Na rynku dostępne są różne rodzaje zasuwnic drzwiowych – do każdego typu drzwi dopasowany jest inny model produktu. Są to na przykład zasuwnice drzwiowe automatyczne, sterowane klamką czy wielopunktowe. Jeśli chcesz, żeby drzwi zostały idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd. Ważne są także akcesoria, dzięki którym cała konstrukcja może właściwie spełniać swoje zadanie. Zasuwnice drzwiowe odpowiadają za to, w jaki sposób można otwierać i zamykać skrzydło. Powinny być dostosowane do klasy wagowej i klasy odporności antywłamaniowej drzwi. Jeśli zastanawiasz się, jaką zasuwnicę wybrać, zapoznaj się z naszym artykułem. W tekście omawiamy 5 faktów na temat zasuwnic drzwiowych.

Zasuwnica drzwiowa – co to jest?

Nowoczesne zasuwnice wielopunktowe i systemy kontroli dostępu sprawiają, że drzwi zapewniają poczucie bezpieczeństwa, a ich użytkowanie jest bardziej komfortowe. Systemy stosowane przez firmę Kapica wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. To nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można stworzyć inteligentny dom przyszłości. Zasuwnice drzwiowe nie tylko zabezpieczają budynek przed włamaniem, ale także zapewniają stabilizację drzwi, wspierają izolację hałasu oraz zapobiegają utracie ciepła.

Zasuwnice FUHR dla pełnego bezpieczeństwa i maksymalnej wygody

W firmie Kapica drzwi zewnętrzne PVC okuwamy zasuwnicami wielopunktowymi FUHR. To doskonale skoordynowany i trwały system, na który składają się wyłącznie wysokiej jakości elementy, wykonane z największą precyzją. Umożliwiają całkowicie szczelne zamknięcie drzwi oraz doskonałą izolację cieplną. Mechanizm jest lekki w obsłudze i zapewnia silne dociągnięcie drzwi. Charakteryzuje się też wysoką klasą ochrony antywłamaniowej. Produkty te spełniają zróżnicowane oczekiwania i potrzeby użytkowników, zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i wygody.

Zasuwnice drzwiowe wielopunktowe automatyczne – inteligentne zabezpieczenie

Zdarza Ci się zapomnieć, czy po wyjściu z domu na pewno zamknąłeś drzwi? A może, wracając do mieszkania, długo szukasz kluczy w torbie? Rozwiązaniem tego rodzaju niedogodności są automatyczne wielopunktowe zasuwnice drzwiowe. Ryglują one drzwi po ich domknięciu za pomocą kaset zamków dodatkowych. Zapewniają w ten sposób pełną, skuteczną ochronę. Produkty te łączą w sobie zabezpieczenie antywłamaniowe z wyjątkowym komfortem użytkowania. To rozwiązanie o nowatorskiej konstrukcji, dzięki której zamykanie i otwieranie drzwi przebiega cicho i wydajnie. Elementy ryglujące uruchamiają się automatycznie po zatrzaśnięciu drzwi, a zaryglowanie następuje po obrocie klucza.

Drzwi z zasuwnicą

Zasuwnice drzwiowe FUHR są solidne i funkcjonalne

FUHR to sprawdzony producent okuć do drzwi. Oferuje różnorodne rodzaje zasuwnic drzwiowych. Ponad 150 lat doświadczenia w branży sprawia, że marka może zapewnić najwyższy standard jakości potwierdzony przez DIN ISO 9001. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje dużą wytrzymałość produktów, a kontrole ze strony krajowych i zagranicznych instytucji pomagają utrzymać je w należytym stanie technicznym.

Zasuwnice marki spełnią oczekiwania większości użytkowników, wymagających płynnego, bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania mechanizmu. Dla przykładu, zamek wielopunktowy FUHR Multitronic 881GL jest niezawodny, mocny i szybko działający – wszystko za sprawą dwóch równorzędnie pracujących i wydajnych silników. Przeznaczony jest do użytku w drzwiach wejściowych do domu. Wszystkie elementy ryglujące w tym zamku mogą być obsługiwane zarówno elektromotorycznie (za pomocą pilota), jak i mechanicznie (za pomocą klucza).

Do produkcji drzwi PVC stosujemy również zasuwnice FUHR 835, 836 oraz 855GL. Wiodącym produktem marki jest model 835. Jego masywne haki sięgają w zaczep od tyłu, a stabilne bolce zapadkowe zapewniają docisk i szczelność. Dzięki kombinacji bolców i haków zasuwnica pozwala zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo antywłamaniowe. Stale aktywne zaryglowanie wielopunktowe zapobiega odkształcaniu się drzwi oraz sprzyja izolowaniu hałasu i zatrzymywaniu wewnątrz ciepłego powietrza. Pozwala tym samym obniżyć koszty energii. Model 835 daje użytkownikom dodatkową korzyść – możliwość inteligentnej obsługi. Włączenie zasuwnicy do systemu automatyzacji domu to wygodne rozwiązanie, które podnosi komfort codziennego życia. Zasuwnice FUHR pozwalają na otwieranie drzwi za pomocą domofonu i systemów kontroli dostępu. Za pomocą klucza można dodatkowo zablokować klamkę i wysunąć główny rygiel. Rozwiązanie to cenią szczególnie rodzice – uniemożliwia ono małym dzieciom niepostrzeżone wyjście z domu.

Zasuwnice FUHR – ryglowanie na różne sposoby

Systemy FUHR MULTISAFE mogą działać na różne sposoby, wykorzystując w tym celu haki stalowe, bolce lub haki z podwójnymi bolcami.

