Na rynku dostępne są różne rodzaje zasuwnic drzwiowych – do każdego typu drzwi dopasowany jest inny model produktu. Są to na przykład zasuwnice drzwiowe automatyczne, sterowane klamką czy wielopunktowe. Jeśli chcesz, żeby drzwi zostały idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd. Ważne są także akcesoria, dzięki którym cała konstrukcja może właściwie spełniać swoje zadanie. Zasuwnice drzwiowe odpowiadają za to, w jaki sposób można otwierać i zamykać skrzydło. Powinny być dostosowane do klasy wagowej i klasy odporności antywłamaniowej drzwi. Jeśli zastanawiasz się, jaką zasuwnicę wybrać, zapoznaj się z naszym artykułem. W tekście omawiamy 5 faktów na temat zasuwnic drzwiowych.

Zasuwnica drzwiowa – co to jest?

Nowoczesne zasuwnice wielopunktowe i systemy kontroli dostępu sprawiają, że drzwi zapewniają poczucie bezpieczeństwa, a ich użytkowanie jest bardziej komfortowe. Systemy stosowane przez firmę Kapica wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. To nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można stworzyć inteligentny dom przyszłości. Zasuwnice drzwiowe nie tylko zabezpieczają budynek przed włamaniem, ale także zapewniają stabilizację drzwi, wspierają izolację hałasu oraz zapobiegają utracie ciepła.

Zasuwnice FUHR dla pełnego bezpieczeństwa i maksymalnej wygody

W firmie Kapica drzwi zewnętrzne PVC okuwamy zasuwnicami wielopunktowymi FUHR. To doskonale skoordynowany i trwały system, na który składają się wyłącznie wysokiej jakości elementy, wykonane z największą precyzją. Umożliwiają całkowicie szczelne zamknięcie drzwi oraz doskonałą izolację cieplną. Mechanizm jest lekki w obsłudze i zapewnia silne dociągnięcie drzwi. Charakteryzuje się też wysoką klasą ochrony antywłamaniowej. Produkty te spełniają zróżnicowane oczekiwania i potrzeby użytkowników, zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i wygody.

Zasuwnice drzwiowe wielopunktowe automatyczne – inteligentne zabezpieczenie

Zdarza Ci się zapomnieć, czy po wyjściu z domu na pewno zamknąłeś drzwi? A może, wracając do mieszkania, długo szukasz kluczy w torbie? Rozwiązaniem tego rodzaju niedogodności są automatyczne wielopunktowe zasuwnice drzwiowe. Ryglują one drzwi po ich domknięciu za pomocą kaset zamków dodatkowych. Zapewniają w ten sposób pełną, skuteczną ochronę. Produkty te łączą w sobie zabezpieczenie antywłamaniowe z wyjątkowym komfortem użytkowania. To rozwiązanie o nowatorskiej konstrukcji, dzięki której zamykanie i otwieranie drzwi przebiega cicho i wydajnie. Elementy ryglujące uruchamiają się automatycznie po zatrzaśnięciu drzwi, a zaryglowanie następuje po obrocie klucza.

Drzwi z zasuwnicą

Zasuwnice drzwiowe FUHR są solidne i funkcjonalne

FUHR to sprawdzony producent okuć do drzwi. Oferuje różnorodne rodzaje zasuwnic drzwiowych. Ponad 150 lat doświadczenia w branży sprawia, że marka może zapewnić najwyższy standard jakości potwierdzony przez DIN ISO 9001. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje dużą wytrzymałość produktów, a kontrole ze strony krajowych i zagranicznych instytucji pomagają utrzymać je w należytym stanie technicznym.

Zasuwnice marki spełnią oczekiwania większości użytkowników, wymagających płynnego, bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania mechanizmu. Dla przykładu, zamek wielopunktowy FUHR Multitronic 881GL jest niezawodny, mocny i szybko działający – wszystko za sprawą dwóch równorzędnie pracujących i wydajnych silników. Przeznaczony jest do użytku w drzwiach wejściowych do domu. Wszystkie elementy ryglujące w tym zamku mogą być obsługiwane zarówno elektromotorycznie (za pomocą pilota), jak i mechanicznie (za pomocą klucza).

