Niezależnie od tego, czy za oknami jest kojąca zieleń, czy tętniące życiem miasto – inwestorzy coraz częściej chcą, aby granica między wnętrzem domu, a jego otoczeniem była jak najmniej widoczna. Dzięki temu można uzyskać poczucie przestrzeni i niekrępowania. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu takiego efektu, doskonałym wyborem będą systemy przesuwne wykonane z PVC. Wystarczy lekko je popchnąć, aby w niezakłócony sposób swobodnie przemieszczać się pomiędzy pokojami a tarasem lub ogrodem. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC.

Systemy przesuwne PVC – zastosowanie

Systemy przesuwne doskonale sprawdzają się zarówno jako drzwi balkonowe, jak i tarasowe. Dzięki temu znajdują zastosowanie w domach wolnostojących, czy obiektach biurowych i komercyjnych. Są nie tylko bardzo estetyczne, ale także niezwykle funkcjonalne. Przede wszystkim zaś dają olbrzymie możliwości aranżacyjne.

Ich designerski styl, smukłość i dobre parametry to nie wszystko. Duże przeszklenia pozwalają doświetlić pomieszczenie i uatrakcyjnić wygląd zarówno wnętrza, jak i elewacji. Dzięki ich zastosowaniu taras lub balkon staje się przedłużeniem pokoju, optycznie powiększając przestrzeń. Dodatkowo duże szyby mogą też być pomocne w przechwyceniu energii cieplnej z zewnątrz. To szczególnie ważne w domach pasywnych.

Drzwi przesuwne zajmują bardzo niewiele miejsca w pomieszczeniu. Nie wymagają organizowania przestrzeni na odchylanie skrzydła drzwiowego. Co więcej, są montowane bez wysokich progów, które mogą zakłócać swobodną komunikację.

Drzwi tarasowe PVC – zalety i wady

PVC to materiał wyjątkowo odporny i trwały. Nie szkodzą mu czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć, promieniowanie UV i zmiany temperatury. Dzięki temu wykonane z niego systemy przesuwne są bardziej odporne na zniszczenia i starzenie się niż te z drewna lub aluminium. Co więcej, mają one doskonałe właściwości izolacyjne. PVC jest materiałem, który ma wysoki wskaźnik izolacji cieplnej i akustycznej. Oznacza to, że ​​produkowane z niego elementy są bardziej skuteczne w zatrzymywaniu ciepła w pomieszczeniu i redukcji hałasu z zewnątrz. Ponieważ PVC może być łatwo formowane w różne kształty, pozwala na tworzenie spersonalizowanych projektów. Różnorodność wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie ram do elewacji i aranżacji wnętrza. Jeśli chodzi o koszt, systemy przesuwne PVC są również bardziej przystępne cenowo niż te same elementy wykonane z innych materiałów, takich jak drewno lub aluminium. W przypadku drzwi tarasowych PVC, szczególnie tych montowanych na parterze, warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. W ofercie firmy Kapica znajdują się drzwi przesuwne z PVC z zamkiem na klucz oraz wersja otwierana i przesuwana od strony pomieszczenia lub z obu stron.

Choć mogłoby się wydawać, że duże szklane powierzchnie będą trudne w utrzymaniu w czystości, to jednak drzwi tarasowe PVC są łatwe w konserwacji. Tego typu rozwiązanie nie wymaga malowania ani lakierowania. Wystarczy je regularnie czyścić, aby zachować ich estetyczny wygląd na długi czas. Pod tym względem systemy przesuwne PVC są jednym z najmniej wymagających rozwiązań. Jak widać, można powiedzieć, że systemy przesuwne PVC nie mają zasadniczych wad, natomiast liczba ich zalet powoduje, że zdecydowanie warto rozważyć montaż tego rozwiązania.

Systemy przesuwne PVC – rodzaje

W zakresie systemów przesuwnych PVC firma Kapica oferuje dwa rodzaje rozwiązań.

Schüco LivIngSlide

Schüco LivIngSlide PVC-U to drzwi tarasowe uhonorowane nagrodą Top Marka w plebiscycie „Laur Konsumenta”. Ich nowoczesny design idzie w parze ze znakomitymi właściwościami cieplnymi i akustycznymi. Odpowiadają one wyjątkowo restrykcyjnym kryteriom stawianym domom energooszczędnym. Charakteryzują się znakomitym współczynnikiem przenikania ciepła, wynoszącym nawet do Uw = 0,8 W/(m2K). Dodatkową korzyść w systemie Schüco LivIngSlide zapewniają termozgrzewalne uszczelki z EPDM. Po zgrzaniu pozostają one elastyczne w narożach wewnętrznych i tym samym zapewniają optymalną szczelność w tym obszarze. Dodatkowo zapobiega to kondensacji wody i powstawaniu przeciągów.

Schüco EasySlide

Schüco EasySlide to system drzwi podnoszono-przesuwnych, które doskonale sprawdzają się w budynkach nowych i modernizowanych. Drzwi tego typu posiadają termoizolowaną ramę o głębokości 167 mm i skrzydło o głębokości 70 mm z ciepłymi jedno- lub dwukomorowymi szybami. Dzięki temu mają bardzo dobre właściwości energooszczędne. Dodatkowo mają ergonomiczny i niski próg z przekładką termiczną i spienionym izolatorem, co zmniejsza ryzyko wystąpienia tzw. zimnego obszaru.

