Na rynku dostępne są różne rodzaje zasuwnic drzwiowych – do każdego typu drzwi dopasowany jest inny model produktu. Są to na przykład zasuwnice drzwiowe automatyczne, sterowane klamką czy wielopunktowe. Jeśli chcesz, żeby drzwi zostały idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd. Ważne są także akcesoria, dzięki którym cała konstrukcja może właściwie spełniać swoje zadanie. Zasuwnice drzwiowe odpowiadają za to, w jaki sposób można otwierać i zamykać skrzydło. Powinny być dostosowane do klasy wagowej i klasy odporności antywłamaniowej drzwi. Jeśli zastanawiasz się, jaką zasuwnicę wybrać, zapoznaj się z naszym artykułem. W tekście omawiamy 5 faktów na temat zasuwnic drzwiowych.

Zasuwnica drzwiowa – co to jest?

Nowoczesne zasuwnice wielopunktowe i systemy kontroli dostępu sprawiają, że drzwi zapewniają poczucie bezpieczeństwa, a ich użytkowanie jest bardziej komfortowe. Systemy stosowane przez firmę Kapica wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. To nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można stworzyć inteligentny dom przyszłości. Zasuwnice drzwiowe nie tylko zabezpieczają budynek przed włamaniem, ale także zapewniają stabilizację drzwi, wspierają izolację hałasu oraz zapobiegają utracie ciepła.

Zasuwnice FUHR dla pełnego bezpieczeństwa i maksymalnej wygody

W firmie Kapica drzwi zewnętrzne PVC okuwamy zasuwnicami wielopunktowymi FUHR. To doskonale skoordynowany i trwały system, na który składają się wyłącznie wysokiej jakości elementy, wykonane z największą precyzją. Umożliwiają całkowicie szczelne zamknięcie drzwi oraz doskonałą izolację cieplną. Mechanizm jest lekki w obsłudze i zapewnia silne dociągnięcie drzwi. Charakteryzuje się też wysoką klasą ochrony antywłamaniowej. Produkty te spełniają zróżnicowane oczekiwania i potrzeby użytkowników, zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i wygody.

Zasuwnice drzwiowe wielopunktowe automatyczne – inteligentne zabezpieczenie

Zdarza Ci się zapomnieć, czy po wyjściu z domu na pewno zamknąłeś drzwi? A może, wracając do mieszkania, długo szukasz kluczy w torbie? Rozwiązaniem tego rodzaju niedogodności są automatyczne wielopunktowe zasuwnice drzwiowe. Ryglują one drzwi po ich domknięciu za pomocą kaset zamków dodatkowych. Zapewniają w ten sposób pełną, skuteczną ochronę. Produkty te łączą w sobie zabezpieczenie antywłamaniowe z wyjątkowym komfortem użytkowania. To rozwiązanie o nowatorskiej konstrukcji, dzięki której zamykanie i otwieranie drzwi przebiega cicho i wydajnie. Elementy ryglujące uruchamiają się automatycznie po zatrzaśnięciu drzwi, a zaryglowanie następuje po obrocie klucza.

Drzwi z zasuwnicą

Zasuwnice drzwiowe FUHR są solidne i funkcjonalne

FUHR to sprawdzony producent okuć do drzwi. Oferuje różnorodne rodzaje zasuwnic drzwiowych. Ponad 150 lat doświadczenia w branży sprawia, że marka może zapewnić najwyższy standard jakości potwierdzony przez DIN ISO 9001. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje dużą wytrzymałość produktów, a kontrole ze strony krajowych i zagranicznych instytucji pomagają utrzymać je w należytym stanie technicznym.

