Podczas budowy domu inwestorom zależy nie tylko na jego funkcjonalności i modnym designie, ale też na bezpieczeństwie. To właśnie dom ma pełnić funkcję życiowej ostoi, zapewniając rodzinie komfort, swobodę i upragniony spokój. Dlatego tak ważne jest to, by wykorzystać w nim najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i technologiczne, które podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Czy można połączyć nowoczesny design z zabezpieczeniami antywłamaniowymi? Czy tak modne w ostatnich latach przeszklenia negatywnie wpływają na wytrzymałość obiektu? Co trzeba wiedzieć na temat drzwi wejściowych z szybą? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Drzwi z szybą coraz popularniejsze

Jednym z najważniejszych elementów budynku są drzwi zewnętrzne. Mają one dziś nie tylko znaczenie czysto funkcjonalne. Odgrywają też ważną rolę estetyczną. Ich design i kolorystyka w istotny sposób wpływają na charakter całego domu. Drzwi wejściowe mogą subtelnie podkreślać styl budynku, wpisując się w elementy fasady, bądź stanowić oryginalny wyróżnik. Jedno jest pewne – drzwi zewnętrze to nie tylko wejście do domu, ale również ważny element designerski. Dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany.

Nowoczesne drzwi wejściowe powinny cechować się ciekawym wzornictwem. Wiele osób decyduje się na modele, które pasują do elewacji budynku i innych istotnych elementów posesji (np. garażu). Dzięki temu aranżacja zewnętrzna jest  utrzymana w podobnej estetyce. Najczęściej wybierane kolory to obecne antracyt, orzech, dąb oraz inne odcienie drewna. Coraz popularniejszy staje się trend dobierania drzwi zewnętrznych na zasadzie kontrastu. Drzwi o intensywnej kolorystyce i odważnym wzornictwie dodają projektowi nonszalancji. Takie rozwiązanie wprowadza do przestrzeni niewymuszoną architektoniczną swobodę. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się drzwi wejściowe z szybą. Na przeszklone modele decyduje się coraz więcej inwestorów. Czy takie rozwiązanie się sprawdza i czy jest bezpieczne?

Drzwi zewnętrzne z szybą są bezpieczne

Duże przeszklenia są coraz bardziej popularne. Występują najczęściej w postaci dużych, panoramicznych okien, ale też nowoczesnych drzwi wejściowych z szybą. Przeszklenia pojawiają się nie tylko w skrzydle drzwi. Współczesne modele stanowią całościową konstrukcję złożoną ze skrzydła oraz bocznych i górnych naświetleń. Bez względu na to, jak duża jest powierzchnia oszklenia, projekty takie często wywołują niepokój klientów. Zastanawiają się oni, czy drzwi z szybą są szczelne, czy dobrze izolują hałas i czy ich montaż na pewno stanowi bezpieczne rozwiązanie?

Odpowiadamy – tak, tak i tak. Drzwi wejściowe z szybą są bezpieczne, pod warunkiem skorzystania z oferty renomowanego producenta. Nowoczesne szyby stosowane w drzwiach to tzw. pakiety szybowe. Składają się one z co najmniej dwóch tafli bardzo wytrzymałego szkła, oddzielonych od siebie ramką dystansową i wypełnionych gazem szlachetnym. Dzięki temu są trwałe, mają świetne właściwości izolacyjne i skutecznie chronią przed hałasem z zewnątrz. Szczególnie polecamy drzwi wejściowe aluminiowe z oferty firmy Kapica Są wytrzymałe i bardzo nowoczesne. Ponadto można połączyć je z zabezpieczeniami antywłamaniowymi tej samej marki.

