Podczas budowy domu inwestorom zależy nie tylko na jego funkcjonalności i modnym designie, ale też na bezpieczeństwie. To właśnie dom ma pełnić funkcję życiowej ostoi, zapewniając rodzinie komfort, swobodę i upragniony spokój. Dlatego tak ważne jest to, by wykorzystać w nim najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i technologiczne, które podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Czy można połączyć nowoczesny design z zabezpieczeniami antywłamaniowymi? Czy tak modne w ostatnich latach przeszklenia negatywnie wpływają na wytrzymałość obiektu? Co trzeba wiedzieć na temat drzwi wejściowych z szybą? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Drzwi z szybą coraz popularniejsze

Jednym z najważniejszych elementów budynku są drzwi zewnętrzne. Mają one dziś nie tylko znaczenie czysto funkcjonalne. Odgrywają też ważną rolę estetyczną. Ich design i kolorystyka w istotny sposób wpływają na charakter całego domu. Drzwi wejściowe mogą subtelnie podkreślać styl budynku, wpisując się w elementy fasady, bądź stanowić oryginalny wyróżnik. Jedno jest pewne – drzwi zewnętrze to nie tylko wejście do domu, ale również ważny element designerski. Dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany.

Nowoczesne drzwi wejściowe powinny cechować się ciekawym wzornictwem. Wiele osób decyduje się na modele, które pasują do elewacji budynku i innych istotnych elementów posesji (np. garażu). Dzięki temu aranżacja zewnętrzna jest  utrzymana w podobnej estetyce. Najczęściej wybierane kolory to obecne antracyt, orzech, dąb oraz inne odcienie drewna. Coraz popularniejszy staje się trend dobierania drzwi zewnętrznych na zasadzie kontrastu. Drzwi o intensywnej kolorystyce i odważnym wzornictwie dodają projektowi nonszalancji. Takie rozwiązanie wprowadza do przestrzeni niewymuszoną architektoniczną swobodę. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się drzwi wejściowe z szybą. Na przeszklone modele decyduje się coraz więcej inwestorów. Czy takie rozwiązanie się sprawdza i czy jest bezpieczne?

Drzwi zewnętrzne z szybą są bezpieczne

Duże przeszklenia są coraz bardziej popularne. Występują najczęściej w postaci dużych, panoramicznych okien, ale też nowoczesnych drzwi wejściowych z szybą. Przeszklenia pojawiają się nie tylko w skrzydle drzwi. Współczesne modele stanowią całościową konstrukcję złożoną ze skrzydła oraz bocznych i górnych naświetleń. Bez względu na to, jak duża jest powierzchnia oszklenia, projekty takie często wywołują niepokój klientów. Zastanawiają się oni, czy drzwi z szybą są szczelne, czy dobrze izolują hałas i czy ich montaż na pewno stanowi bezpieczne rozwiązanie?

Odpowiadamy – tak, tak i tak. Drzwi wejściowe z szybą są bezpieczne, pod warunkiem skorzystania z oferty renomowanego producenta. Nowoczesne szyby stosowane w drzwiach to tzw. pakiety szybowe. Składają się one z co najmniej dwóch tafli bardzo wytrzymałego szkła, oddzielonych od siebie ramką dystansową i wypełnionych gazem szlachetnym. Dzięki temu są trwałe, mają świetne właściwości izolacyjne i skutecznie chronią przed hałasem z zewnątrz. Szczególnie polecamy drzwi wejściowe aluminiowe z oferty firmy Kapica Są wytrzymałe i bardzo nowoczesne. Ponadto można połączyć je z zabezpieczeniami antywłamaniowymi tej samej marki.

Drzwi zewnętrzne z szybą a poczucie prywatności

Montaż szklanych konstrukcji rodzi w inwestorach obawy co do zachowania prywatności. Klienci zastanawiają się, czy wnętrze domu nie będzie widoczne dla sąsiadów. Uspokajamy – w nowoczesnych pakietach szybowych, stosowanych w drzwiach zewnętrznych, można wykorzystać szyby refleksyjne. Odbijają one światło słoneczne, tworząc wrażenie lustrzanej powłoki. Takie rozwiązanie zapewnia domownikom maksimum komfortu i prywatności.

Można też zdecydować się na zastosowanie szyb mlecznych lub szklenia piaskowanego. Takie rodzaje przeszkleń utrudniają zajrzenie do wnętrza domu z podwórka. Jeśli stoisz właśnie przed koniecznością wyboru drzwi wejściowych do swojego domu, polecamy artykuł Drzwi wejściowe – rodzaje i co warto wiedzieć na ich temat. Znajduje się w nim wiele cennych wskazówek przydatnych na etapie podejmowania decyzji.

Drzwi wejściowe z szybą podnoszą estetykę budynku

Drzwi wejściowe z szybą to doskonałe rozwiązanie do domu osób, które cenią nowoczesne projekty i bliskość natury. Duże przeszklenia stanowią bardzo ciekawy element architektoniczny, chętnie wykorzystywany przez współczesnych designerów. Nie tylko dają wrażenie lekkości, ale też wprowadzają do projektu elegancki minimalizm. Ponadto umożliwiają doświetlanie wnętrza, jednocześnie nie odbierając domownikom komfortu termicznego.

Przeszklenia na całej wysokości drzwi pozwalają zatrzeć granicę pomiędzy wnętrzem domu a tym, co na zewnątrz. Otwierają mieszkanie na znajdującą się wokół przyrodę. Wszystko to przekłada się na wyraźne podniesienie walorów estetycznych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Modele drzwi dostępne w ofercie firmy Kapica cechują się doskonałymi parametrami i dobrze przemyślanym projektem. Dzięki temu zapewniają domownikom wygodę i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Drzwi zewnętrzne – jaka szyba będzie najlepsza?