Do produkcji drzwi PVC stosujemy również zasuwnice FUHR 835, 836 oraz 855GL. Wiodącym produktem marki jest model 835. Jego masywne haki sięgają w zaczep od tyłu, a stabilne bolce zapadkowe zapewniają docisk i szczelność. Dzięki kombinacji bolców i haków zasuwnica pozwala zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo antywłamaniowe. Stale aktywne zaryglowanie wielopunktowe zapobiega odkształcaniu się drzwi oraz sprzyja izolowaniu hałasu i zatrzymywaniu wewnątrz ciepłego powietrza. Pozwala tym samym obniżyć koszty energii. Model 835 daje użytkownikom dodatkową korzyść – możliwość inteligentnej obsługi. Włączenie zasuwnicy do systemu automatyzacji domu to wygodne rozwiązanie, które podnosi komfort codziennego życia. Zasuwnice FUHR pozwalają na otwieranie drzwi za pomocą domofonu i systemów kontroli dostępu. Za pomocą klucza można dodatkowo zablokować klamkę i wysunąć główny rygiel. Rozwiązanie to cenią szczególnie rodzice – uniemożliwia ono małym dzieciom niepostrzeżone wyjście z domu.

Zasuwnice FUHR – ryglowanie na różne sposoby

Systemy FUHR MULTISAFE mogą działać na różne sposoby, wykorzystując w tym celu haki stalowe, bolce lub haki z podwójnymi bolcami.

  • Typ 3 – haki stalowe – ryglowanie w trzech płaszczyznach hakami stalowymi z regulacją docisku (855GL).
  • Typ 10 – automatyczny rygiel zapadkowy z hakiem (835, 836).
  • Typ 11 – stalowe haki z podwójnymi bolcami – ryglowanie w trzech płaszczyznach zintegrowanymi hakami i bolcami stalowymi, gwarantującymi optymalne bezpieczeństwo; regulacja docisku (855GL, 881GL).

Produkty marki FUHR za sprawą swojej solidności i funkcjonalności są w stanie spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania klientów dotyczące bezpieczeństwa i komfortu. Nieustanne testowanie ich we własnym laboratorium marki gwarantuje najwyższą jakość systemów ryglujących MULTISAFE. Więcej na temat okuć do drzwi można przeczytać w artykule Czym powinny charakteryzować się i jak wybrać dobre okucia do drzwi?


