Podczas budowy domu inwestorom zależy nie tylko na jego funkcjonalności i modnym designie, ale też na bezpieczeństwie. To właśnie dom ma pełnić funkcję życiowej ostoi, zapewniając rodzinie komfort, swobodę i upragniony spokój. Dlatego tak ważne jest to, by wykorzystać w nim najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i technologiczne, które podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Czy można połączyć nowoczesny design z zabezpieczeniami antywłamaniowymi? Czy tak modne w ostatnich latach przeszklenia negatywnie wpływają na wytrzymałość obiektu? Co trzeba wiedzieć na temat drzwi wejściowych z szybą? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Drzwi z szybą coraz popularniejsze

Jednym z najważniejszych elementów budynku są drzwi zewnętrzne. Mają one dziś nie tylko znaczenie czysto funkcjonalne. Odgrywają też ważną rolę estetyczną. Ich design i kolorystyka w istotny sposób wpływają na charakter całego domu. Drzwi wejściowe mogą subtelnie podkreślać styl budynku, wpisując się w elementy fasady, bądź stanowić oryginalny wyróżnik. Jedno jest pewne – drzwi zewnętrze to nie tylko wejście do domu, ale również ważny element designerski. Dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany.

Nowoczesne drzwi wejściowe powinny cechować się ciekawym wzornictwem. Wiele osób decyduje się na modele, które pasują do elewacji budynku i innych istotnych elementów posesji (np. garażu). Dzięki temu aranżacja zewnętrzna jest  utrzymana w podobnej estetyce. Najczęściej wybierane kolory to obecne antracyt, orzech, dąb oraz inne odcienie drewna. Coraz popularniejszy staje się trend dobierania drzwi zewnętrznych na zasadzie kontrastu. Drzwi o intensywnej kolorystyce i odważnym wzornictwie dodają projektowi nonszalancji. Takie rozwiązanie wprowadza do przestrzeni niewymuszoną architektoniczną swobodę. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się drzwi wejściowe z szybą. Na przeszklone modele decyduje się coraz więcej inwestorów. Czy takie rozwiązanie się sprawdza i czy jest bezpieczne?

Drzwi zewnętrzne z szybą są bezpieczne

Duże przeszklenia są coraz bardziej popularne. Występują najczęściej w postaci dużych, panoramicznych okien, ale też nowoczesnych drzwi wejściowych z szybą. Przeszklenia pojawiają się nie tylko w skrzydle drzwi. Współczesne modele stanowią całościową konstrukcję złożoną ze skrzydła oraz bocznych i górnych naświetleń. Bez względu na to, jak duża jest powierzchnia oszklenia, projekty takie często wywołują niepokój klientów. Zastanawiają się oni, czy drzwi z szybą są szczelne, czy dobrze izolują hałas i czy ich montaż na pewno stanowi bezpieczne rozwiązanie?

Odpowiadamy – tak, tak i tak. Drzwi wejściowe z szybą są bezpieczne, pod warunkiem skorzystania z oferty renomowanego producenta. Nowoczesne szyby stosowane w drzwiach to tzw. pakiety szybowe. Składają się one z co najmniej dwóch tafli bardzo wytrzymałego szkła, oddzielonych od siebie ramką dystansową i wypełnionych gazem szlachetnym. Dzięki temu są trwałe, mają świetne właściwości izolacyjne i skutecznie chronią przed hałasem z zewnątrz. Szczególnie polecamy drzwi wejściowe aluminiowe z oferty firmy Kapica Są wytrzymałe i bardzo nowoczesne. Ponadto można połączyć je z zabezpieczeniami antywłamaniowymi tej samej marki.

Drzwi zewnętrzne z szybą a poczucie prywatności

Montaż szklanych konstrukcji rodzi w inwestorach obawy co do zachowania prywatności. Klienci zastanawiają się, czy wnętrze domu nie będzie widoczne dla sąsiadów. Uspokajamy – w nowoczesnych pakietach szybowych, stosowanych w drzwiach zewnętrznych, można wykorzystać szyby refleksyjne. Odbijają one światło słoneczne, tworząc wrażenie lustrzanej powłoki. Takie rozwiązanie zapewnia domownikom maksimum komfortu i prywatności.

Można też zdecydować się na zastosowanie szyb mlecznych lub szklenia piaskowanego. Takie rodzaje przeszkleń utrudniają zajrzenie do wnętrza domu z podwórka. Jeśli stoisz właśnie przed koniecznością wyboru drzwi wejściowych do swojego domu, polecamy artykuł Drzwi wejściowe – rodzaje i co warto wiedzieć na ich temat. Znajduje się w nim wiele cennych wskazówek przydatnych na etapie podejmowania decyzji.

Drzwi wejściowe z szybą podnoszą estetykę budynku

Drzwi wejściowe z szybą to doskonałe rozwiązanie do domu osób, które cenią nowoczesne projekty i bliskość natury. Duże przeszklenia stanowią bardzo ciekawy element architektoniczny, chętnie wykorzystywany przez współczesnych designerów. Nie tylko dają wrażenie lekkości, ale też wprowadzają do projektu elegancki minimalizm. Ponadto umożliwiają doświetlanie wnętrza, jednocześnie nie odbierając domownikom komfortu termicznego.

Przeszklenia na całej wysokości drzwi pozwalają zatrzeć granicę pomiędzy wnętrzem domu a tym, co na zewnątrz. Otwierają mieszkanie na znajdującą się wokół przyrodę. Wszystko to przekłada się na wyraźne podniesienie walorów estetycznych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Modele drzwi dostępne w ofercie firmy Kapica cechują się doskonałymi parametrami i dobrze przemyślanym projektem. Dzięki temu zapewniają domownikom wygodę i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Drzwi zewnętrzne – jaka szyba będzie najlepsza?

Najlepsza szyba do drzwi wejściowych nie może być… szybą. Należy zastosować co najmniej dwie tafle szkła, czyli tzw. pakiet szybowy. Montaż takich szyb zespolonych w drzwiach zewnętrznych zapewni komfort termiczny, dźwiękoszczelność i bezpieczeństwo. Należy jednak zdecydować się na rozwiązania oferowane przez sprawdzone firmy, wyspecjalizowane w produkcji drzwi z przeszkleniami.

W ofercie firmy Kapica dostępnych jest wiele bezpiecznych pakietów szybowych. Opierają się one na wysokiej jakości szkle i ciepłych ramkach dystansowych, które poprawiają parametry izolacyjne projektu. Szyby zespolone z oferty firmy Kapica są szczelne i niwelują wilgoć, która może przenikać do wnętrza budynku. 

Gdy mowa o wykorzystaniu szkła w drzwiach wejściowych, warto wymienić też rodzaje szyb do drzwi zewnętrznych PVC. W ofercie firmy Kapica dostępne jest szkło gładkie w 15 kolorach oraz szkło ornamentowe w 18 wzorach. Tak bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie do swojego domu.


Klauzula informacyjna(wymagane)
Zgoda na newsletter
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi wejściowych z szybą

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
15-10-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
15-10-2022
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
15-10-2022
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
15-10-2022
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
15-10-2022
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
15-10-2022
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
15-10-2022
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
15-10-2022
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
15-10-2022
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową
15-10-2022
Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!