Drzwi zewnętrzne z szybą a poczucie prywatności

Montaż szklanych konstrukcji rodzi w inwestorach obawy co do zachowania prywatności. Klienci zastanawiają się, czy wnętrze domu nie będzie widoczne dla sąsiadów. Uspokajamy – w nowoczesnych pakietach szybowych, stosowanych w drzwiach zewnętrznych, można wykorzystać szyby refleksyjne. Odbijają one światło słoneczne, tworząc wrażenie lustrzanej powłoki. Takie rozwiązanie zapewnia domownikom maksimum komfortu i prywatności.

Można też zdecydować się na zastosowanie szyb mlecznych lub szklenia piaskowanego. Takie rodzaje przeszkleń utrudniają zajrzenie do wnętrza domu z podwórka. Jeśli stoisz właśnie przed koniecznością wyboru drzwi wejściowych do swojego domu, polecamy artykuł Drzwi wejściowe – rodzaje i co warto wiedzieć na ich temat. Znajduje się w nim wiele cennych wskazówek przydatnych na etapie podejmowania decyzji.

Drzwi wejściowe z szybą podnoszą estetykę budynku

Drzwi wejściowe z szybą to doskonałe rozwiązanie do domu osób, które cenią nowoczesne projekty i bliskość natury. Duże przeszklenia stanowią bardzo ciekawy element architektoniczny, chętnie wykorzystywany przez współczesnych designerów. Nie tylko dają wrażenie lekkości, ale też wprowadzają do projektu elegancki minimalizm. Ponadto umożliwiają doświetlanie wnętrza, jednocześnie nie odbierając domownikom komfortu termicznego.

Przeszklenia na całej wysokości drzwi pozwalają zatrzeć granicę pomiędzy wnętrzem domu a tym, co na zewnątrz. Otwierają mieszkanie na znajdującą się wokół przyrodę. Wszystko to przekłada się na wyraźne podniesienie walorów estetycznych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Modele drzwi dostępne w ofercie firmy Kapica cechują się doskonałymi parametrami i dobrze przemyślanym projektem. Dzięki temu zapewniają domownikom wygodę i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Drzwi zewnętrzne – jaka szyba będzie najlepsza?

Najlepsza szyba do drzwi wejściowych nie może być… szybą. Należy zastosować co najmniej dwie tafle szkła, czyli tzw. pakiet szybowy. Montaż takich szyb zespolonych w drzwiach zewnętrznych zapewni komfort termiczny, dźwiękoszczelność i bezpieczeństwo. Należy jednak zdecydować się na rozwiązania oferowane przez sprawdzone firmy, wyspecjalizowane w produkcji drzwi z przeszkleniami.

W ofercie firmy Kapica dostępnych jest wiele bezpiecznych pakietów szybowych. Opierają się one na wysokiej jakości szkle i ciepłych ramkach dystansowych, które poprawiają parametry izolacyjne projektu. Szyby zespolone z oferty firmy Kapica są szczelne i niwelują wilgoć, która może przenikać do wnętrza budynku. 

Gdy mowa o wykorzystaniu szkła w drzwiach wejściowych, warto wymienić też rodzaje szyb do drzwi zewnętrznych PVC. W ofercie firmy Kapica dostępne jest szkło gładkie w 15 kolorach oraz szkło ornamentowe w 18 wzorach. Tak bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie do swojego domu.