  • Typ 3 – haki stalowe – ryglowanie w trzech płaszczyznach hakami stalowymi z regulacją docisku (855GL).
  • Typ 10 – automatyczny rygiel zapadkowy z hakiem (835, 836).
  • Typ 11 – stalowe haki z podwójnymi bolcami – ryglowanie w trzech płaszczyznach zintegrowanymi hakami i bolcami stalowymi, gwarantującymi optymalne bezpieczeństwo; regulacja docisku (855GL, 881GL).

Produkty marki FUHR za sprawą swojej solidności i funkcjonalności są w stanie spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania klientów dotyczące bezpieczeństwa i komfortu. Nieustanne testowanie ich we własnym laboratorium marki gwarantuje najwyższą jakość systemów ryglujących MULTISAFE. Więcej na temat okuć do drzwi można przeczytać w artykule Czym powinny charakteryzować się i jak wybrać dobre okucia do drzwi?


Skontaktuj się z nami

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Porady

5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat zasuwnic drzwiowych

Polecamy także na blogu
Wymiana bramy garażowej segmentowej – o czym pamiętać, aby uniknąć błędów?
18-07-2022
Brama garażowa pozostaje niedoceniona, dopóki na jaw nie wyjdą problemy. Niewłaściwie zamontowana brama garażowa segmentowa może stać się źródłem wielu niedogodności – od zacinania się podczas otwierania i zamykania, przez utratę ciepła z powodu nieszczelności, aż po obniżenie poziomu bezpieczeństwa całego domu. Właśnie dlatego wymiana bramy garażowej to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.
5 zalet moskitier ramkowych
18-07-2022
Wraz z nadejściem cieplejszych dni rozpoczyna się sezon na najlepsze pomysły i rozwiązania, jak poradzić sobie z uciążliwymi owadami. Jedni preferują krótkotrwałe rozwiązania DIY lub różnego rodzaju środki chemiczne, inni stawiają na profesjonalne narzędzia. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepsza, gdyż jest nieinwazyjna zarówno dla ludzi, jak i owadów. Mowa w tym przypadku o moskitierze ramkowej, która poza tym, że oszczędza małe stworzenia oraz zdrowie domowników, ma znacznie więcej zalet.
Wybór drzwi wejściowych – 5 kluczowych aspektów
18-07-2022
Drzwi wejściowe to nie tylko pierwszy element naszego domu, który widzą goście. To również nasza pierwsza linia obrony przed intruzami i warunkami atmosferycznymi. Dlatego wybór odpowiedniej stolarki o najwyższych standardach jest kluczowy. Poznaj 5 aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych.
Jak wybrać bramę garażową segmentową?
18-07-2022
Budujesz nowy garaż lub planujesz modernizację starego? Jeżeli tak, prawdopodobnie stoisz przed niełatwym wyzwaniem – wyborem bramy. Na pewno słyszałeś o bramie garażowej segmentowej, bo to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością klientów. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy o bramach segmentowych oraz poznasz argumenty przemawiające za ich wyborem.
Działo się! Relacja z pikniku dla pracowników firmy Kapica
18-07-2022
Była zabawa, emocje i mnóstwo atrakcji. Tak można podsumować piknik rodzinno-sportowy, na którym firma Kapica miała przyjemność gościć swoich pracowników. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie zyskało spore zainteresowanie. Bardzo się cieszymy, że znów mogliśmy wszyscy spotkać się i miło spędzić czas.
Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?
18-07-2022
Wybór odpowiednich drzwi dla domu jest niezwykle ważny, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Na rynku dostępne są różne modele, charakteryzujące się odmiennymi parametrami technicznymi. To samo można powiedzieć o stylu oraz wzornictwie drzwi zewnętrznych PVC. Kiedy wybrać retro drzwi PVC modern, a kiedy retro?
Demontaż i wymiana okien – co warto wiedzieć?
18-07-2022
Wymiana okien to jedna z kluczowych kwestii, gdy chce się poprawić komfort i efektywność energetyczną domu. Wiele osób zwleka jednak z decyzją o remoncie, gdyż obawia się czasochłonnej pracy. Niemniej wymiana stolarki bez uszkodzenia elewacji jest jak najbardziej możliwa i może przebiec szybko, sprawnie i tanio. Tanio, ponieważ na okna można uzyskać dofinansowanie. Sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć przed demontażem okna.
Nowa hala, nowe możliwości. Kapica uruchamia kolejny zakład
18-07-2022
W ubiegłym roku informowaliśmy o nowym zakładzie w Zawadzkiem przy ulicy Strzeleckiej i obiecywaliśmy, że wkrótce będziemy mogli poszczycić się kolejną halą, umożliwiającą produkcję jeszcze większej liczby okien i drzwi. Nie pozostajemy gołosłowni. To dla nas wspaniałe rozpoczęcie lata. Prace w nowym obiekcie ruszyły 26.06.2023 roku, pierwsze wysyłki zrealizowaliśmy już 01.07.2023.
Jakie okna zapewnią ochronę przed hałasem?
18-07-2022
Hałas może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą nam stworzyć spokojne i ciche środowisko w naszym domu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie hałasu z zewnątrz jest wybór odpowiednich okien. Dobrej jakości stolarka może znacznie zmniejszyć poziom hałasu dochodzącego do wnętrza domu, tworząc komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Jak wybrać wysokiej jakości produkty z optymalnym współczynnikiem Rw?
5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PVC
18-07-2022
Zastanawiasz się nad wyborem drzwi zewnętrznych do swojego domu? Zdecydowanie jest to jeden z kluczowych elementów, który wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy zamierzasz kupić drzwi wejściowe PVC, aluminiowe lub tarasowe wskazujemy 5 kluczowych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.