Na rynku dostępne są różne rodzaje zasuwnic drzwiowych – do każdego typu drzwi dopasowany jest inny model produktu. Są to na przykład zasuwnice drzwiowe automatyczne, sterowane klamką czy wielopunktowe. Jeśli chcesz, żeby drzwi zostały idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd. Ważne są także akcesoria, dzięki którym cała konstrukcja może właściwie spełniać swoje zadanie. Zasuwnice drzwiowe odpowiadają za to, w jaki sposób można otwierać i zamykać skrzydło. Powinny być dostosowane do klasy wagowej i klasy odporności antywłamaniowej drzwi. Jeśli zastanawiasz się, jaką zasuwnicę wybrać, zapoznaj się z naszym artykułem. W tekście omawiamy 5 faktów na temat zasuwnic drzwiowych.

Zasuwnica drzwiowa – co to jest?

Nowoczesne zasuwnice wielopunktowe i systemy kontroli dostępu sprawiają, że drzwi zapewniają poczucie bezpieczeństwa, a ich użytkowanie jest bardziej komfortowe. Systemy stosowane przez firmę Kapica wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. To nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można stworzyć inteligentny dom przyszłości. Zasuwnice drzwiowe nie tylko zabezpieczają budynek przed włamaniem, ale także zapewniają stabilizację drzwi, wspierają izolację hałasu oraz zapobiegają utracie ciepła.

Zasuwnice FUHR dla pełnego bezpieczeństwa i maksymalnej wygody

W firmie Kapica drzwi zewnętrzne PVC okuwamy zasuwnicami wielopunktowymi FUHR. To doskonale skoordynowany i trwały system, na który składają się wyłącznie wysokiej jakości elementy, wykonane z największą precyzją. Umożliwiają całkowicie szczelne zamknięcie drzwi oraz doskonałą izolację cieplną. Mechanizm jest lekki w obsłudze i zapewnia silne dociągnięcie drzwi. Charakteryzuje się też wysoką klasą ochrony antywłamaniowej. Produkty te spełniają zróżnicowane oczekiwania i potrzeby użytkowników, zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i wygody.

Zasuwnice drzwiowe wielopunktowe automatyczne – inteligentne zabezpieczenie

Zdarza Ci się zapomnieć, czy po wyjściu z domu na pewno zamknąłeś drzwi? A może, wracając do mieszkania, długo szukasz kluczy w torbie? Rozwiązaniem tego rodzaju niedogodności są automatyczne wielopunktowe zasuwnice drzwiowe. Ryglują one drzwi po ich domknięciu za pomocą kaset zamków dodatkowych. Zapewniają w ten sposób pełną, skuteczną ochronę. Produkty te łączą w sobie zabezpieczenie antywłamaniowe z wyjątkowym komfortem użytkowania. To rozwiązanie o nowatorskiej konstrukcji, dzięki której zamykanie i otwieranie drzwi przebiega cicho i wydajnie. Elementy ryglujące uruchamiają się automatycznie po zatrzaśnięciu drzwi, a zaryglowanie następuje po obrocie klucza.

Drzwi z zasuwnicą

Zasuwnice drzwiowe FUHR są solidne i funkcjonalne

FUHR to sprawdzony producent okuć do drzwi. Oferuje różnorodne rodzaje zasuwnic drzwiowych. Ponad 150 lat doświadczenia w branży sprawia, że marka może zapewnić najwyższy standard jakości potwierdzony przez DIN ISO 9001. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje dużą wytrzymałość produktów, a kontrole ze strony krajowych i zagranicznych instytucji pomagają utrzymać je w należytym stanie technicznym.

Zasuwnice marki spełnią oczekiwania większości użytkowników, wymagających płynnego, bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania mechanizmu. Dla przykładu, zamek wielopunktowy FUHR Multitronic 881GL jest niezawodny, mocny i szybko działający – wszystko za sprawą dwóch równorzędnie pracujących i wydajnych silników. Przeznaczony jest do użytku w drzwiach wejściowych do domu. Wszystkie elementy ryglujące w tym zamku mogą być obsługiwane zarówno elektromotorycznie (za pomocą pilota), jak i mechanicznie (za pomocą klucza).

Do produkcji drzwi PVC stosujemy również zasuwnice FUHR 835, 836 oraz 855GL. Wiodącym produktem marki jest model 835. Jego masywne haki sięgają w zaczep od tyłu, a stabilne bolce zapadkowe zapewniają docisk i szczelność. Dzięki kombinacji bolców i haków zasuwnica pozwala zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo antywłamaniowe. Stale aktywne zaryglowanie wielopunktowe zapobiega odkształcaniu się drzwi oraz sprzyja izolowaniu hałasu i zatrzymywaniu wewnątrz ciepłego powietrza. Pozwala tym samym obniżyć koszty energii. Model 835 daje użytkownikom dodatkową korzyść – możliwość inteligentnej obsługi. Włączenie zasuwnicy do systemu automatyzacji domu to wygodne rozwiązanie, które podnosi komfort codziennego życia. Zasuwnice FUHR pozwalają na otwieranie drzwi za pomocą domofonu i systemów kontroli dostępu. Za pomocą klucza można dodatkowo zablokować klamkę i wysunąć główny rygiel. Rozwiązanie to cenią szczególnie rodzice – uniemożliwia ono małym dzieciom niepostrzeżone wyjście z domu.