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Porady

5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat zasuwnic drzwiowych

Polecamy także na blogu
Steruj domem z aplikacji, czyli Exalus Home System w ofercie firmy Kapica
18-07-2022
Firma Kapica wprowadza do swojej oferty Exalus Home System, dzięki któremu można łatwo sterować światłem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie.
Jak zabezpieczyć okna przed remontem – 6 praktycznych wskazówek
18-07-2022
Prace wykończeniowe i remontowe bywają trudne i wymagające. Bardzo łatwo podczas nich o uszkodzenie lub zabrudzenie elementów wyposażenia wnętrza. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu warto pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich wartościowych sprzętów, mebli, a także stolarki okiennej. Dokładne zasłonięcie okien pozwoli uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Jest też kluczowe dla zachowania funkcjonalności stolarki. Przypadkowe uszkodzenie może spowodować trwałe zniszczenie mechanizmów niezbędnych do prawidłowego działania okna. Zagrożeniem są nie tylko tynki, wylewki, kleje czy farba do malowania ścian. Stanowi je również kurz, który osadza się na powierzchniach podczas wykonywanych prac. Jak zabezpieczyć okna przed remontem, aby zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność? Podpowiadamy!
Jakie parapety wewnętrzne wybrać do ciemnych okien – możliwości i wybór
18-07-2022
Parapet wewnętrzny zwykle stanowi drobny element wystroju, który nie sprawia wrażenia niezbędnego. W rzeczywistości pełni jednak bardzo ważne funkcje. Parapet zabezpiecza oraz ukrywa kaloryfery, chroni ściany w pomieszczeniach przed przedostającą się przez okno wilgocią oraz kieruje rozgrzane powietrze do wnętrza mieszkania. Dodatkowo stanowi istotny element dekoracyjny. W zależności od konstrukcji oraz dokładnego umiejscowienia może wpłynąć na komfort korzystania z wnętrza.
Wady i zalety żaluzji fasadowych, które warto znać
18-07-2022
Firma Kapica od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne systemy stolarki okienno-drzwiowej. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, oferuje też dodatkowe rozwiązania, których zastosowanie podnosi komfort codziennego życia. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały żaluzje fasadowe. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem obiektu. Żaluzje fasadowe mają też umożliwiać łatwą i wygodną regulację dopływu światła. By produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów, firma Kapica współpracuje wyłącznie z wiodącymi producentami. Dzięki temu żaluzje wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i funkcjonalnością. Idealnie sprawdzają się jako elementy wyposażenia obiektu z dużymi przeszkleniami. Jakie są wady i zalety żaluzji fasadowych? Czy nadają się do montażu na każdym budynku? Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować?
Wymiana drzwi wejściowych – kiedy to zrobić i co warto wiedzieć?
18-07-2022
Drzwi wejściowe chronią wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Aby dobrze pełniły swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić profesjonalistom – biorą oni pod uwagę wiele czynników i dopasowują rodzaj projektu do specyfiki budynku. Nawet najlepiej zamontowane drzwi mogą jednak z czasem wymagać wymiany. Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne? Ile to kosztuje? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat sposobów i kierunków otwierania okien
18-07-2022
Wybierając okna do domu, należy kierować się wieloma kryteriami. Pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim sposób i kierunek otwierania skrzydła. To właśnie te czynniki mają największy wpływ na wygodę użytkowania produktu. Co warto wiedzieć na ten temat? Co mówi prawo budowlane? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Systemy przesuwne PCV czy aluminiowe – wady i zalety rozwiązań
18-07-2022
Wielkogabarytowe systemy przesuwne mają wiele zastosowań. Montowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe lub balkonowe w domach jednorodzinnych i biurowcach. Obecność nowoczesnych technologii sprawia, że pomimo swojej wagi są proste w obsłudze. Duże przeszklenia mogą stanowić ozdobę zarówno elewacji, jak i wnętrza domu. Jaki rodzaj systemu wybrać? Które drzwi sprawdzą się najlepiej – aluminiowe czy z PVC? Czytając artykuł, dowiesz się, czym różnią się te rozwiązania, a także poznasz ich wady i zalety.
Drzwi zewnętrzne aluminiowe – wzory, kolory i wskazówki co do wyboru
18-07-2022
Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Powinny więc być nie tylko trwałe i szczelne, ale też dopasowane do charakteru budynku. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z najlepszymi ofertami. Drzwi zewnętrzne aluminiowe od firmy Kapica to produkty klasy premium, które zapewnią Ci szerokie możliwości aranżacyjne. Sprawdź, co proponujemy w tym zakresie!
Grubość okna – co warto wiedzieć?
18-07-2022
Wybierając stolarkę okienną, warto dowiedzieć się, jakie parametry mają wpływ na jej jakość. Dobre okno musi być przede wszystkim trwałe i szczelne. Świadomy nabywca powinien również zwrócić uwagę na to, czy wybrana konstrukcja jest energooszczędna i czy zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, jakie znaczenie ma grubość okna. Z artykułu dowiesz się, co warto wiedzieć na temat grubości okien wykonanych z PVC.
Wymiary okien – wszystko, co warto wiedzieć
18-07-2022
Wykańczając dom, stajesz przed wyborem stolarki okiennej. Do zakupu należy podejść z należytą uwagą. Inwestorzy często decydują się na tzw. okna standardowe – prostokątne, dostępne na rynku w kilkudziesięciu wymiarach dostosowanych do konkretnych rodzajów budynków. Parametry zostają uwzględnione już w projekcie, jednak – co ważne – mogą zostać zmienione. W firmie Kapica oferujemy konstrukcje mające różne kształty i rozmiary. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie okien do własnych potrzeb oraz preferencji. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.