Podczas budowy domu inwestorom zależy nie tylko na jego funkcjonalności i modnym designie, ale też na bezpieczeństwie. To właśnie dom ma pełnić funkcję życiowej ostoi, zapewniając rodzinie komfort, swobodę i upragniony spokój. Dlatego tak ważne jest to, by wykorzystać w nim najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i technologiczne, które podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Czy można połączyć nowoczesny design z zabezpieczeniami antywłamaniowymi? Czy tak modne w ostatnich latach przeszklenia negatywnie wpływają na wytrzymałość obiektu? Co trzeba wiedzieć na temat drzwi wejściowych z szybą? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Drzwi z szybą coraz popularniejsze

Jednym z najważniejszych elementów budynku są drzwi zewnętrzne. Mają one dziś nie tylko znaczenie czysto funkcjonalne. Odgrywają też ważną rolę estetyczną. Ich design i kolorystyka w istotny sposób wpływają na charakter całego domu. Drzwi wejściowe mogą subtelnie podkreślać styl budynku, wpisując się w elementy fasady, bądź stanowić oryginalny wyróżnik. Jedno jest pewne – drzwi zewnętrze to nie tylko wejście do domu, ale również ważny element designerski. Dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany.

Nowoczesne drzwi wejściowe powinny cechować się ciekawym wzornictwem. Wiele osób decyduje się na modele, które pasują do elewacji budynku i innych istotnych elementów posesji (np. garażu). Dzięki temu aranżacja zewnętrzna jest  utrzymana w podobnej estetyce. Najczęściej wybierane kolory to obecne antracyt, orzech, dąb oraz inne odcienie drewna. Coraz popularniejszy staje się trend dobierania drzwi zewnętrznych na zasadzie kontrastu. Drzwi o intensywnej kolorystyce i odważnym wzornictwie dodają projektowi nonszalancji. Takie rozwiązanie wprowadza do przestrzeni niewymuszoną architektoniczną swobodę. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się drzwi wejściowe z szybą. Na przeszklone modele decyduje się coraz więcej inwestorów. Czy takie rozwiązanie się sprawdza i czy jest bezpieczne?

Drzwi zewnętrzne z szybą są bezpieczne

Duże przeszklenia są coraz bardziej popularne. Występują najczęściej w postaci dużych, panoramicznych okien, ale też nowoczesnych drzwi wejściowych z szybą. Przeszklenia pojawiają się nie tylko w skrzydle drzwi. Współczesne modele stanowią całościową konstrukcję złożoną ze skrzydła oraz bocznych i górnych naświetleń. Bez względu na to, jak duża jest powierzchnia oszklenia, projekty takie często wywołują niepokój klientów. Zastanawiają się oni, czy drzwi z szybą są szczelne, czy dobrze izolują hałas i czy ich montaż na pewno stanowi bezpieczne rozwiązanie?

Odpowiadamy – tak, tak i tak. Drzwi wejściowe z szybą są bezpieczne, pod warunkiem skorzystania z oferty renomowanego producenta. Nowoczesne szyby stosowane w drzwiach to tzw. pakiety szybowe. Składają się one z co najmniej dwóch tafli bardzo wytrzymałego szkła, oddzielonych od siebie ramką dystansową i wypełnionych gazem szlachetnym. Dzięki temu są trwałe, mają świetne właściwości izolacyjne i skutecznie chronią przed hałasem z zewnątrz. Szczególnie polecamy drzwi wejściowe aluminiowe z oferty firmy Kapica Są wytrzymałe i bardzo nowoczesne. Ponadto można połączyć je z zabezpieczeniami antywłamaniowymi tej samej marki.

Drzwi zewnętrzne z szybą a poczucie prywatności

Montaż szklanych konstrukcji rodzi w inwestorach obawy co do zachowania prywatności. Klienci zastanawiają się, czy wnętrze domu nie będzie widoczne dla sąsiadów. Uspokajamy – w nowoczesnych pakietach szybowych, stosowanych w drzwiach zewnętrznych, można wykorzystać szyby refleksyjne. Odbijają one światło słoneczne, tworząc wrażenie lustrzanej powłoki. Takie rozwiązanie zapewnia domownikom maksimum komfortu i prywatności.

Można też zdecydować się na zastosowanie szyb mlecznych lub szklenia piaskowanego. Takie rodzaje przeszkleń utrudniają zajrzenie do wnętrza domu z podwórka. Jeśli stoisz właśnie przed koniecznością wyboru drzwi wejściowych do swojego domu, polecamy artykuł Drzwi wejściowe – rodzaje i co warto wiedzieć na ich temat. Znajduje się w nim wiele cennych wskazówek przydatnych na etapie podejmowania decyzji.