Zasuwnice marki spełnią oczekiwania większości użytkowników, wymagających płynnego, bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania mechanizmu. Dla przykładu, zamek wielopunktowy FUHR Multitronic 881GL jest niezawodny, mocny i szybko działający – wszystko za sprawą dwóch równorzędnie pracujących i wydajnych silników. Przeznaczony jest do użytku w drzwiach wejściowych do domu. Wszystkie elementy ryglujące w tym zamku mogą być obsługiwane zarówno elektromotorycznie (za pomocą pilota), jak i mechanicznie (za pomocą klucza).

Do produkcji drzwi PVC stosujemy również zasuwnice FUHR 835, 836 oraz 855GL. Wiodącym produktem marki jest model 835. Jego masywne haki sięgają w zaczep od tyłu, a stabilne bolce zapadkowe zapewniają docisk i szczelność. Dzięki kombinacji bolców i haków zasuwnica pozwala zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo antywłamaniowe. Stale aktywne zaryglowanie wielopunktowe zapobiega odkształcaniu się drzwi oraz sprzyja izolowaniu hałasu i zatrzymywaniu wewnątrz ciepłego powietrza. Pozwala tym samym obniżyć koszty energii. Model 835 daje użytkownikom dodatkową korzyść – możliwość inteligentnej obsługi. Włączenie zasuwnicy do systemu automatyzacji domu to wygodne rozwiązanie, które podnosi komfort codziennego życia. Zasuwnice FUHR pozwalają na otwieranie drzwi za pomocą domofonu i systemów kontroli dostępu. Za pomocą klucza można dodatkowo zablokować klamkę i wysunąć główny rygiel. Rozwiązanie to cenią szczególnie rodzice – uniemożliwia ono małym dzieciom niepostrzeżone wyjście z domu.

Zasuwnice FUHR – ryglowanie na różne sposoby

Systemy FUHR MULTISAFE mogą działać na różne sposoby, wykorzystując w tym celu haki stalowe, bolce lub haki z podwójnymi bolcami.

  • Typ 3 – haki stalowe – ryglowanie w trzech płaszczyznach hakami stalowymi z regulacją docisku (855GL).
  • Typ 10 – automatyczny rygiel zapadkowy z hakiem (835, 836).
  • Typ 11 – stalowe haki z podwójnymi bolcami – ryglowanie w trzech płaszczyznach zintegrowanymi hakami i bolcami stalowymi, gwarantującymi optymalne bezpieczeństwo; regulacja docisku (855GL, 881GL).

Produkty marki FUHR za sprawą swojej solidności i funkcjonalności są w stanie spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania klientów dotyczące bezpieczeństwa i komfortu. Nieustanne testowanie ich we własnym laboratorium marki gwarantuje najwyższą jakość systemów ryglujących MULTISAFE. Więcej na temat okuć do drzwi można przeczytać w artykule Czym powinny charakteryzować się i jak wybrać dobre okucia do drzwi?