Oba systemy drzwi przesuwnych PVC dostępne są w sześciu wariantach otwierania, które realizowane są w dwóch systemach konstrukcyjnych. Wszystkie modele spełniają restrykcyjne normy branżowe. Skrzydła drzwi wyposażone zostały w dodatkowe wzmocnienia i odpowiednie okucia, które zapewniają dużą stabilność konstrukcji i umożliwiają wykonywanie elementów o masie do 400 kg.

Systemy przesuwne PVC – podsumowanie

Podsumowując, systemy przesuwne PVC to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają trwałych, skutecznych i estetycznych drzwi lub okien. Ich izolacyjność termiczna i akustyczna, łatwość utrzymania czystości oraz różnorodność wzorów i kolorów są tylko niektórymi z zalet, które oferują. Ponadto ich stosunkowo niska cena sprawia, że ​​są również przystępne dla każdego budżetu.

Porady

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC?

Polecamy także na blogu
Wymiana bramy garażowej segmentowej – o czym pamiętać, aby uniknąć błędów?
29-05-2023
Brama garażowa pozostaje niedoceniona, dopóki na jaw nie wyjdą problemy. Niewłaściwie zamontowana brama garażowa segmentowa może stać się źródłem wielu niedogodności – od zacinania się podczas otwierania i zamykania, przez utratę ciepła z powodu nieszczelności, aż po obniżenie poziomu bezpieczeństwa całego domu. Właśnie dlatego wymiana bramy garażowej to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.
5 zalet moskitier ramkowych
29-05-2023
Wraz z nadejściem cieplejszych dni rozpoczyna się sezon na najlepsze pomysły i rozwiązania, jak poradzić sobie z uciążliwymi owadami. Jedni preferują krótkotrwałe rozwiązania DIY lub różnego rodzaju środki chemiczne, inni stawiają na profesjonalne narzędzia. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepsza, gdyż jest nieinwazyjna zarówno dla ludzi, jak i owadów. Mowa w tym przypadku o moskitierze ramkowej, która poza tym, że oszczędza małe stworzenia oraz zdrowie domowników, ma znacznie więcej zalet.
Wybór drzwi wejściowych – 5 kluczowych aspektów
29-05-2023
Drzwi wejściowe to nie tylko pierwszy element naszego domu, który widzą goście. To również nasza pierwsza linia obrony przed intruzami i warunkami atmosferycznymi. Dlatego wybór odpowiedniej stolarki o najwyższych standardach jest kluczowy. Poznaj 5 aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych.
Jak wybrać bramę garażową segmentową?
29-05-2023
Budujesz nowy garaż lub planujesz modernizację starego? Jeżeli tak, prawdopodobnie stoisz przed niełatwym wyzwaniem – wyborem bramy. Na pewno słyszałeś o bramie garażowej segmentowej, bo to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością klientów. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy o bramach segmentowych oraz poznasz argumenty przemawiające za ich wyborem.
Działo się! Relacja z pikniku dla pracowników firmy Kapica
29-05-2023
Była zabawa, emocje i mnóstwo atrakcji. Tak można podsumować piknik rodzinno-sportowy, na którym firma Kapica miała przyjemność gościć swoich pracowników. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie zyskało spore zainteresowanie. Bardzo się cieszymy, że znów mogliśmy wszyscy spotkać się i miło spędzić czas.
Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?
29-05-2023
Wybór odpowiednich drzwi dla domu jest niezwykle ważny, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Na rynku dostępne są różne modele, charakteryzujące się odmiennymi parametrami technicznymi. To samo można powiedzieć o stylu oraz wzornictwie drzwi zewnętrznych PVC. Kiedy wybrać retro drzwi PVC modern, a kiedy retro?
Demontaż i wymiana okien – co warto wiedzieć?
29-05-2023
Wymiana okien to jedna z kluczowych kwestii, gdy chce się poprawić komfort i efektywność energetyczną domu. Wiele osób zwleka jednak z decyzją o remoncie, gdyż obawia się czasochłonnej pracy. Niemniej wymiana stolarki bez uszkodzenia elewacji jest jak najbardziej możliwa i może przebiec szybko, sprawnie i tanio. Tanio, ponieważ na okna można uzyskać dofinansowanie. Sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć przed demontażem okna.
Nowa hala, nowe możliwości. Kapica uruchamia kolejny zakład
29-05-2023
W ubiegłym roku informowaliśmy o nowym zakładzie w Zawadzkiem przy ulicy Strzeleckiej i obiecywaliśmy, że wkrótce będziemy mogli poszczycić się kolejną halą, umożliwiającą produkcję jeszcze większej liczby okien i drzwi. Nie pozostajemy gołosłowni. To dla nas wspaniałe rozpoczęcie lata. Prace w nowym obiekcie ruszyły 26.06.2023 roku, pierwsze wysyłki zrealizowaliśmy już 01.07.2023.
Jakie okna zapewnią ochronę przed hałasem?
29-05-2023
Hałas może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam stworzyć spokojne i ciche środowisko w naszym domu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie hałasu z zewnątrz jest wybór odpowiednich okien. Dobrej jakości stolarka może znacznie zmniejszyć poziom hałasu dochodzącego do wnętrza domu, tworząc komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Jak wybrać wysokiej jakości produkty z optymalnym współczynnikiem Rw?
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PVC
29-05-2023
Zastanawiasz się nad wyborem drzwi zewnętrznych do swojego domu? Zdecydowanie jest to jeden z kluczowych elementów, który wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy zamierzasz kupić drzwi wejściowe PVC, aluminiowe lub tarasowe wskazujemy 5 kluczowych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.