Niezależnie od tego, czy za oknami jest kojąca zieleń, czy tętniące życiem miasto – inwestorzy coraz częściej chcą, aby granica między wnętrzem domu, a jego otoczeniem była jak najmniej widoczna. Dzięki temu można uzyskać poczucie przestrzeni i niekrępowania. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu takiego efektu, doskonałym wyborem będą systemy przesuwne wykonane z PVC. Wystarczy lekko je popchnąć, aby w niezakłócony sposób swobodnie przemieszczać się pomiędzy pokojami a tarasem lub ogrodem. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC.

Systemy przesuwne PVC – zastosowanie

Systemy przesuwne doskonale sprawdzają się zarówno jako drzwi balkonowe, jak i tarasowe. Dzięki temu znajdują zastosowanie w domach wolnostojących, czy obiektach biurowych i komercyjnych. Są nie tylko bardzo estetyczne, ale także niezwykle funkcjonalne. Przede wszystkim zaś dają olbrzymie możliwości aranżacyjne.

Ich designerski styl, smukłość i dobre parametry to nie wszystko. Duże przeszklenia pozwalają doświetlić pomieszczenie i uatrakcyjnić wygląd zarówno wnętrza, jak i elewacji. Dzięki ich zastosowaniu taras lub balkon staje się przedłużeniem pokoju, optycznie powiększając przestrzeń. Dodatkowo duże szyby mogą też być pomocne w przechwyceniu energii cieplnej z zewnątrz. To szczególnie ważne w domach pasywnych.

Drzwi przesuwne zajmują bardzo niewiele miejsca w pomieszczeniu. Nie wymagają organizowania przestrzeni na odchylanie skrzydła drzwiowego. Co więcej, są montowane bez wysokich progów, które mogą zakłócać swobodną komunikację.

Drzwi tarasowe PVC – zalety i wady

PVC to materiał wyjątkowo odporny i trwały. Nie szkodzą mu czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć, promieniowanie UV i zmiany temperatury. Dzięki temu wykonane z niego systemy przesuwne są bardziej odporne na zniszczenia i starzenie się niż te z drewna lub aluminium. Co więcej, mają one doskonałe właściwości izolacyjne. PVC jest materiałem, który ma wysoki wskaźnik izolacji cieplnej i akustycznej. Oznacza to, że ​​produkowane z niego elementy są bardziej skuteczne w zatrzymywaniu ciepła w pomieszczeniu i redukcji hałasu z zewnątrz. Ponieważ PVC może być łatwo formowane w różne kształty, pozwala na tworzenie spersonalizowanych projektów. Różnorodność wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie ram do elewacji i aranżacji wnętrza. Jeśli chodzi o koszt, systemy przesuwne PVC są również bardziej przystępne cenowo niż te same elementy wykonane z innych materiałów, takich jak drewno lub aluminium. W przypadku drzwi tarasowych PVC, szczególnie tych montowanych na parterze, warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. W ofercie firmy Kapica znajdują się drzwi przesuwne z PVC z zamkiem na klucz oraz wersja otwierana i przesuwana od strony pomieszczenia lub z obu stron.

Choć mogłoby się wydawać, że duże szklane powierzchnie będą trudne w utrzymaniu w czystości, to jednak drzwi tarasowe PVC są łatwe w konserwacji. Tego typu rozwiązanie nie wymaga malowania ani lakierowania. Wystarczy je regularnie czyścić, aby zachować ich estetyczny wygląd na długi czas. Pod tym względem systemy przesuwne PVC są jednym z najmniej wymagających rozwiązań. Jak widać, można powiedzieć, że systemy przesuwne PVC nie mają zasadniczych wad, natomiast liczba ich zalet powoduje, że zdecydowanie warto rozważyć montaż tego rozwiązania.

Systemy przesuwne PVC – rodzaje

W zakresie systemów przesuwnych PVC firma Kapica oferuje dwa rodzaje rozwiązań.

Schüco LivIngSlide

Schüco LivIngSlide PVC-U to drzwi tarasowe uhonorowane nagrodą Top Marka w plebiscycie „Laur Konsumenta”. Ich nowoczesny design idzie w parze ze znakomitymi właściwościami cieplnymi i akustycznymi. Odpowiadają one wyjątkowo restrykcyjnym kryteriom stawianym domom energooszczędnym. Charakteryzują się znakomitym współczynnikiem przenikania ciepła, wynoszącym nawet do Uw = 0,8 W/(m2K). Dodatkową korzyść w systemie Schüco LivIngSlide zapewniają termozgrzewalne uszczelki z EPDM. Po zgrzaniu pozostają one elastyczne w narożach wewnętrznych i tym samym zapewniają optymalną szczelność w tym obszarze. Dodatkowo zapobiega to kondensacji wody i powstawaniu przeciągów.

Schüco EasySlide

Schüco EasySlide to system drzwi podnoszono-przesuwnych, które doskonale sprawdzają się w budynkach nowych i modernizowanych. Drzwi tego typu posiadają termoizolowaną ramę o głębokości 167 mm i skrzydło o głębokości 70 mm z ciepłymi jedno- lub dwukomorowymi szybami. Dzięki temu mają bardzo dobre właściwości energooszczędne. Dodatkowo mają ergonomiczny i niski próg z przekładką termiczną i spienionym izolatorem, co zmniejsza ryzyko wystąpienia tzw. zimnego obszaru.

Oba systemy drzwi przesuwnych PVC dostępne są w sześciu wariantach otwierania, które realizowane są w dwóch systemach konstrukcyjnych. Wszystkie modele spełniają restrykcyjne normy branżowe. Skrzydła drzwi wyposażone zostały w dodatkowe wzmocnienia i odpowiednie okucia, które zapewniają dużą stabilność konstrukcji i umożliwiają wykonywanie elementów o masie do 400 kg.

Systemy przesuwne PVC – podsumowanie

Podsumowując, systemy przesuwne PVC to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają trwałych, skutecznych i estetycznych drzwi lub okien. Ich izolacyjność termiczna i akustyczna, łatwość utrzymania czystości oraz różnorodność wzorów i kolorów są tylko niektórymi z zalet, które oferują. Ponadto ich stosunkowo niska cena sprawia, że ​​są również przystępne dla każdego budżetu.

Porady

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC?

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
29-05-2023
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
29-05-2023
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
29-05-2023
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
29-05-2023
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
29-05-2023
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
29-05-2023
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
29-05-2023
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
29-05-2023
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
29-05-2023
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
29-05-2023
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.