Zasuwnice FUHR – ryglowanie na różne sposoby

Systemy FUHR MULTISAFE mogą działać na różne sposoby, wykorzystując w tym celu haki stalowe, bolce lub haki z podwójnymi bolcami.

  • Typ 3 – haki stalowe – ryglowanie w trzech płaszczyznach hakami stalowymi z regulacją docisku (855GL).
  • Typ 10 – automatyczny rygiel zapadkowy z hakiem (835, 836).
  • Typ 11 – stalowe haki z podwójnymi bolcami – ryglowanie w trzech płaszczyznach zintegrowanymi hakami i bolcami stalowymi, gwarantującymi optymalne bezpieczeństwo; regulacja docisku (855GL, 881GL).

Produkty marki FUHR za sprawą swojej solidności i funkcjonalności są w stanie spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania klientów dotyczące bezpieczeństwa i komfortu. Nieustanne testowanie ich we własnym laboratorium marki gwarantuje najwyższą jakość systemów ryglujących MULTISAFE. Więcej na temat okuć do drzwi można przeczytać w artykule Czym powinny charakteryzować się i jak wybrać dobre okucia do drzwi?


Skontaktuj się z nami

Klauzula informacyjna(wymagane)
Zgoda na newsletter
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat zasuwnic drzwiowych

Polecamy także na blogu
Nowy salon w Rybniku już otwarty!
18-07-2022
Z przyjemnością informujemy, że 25 marca otwarty został nowy salon firmy Kapica w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 14. Od teraz możemy być jeszcze bliżej naszych klientów!
Szkolenie techniczne i nowe produkty w ofercie firmy Kapica
18-07-2022
10 marca 2023 roku, w salonie firmowym w Opolu, odbyło się szkolenie dotyczące nowości w zakresie systemów aluminiowych. Za organizację odpowiadał Dział Sprzedaży Systemów Aluminiowych, a spotkanie poprowadził Pan Marcin Żyrek, Kierownik Zakładu Produkcji Konstrukcji Aluminiowych. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy firmy Kapica. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami i poszerzyliśmy wiedzę na temat aktualnej oferty. Omówiliśmy też problemy, jakie zauważają handlowcy podczas obsługi klientów.
5 najczęstszych błędów popełnianych w czasie montażu drzwi wejściowych
18-07-2022
Nie bez powodu mówi się, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu. Ich wygląd wpływa na estetykę całej elewacji, a parametry techniczne decydują o komforcie i bezpieczeństwie domowników. Ważne jest, by montaż drzwi zewnętrznych był przeprowadzony z należytą starannością. Monter powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy montażu drzwi zewnętrznych i dowiedz się, jak ich uniknąć!
Firma Kapica jest eko!
18-07-2022
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że firma Kapica trzeci rok z rzędu otrzymała certyfikat, który potwierdza nasz realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W 2022 roku przekazaliśmy do recyklingu aż 395 ton odpadów PVC, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 o 790 ton.
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co i kiedy wybrać?
18-07-2022
Mało kto decyduje się na projekt domu, w którym nie uwzględniono osłon okiennych. Żaluzje lub rolety pełnią dodatkową funkcję izolacyjną oraz zapewniają domownikom prywatność. Chronią ponadto przed nadmiernym nasłonecznieniem i umożliwiają łatwą regulację dopływu światła. Jaki produkt wybrać? Poznaj wady i zalety nowoczesnych rolet i żaluzji fasadowych!
Jaki dach, elewacja i parapety będą pasowały do antracytowych okien? Porady aranżacyjne
18-07-2022
Jeszcze do niedawna inwestorzy decydowali się niemal wyłącznie na okna w kolorze białym. Dziś coraz więcej osób wybiera modele z ramami w innych odcieniach. Sporą popularność zyskały okna antracytowe. Są doskonałą alternatywą dla modeli z drewna i klasycznych białych okien PVC. To najlepszy wybór, jeśli chcesz urządzić swój dom w nowoczesnym stylu!
Zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Rybniku
18-07-2022
Firma Kapica działa na rynku od pierwszej połowy XX wieku. Od tego czasu nasza oferta nieustannie się powiększa, a marka – rozwija. 25 marca otwarty zostanie salon w Rybniku. To kolejne miejsce, w którym będzie można poznać naszą ofertę i zasięgnąć porad specjalistów. Nowa inwestycja jest wynikiem zaufania, którym od lat darzą nas klienci.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Zarządu Firmy Kapica
18-07-2022
Za nami kolejny aktywny dzień w duchu sportowej rywalizacji. 25 lutego, w hali sportowej w Zawadzkiem, odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W wydarzeniu uczestniczyli nasi pracownicy. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca sięgnął po Puchar Zarządu Firmy Kapica.
Parapety zewnętrzne – wybór i wskazówki montażowe
18-07-2022
Parapety zewnętrzne to elementy, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Chociaż ich wybór z pozoru wydaje się prosty, niewłaściwie dobrane i nieodpowiednio zamontowane mogą przyczynić się do zawilgocenia budynku. Jak wybrać i jak osadzić parapety zewnętrzne? Zachęcamy do lektury!
4 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową
18-07-2022
Brama garażowa ma duży wpływ na funkcjonalność i estetykę garażu. Wybór odpowiedniego modelu może być przytłaczający – wszystko z powodu coraz większej liczby dostępnych opcji. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Czym charakteryzują się te produkty? Czy warto inwestować w konstrukcję segmentową? Poznaj 4 powody, dzięki którym przekonasz się do takiego rozwiązania!