Najlepsza szyba do drzwi wejściowych nie może być… szybą. Należy zastosować co najmniej dwie tafle szkła, czyli tzw. pakiet szybowy. Montaż takich szyb zespolonych w drzwiach zewnętrznych zapewni komfort termiczny, dźwiękoszczelność i bezpieczeństwo. Należy jednak zdecydować się na rozwiązania oferowane przez sprawdzone firmy, wyspecjalizowane w produkcji drzwi z przeszkleniami.

W ofercie firmy Kapica dostępnych jest wiele bezpiecznych pakietów szybowych. Opierają się one na wysokiej jakości szkle i ciepłych ramkach dystansowych, które poprawiają parametry izolacyjne projektu. Szyby zespolone z oferty firmy Kapica są szczelne i niwelują wilgoć, która może przenikać do wnętrza budynku. 

Gdy mowa o wykorzystaniu szkła w drzwiach wejściowych, warto wymienić też rodzaje szyb do drzwi zewnętrznych PVC. W ofercie firmy Kapica dostępne jest szkło gładkie w 15 kolorach oraz szkło ornamentowe w 18 wzorach. Tak bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie do swojego domu.


To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi wejściowych z szybą

Polecamy także na blogu
Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych?
15-10-2022
Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalny element wielu budynków. Decyzja o ich zakupie może stanowić inwestycję w komfort, bezpieczeństwo, a nawet efektywność energetyczną domu. Jednakże, rolety zewnętrzne do dodatkowy koszt przy budowie domu. Jednak warto go ponieść, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają rolety zewnętrzne. Cena za m2 rolety jest uzależniona…
Podsumowanie Roku 2023 w firmie Kapica
15-10-2022
W urokliwej atmosferze łaziskiej restauracji Urban, 21 grudnia 2023 roku, pracownicy firmy Kapica zgromadzili się na uroczystym spotkaniu, zamykającym rok pełen wyzwań i sukcesów. Zarząd tradycyjnie zorganizował to wydarzenie jako wyjątkową okazję do podsumowań, planowania przyszłości oraz uhonorowania zaangażowanych pracowników.
Jakie cechy powinien mieć dobry producent drzwi wejściowych?
15-10-2022
Rynek pęka w szwach, a producentów drzwi wejściowych wciąż przybywa. Właściwy wybór w tej kwestii jest jednak bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i komfort domownikom. O czym warto pamiętać? Czym powinien cechować się producent drzwi wejściowych?
Nowoczesne parapety wewnętrzne od firmy Kapica – poznaj możliwości i zalety rozwiązania
15-10-2022
Już na wczesnym etapie budowy domu powinniśmy wybrać nowoczesne parapety wewnętrzne, aby pasowały do wnętrza i spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak trwałość, estetyka czy bezpieczeństwo. O czym jeszcze warto pamiętać?
Zabierz Dziecko na Górnika – Świąteczny wyjazd Kapica
15-10-2022
Firma Kapica, sponsor Górnika Zabrze, zorganizowała niezapomniany świąteczny wyjazd dla swoich pracowników, a przede wszystkim ich dzieci, na jubileuszowy mecz z Wartą Poznań, który odbył się z okazji 75-lecia klubu Górnik Zabrze. Wybór pracowników, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wyjeździe, odbył się poprzez konkurs, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Spośród licznych zgłoszeń wybrano 7 szczęśliwców, którzy wraz z swoimi dziećmi wyruszyli na stadion, aby wspólnie świętować jubileusz klubu.
Okna winchester czy złoty dąb – różnice i dobór pod kolor elewacji
15-10-2022
Okna PCV w okleinach drewnopodobnych to propozycja, która cieszy się niesłabnącym uznaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne okleiny stosowane w oknach są niezwykle odporne na odbarwienia i odkształcenia, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Dwie najpopularniejsze opcje to okna winchester i złoty dąb.
Uszczelki okienne – co warto wiedzieć o konserwacji i wymianie?
15-10-2022
Uszczelki w oknach i drzwiach odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu termicznego i akustycznego domów oraz obiektów komercyjnych. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności, która chroni wnętrza przed zimnem, wilgocią czy hałasem z zewnątrz. Jeżeli nie będzie się ich czyścić i konserwować za pomocą specjalnych środków szybko staną się twarde i popękane, co znacznie obniży ich funkcjonalność.
Szare okna i systemy przesuwne – 4 powody wyboru takiego koloru stolarki
15-10-2022
Szare okna i systemy przesuwne zyskują na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Ten subtelny, ale wyrafinowany kolor stolarki okiennej ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego rodzaju nieruchomości. Oto cztery główne powody, dla których warto rozważyć szare okna i systemy przesuwne.
5 powodów, dla których warto zdecydować się na system przesuwny PVC
15-10-2022
Systemy przesuwne PVC są już od wielu lat chętnie wybierane przez Inwestorów. Są doceniane także przez projektantów i architektów. Znajdują zastosowanie w nowo budowanych obiektach, a także w modernizowanych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na systemy przesuwne PVC? Co stoi za ich popularnością? Poznajmy 5 powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.
Ponad 100 osób na otwarciu salonu Kapica w Tarnowskich Górach!
15-10-2022
Dnia 25 listopada zainaugurowaliśmy otwarcie salonu Kapica w Tarnowskich Górach w nowej, lepszej lokalizacji. To duże wydarzenie nie tylko dla naszej firmy, ale również dla naszych klientów, partnerów i lokalnej społeczności.