć się ciszą, mieszkając nawet przy ruchliwej ulicy czy lotnisku.

Charakterystyka szyby – najlepsze okna PVC charakteryzują się szybami zespolonymi o grubości nawet do 52 mm. Dzięki temu konstrukcja dodatkowo zapobiega utratom ciepła oraz zapewnia maksymalną przejrzystość i dostępność światła. Grubość szyby ma również niemałe znaczenie w aspekcie antywłamaniowości.

Trwałość uszczelek – bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór okien z uszczelkami EPDM (kaucz syntetyczny). Komponenty tego typu są odporne na zgniatanie, wahania temperatur i wilgoć. Dzięki temu stanowią doskonałą barierę przed zewnętrznym zimnem i ciepłem – nawet w strefie narożnej okien.

Klasa bezpieczeństwa – okna PVC powinny być wyposażone w mechanizmy zapobiegające włamaniom, takie jak okucia antywłamaniowe i specjalne zamki czy systemy. Dzięki temu ich klasa antywłamaniowa może podnieść się do standardu RC2.

Nowoczesne okna do domu inteligentnego – dodatkowe innowacje

Firma Kapica to producent okien nowoczesnych PVC. W swej ofercie ma standardowe kolekcje, a także serie Premium i Exclusive, które spełniają wymagania określonych grup klientów. Bez względu na to, czy chodzi o podstawową stolarkę, czy tę dla bardziej wymagających klientów, do jej produkcji wykorzystuje się zaawansowane technologie. Dzięki temu możliwe jest dostarczanie wysokiej jakości okien na odmiennej charakterystyce.

Niemniej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, właścicieli domów pasywnych czy domów inteligentnych oferowane są okna Premium i Exclusive. Poszczególne modele wyposażono w dodatkowe innowacyjne rozwiązania, zapewniające wysokiej klasy komfort:

  • Schüco VentoAir+ – technologia umożliwiająca samoczynne wietrzenie pomieszczeń bez konieczności otwierania okna. Dzięki temu można cieszyć się świeżym powietrzem bez nadmiernej utraty ciepła, co szczególnie sprawdzi się zimą. Dodatkowo minimalizowane jest ryzyko pojawiania się we wnętrzu pleśni.
  • Klamkę Schüco Akustik – okucie opatentowanym mechanizmem blokującym. Umieszczony jest on między rączką a trzpieniem klamki. Taka konstrukcja zapobiega przesunięciu klamki od zewnątrz, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo. Dodatkowo każdorazowe przekręcenie klamki powoduje zatrzaśnięcie się mechanizmu blokowania.
  • Ekologiczne okna – energooszczędne systemy Schüco PVC-U umożliwiają firmie Kapica oszczędność zasobów naturalnych i redukcję CO2. Produkty z tej serii mogą być w pełni poddane recyklingowi.

Wybór odpowiednich okien PVC to nie tylko kwestia estetyki, ale także analiza takich parametrów jak współczynnik przenikania ciepła, izolacja akustyczna, trwałość uszczelek czy klasa bezpieczeństwa. W świecie domów inteligentnych i pasywnych, okna PVC premium oferują dodatkowe innowacyjne rozwiązania, takie jak samoczynne wietrzenie pomieszczeń czy okucia z opatentowanymi mechanizmami blokującymi. Pamiętajmy, że odpowiedni wybór okien to inwestycja, która przyniesie korzyści na lata, zapewniając nam komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii.