Drzwi wejściowe z szybą podnoszą estetykę budynku

Drzwi wejściowe z szybą to doskonałe rozwiązanie do domu osób, które cenią nowoczesne projekty i bliskość natury. Duże przeszklenia stanowią bardzo ciekawy element architektoniczny, chętnie wykorzystywany przez współczesnych designerów. Nie tylko dają wrażenie lekkości, ale też wprowadzają do projektu elegancki minimalizm. Ponadto umożliwiają doświetlanie wnętrza, jednocześnie nie odbierając domownikom komfortu termicznego.

Przeszklenia na całej wysokości drzwi pozwalają zatrzeć granicę pomiędzy wnętrzem domu a tym, co na zewnątrz. Otwierają mieszkanie na znajdującą się wokół przyrodę. Wszystko to przekłada się na wyraźne podniesienie walorów estetycznych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Modele drzwi dostępne w ofercie firmy Kapica cechują się doskonałymi parametrami i dobrze przemyślanym projektem. Dzięki temu zapewniają domownikom wygodę i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Drzwi zewnętrzne – jaka szyba będzie najlepsza?

Najlepsza szyba do drzwi wejściowych nie może być… szybą. Należy zastosować co najmniej dwie tafle szkła, czyli tzw. pakiet szybowy. Montaż takich szyb zespolonych w drzwiach zewnętrznych zapewni komfort termiczny, dźwiękoszczelność i bezpieczeństwo. Należy jednak zdecydować się na rozwiązania oferowane przez sprawdzone firmy, wyspecjalizowane w produkcji drzwi z przeszkleniami.

W ofercie firmy Kapica dostępnych jest wiele bezpiecznych pakietów szybowych. Opierają się one na wysokiej jakości szkle i ciepłych ramkach dystansowych, które poprawiają parametry izolacyjne projektu. Szyby zespolone z oferty firmy Kapica są szczelne i niwelują wilgoć, która może przenikać do wnętrza budynku. 

Gdy mowa o wykorzystaniu szkła w drzwiach wejściowych, warto wymienić też rodzaje szyb do drzwi zewnętrznych PVC. W ofercie firmy Kapica dostępne jest szkło gładkie w 15 kolorach oraz szkło ornamentowe w 18 wzorach. Tak bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie do swojego domu.


Klauzula informacyjna(wymagane)
Porady

5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi wejściowych z szybą

Polecamy także na blogu
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
15-10-2022
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
15-10-2022
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
15-10-2022
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać
15-10-2022
Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?
Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?
15-10-2022
Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat sposobów i kierunków otwierania okien
15-10-2022
Wybierając okna do domu, należy kierować się wieloma kryteriami. Pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim sposób i kierunek otwierania skrzydła. To właśnie te czynniki mają największy wpływ na wygodę użytkowania produktu. Co warto wiedzieć na ten temat? Co mówi prawo budowlane? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – wady i zalety rozwiązań
15-10-2022
Wielkogabarytowe systemy przesuwne mają wiele zastosowań. Montowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe lub balkonowe w domach jednorodzinnych i biurowcach. Obecność nowoczesnych technologii sprawia, że pomimo swojej wagi są proste w obsłudze. Duże przeszklenia mogą stanowić ozdobę zarówno elewacji, jak i wnętrza domu. Jaki rodzaj systemu wybrać? Które drzwi sprawdzą się najlepiej – aluminiowe czy z PVC? Czytając artykuł, dowiesz się, czym różnią się te rozwiązania, a także poznasz ich wady i zalety.
Drzwi zewnętrzne aluminiowe – wzory, kolory i wskazówki co do wyboru
15-10-2022
Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Powinny więc być nie tylko trwałe i szczelne, ale też dopasowane do charakteru budynku. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z najlepszymi ofertami. Drzwi zewnętrzne aluminiowe od firmy Kapica to produkty klasy premium, które zapewnią Ci szerokie możliwości aranżacyjne. Sprawdź, co proponujemy w tym zakresie!
Grubość okna – co warto wiedzieć?
15-10-2022
Wybierając stolarkę okienną, warto dowiedzieć się, jakie parametry mają wpływ na jej jakość. Dobre okno musi być przede wszystkim trwałe i szczelne. Świadomy nabywca powinien również zwrócić uwagę na to, czy wybrana konstrukcja jest energooszczędna i czy zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, jakie znaczenie ma grubość okna. Z artykułu dowiesz się, co warto wiedzieć na temat grubości okien wykonanych z PVC.
Wymiary okien – wszystko, co warto wiedzieć
15-10-2022
Wykańczając dom, stajesz przed wyborem stolarki okiennej. Do zakupu należy podejść z należytą uwagą. Inwestorzy często decydują się na tzw. okna standardowe – prostokątne, dostępne na rynku w kilkudziesięciu wymiarach dostosowanych do konkretnych rodzajów budynków. Parametry zostają uwzględnione już w projekcie, jednak – co ważne – mogą zostać zmienione. W firmie Kapica oferujemy konstrukcje mające różne kształty i rozmiary. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie okien do własnych potrzeb oraz preferencji. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.