To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi wejściowych z szybą

Polecamy także na blogu
Wymiana bramy garażowej segmentowej – o czym pamiętać, aby uniknąć błędów?
15-10-2022
Brama garażowa pozostaje niedoceniona, dopóki na jaw nie wyjdą problemy. Niewłaściwie zamontowana brama garażowa segmentowa może stać się źródłem wielu niedogodności – od zacinania się podczas otwierania i zamykania, przez utratę ciepła z powodu nieszczelności, aż po obniżenie poziomu bezpieczeństwa całego domu. Właśnie dlatego wymiana bramy garażowej to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.
5 zalet moskitier ramkowych
15-10-2022
Wraz z nadejściem cieplejszych dni rozpoczyna się sezon na najlepsze pomysły i rozwiązania, jak poradzić sobie z uciążliwymi owadami. Jedni preferują krótkotrwałe rozwiązania DIY lub różnego rodzaju środki chemiczne, inni stawiają na profesjonalne narzędzia. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepsza, gdyż jest nieinwazyjna zarówno dla ludzi, jak i owadów. Mowa w tym przypadku o moskitierze ramkowej, która poza tym, że oszczędza małe stworzenia oraz zdrowie domowników, ma znacznie więcej zalet.
Wybór drzwi wejściowych – 5 kluczowych aspektów
15-10-2022
Drzwi wejściowe to nie tylko pierwszy element naszego domu, który widzą goście. To również nasza pierwsza linia obrony przed intruzami i warunkami atmosferycznymi. Dlatego wybór odpowiedniej stolarki o najwyższych standardach jest kluczowy. Poznaj 5 aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych.
Jak wybrać bramę garażową segmentową?
15-10-2022
Budujesz nowy garaż lub planujesz modernizację starego? Jeżeli tak, prawdopodobnie stoisz przed niełatwym wyzwaniem – wyborem bramy. Na pewno słyszałeś o bramie garażowej segmentowej, bo to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością klientów. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy o bramach segmentowych oraz poznasz argumenty przemawiające za ich wyborem.
Działo się! Relacja z pikniku dla pracowników firmy Kapica
15-10-2022
Była zabawa, emocje i mnóstwo atrakcji. Tak można podsumować piknik rodzinno-sportowy, na którym firma Kapica miała przyjemność gościć swoich pracowników. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie zyskało spore zainteresowanie. Bardzo się cieszymy, że znów mogliśmy wszyscy spotkać się i miło spędzić czas.
Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?
15-10-2022
Wybór odpowiednich drzwi dla domu jest niezwykle ważny, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Na rynku dostępne są różne modele, charakteryzujące się odmiennymi parametrami technicznymi. To samo można powiedzieć o stylu oraz wzornictwie drzwi zewnętrznych PVC. Kiedy wybrać retro drzwi PVC modern, a kiedy retro?
Demontaż i wymiana okien – co warto wiedzieć?
15-10-2022
Wymiana okien to jedna z kluczowych kwestii, gdy chce się poprawić komfort i efektywność energetyczną domu. Wiele osób zwleka jednak z decyzją o remoncie, gdyż obawia się czasochłonnej pracy. Niemniej wymiana stolarki bez uszkodzenia elewacji jest jak najbardziej możliwa i może przebiec szybko, sprawnie i tanio. Tanio, ponieważ na okna można uzyskać dofinansowanie. Sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć przed demontażem okna.
Nowa hala, nowe możliwości. Kapica uruchamia kolejny zakład
15-10-2022
W ubiegłym roku informowaliśmy o nowym zakładzie w Zawadzkiem przy ulicy Strzeleckiej i obiecywaliśmy, że wkrótce będziemy mogli poszczycić się kolejną halą, umożliwiającą produkcję jeszcze większej liczby okien i drzwi. Nie pozostajemy gołosłowni. To dla nas wspaniałe rozpoczęcie lata. Prace w nowym obiekcie ruszyły 26.06.2023 roku, pierwsze wysyłki zrealizowaliśmy już 01.07.2023.
Jakie okna zapewnią ochronę przed hałasem?
15-10-2022
Hałas może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam stworzyć spokojne i ciche środowisko w naszym domu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie hałasu z zewnątrz jest wybór odpowiednich okien. Dobrej jakości stolarka może znacznie zmniejszyć poziom hałasu dochodzącego do wnętrza domu, tworząc komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Jak wybrać wysokiej jakości produkty z optymalnym współczynnikiem Rw?
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PVC
15-10-2022
Zastanawiasz się nad wyborem drzwi zewnętrznych do swojego domu? Zdecydowanie jest to jeden z kluczowych elementów, który wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy zamierzasz kupić drzwi wejściowe PVC, aluminiowe lub tarasowe wskazujemy 5 kluczowych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.