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Porady

5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat zasuwnic drzwiowych

Polecamy także na blogu
Firma Kapica w konkursie Mecenas Sportu!
18-07-2022
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu Mecenas Sportu, w której udział bierze firma Kapica. W ramach konkursu internauci oddają głosy na poszczególne firmy, które angażują się we wspieranie i promocję sportu – zarówno na szczeblu lokalnym, jak i ogólnopolskim.
Jakie zawiasy do drzwi wejściowych wybrać?
18-07-2022
Budowa lub remont domu wiążą się z koniecznością podjęcia wielu decyzji rzutujących na komfort życia. Drzwi wejściowe zapewniają domownikom bezpieczeństwo, prywatność oraz odpowiednią izolację wnętrza. Chociaż zawiasy, czyli okucia drzwi, nie są elementem, na który zwraca się zwykle szczególną uwagę, powinny być dobrane z wysoką starannością i uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Czym powinny charakteryzować się i jak wybrać dobre okucia do drzwi?
18-07-2022
Okucia do drzwi to zestaw wszystkich drobnych elementów, które są uzupełnieniem skrzydła. Bez nich prawidłowe funkcjonowanie drzwi byłoby niemożliwe. Do okuć drzwiowych zalicza się m.in. zawiasy, zamki, klamki czy zapornice. Akcesoria te pełnią różne funkcje, wykonane są z odmiennych materiałów i mają rozmaite konstrukcje oraz mechanizmy działania. Ze względu na komfort użytkowania drzwi oraz bezpieczeństwo warto wiedzieć, czym powinny charakteryzować się dobre okucia drzwiowe – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.
Najważniejsze zalety systemu kontroli dostępu
18-07-2022
Policyjne statystyki nie zostawiają złudzeń. Z roku na rok liczba włamań w Polsce rośnie. W 2020 roku odnotowano ich aż 80 449. To o ponad 3 000 więcej niż rok wcześniej. Przestępcy dostają się do domów, mieszkań czy przedsiębiorstw, wykorzystując najczęściej niezabezpieczone drzwi i okna. Jak nie dać się okraść? Jak uchronić swój dom lub firmę? Z pomocą przychodzą nowoczesne systemy kontroli dostępu. Co to takiego? Na czym polega ich działanie? O tym wszystkim piszemy poniżej.
Dwa wyróżnienia dla Kapicy na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Zawadzkiem
18-07-2022
7 lipca 2022 przypadła 60. rocznica nadania praw miejskich miastu Zawadzkie. Z tej okazji odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Wydarzenie po raz kolejny było okazją do przyznania najwyższych odznaczeń osobom, organizacjom i przedsiębiorstwom, które działają na rzecz gminy oraz mogą poszczycić się ponadprzeciętnymi osiągnięciami.
Diamentowa Kapica – wyróżnienie na Gali Diamentów Forbesa 2022
18-07-2022
7 czerwca w hotelu DoubleTree by Hilton Hotel we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Diamentów Forbesa 2022 dla województw dolnośląskiego i opolskiego. Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród laureatów z województwa opolskiego po raz pierwszy znalazła się firma Kapica.
Drzwi przesuwne Schüco z dwoma wyróżnieniami w programie Laur Konsumenta
18-07-2022
Drzwi przesuwne Schüco zostały nagrodzone w 2022 roku aż dwukrotnie. Pierwsze wyróżnienie w ramach ogólnopolskiego projektu konsumenckiego to Złoty Laur Konsumenta, drugie to Laur Konsumenta Grand Prix. Nagrody te są dowodem na to, że innowacyjne rozwiązania marki są doceniane przez rzesze klientów w naszym kraju.
Gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej
18-07-2022
Firma Kapica wzięła udział w gali wręczenia nagród Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej dla wybitnych mieszkańców. Gala zorganizowana została w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie nie odbyło się w 2020 i 2021 roku. Tym razem jednak nic nie pokrzyżowało planów organizatorom. Nagrody przyznano 7 osobom.
Wizyta uczniów w firmie Kapica w ramach doradztwa zawodowego
18-07-2022
Młodzi ludzie u progu dorosłości często nie mają wystarczającej wiedzy, która pozwoliłaby im rozważnie wybrać swoją ścieżkę kariery. Właśnie dlatego tak ważne jest w tym środowisku profesjonalne doradztwo zawodowe. W ramach zajęć uczniowie klas 8 szkoły w Żędowicach i Kielczy odwiedzili firmę Kapica. Dzięki temu mogli zapoznać się z wykonywanymi w niej zawodami i możliwymi ścieżkami rozwoju.
Nawiewniki okienne – rodzaje, wybór i montaż
18-07-2022
Nowoczesne okna i ocieplony budynek to połączenie, które w sezonie grzewczym pozwala uniknąć kosztownych strat ciepła. Jednak taki zestaw ma też wadę – znacznie ogranicza przedostawanie się do budynku świeżego powietrza. Przebywanie w zbyt szczelnie odizolowanym wnętrzu jest nie tylko niekomfortowe, ale i niezdrowe. Stąd rosnąca popularność nawiewników okiennych.