Porady

Innowacyjne rozwiązania w oknach PVC – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Polecamy także na blogu
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
16-11-2023
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.
Wytrzymałe i estetyczne parapety aluminiowe — poznaj zalety tego rozwiązania
16-11-2023
Każda osoba, która decyduje się na budowę, lub gruntowny remont mieszkania, musi wybrać odpowiednie parapety. Przed zakupem dobrze jest rozeznać się w tym temacie, aby wybrać wytrzymały i estetyczny produkt, który będzie służył przez wiele lat. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę? Czy skupić się na stylistyce, czy samym wykonaniu? Czy parapety aluminiowe na wymiar to dobry wybór? Poznajcie odpowiedzi na te pytania!
Integracja firmy Kapica 2023 – pojechali w nieznane i… było super!
16-11-2023
Dokładnie 69 osób pojechało w nieznane… i to dosłownie. Pracownicy z największą liczbą punktów uzyskanych w Kapica Sport Challenge 2023 w nagrodę 21 października udali się na integracyjny wyjazd firmowy. Każdy uczestnik mógł wybrać jedną z dwóch opcji wyprawy – wersję rekreacyjną z relaksem lub ambitną z dreszczykiem. Reszta była już totalną niewiadomą . Pewne było tylko to, że sportowa rywalizacja firmy Kapica to gra warta świeczki, o czym wszyscy szybko się przekonali.
Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych
16-11-2023
Rolety zewnętrzne od wielu lat cieszą się dużą popularnością zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i publicznych oraz komercyjnych. Nic też nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się coś zmienić. Rolety zewnętrzne to rozwiązanie stosunkowo proste, sprawdzone i zapewniające wiele pożądanych funkcjonalności. Poznajmy więc najważniejsze zalety rolet zewnętrznych!
-10% z okazji otwarcia nowego salonu Kapica w Tarnowskich Górach
16-11-2023
Klienci, to dla Was zmieniamy się na lepsze. W dniu 25.11.2023 zapraszamy na otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w zupełnie nowej, lepszej lokalizacji. Znajdziecie nas przy ulicy Skowronków 2A, a tam będziemy czekać na Was z pełnym katalogiem produktów i… inauguracyjną promocją.
Na jakiej wysokości zamontować okna – zasady i normy
16-11-2023
Znajomość zasad i norm dotyczących prawidłowej wysokości montowania okien służy mocowaniu konstrukcji zgodnie ze sztuką dekarską. Dzięki temu konstrukcja spełnia swoje funkcje i jest stabilna. Niemniej właściwe osadzenie okna wpływa również na dalsze możliwości aranżacyjne mieszkania – swobodne dopasowanie mebli czy grzejników. Dlatego warto dowiedzieć się, na jakiej wysokości montować standardowe okna, okna dachowe, a także parapety.
Eleganckie i trwałe okna aluminiowe: dlaczego warto rozważyć ten wybór dla swojego domu?
16-11-2023
Od pewnego czasu okna aluminiowe zyskują na popularności w budownictwie mieszkalnym. Elegancja, prostota i minimalizm to główne cechy, które wyróżniają je na tle innych produktów. Co przemawia za wyborem okien z aluminium do domu? Jakie są ich najważniejsze zalety? Czy ich montaż nie wpływa niekorzystnie na izolację termiczną budynku? Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć ich wybór.
Nowoczesne drzwi PVC: jakie wzornictwo i technologie wybrać do swojego wnętrza?
16-11-2023
Drzwi PVC od wielu lat są jednymi z najchętniej wybieranych modeli drzwi wejściowych. Dzieje się tak ze względu na ich liczne zalety. Modele wykonane z PVC wyróżniają się dużą funkcjonalnością i trwałością, a ponadto ponadczasową estetyką. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem takich drzwi do swojego domu lub biura, poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące technologii i wzornictwa, które warto wziąć pod uwagę.
Parapety PVC a estetyka wnętrza: jak dobierać odpowiednie kolory i wzory do wystroju pomieszczeń?
16-11-2023
Zwykle traktowane są wyłącznie w kategorii użytkowej, w rzeczywistości mogą jednak odgrywać ważną rolę w kształtowaniu charakteru wnętrza. Mowa o parapetach. Te niepozorne elementy wystroju, które najczęściej służą jako półki na doniczki, mają bardzo duży potencjał aranżacyjny. W zależności od wybranego materiału, koloru i wzoru, można w łatwy sposób stworzyć z nich piękne dopełnienie każdego pomieszczenia. W poniższym tekście odpowiadamy na pytania, czym cechują się parapety PVC, jak wpływają na estetykę wnętrz i w jaki sposób dobrać model dopasowany do konkretnej stylistyki.
Wymiana bramy garażowej segmentowej – o czym pamiętać, aby uniknąć błędów?
16-11-2023
Brama garażowa pozostaje niedoceniona, dopóki na jaw nie wyjdą problemy. Niewłaściwie zamontowana brama garażowa segmentowa może stać się źródłem wielu niedogodności – od zacinania się podczas otwierania i zamykania, przez utratę ciepła z powodu nieszczelności, aż po obniżenie poziomu bezpieczeństwa całego domu. Właśnie dlatego wymiana bramy garażowej to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.